Šta je novo?

BeotelNet

Izgleda da od pre neki dan korisnici dobijaju ne vise od 50-60 % propisane brzine na Beotel ADSL-u.
Ja imam njihov midi paket (5 mbps / 1mbps) ali u praksi ovih dana to izgleda ovako:










Ovi rezultati su jos super, kako lose moze da bude. Ranije jutros je download bio punih 210 kbps (sudeci po ovom sajtu za merenje brzine), a u praksi se neke stranice nisu ni otvarale, tj. kocila bi se veza.

Pa reultat je jos i dobar s obzirom koliko udaljen server si izabrao da bi testirao(4350 milja) ne ocekujes valjda da na toj razdaljini imas 10ms odziv i full brzinu koju si platio, jer to nije moguce s obzirom na daljinu rute. Naprosto je normalno da je veci odziv u ms i da pada brzina to je naprosto normalno.
Uradi test sa najblizim serverom onda ces znati kakvog je kvaliteta linija a uzmi najudaljeniji i onda ces videti kakva ti je veza kad bi komunicirao sa toliko udaljenim serverom.
 
Bratu je istekla ugovorna obaveza na Beotelu krajem godine, i nastavio je da mesecno placa paket 4Mbita/512kb po 1190dinara.

Pogledao sam mu sinoc kvalitet veze i podaci su sledeci:

ADSL Firmware Version : FwVer:3.12.8.31_TC3086 HwVer:T14.F7_7.0
Line State : Showtime
Modulation : ADSL2 PLUS
Annex Mode : ANNEX_M

Downstream Upstream
SNR Margin : 14.5 23.1 db
Line Attenuation : 23.3 16.7 db
Data Rate : 5120 1021 kbps
Max Rate : 13296 2193 kbps
CRC : 1 0

On bi se prijavio za ovu novu akciju ADSL MAXI FLAT 10240/1024 Kbps po 1370dinara mesecno uz ugovornu obavezu, ali nas brine sta ako kojim slucajem ne bude moglo da ide 10Mbita, iako po online calculatorima i i podacima iz samog rutera kaze da je moguce.
Sta Beotel uradi ako ne moze linija da radi fino na 10Mbita jel smanjuje automatski na npr 6 ili 8, ili na nizi cenovni rang od 5mbita bez da nas pita da li zelimo to?

Ja sam mu savetovao da ako moze da ceka VDSL , ali od centrale je daleko 1600-1700(vazduznom linijom oko 1km) pa se boji da nece imati tehnickih mogucnosti u skorije vreme

Molim za iskustva i savete , kako bi na vreme odlucili koji paket da uzmemo za njega ili ako imate predlog drugog provajdera.
 
Kakav je ovaj tablet Nextbook 8 što daju uz ADSL za 2k mesečno 10mbs, jel ga probao neko uživo?
 
Ja sam mu savetovao da ako moze da ceka VDSL , ali od centrale je daleko 1600-1700(vazduznom linijom oko 1km) pa se boji da nece imati tehnickih mogucnosti u skorije vreme

Molim za iskustva i savete , kako bi na vreme odlucili koji paket da uzmemo za njega ili ako imate predlog drugog provajdera.

Ako je toliko od centrale onda nek odmah zaboravi na vdsl, ali odmah jer vdsl ne radi na tolikim razdaljinama.
Morace da saceka da naprave neki istureni stepen pa tek onda vdsl.
 
Fantastična IPTV ponuda u Beotelu, od ukupno 67 kanala pink ima 33. :S:
 
Kako vam radi P2P saobracaj, periodu od letos pa do danas?

Kao da se nesto promenilo na gore, i to najblaze receno, od kad je beotel uveo IPTV i mobilni net u paketu sa ADSL-om. Beotel prosiri ponudu i ne dokupi/poveca link. Onda pocne da se igra sa P2P saobracajem, povremeno ga svede i na 0.
 
jel ima neko njihov ip tv kako vam radi,istice mi ugovor za 2 meseca kod beotel-a pa sam u dilemi gde sta kako internet+kablovska (2-3 tv-a)
 
,,Ugrabi ponudu: internet i IPTV sa preko 100 kanala, besplatan setup i prvi mesec za 1 dinar!

03.03.15

Ugrabi novu ponudu BeotelNeta: internet i IPTV sa preko 100 kanala u osnovnoj ponudi, besplatan setup i prvi mesec za 1 dinar. Gledajte i vi Ligu šampiona na Arena sport kanalima!
Ponesite dinar i uverite se u sjajan kvalitet televizijske usluge koju BeotelNet nudi svojim korisnicima.
Nakon prvog meseca pretplata za ADSL internet od 10Mb/s i IPTV sa 100+ kanala je samo 1.890 dinara mesečno. ""
 
Drago mi je sto sam pobegao od njih na vreme :D Doduse bilo je i posle problema na kablovskom,sreca pa se sad to sve sredilo.
 
Nema više popusta za višegodišnje korisnike?

Ispada da samo onaj ko je ranije ispunio uslove i dobio sniženje, taj je imao sreće. Ako sad taj isti korisnik promeni paket ili uzme neku akciju, po isteku iste se vraća na punu cenu za paket, bez obzira koliko dugo je klijent.
 
Kakav je kvalitet usluge ovih dana? Imaju najpovoljnije jednogodisnje ugovore sto mi bas odgovara.
 
poceo net da baguje kako padne noc,ne znam sta se desava par dana ali slabije otvara,dal je neko zagusenje sta vec nisu normalni
 
Dobio sam danas mail poruku od Beotel da su mi povećali brzinu sa 4/512 na 8/1 Mb/s, a da cena ostaje ista. Još neko?
 
beotel zadnjih mesec dva konekcija u Smederevu extra,ne pamtim da je pukla veza,inace pre se desavalo u toku dana mora barem jednom... istekao mi je ugovor sa njima pre 6 meseci tek cu sada da produzim na jos godinu dana 1690 din 12 meseci 20mb brzina... imaju i iptv u ponudi ali mi ne treba
 
Podigli danas ADSL vezu sa 5/1 na 10/1 Mbps. Obaveštenja mejlom ili na sajtu nema, ugovor ili akciju nisam potpisao/uzeo. Je l' i kod ostalih isti slučaj? Očekujem da plaćam istu mesečnu cenu.
 
ipak nisam mogao da uzmem 20mb,daleko sam od centrale ,najvise sto mogu je 11-12mb... ostaje mi da cekam da ce se nekada promeniti nesto-infrastruktura...
 
Razmišljam da pređem na Beotel ADSL pa me interesuje jer ima čestih padova u brzini, kakav je ping i sl.
Ja sam trenutno kod PTT Net-a i česta su variranja brzine, a ping često ode i na 700-800 pa je net praktično neupotrebljiv.
 
Kad radi - radi stvarno dobro. Medjutim, ukupan kvalitet zavisi i od Telekoma, odnosno stanja tvoje linije (sve od centrale do rutera). Štaviše, ja baš cele ove nedelje dana nemam internet zbog toga. Trslo nešto negde i zdravo.
Zato prvo proveri da nije do toga.
 
Kad radi - radi stvarno dobro. Medjutim, ukupan kvalitet zavisi i od Telekoma, odnosno stanja tvoje linije (sve od centrale do rutera). Štaviše, ja baš cele ove nedelje dana nemam internet zbog toga. Trslo nešto negde i zdravo.
Zato prvo proveri da nije do toga.
Stanje linije je prema parametrima rutera tako-tako. SNR mi je na granici upotrebljivosti za upload, dok je za download odličan. Mada katastrofalan ping valjda nema veze sa stanjem linije, to je do ISP-a. Verovatno ću da pre pređem na Beotel samo bez ugovorne obaveze.
 
Mada katastrofalan ping valjda nema veze sa stanjem linije, to je do ISP-a.

Ima veze sa stanjem linije i podesavanja na dslam-u.
Ukoliko ti je losija linija tipa moze max do 20-21Mbit a ti zelis 20 onda da bi radilo koliko toliko stabilno podesava se na interleaving i tada je veci ping a ukoliko je fast onda je manji ping.
To je pravilo e sad veci ping moze da bude zbog 1001 stvari od lose infrastrukture do cega hoces.
Ajd ti prvo proveri da li ti je namesteno na fast ili interleaving.
 
Aj vidi saznaj pa ako nije fast vidi preko Beotela nek se obrate TS sa zahtevom da te prebace na fast ako tvoja linija to dozvoljava.
Onaj ko je na TS to direktno trazi od TS.
 
Kao sto se vidi iz slike SNR za upstream je na ivici upotrebljivosti, dok je za downstream odlican.
Meni je problem sto mi ping i brzina cesto varira pa je npr. ping sada ( u najboljem slucaju) 35 dok kroz 2 sata moze da bude 800.
Picture.png
 
Aj vidi saznaj pa ako nije fast vidi preko Beotela nek se obrate TS sa zahtevom da te prebace na fast ako tvoja linija to dozvoljava.
Onaj ko je na TS to direktno trazi od TS.
Sad sam proverio sa drugim ruterom. Podešeno je na interleave. Mislim da mi linija ne dozvoljava fast jer i ovako mi po nekad ruter prijavljuje CRC greške pri upstream-u. Ranije tih grešaka nije bilo dok sam imao sporiji net od 2Mb a sad kad je 5Mb nekad ih bude nekoliko desetina, nekad više stotina, a nekad ih nema uopšte.
 
Sad sam proverio sa drugim ruterom. Podešeno je na interleave. Mislim da mi linija ne dozvoljava fast jer i ovako mi po nekad ruter prijavljuje CRC greške pri upstream-u. Ranije tih grešaka nije bilo dok sam imao sporiji net od 2Mb a sad kad je 5Mb nekad ih bude nekoliko desetina, nekad više stotina, a nekad ih nema uopšte.
Kao sto sam i mislio podeseno ti je na interleave.
Sad kazao sam ti moguce da su probali na fast ali da je nestabilno pa su stavili ovako da bude stabilnije ali sa vecim pingom.
Ti bas imas losu paricu ili si jako daleko od dslam-a kad na 5Mbit moras da imas interleave.
Ne znam sta da ti kazem a mana je sto si na drugom isp-u a ne na TS.
Zato sto nekad hoce da se iscimaju zapravo ih ti cimas i oni odrade ovako ti ne mozes vec moras preko tvog isp a ovi pitaju ovi kazu ne moze i samo ti proslede info bez da se iscimaju od TS da se izbore.
Veruj mi ti se sigurno za svoja prava boris bolje od bilo kog drugog nebitno o cemu jer rec, zar ne?
 
Kao sto sam i mislio podeseno ti je na interleave.
Sad kazao sam ti moguce da su probali na fast ali da je nestabilno pa su stavili ovako da bude stabilnije ali sa vecim pingom.
Ti bas imas losu paricu ili si jako daleko od dslam-a kad na 5Mbit moras da imas interleave.
Ne znam sta da ti kazem a mana je sto si na drugom isp-u a ne na TS.
Zato sto nekad hoce da se iscimaju zapravo ih ti cimas i oni odrade ovako ti ne mozes vec moras preko tvog isp a ovi pitaju ovi kazu ne moze i samo ti proslede info bez da se iscimaju od TS da se izbore.
Veruj mi ti se sigurno za svoja prava boris bolje od bilo kog drugog nebitno o cemu jer rec, zar ne?
U pravu si enraged. Čak i da tražim preko svog isp-a da mi TS malo sredi liniju, ne verujem da bi TS prstom mrdnuo. Ja ću svakako probati pa šta bude. Ne gubim ništa. Ko što ti kažeš da sam korisnik TS možda bi se i iscimali, ovako teško. TS mi je bio zadnja opcija kad sam uzimo adsl zato što sam u sudskom sporu sa njima, mada ko zna možda i pređem kod njih. U svakom slučaju hvala ti na savetima enraged!
 
Naravno ti pokusaj nista ne gubis i srecno.
Nema na cemu pa zato smo tu da posavetujemo, pomognemo kad znamo i mozemo.
Svako dobro.
 
Nazad
Vrh Dno