Šta je novo?

BeotelNet

Ja sam na Beotelu stotinama ljeta (ADSL je u pitanju)... I kad god nekome to kažem pitaju me "Oni još postoje?"
Ne skidam nešto nenormalno i igram uglavnom SWTOR gde mi je na The Progenitoru ping uglavnom od 40-90ms. Ono što mi užasno ide na nerve je to što si oduvek tamo morao da se tučeš sa podrškom kada god odluče da šejpuju nešto. Jedno vreme je bilo nenormalno šejpovanje RapidShare koji sam tada imao plaćen, odnosno "koliko možeš da povučeš" i na 4mbit linku mi je skidao redovno po 200kb/sec. Kada sam zvao tipa i pitao ga kakva je politika oko šejpovanja saobraćaja konkretno sa RapidShare reče mi "uh, vidi... ne mogu da ti dam tu informaciju, javi se prodaji". Pa dobro reko, da li da nastavljam da plaćam RS pretplatu ili ne. Kaže, "pa rekoh ti, ne mogu da ti dam tu informaciju, ali nisam siguran da će ti se isplatiti". Problem je što niko ne može da mi kaže pouzdano ko od ovih operatera je iole ozbiljan u smislu "platio sam 5, 6, 10, 100 mbit i hoću da mi to bude zagarantovana brzina bez da mi je krešeš kod nekih servisa". Da stvar bude crnja, nemam ugovornu obavezu, niti planiram ikada da je imam, ne kod njih nego kod bilo koga, samo je pitanje gde otići a da se ne ispostavi kasnije da je bilo "s konja - na magarca"
 
Nemas ugovor, ali ne zelis da odes kod drugog? Pa ti si sam sebi napravio najcvrscu ugovornu obavezu...
Sta je problem potpisati nesto na godinu dana, eto i sam kazes da si bio na Beotelu-u toliko godina, gde god da odes verovatno ce biti bolje.
Beotel je sada isto sto i Verat. Verat nikada nije imao nikakvo sejpovanje, mozda ni Beotel nece vise. Sto se cene tice, do 10MB/s sve je manje vise isto, za brze je ubedljivo Telekom najpovoljniji (pricam samo o ADSL-u).
 
Nemas ugovor, ali ne zelis da odes kod drugog? Pa ti si sam sebi napravio najcvrscu ugovornu obavezu...
Sta je problem potpisati nesto na godinu dana, eto i sam kazes da si bio na Beotelu-u toliko godina, gde god da odes verovatno ce biti bolje.
Beotel je sada isto sto i Verat. Verat nikada nije imao nikakvo sejpovanje, mozda ni Beotel nece vise. Sto se cene tice, do 10MB/s sve je manje vise isto, za brze je ubedljivo Telekom najpovoljniji (pricam samo o ADSL-u).

Ko kaže da neću da odem kod drugog? Neću potpisati nikada nikome ništa što me vezuje na više od 6 meseci, jer ne želim da 2 godine provedem na tehničkoj podršci koja će mi davati *****ske savete "hajde da testiramo vašu tvrdnju da vam je spor internet... idite na stranicu beotel.net/download, kliknite nešto da se skida i recite mi kojom brzinom se to skida". Jel to tehnička podrška i adekvatno testiranje brzine?
Koliko vidim na Telekomu za cenu koju sada plaćam Beotelu bez ugovorne obaveze moram da potpišem ugovor na 24 meseca. Meni to nije normalno i ne želim da pređem kod njih jer ako se desi da bude ****** neko posle 3 meseca moram da grizem muda posle još godinu i po dana do isteka ugovora.
 
Nemas ugovor, ali ne zelis da odes kod drugog? Pa ti si sam sebi napravio najcvrscu ugovornu obavezu...
Sta je problem potpisati nesto na godinu dana, eto i sam kazes da si bio na Beotelu-u toliko godina, gde god da odes verovatno ce biti bolje.
Beotel je sada isto sto i Verat. Verat nikada nije imao nikakvo sejpovanje, mozda ni Beotel nece vise. Sto se cene tice, do 10MB/s sve je manje vise isto, za brze je ubedljivo Telekom najpovoljniji (pricam samo o ADSL-u).
Ja znam za 6 provajdera ADSL u Beogradu od kojih bi koristio 3 (Beotel/Verat je je jedan od tih). Izbor je veoma sužen gašenjem solidnog broja provajdera tokom poslednjih godina, a naročito udruživanjem pomenuta dva.
Koliko vidim na Telekomu za cenu koju sada plaćam Beotelu bez ugovorne obaveze moram da potpišem ugovor na 24 meseca.
Kojom računicom je Beotel jevtiniji? 21 x 1549 +3 = 32532 din Telekom, 24 x 1490 = 35760 din Beotel/Verat.
 
Poslednja izmena:
Ja znam za 6 provajdera ADSL u Beogradu od kojih bi koristio 3 (Beotel/Verat je je jedan od tih). Izbor je veoma sužen gašenjem solidnog broja provajdera tokom poslednjih godina, a naročito udruživanjem pomenuta dva.

Kojom računicom je Beotel jevtiniji? 21 x 1549 +3 = 32532 din Telekom, 24 x 1490 = 35760 din Beotel/Verat.

Računicom da na Beotelu mogu sutra da odem i kažem "ćao zdrao", dok prelaskom na Telekom bi morao da čekam 24 meseca do isteka obaveznog ugovora da bi dobio tu cenu... Pogotovo što Beotel na konto decenije provedene kod njih plaćam jevtinije (1,190.05 doduše 4mb) nego to što si naveo...
Loše formulisana rečenica sa moje strane priznajem.
 
Poslednja izmena:
U pravu si, nisam koncentrisan. Elem, kao što gore napisah, korekciju cena su uradili juče ili prekjuče i ostali provajderi nemaju tako brzo spremne kontraponude. Nije zavrat da se odmah potpiše ugovor, može da se sačeka do kraja meseca...
 
Poslednja izmena:
Pa to, sećam se da je beotel jedno vreme kuburio sa tim akcijama... Akcija traje do 31.11. - Akcija produžena do 31.12 - Akcija produžena do 31.03 sledeće godine... Mislim sve to lepo, ali nekako mi je je to na 24meseca (ne znam koliko je sada kod njih) previše obavezujuće s obzirom na to koliko je sve podložno promenama... Kapiram, nismo u "Šveckoj", ali ono... voleo bi, hladno al standard ;)
 
Meni ugovor ističe krajem meseca, izgleda da ipak neću morati da menjam beotel ;)
 
Lepo piše da ima ugovorna obaveza. 12 meseci bez rutera, 24 sa ruterom. Ja se više ne obavezujem kod njih. Kako ih je kupio Verat, ne rade dobro. Imali su probleme i samostalno, ali ne skoro po ceo mesec. Wifi+ADSL ruter ima već za 20-25 evra i tvoj je.
Kiparski investicioni fond, vlasnik Verat-a, kupio je beotel. Nazalost, beotelu je dat primat, odnosno vodjstvo.

Jedini potencijalni problem mogao bi biti ovo:
... Ono što mi užasno ide na nerve je to što si oduvek tamo morao da se tučeš sa podrškom kada god odluče da šejpuju nešto. Jedno vreme je bilo nenormalno šejpovanje ...
odnosno koriscenjenje Cisco SCE, ono sto beotel nikad nije priznao da poseduje i upotrebljava. Nemam utisak da beotel ogranicava saobracaj. Valjda se beotel dozvao pameti i nece vise uopste ogranicavati saobracaj bilo koje vrste, narocito pri ovakvoj konkurenciji.

Verat koristim dosta dugo, i nisam imao problema skoro uopste. Kako je Verat=beotel, moji utisci u vezi beotela su dobri, za sada. Novim ugovorom dobih pristup beotelovim IP opsezima, na kojima su trenutno bolja rutovanja u odnosu na Verat. Nazalost, Verat ima samo 1 IP opseg, i to je bila i ostala jedina mana Verata za mene.
 
U vreme pre nekoliko godina kada sam, takodje, imao RS nalog i dovlačio kao pušten sa lanca, nisam imao problema sa protokom (čitaj: jednom u 6 meseci, ako i toliko). Sada i poslednjih par godina pravim uočljivo manji prosečni promet na mesečnom nivou. Ne znam za ograničavanje, mislim da ga nisam iskusio. Ono špto jesam su izgubljeni paketi i/ili čak potpuno prestajanje protoka kroz, formalno, uspostavljenu vezu. Uvek dam par dana fore (kako ne bih skakao na prvu loptu) i probam šta mogu sa svoje strane da proverim, ali onda je uglavnom preganjanje sa tehničkom podrškom. Uvek je najpre "problem" do mene (loše instalacije, oprema, računar, virus,...), da bi se ispostavilo da nikad nije.
 
Mora da se zaključi ugovor, 2 godine sa ruterom, 1 godina bez.
Baš su bezobrazni, na stranici im nigdje ne piše ovo oko ugovorne obaveze.
 
samo da kazem da lazu sto se tice brzine, meni je maksimalna brzina 8.5mbps, a kad skidam 1mb ravno, a trebalo bi 10mbps i 1.2-1.3 da skida, oni su rekli da je to maksimalno posto su ti neki adsl kablovi zastareli i da se gubi 10-20% brzine, a moj drug ima sbb isto adsl placa 10 dobija 10, ajde i da im poverujem pa sto onda ne pustaju 12mb pa da imam 10 nego pustaju 10 i imam 8.5 lazovi mrtvi
 
^ promeni u speedtestu u settingsu Speed Measurement na kilobytes
 
Ma ja mislim da je to do kablova i infrastrukture i da kod nas ADSL i ne može da izvuče više, nekih 6mb je optimalno, nikad ne bih uzeo 10, kao 10, a dobijem 7-8 i sl.
 
Na ADSL-u skoro uvek dobijes 85% brzine koju plaćaš. O tome je 1000 puta pisano zašto je tako.

Evo 10Mbps ADSL kako radi u praksi:
 
Za one koji su zainteresovani za ovu akciju ukratko situacija je sledeća (citiram delove iz maila koji sam dobio od tehničke podrške)
- Da li moj priključak može da "iznese" tih 10Mbit/sec?
B: Kako je preduzece Telekom Srbija vlasnik celokupne infrastrukture, na zalost, pre promene paketa ne mozemo znati da li Vas telefonski prikljucak podrzava ovu brzinu.
- Koji ruter se dobija uz ovu akciju?
B: Akcijski ADSL paket do 10Mbit/s je u ponudi za 1490,00 dinara uz ugovornu obavezu od 12 meseci sa jednoportnim ruterom ili 24 meseca sa WiFi ruterom.

Ono, pregršt informacija na jednom mestu, plus adresa gde mogu da potpišem ugovor... Beotel, go home, you are drunk.
 
Update za moj "slučaj": istekao mi je 12mes. ugovor (4/512), sad sam "free", prebacili me na paket 5/1 (radi dobro) i plaćam (trenutno) 1352 dinara mesečno.
Ne vidim razloge za potpisivanje novog ugovora :)
 
Za one koji su zainteresovani za ovu akciju ukratko situacija je sledeća (citiram delove iz maila koji sam dobio od tehničke podrške)
- Da li moj priključak može da "iznese" tih 10Mbit/sec?
B: Kako je preduzece Telekom Srbija vlasnik celokupne infrastrukture, na zalost, pre promene paketa ne mozemo znati da li Vas telefonski prikljucak podrzava ovu brzinu.
- Koji ruter se dobija uz ovu akciju?
B: Akcijski ADSL paket do 10Mbit/s je u ponudi za 1490,00 dinara uz ugovornu obavezu od 12 meseci sa jednoportnim ruterom ili 24 meseca sa WiFi ruterom.

Ono, pregršt informacija na jednom mestu, plus adresa gde mogu da potpišem ugovor... Beotel, go home, you are drunk.

Ja sam zvao telefonom da pitam i kažu mi da daju ovaj TP-Link TD-W8951ND.
Nađoh ga sad i na matičnom sajtu, ima neki svemirski dizajn.
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TD-W8951ND
Ja još uvek rabim stari jednoportni TD-8817, za sada me nije izneverio, evo godinu i po kako ga koristim.
 
Poslednja izmena:
Ja sam zvao telefonom da pitam i kažu mi da daju ovaj TP-Link TD-W8951ND.
Nađoh ga sad i na matičnom sajtu, ima neki svemirski dizajn.
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TD-W8951ND

Ne kažem, imam i ja neki njihov TP-Link wifi, koji radi, ali nema kontrolu saobraćaja koja bi mi značila da odvojim telefone koji su mi na WIFI od LAN priključka na kome mi je računar... Ali je izuzetno glupa fora ograničavati jednoportni za ugovor na godinu dana, a na 2 WiFi...
 
Beotel net izbacio juce neku prolecnu akciju za nove korisnike 5 meseci gratis ugovor 16 meseci 10mb mislim standard 1500din,a nas stare korisnike kojima je ugovor istekao ko shisha... nisu normalni sutra ima da im vratim opremu i da se pojavim za par dana ako mogu o5 da potpisem novi( eventualno na jednog roditelja da se vodi)
 
Beotel net izbacio juce neku prolecnu akciju za nove korisnike 5 meseci gratis ugovor 16 meseci 10mb mislim standard 1500din,a nas stare korisnike kojima je ugovor istekao ko shisha... nisu normalni sutra ima da im vratim opremu i da se pojavim za par dana ako mogu o5 da potpisem novi( eventualno na jednog roditelja da se vodi)

Ala su zveknuli šamarčinu svima, koji su do juče kod njih potpisali na 2 godine, po staroj akciji.
Sada paket 10/1, mesečno izađe oko 1370 din (umesto 1490), plus 8 meseci kraća ugovorna obaveza.
 
Ti loše računaš, čovek je lepo izračunao. Ispada 1368,125 dinara mesečno za paket 10 Mbit/s.
Kod Telekoma sa akcijom od 3 meseca po dinar, ispada 1355 dinara mesečno uz obavezu od 24 meseca.
A to što pričate da su sada zahebali korisnike koji su već potpisali ugovor, ne znam šta je tu novo? To svi rade a pri tome ne mislim samo na internet provajdere.
krastavac., uvek će biti novih i boljih akcija i ne možemo svi uvek da ubodemo najbolje i ja se tu ne ljutim. Tako to funkcioniše i kod nas i u svetu.
 
Poslednja izmena:
ja sam bio 31.03 kod njih i nesto se raspitivao u vezi novog ugovora na god dana 10mb bez wi fi rutera i gledam ma necu,docicu kao sutra pa mozda uplatim na jos mesec dana dok vidim gde cu sta cu dodjem kuci i vidim na netu ponudu...nisam stigao danas da odem da vidim sta je sa nama koji nismo pod ugovorom dal imamo pravo na ovu akciju
 
Kada se ulogujem na mybeotel, piše da ugovor važi do 4.maja, tj da je plaćeno do tada, jer se plaća unapred. Dakle do tada ako im vratim opremu, nemam obaveza prema njima?
 
Na ADSL-u skoro uvek dobijes 85% brzine koju plaćaš. O tome je 1000 puta pisano zašto je tako.

Evo 10Mbps ADSL kako radi u praksi:


Izgleda da od pre neki dan korisnici dobijaju ne vise od 50-60 % propisane brzine na Beotel ADSL-u.
Ja imam njihov midi paket (5 mbps / 1mbps) ali u praksi ovih dana to izgleda ovako:










Ovi rezultati su jos super, kako lose moze da bude. Ranije jutros je download bio punih 210 kbps (sudeci po ovom sajtu za merenje brzine), a u praksi se neke stranice nisu ni otvarale, tj. kocila bi se veza.
 
Poslednja izmena:
Dobro nisi testirao do nekog servera u Australiji :)
 
Nazad
Vrh Dno