Šta je novo?

BeotelNet

Beotel je jedna od i većinom vremena default destinacija u Okla Speedtest-u.
 
Ne verujem da je to razlog.
 
BeotelNet koristi svoju infrastrukturu. Uglavnom više po Vojvodini dok. Imali su u planu da najme od mts-a isto kao Yettel ali izgleda nije pao dogovor. Ostale usluge su bakar ili telefonska žica i to je što je.
Biće i preko mts optike, a vrlo verovatno i preko SN optike, i to skoro sigurno ove godine. Nema to direktne veze sa Beotelom, ima sa nekim dolazećim odlukama regulatora. Ali biće i Beotel i Orion i još njih.
 
  • Like
Reagovanja: uji
doveli internet u srbiju izgleda tu i ostali :D kad nemaju razvucenu liniju po srbiji
 
Monopolisti pokupovali druge i ostali samo manji igrači sa sitnijim akvizicijama (Verat>Beotel i SezamPro+Neobee>Orion, itd). Ta takozvana liberalizacija korišćenja tuđe infrastrukture kreće tek od sledeće godine, što ne otvara samo put drugim provajderima da koriste mts ili sn optiku, nego nema više jedni drže jedan rejon, drugi sledeći, niko se ni sa kim ne meša, nego otvara se konkurencija i moći će kod drugih da se prelazi.
 
Samo što će cene zakupa biti... onakave kakve žele.
Ne verujem ja da se ovde kod nas više išta može promeniti.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Dragi korisnici,
Usled sveprisutnog povećanja troškova poslovanja koje više nismo u mogućnosti da amortizujemo, obaveštavamo vas da smo nažalost i mi primorani da od 01.05.2024. godine povećamo cenu Vašeg internet paketa za 200 dinara.
 
A koje usluge koristiš? Meni je već uvećana cena za adsl za martovski račun.
 
Beotel je jedna od i većinom vremena default destinacija u Okla Speedtest-u.
Licno sam podizao taj speedtest server o kome je rec, dok sam radio tamo. U pitanju je linux virtualna masina sa 10Gbps linkom. Sto se tice algoritma odabira servera, verovatno je latencija niza. Taj server je tu vec jedno 8 godina.
 
I meni je ista cena za mart, 1490 dinara, VDSL bez ugovorne obaveze.
 
Ne znam gde gledate, ali meni se samo u gornjem delu PDF računa nalazi stari iznos, 890 din, dok nas sajtu i na "uplatnici" (donjem delu PDF računa) je novi iznos od 1190 din.
 
Svuda u PDF-u i na sajtu ista cena, 1490 kao i pre.
 
1.marta sam dobio obaveštenje na mail da će cena paketa da ide 200din gore od 1. aprila.
Sada sam platio martovski račun i on je po staroj ceni. Ćekajte račun u maju (za april).

Evo citat email poruke ispod.

Dragi korisnici,

Usled sveprisutnog povećanja troškova poslovanja koje više nismo u mogućnosti da amortizujemo, obaveštavamo vas da smo nažalost i mi primorani da od 01.04.2024. godine korigujemo cenu Vašeg internet paketa na 1190 dinara.


BeotelNet svih ovih godina konstantno ulaže u tehnološki razvoj servisa kako bi vama-svojim korisnicima pružio najsavremenije i kvalitetne usluge interneta, televizije, fiksne telefonije i hostinga. Inflacija uzrokovana svetskim pandemijskim i ratnim sukobima uticala je na sve segmente života, pa i našeg poslovanja. Trudili smo se maksimalno da dosad ne prenesemo taj finansijski pritisak na vas – naše verne korisnike, međutim naši troškovi su u međuvremenu porasli do tog nivoa, da moramo korigovati cenu.

Nadamo se da ćete razumeti ovaj korak na koji smo prinuđeni iz goreporemunutih razloga.

Svakako poštujući vaša zakonska prava, a u skladu sa članom 131 Zakona o elektronskim komunikacijama, ako vi kao naš korisnik niste saglasni sa ovom promenom, naravno da imate pravo da raskinete korisnički ugovor bez plaćanja troškova raskida.

Zahvaljujemo vam se na razumevanju za celu ovu situaciju u kojoj smo se zajedno našli.

Vaš BeotelNet

Srdačan pozdrav,
BeotelNet ISP
 
Koliko je poskupljenje, ja sam plaćao do sada za ADSL 890 din., a još mi nije stigao uvećani račun?
I ja sam 890 do sada a na martovskom računu je 1190. Nemam uo i nije mi stiglo nikakvo obaveštenje o povećanju.
Na sajtu je obaveštenje objavljeno 28.2.2024. pa se poklapa.
Naravno napisano nevešto, da pomislimo da je povećanje od aprilskog računa, no i oni kao i ostali stave obaveštenje 30 dana unapred.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-03-11-18-51-015_com.google.android.gm-edit.jpg
    Screenshot_2024-04-03-11-18-51-015_com.google.android.gm-edit.jpg
    109.2 KB · Pregleda: 21
I ja sam 890 do sada a na martovskom računu je 1190. Nemam uo i nije mi stiglo nikakvo obaveštenje o povećanju.
Da li koristis email kojim si registrovan za adsl uslugu? @Beotel ili @Verat? Meni je obavestenje stiglo na takavu email adresu.
 
Adsl im postao totalno neupotrebljiv uveče. Posle preko 20 godina Verat—Beotelnet moraću da im kažem zbogom, i pokušam sa A1 kućnim...
 
Meni radi dobro (smanjeno sa 20 na 15 jer ne moze ono sto je nekad radilo savrseno
Morali smo da nategnemo Telekom da sredi kradju na centrali.
Nije moglo direktno, nego preko RATEL-a kao posrednika.
 
16105283953.png
Meni radi sasvim normalno i sad:
 
Drago mi je da je kod tebe sve u redu, tako je bilo i kod mene. Međutim iako ta (VDSL) tehnologija neće napredovati, bilo bi očekivano da bar stagnira i održava početnu/plaćenu funkcionalnost. A pošto je u posrednim rukama Telekoma, firme kojoj xDSL nije prioritet, slučajevi poput @zamzung ili mojeg (prepolovili mi brzinu, pa opet posle 12ak sati od konekcije imam po 10-20K downstream grešaka po minuti) ih uopšte ne zanimaju. Ne zanimaju u smislu da ulože koji dinar i vreme tehničara da makar vrate stanje parica u početno, kada je sve funkcionisalo.

Uzeo sam drugi router iz Beotel-a, situacija je nešto bolja kada je lepo vreme (kao sada, oko 5 dana ~250 dowstream grešaka), ali kada se pokvari vreme sve je isto kao i pre zamene.
Muka mi je što ću ponovo morati da se cimam sa Telekomovim tehničarima, prethodnog puta su pominjali neku vodu u kablovima, "rešili" to obaranjem brzine, a u međuvremenu prebacili moju paricu nekoj komšinici. Pozvao sam svoj broj (memorisan na mobilnom telefonu) i javila se neka nepoznata gospođa.
 
Telekom je pred prosle izbore isao po kraju i delio penzionerima uglavnom, besplatne BOX pakete (fiksni, net, televizija) na 24 meseci za dinar.
S tehnicke strane to je dodatno opterecenje na staru infrastrukturu u koju vise ne ulazu. Bar je po selima tako.
U gradovima je lakse, jer dobar deo mladje populacije je presao ili ce preci na optiku.
 
I ja sam u gradu, Voždovac, Vojvode Stepe.
Telekom mi je nudio optiku, ali nemam nameru da povećavam korisničku bazu partijskim firmama, čak i na svoju štetu, čak iz inata, jednostavno zabole me.
Za SBB me zeznula komšininca koja nije dozvolila da joj preko dvorišta razvuku kabl, iako i ona koristi SBB.

Ostade mi Beotel, (naravno i oni koriste Telekomovu infrastukturu, dok/ako i oni ne krenu da partijaju). Korisnička podrška, posebno noću, je ODLIČNA.
 
Vi ste dobro prošli, ja sam do sad placao 690, paketić od 510 Kb/s, a sad vidim račun da su digli na 1089. Skoro pa 100 % uvećanje vidim ovde da je samo po 200 din.
 
Nazad
Vrh Dno