Šta je novo?

BeotelNet

Mislim da nije obavezno, ali ipak najavi, sigurnije je. I traži MIK, ne košta te. U krajnjem slučaju si na istom.
 
Imao sam i ja istih problema ranije u toku godine (i ne samo ja, kao što se vidi u poruci ispod). Koliko kod tebe već traju?

Mislim da ima stavka ugovora koja navodi koliko dug kontinualan prekid je prihvatljiv (24h, ako me sećanje služi), a preko toga se račun samo umanjuje za onoliko koliko nema interneta. Takodje, oni, kao i svi ostali, prodaju "brzinu do" i ne garantuju da će uvek da bude tolika.

Usput, promenili su lokaciju, sad su u Bul. vojvode Mišića 37, kod BG Sajma.
 
Imao sam i ja istih problema ranije u toku godine (i ne samo ja, kao što se vidi u poruci ispod). Koliko kod tebe već traju?

Mislim da ima stavka ugovora koja navodi koliko dug kontinualan prekid je prihvatljiv (24h, ako me sećanje služi), a preko toga se račun samo umanjuje za onoliko koliko nema interneta. Takodje, oni, kao i svi ostali, prodaju "brzinu do" i ne garantuju da će uvek da bude tolika.

Usput, promenili su lokaciju, sad su u Bul. vojvode Mišića 37, kod BG Sajma.

Oko desetak dana traje.:wall:
Nije to kontinualan prekid. Nego najlakse da objasnim da net radi "ko zmigavac" ima ga desetak minuta pa nestane . :D:wall: Uvek pomaze reparacija internet konekcije iz Windowsa. Kablove sam kupio nove , reinstalirao sam sistem ali ne pomaze. Napominjem da je u toku dana sve normalno samo u vecernjim satima je net ovakav.Da je do moje masine ne bi radio ni u toku dana kako treba. :trust:
Pre je sve bilo normalno. Zalio sam im se pa su mi poslali novi ruter- kao stari je neispravan. Mada su mi poslali polovan ruter.
Sada je podesavanje rutera kako i treba na PVC4 i Encapsulation je na PPPoA/PPPoE . Medjutim kada iskljucim ruter iz struje ( UPS ugasim ) on se vraca u PVC0 i Bridge mode . Dal je to normalno?
 
^^ To tako treba, prebaci se na PVC4 i videćeš podešavanja. Tako je na TP Link i Zyxel opremi.
Za gospodina koji ne može da izgura brzinu, savet je da pogleda DSL paramtre (SNR, Att, Data Rate) u trenutnku lošeg rada interneta i neka napiše ovde. Ako je ispravna linija i instalacija, na ADSL-u ne bi smelo da bude problema sa brzinom. To su sve 10G interfejsi sa mnogo lufta...

Pozz.
 
Csozsop, podesi PVC0 po parametrima za povezivanje. Moguće je da reset briše memoriju, odnosno da ruter ne može da zadrži podešavanja bez kontinualne struje. Nadam se da nije to.

Veruj mi da problemi nisu do tvoje strane, nemoj da se mučiš i reinstaliraš sistem, menjaš opremu i ostalo. Ja sam sve to odradio i nisam imao boljitak. Zvao sam Beotel nebrojno puta i uvek sam morao da izdeklamujem celu priču svakom operateru, no boljitka nije bilo. Više puta sam tražio da prijave problem Telekomu, ali njima se guza stisla da će im ovi naplatiti 10.000 din ako izadju na teren, a ne pronadju problem. Mesec i po sam imao taj problem, odmah po potpisivanju ugovora. Od kakd sam prestao da iz cimam, naredne dve nedelje sam povremeno imao normalnu vezu i već sam bio naumio da im odnesem opremu i raskinem ugovor na kraju drugog meseca.

I onda je pred sam kraj meseca sve došlo na svoje mesto. Tek tako, samo od sebe.
 
Danas mi stigne uplatnica za sledeći mesec na 1190din za midi paket koji koristim. Do sada sam plaćao 1000 din (u okviru akcije), ali ni ovo nije loše s obzirom na redovnu cenu od 1890, a bez ugovora. Taman da premostim do marta, kad planiram da uzmem box.
 
Csozsop, podesi PVC0 po parametrima za povezivanje. Moguće je da reset briše memoriju, odnosno da ruter ne može da zadrži podešavanja bez kontinualne struje. Nadam se da nije to.

Veruj mi da problemi nisu do tvoje strane, nemoj da se mučiš i reinstaliraš sistem, menjaš opremu i ostalo. Ja sam sve to odradio i nisam imao boljitak. Zvao sam Beotel nebrojno puta i uvek sam morao da izdeklamujem celu priču svakom operateru, no boljitka nije bilo. Više puta sam tražio da prijave problem Telekomu, ali njima se guza stisla da će im ovi naplatiti 10.000 din ako izadju na teren, a ne pronadju problem. Mesec i po sam imao taj problem, odmah po potpisivanju ugovora. Od kakd sam prestao da iz cimam, naredne dve nedelje sam povremeno imao normalnu vezu i već sam bio naumio da im odnesem opremu i raskinem ugovor na kraju drugog meseca.

I onda je pred sam kraj meseca sve došlo na svoje mesto. Tek tako, samo od sebe.

Malo si mi ulio nadu da ce se situacija promeniti!
Isti problem i ista situacija i kod mene. Dok nisam potpisao ovaj ugovor na 10 mb/s imao sam 4mb/s i sve je bilo OK. Od kada sam poceo da koristim ovaj novi paket poceli su i problemi. Razmenili smo nekoliko mailova , kacio sam im screemshotove brzina, zvao ih ali nema valjde. Samo mi ponavljaju neke bezvezne stvari koje sam im vec pet puta rekao.teraju me da proveravam instalaciju i neke gluposti. Da je do moje instalacije i u toku dana bi prekidao , ali prekidi pocinju tek predvece. Izgleda da taj ****ni kabal koji mi non stop spominju da treba "da bude sto kraci" i "bez ostecenja" odluci da bude u kratkom spoju tek posle sest sati popodne:D:D
Ako se situacija ne popravi raskinut cu ugovor to je sigurno.
Komsija ( treca kuca od mene) je danas potpisao ugovor na ovaj isti paket. Do sada je imao 1,5 Mb/s i kod njega je do sada sve bilo OK. Sada cekam da ga prebace na ovaj paket pa da vidim kakva ce biti situacija kod njega.:wall:
 
^A kako to da krš veza pravi probleme samo u isto vreme svakog dana?
 
Video sam u ruteru da je brzina veze podignuta sa 4 na 5 i 0,5 na 1 Mb/s, medjutim, ponašanja su i dalje kao na prethodnim brzinama, a i testovi su na skoro, pa istim vrednostima kao ranije. Kakva je situacija kod drugih korisnika?
 
Isto i kod mene i to samo na telekom serveru, svi drugi su sporiji.
 
Imao sam probleme sa itnernetom nedelju dana, ruter se neprestano resetovao svakih par minuta, SNR oko 6db i padao cak do -2db, danas od telecoma su "cackali u centrali" SNR sad je oko 6.9-7db u system logu jos uvek stoje iste greske:

12/9/2013 11:34:32> MPOA Link Up
12/9/2013 11:34:32> Quick bridge not allow multi-channel
12/9/2013 11:34:32> bridge only stop
12/9/2013 11:34:32> SNMP TRAP 3: link up
12/9/2013 11:34:32> Quick bridge not allow multi-channel
12/9/2013 11:34:32> bridge only stop
12/9/2013 11:34:32> SNMP TRAP 3: link up
12/9/2013 11:34:32> Quick bridge not allow multi-channel
12/9/2013 11:34:32> bridge only stop
12/9/2013 11:34:32> SNMP TRAP 3: link up
12/9/2013 11:34:32> Quick bridge not allow multi-channel
12/9/2013 11:34:32> bridge only stop
12/9/2013 11:34:32> SNMP TRAP 3: link up
12/9/2013 11:34:32> Quick bridge not allow multi-channel
12/9/2013 11:34:32> bridge only stop
12/9/2013 11:34:32> SNMP TRAP 3: link up
12/9/2013 11:34:32> Quick bridge not allow multi-channel
12/9/2013 11:34:32> bridge only stop
12/9/2013 11:34:32> SNMP TRAP 3: link up
12/9/2013 11:34:36> ppp_ready: ch:806489b8, iface:8057bbd8
12/9/2013 11:34:36> SNMP TRAP 3: link up
12/9/2013 11:34:36> Accept() fail
12/9/2013 11:34:36> Accept() fail
12/9/2013 11:35:20> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=805f76b0

A sto je najgore povecali mi i ping !!! U proseku je bio oko 10-12ms ka nasim serverima i oko 40 prema Nemackoj a sad 47 prema nasim i 80+ nemacka :/



Neznam vise sta da radim, celu nedelju sam proveo viseci na telefonu raspravljajuci se, sad je internet malo stabilniji, ruter jos uvek se nije resetovao al kako da resim problem sa pingom ?
 
7 dB za SNR marginu je vrlo loša vrednost. Pokušaj povezivanje u ADSL1 režimu, meni je pomoglo donekle. Sedni tehničkoj podršci na kičmu, pošto je problem do veze sa centralom, tako da oni treba da sednu Telekomu na kičmu, a to neće da urade, ako ih ti ne smaraš.

Ili vidi da promeniš provajdera ili čak tehnologiju izlaska na net (kabl, wifi, optika,...).
 
Neznam kod koga da predjem, orion adsl kazu da su nepouzdani ostali drze visoke cene, telekom imaju neke "promocije" 1550din. za 10Mbps sto meni ne odgovara, do 1250din sam u mogucnosti da dajem mesecno...Evo gledam trenutno beotel mi je smanjio brzine od 5/1 na 4/0,5Mbps i SNR je oko 9-10db a ranije je bio 17,5-20db -_- ping je ostao opet visok 46-60ms (headbang)
rezime probao sam i adsl2+, adsl1/2, g.dmt sve isto
 
Stavili su ti tzv. interleaved mod na liniju, jer imaš dosta mali SNR... Možeš da biraš bolji ping ili još nestabilniju vezu koja će da puca ili veći ping i stabilniju vezu.

Daj ostale parametre, kolko ti je attenuation?

Inače uz tako loše karakteristike parice i pretpostavljam ogromnu udaljenost od centrale, mislim da nemaš baš mnogo da biraš što se ADSL-a tiče... Džabe paket od 10Mbps kad tebi ne radi ni 4Mbps.
 
Poslednja izmena:
2 godine mi radilo sa istim parametrima SNR: 17-20db 38-40db line attenuation i nizak ping i sad odjedanput nizak snr i visok ping ?
Evo slika sa leve strane kako je bilo stanje ranije kad je net radio perfektno i sa desne strane trenutno stanje: http://prntscr.com/29ukto
 
Opadanje signala je ostalo isto, kao i ranije, ali se šum na paricama povećao. Šta je uzrok tome, samo telekom zna.
 
Pogledajte pa ovo je sramota sta se radi u ovoj zemlji
Ping mi je vazan jer igram multiplayer igrice. U battlefield 3/4 sad mi je ping na nemackim serverima oko 80-100 sto je gotovo neigrivo. Ima da im dosadjujem svaki dan dok mi ne rese problem
 
Pogledajte pa ovo je sramota sta se radi u ovoj zemlji
Ping mi je vazan jer igram multiplayer igrice. U battlefield 3/4 sad mi je ping na nemackim serverima oko 80-100 sto je gotovo neigrivo. Ima da im dosadjujem svaki dan dok mi ne rese problem
Tako je meni bilo skoro 2 godine (pre toga sve super bilo),danas primetih dosta bolji ping u wot-u (30-60,inace bilo 80-90) kad ono
:)
 
Poslednja izmena:
Malopre zvao tehničku podršku beotel-a, pa da prenesem:
trenutno sam pod ugovorom 4/512 na godinu dana.
Bunilo me je što mi ruter prijavljuje brzinu 5/1, nakon ubrzanja od pre (možda) mesec dana.
Operaterka na support-u reče da je moj paket još uvek 4/512 i za svaki slučaj prebacila na prodaju. Iz prodaje su mi potvrdili da dok sam pod ugovorom brzina ostaje 4/512.

Znam da je ranije vršeno "automatsko" usaglašavanje sa aktuelnim brzinama (inače korisnik sam ADSL-a na Beotelu jedno 6-7 godina).
Srećom, još 2 meseca do isteka ugovora, a onda...
 
Imam problem sa brzinom, najmanje od nedelje: d/l ne prelazi 2Mbit u špicevima i stalno varira do te brzine. Resetovah ruter nekoliko puta, promenih podešavanja, proveravam fizičke veze elemenata, ali konačan dokaz da nije do mene jeste taj što oba fiskna telefona (edit: a i mobilni) za tehničku podršku daju zauzeće celo jutro. Paket je 4/0,5.

Kako je kod ostalih korisnika?
 
Poslednja izmena:
ja isto imam probleme zesce sa njima, crko mi ruter otiso zamenio ga u ponedeljak i video ono 10/1 za 1500 i uzeo to i rekla mi ova sto radi tamo stize za 1-2 dana, u to vreme dok nije stiglo moja stara brzina(4mb) na speedtestu je bilo 1.9, kad je stiglo U PETAK ne u utorak sredu kao sto su rekli uradim speedtest ono samo 6.5 , ja zovem njih danas kazu to je do rutera imamo na slaviji rutere koje podrzavaju 10mb, a ne znam sto mi je ta mutava glupaca dala uopste taj kad sam uzeo novi ruter i vecu brzinu kako nije proverila dal podrzava ruter, odem da zamenim danas i kazem joj sta je problem, i 20 puta sam je pito dal podrzava taj 10mb ona samo nesto mumla na bosanskom/crkogorsko/vanzemaljsko/siptarskom i vratim se kuci ista prica, jaoooj pa kako cu ubiti onu glupacu mutavu sto radi tamo :mad: :mad: :mad: :mad:

EDIT:vidim dosta ljudi imaju probleme, reko mi je neki lik kad sam ih zvao da su neki hakeri hakovali sve tplink rutere, mada imam crypto neki i dalje je zivo sr*nje konekcija i ping i sve
 
Poslednja izmena:
Ja sam ih odavno napustio..
 
http://www.beotel.net/?strana=234
Jel valja čemu ovo.
Ja sam na ptt-u adsl 1850 dinara za 5/1 brzinu.

Vidim dosta ljudi kuka.
Nemam ugovornu obavezu, mogu da predjem.
Koliko ja vidim ovo sa linka ne traže ugovorno vezivanje ?
 
Lepo piše da ima ugovorna obaveza. 12 meseci bez rutera, 24 sa ruterom. Ja se više ne obavezujem kod njih. Kako ih je kupio Verat, ne rade dobro. Imali su probleme i samostalno, ali ne skoro po ceo mesec. Wifi+ADSL ruter ima već za 20-25 evra i tvoj je.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno