Šta je novo?

BeotelNet

Da li neko ima iskustva sa Beotel wi-fi?
Hocu da ukinem fiksni, kablovsku tv nemam tako da pretpostavljam da mi je to jedina opcija?
 
Poštovani,

Kao što ste verovatno već upoznati, BeotelNet je preuzeo korisnike VeratNeta, a samim time i održavanje e-mail servera pomenutog provajdera.

S obzirom na činjenicu da je besplatno korišćenje e-mail usluge sastavni deo internet servisa BeotelNeta, a da Vaša adresa @verat.net nije vezana ni za jednu BeotelNet uslugu, neophodno je da se u narednih mesec dana odlučite da li ćete nastaviti da je koristite. Ukoliko ne želite da menjate Vašeg trenutnog provajdera, možete se odlučiti za komercijalno korišćenje e- mail usluge.

Naknada za korišćenje usluge e-mail adrese bez dodatnih servisa od 01.10.2016. godine iznosiće 990 dinara godišnje (PDV je uključen u cenu), što je 82,50 dinara na mesečnom nivou.

Ukoliko želite da sačuvate Vašu e-mail adresu neophodno je da dostavite podatke koji će služiti za fakturisanje ove usluge, tako što ćete popuniti korisnički obrazac na adresi http://beotel.net/email-potvrda. Početkom narednog meseca na Vaš e-mail stići će elektronska uplatnica sa zaduženjem za narednih godinu dana korišćenja ove usluge, koju treba izmiriti najkasnije do 30. oktobra tekuće godine.

U slučaju da ne popunite korisnički obrazac do 01.10.2016. godine, smatraćemo da niste zainteresovani da imate pristup Vašem e-mailu pod komercijalnim uslovima, te će on biti privremeno suspendovan.

Ukoliko se u međuvremenu predomislite, nalog možete ponovo aktivirati zaključno sa 30. oktobrom tekuće godine tako što ćete se javiti našoj tehničkoj podršci na 011/4255 000 radi reaktivacije e-mail adrese pod komercijalnim uslovima.

Svim korisnicima e-mail usluge koji se ne registruju do pomenutog perioda e-mail nalog će biti trajno obrisan.

Takođe, ukoliko se odlučite za bilo koju od BeotelNet usluga interneta, televizije, telefonije, hostinga..., e-mail usluga je besplatna u sklopu mesečne pretplate.

Registrujte Vaš nalog i iskoristite jedinstvenu ponudu!

Vaš BeotelNet

Dakle, mene su preuzeli od Verata i sad nemam pojma da li ovo traze da platim koriscenje email adrese. Koristim Beotel internet, ali valjda svi korisnici koje su preuzeli koriste isti, pa ne vidim svrhu ovog imejla.
Trazi mi ISP 1.000din da bih mogao da koristim imejl. Dno dna!

Da li ovo i Beotel krece putem Sezama/Oriona?
 
Lepo ti piše šta traže i šta nude.

OPCIJA 1

Hoćeš da nastaviš da koristi @verat.net email adresu, a nisi korisnik Beotela moraš da platiš.

OPCIJA 2
Ukoliko postaneš korisnik Beotela email adresa ti ostaje free.

U oba slučaja moraš da se eksplicitno izjasniš.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!
Zanima me kakav je kvalitet Beotel interneta trenutno, vasa licna iskustva, bio sam njihov korisnik pre i bio sam "uglavnom" zadovoljan.
Konkretno zanima me kako ide DWL/UPL i kako stoji ping zbog online gaming-a (mladjima je to najbitnije :p). Ako nesto znaci u pitanju je Novi Sad.
Hvala unapred svima i pozz.
 
Poslednja izmena:
Novi ALL INCLUSIVE paketi sa 5* ili 6*! #internet , #televizija , #72hunazad, #Beo2Go , #Arenakanali , #Tablet
http://beotel.net/all-inclusive

ne izgleda lose,jedino ovo vezivanje 3 god,mnogooooo
 
Šta vredi kad 90% usera njihovih nema uslova za preko 10mb/s, a onda je iptv neupotrebljiv. Pa još krš Alcatel tableti, bez 3g sim slota, a u paketu daju i mifi 3g ruter.
 
Poslednja izmena:
Dobra je ponuda, 2390din za sve (za UO 24m). Nije mi jasno zašto je upload samo 1Mb/s i kod paketa sa 20Mb/s za download.

RN3Pro SE
 
Poslednja izmena:
Dobra je ponuda, 2390din za sve (za UO 24m). Nije mi jasno zašto je upload samo 1Mb/s i kod paketa sa 20Mb/s za download.

RN3Pro SE

Zato sto Beotel koristi ADSL 2+ tehnologiju gde ne mogu da daju upload veci od 1Mb/s. Za veci upload je potrebna VDSL 2 tehnogija koju niko nema sem Telekoma. Verovatno Telekom ne dozvoljava ostalim provajderima da koriste VDSL opremu.
 
Mislim da ovo nisam razumeo; zar mi internet ne "isporučuje" Telekom preko svoje centrale i opreme, a ja Beotelu plaćam (Beotel i Telekom dalje rešavaju to po svojim ugovorima)?

RN3Pro SE
 
Mislim da ovo nisam razumeo; zar mi internet ne "isporučuje" Telekom preko svoje centrale i opreme, a ja Beotelu plaćam (Beotel i Telekom dalje rešavaju to po svojim ugovorima)?

RN3Pro SE

Da, ali Telekom ocito ne dozvoljava provajderima da koriste njihove VDSL portove, vec samo ADSL 2+. Imaju apsolutni monopol nad opremom u centralama i moze im se.

Jednostavno: Telekom nece Beotelovom korisniku (a ni korisnicima ostalih provajdera) da konfigurise VDSL 2 port.
 
Poslednja izmena:
Secam se pre par godina kada su svi provajderi sem eunet-a bili jeftiniji od telekoma sto se tice adsl-a, ali je sada telekom najjeftiniji u odnosu na paket 50 Mbps ili 100 Mbps ko moze da uzme vdsl.
 
Trenutno koristim Orionov internet "KAO" 5mb 1700din bez ugovora, ookla pokazuje 4500, download 500kbs, ping 65 , juce odem kod brata od tetke koji koristi Beotel internet i premerim kod njega 4500 sa 470kb download za 1000din mesecno!!! Bas sam se iznervirao kad sam video da je ovako i sad na kraju hocu da prekinem saradnju sa Orionom koji su mi smanjili download sa 570kb na 500kb bez korekcije cene. Rodjaci su ekstra zadovoljni sa Beotelom i hteo bih da pitam ako ima neko odavde da je pod ugovorom sa njima jel povecavaju cene u toku tih 24 meseca? Npr ima 5mb za 24 meseca kosta 1190 pa ne bih hteo da ispadne da ta cena za 2 god premasi ovu koju sad placam od 1700din?
 
Beotelov ADSL 5 Mbps sa 6 meseci obaveze za 970 dinara. Dosad su nekoliko puta produžavali rok za prijavu, pa oni koji ne mogu pre NG da pređu mogu da posle NG provere jesu li ga ponovo produžili. Mislim da cena ostaje ista i nakon isteka obaveze, ali raspitaj se ili sačekaj da se sa svojim iskustvom javi neko kome je ta akcija već istekla.
http://beotel.net/adsl-970din

Mislim da je mala verovatnoća da će Beotel nekad biti skuplji od Oriona kada je o ADSL-u reč.
 
Poslednja izmena:
Ostaje ista cena i nakon isteka ugovorne obaveze. Ja koristim taj paket 5/1 Mb za 970 din godinu dana. S' tim što ja punu 5/1 Mb imam tek od pre 2 meseca od kada mi je port u centrali setivan na 10/1 Mb. Pre toga sam imao oko 3/1 tj. download nije prelazio 360 MB dok je sada 520 MB. Pre toga sam bio kod Pošta Net-a 5/1 Mb i download je bio max 515 MB.
 
Odstampao sam njihov ugovor i ima jedna stavka:
"BeotelNet zadrzava pravo da jednostrano izmeni cenovnik kojim odredjuje visinu pretplate cije je placanje osnovna obaveza korisnika". Mislio sam jel se menja cena u toku ugovora?

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Nemoj da brineš oko toga. To stoji kod svih provajdera. Ukoliko se desi da ti povećaju cenu u toku ugovorne obaveze imaš pravo da raskineš ugovor bez plaćanja penala. Ja kolko znam nikome nisu povećavali cenu tokom aktuelnog ugovora, a ni kasnije.
 
Opa beotel uvodi optiku i to po cenama približnim skorašnjim promocijama kod oriona.
Zanima me samo koja im je pokrivenost, ko ima uslova ovo je sasvim fina ponuda.
 
Ja sam u Gavrila Principa u Beogradu i rekose mi da ce kao moci kod mene i da ce se javiti sredinom septembra... dok pribave odobrenja kucnih saveta okolnih zgrada.. tako kazu..
 
Da li neko zna da li je kod Beotela moguće otvoriti samo email nalog i koliko to košta?
 
Ne javljaju se kad se dogovorimo, moram ja da ih zovem i podsecam da imamo dogovor itd.. sve u svemu nece to bas tako lako i brzo.. tako meni to sve izgleda.. e pa ne da mi se da se resim ovog fiksnog tako lako :)
 
Da li je neko imao problem sa Beotel-om po pitanju pristupa router-u (192.168.1.1)?
Juče posle 6 godina korišćenja njihove usluge više nisam mogao da se povežem sa PPPoE podacima koje sam dobio kod priključenja.
Pozvao sam ih i rekli su mi da moram da im omogućim daljinski pristup routeru i da ubuduće samo oni mogu da imaju pristup routeru čak da moram da ih zovem i za promenu imena WiFi mreže i password-a za WiFi i da više nemam pravo pristupa router-u (192.168.1.1).
 
Da li neko koristi BeotelNet u Novom Sadu sa ovom optikom,iskustva? I koji su uslovi (ako postoje) da se sprovede u zgradu? P.S. totalni sam laik ,selim se u grad sa sela ,pa sada surfujem i poredim ove ponude i ovi su mi nekako najbolji :) ...inace svaka preporuka je dobrodosla,bitan mi je brz net ,nisu mi bitni Box ili Trio paketi (odnosno TV i fixni) ;)
 
Da li je neko imao problem sa Beotel-om po pitanju pristupa router-u (192.168.1.1)?
Juče posle 6 godina korišćenja njihove usluge više nisam mogao da se povežem sa PPPoE podacima koje sam dobio kod priključenja.
Pozvao sam ih i rekli su mi da moram da im omogućim daljinski pristup routeru i da ubuduće samo oni mogu da imaju pristup routeru čak da moram da ih zovem i za promenu imena WiFi mreže i password-a za WiFi i da više nemam pravo pristupa router-u (192.168.1.1).

Imao sam isti problem pre mesec dana. Nisam ih zvao, u međuvremenu sam se preselio i prestao da koristim njihove usluge, pa nisam pričao o tome s njima.

Inače, bio sam kod njih 4 godine i stvarno sam prezadovoljan, žao mi je što nisam mogao da nastavim sa njima.
 
Beotel neko najverovatnije stopira a oni su prvi uveli internet u Srbiju a i wi-fi, licno sam u posrednickoj firmi nadgledao radove Zvezdara Institut - Beogradjanka i otvaranje prvog internet wi-fi kafe kod PMF. Beo-Tel znaci Beobanka - Telefonija a Beobanka je likvidirana odavno. Kao provajder bili su korektni dok sam bio kod njih ali sam imao losu liniju dial-up do njih pa mi je lakse bilo da idem preko firminog servera do njih.
 
Juče sam primetio da ne mogu da otvorim neke adrese, bez obzira na brauzer koji koristim. Ne radi ni traceroute ni ping. Beotel ADSL je u pitanju, a dve adrese su

- rutracker.org i
- cineplexx.rs.

Preko mobilnog 4G (Telenor, MTS) otvara bez problema, ali preko WiFi na isti ruter kao što je računar neće.

Resetovao sam ruter i dobio novu IP, menjao pa vratio DNS servere u ruteru,...
 
Nazad
Vrh Dno