Šta je novo?

BeotelNet

Upravo to sam hteo reći. Proveri pa javi šta je bilo.
 
Heh šteta sto nisam video ovaj thread juče.
Imam samo jedno pitanje u vezi ADSL brzina. Do juče sam na beotelu imao paket od 4Mbps i speedtest mi je obično vraćao brzine oko 3.2Mbps. Sad kada kao imam 5Mbps/1Mbps brzine su mi na speedtestu 3.4Mbps/0.5Mbps.

Je su li to normalne, očekivane brzine ili je problem do rutera ili je možda jednostavno do beotela?


Ja sam bio na Beotelu i istekla mi ta akcija 4/0,5 za 1000dinara. Kad sam 1.4. prepodne pitao u poslovnici u NS šta sad ima na raspolaganju kaže 5/1 za 1890. sa lojalti malo manje. Kad to saberem sa cirka 600 dinara za fiksni više mi se isplatilo da za 2490 uzmem openbox3 u telekomu. za te pare dobijem još i mobilni sa 500minuta, 500sms i 1gb data. Evo kako radi net sada
.

Jedino zamalo da odustanem kad sam video proceduru u mts-u.Čekanje, u redu i te gluposti. Nikako ne možeš obaviti u jednom dolasku sve. Sad da li sam se z***bao pokazaće vreme, nikad pre nisam imao posla sa telekomom ako ne računaš fiksni tel.

EDIT napomena: na beotelunikad nisam ping imao manji od oko 30, sad odjednom 13 u Telekomu. Ko da nije ista linija.
 
Poslednja izmena:
Ma preci cu ili na Verat ili SBB, na neki paket od 10/1
 
Poslednja izmena:
Juče na ruteru 5Mbps/1Mbp,s medjutim realna brzina je i dalje bila kao i sa 4Mbps. Jutros sam dobio email od Beotel/a u kom me obaveštavaju da mi je promenjena brzina.

Koliko sam uspeo da shvatim preko tehničke podrške, Telekomu je potrebno odredjeno vreme da promeni brzine, sad je izgleda neka gužva pa se čeka dan/dva. Uglavnom sad je brzina na speedtestu 4.31Mbps/0.84Mbps.
 
Da li je neko skoro raskidao ugovor sa Beotelom?
 
Koliko sam uspeo da shvatim preko tehničke podrške, Telekomu je potrebno odredjeno vreme da promeni brzine, sad je izgleda neka gužva pa se čeka dan/dva. Uglavnom sad je brzina na speedtestu 4.31Mbps/0.84Mbps.

To ti je skroz ok sto se ADSL paketa od 5/1Mbps tice, neces imati vise od ovoga sigurno.
 
Da li nekome "umire" veza? Simptom je da je protok nepostojeći, iako sam povezan. Ne otvara strane, ping uvek istekne i jedini lek je prekid veze i povezivanje. Problem traje od prošlog meseca, veoma je čest i ne sećam se da sam ga ikad pre imao. Nema pravila kada se javi, u obzir dolazi bilo koje doba dana.
 
Meni se to desavalo cesto u proteklih dvadesetak dana.
tracert ne odradi do kraja ka google.rs.
Kao da se paketi negde gube.
Nema problema od pre 2-3 dana.
 
Jeste, definitivno se gube paketi. Neretko brauzer ne može da nadje neku stranu i ponovno učitavanje reši problem, mada ne uvek iz prvog puta. Upravo sam to iskusio.

Problem traje predugo za moj ukus i strpljenje. Radiće telefon i tehnička podrška.
 
Evo i mene par dana zeza net,mislio sam da je Avast krivac medjutim nije.
I prosle nedelje sam takodje imao probleme,pre toga je sve radilo OK nesto preko godinu dana.
 
Poslednja izmena:
Svi se zale na konekciju pri beotelu.
Sva sreca pa sledeci mesec mi istice ugovor.:-devil-:
 
Planirao sam da uzmem Telekomov Box paket a sad i ovaj problem sa x prekidima za 1h su me definitvno gurnula u zagrlajaj Telekomu.
Pre toga sam bio u Telekomu 2 godine gde nisam imao apsolutno nikakvih problema da ne pisem da je Pirelli ruter svemirski brod za Zyxel.
 
Zanime me gde mogu da tuzim beotel zbog ne slanja MIK-a ?
 
Samo da kazem da sam dobio mik po kontaktu njihovog call centra i presao u Telekom na box.
 
Konačno su videli da im je prethodna akcija njesra, pa su ponudili nešto zanimljivo.

ADSL akcija 10Mb/s samo 1.490 dinara + besplatan wi-fi ruter!

Detalji akcije:

Akcija važi za sve, nove i stare, korisnike koji nisu u drugoj ADSL akciji BeotelNeta.
Ugovorna obaveza je 24 meseca.
Da bi korisnik ostvario pravo na akciju neophodno je da potpiše nov ugovor po akciji.
U ugovornoj obavezi cena je svakog meseca ista.
Akcija važi za fizička lica.
Akcija se odnosi samo na Maxi paket.
Korisnici Maxi paketa u akciji dobijaju wifi ruter besplatno.
 
Znam, reče mi radnica neki dan kad sam uplaćivao, da će imati akcije, ali ja rekoh, idem na box.
 
Nemoj neko da se zayebe i puca sebi u internet veze obavezujući se ovom akcijom. Za 2 godine koliko traje ugovor ima da bude 10 boljih akcija. Već sad, ko ima mogućnost, ima za 100 din više 24/12 Mb/s kod Targa.

Nije beotel loš koliko neki drugi umeju da budu, ali kad krenu problemi, vrte te u krug i govore da je do tebe i tvoje opreme, a onda se teškoće jednog dana reše sami od sebe. Da, kako da ne. Čim mi istekne ova akcija, tražim drugog provajdera.
 
Pa ja mislim da ovde svi znaju sta ima kod TT problem je tu sto mali broj njih uopste moze da ima TT, to je problem.
 
Pa ja mislim da ovde skoro svi znaju da je TT naveden samo kao primer postojanja boljih akcija a ne kao jedina alternativa svima, to je problem.
 
Ajd pa reci sta trenutno ima povoljnije od ove ponude Beotel-a? I manite se vise Targa, to je ponuda samo na papiru, u realnosti je nemoguce dobiti net kod njih, a i pitanje je sta ce biti sa njima uopste, posto cekaju da im SBB da ponudu da ih otkupi, a ovi to odugovlace ne bi li platili na kraju sacicu dinara.
ADSL je takva tehnologija, zavisis od provajdera ali i od infrastrukture (telekom) tako da u slucaju problema "na liniji" nijedan provajder ne moze da uradi bilo sta. Ko hoce da bude siguran, ali i da to dodatno plati, ima Telekom ADSL, ostali traze onoga ko je najjeftiniji, a trenutno je to Beotel.
 
Ajd pa reci sta trenutno ima povoljnije od ove ponude Beotel-a? I manite se vise Targa, to je ponuda samo na papiru, u realnosti je nemoguce dobiti net kod njih, a i pitanje je sta ce biti sa njima uopste, posto cekaju da im SBB da ponudu da ih otkupi, a ovi to odugovlace ne bi li platili na kraju sacicu dinara.
ADSL je takva tehnologija, zavisis od provajdera ali i od infrastrukture (telekom) tako da u slucaju problema "na liniji" nijedan provajder ne moze da uradi bilo sta. Ko hoce da bude siguran, ali i da to dodatno plati, ima Telekom ADSL, ostali traze onoga ko je najjeftiniji, a trenutno je to Beotel.
Laž. PTT je najjevtiniji.
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?312762-POSTANET-ADSL-akcija-02-09-2013

Uzmeš 6Mb/s, dobiješ 10 po ceni od 1440 din mesečno ugovorom na 12 meseci, umesto 24 kod beotela. Kratak si možda 500 dinara za nigde-ne-piše-koji wifi ruter koji sigurno ne ostaje tebi kad promeniš provajdera (a tp-link 740n je >2000 din), ali zato nisi obavezan na dve godine.

Ja koristim adsl 6 godina tokom kojih se desilo 5 promena brzina i nebrojno akcija,a pojavili su se i drugi igrači. 2 godine je previše da se vežeš. Ja sam imao mesec i po dana probleme sa vezom doslovno odmah po potpisivanju aktuelnog ugovora. Vozili su me u krug, pa se odjednom sve rešilo, a ja prethodno istumbao svu opremu koju imam i ništa. Mda, jeste, do moje strane je problem... dodaje mi veslo.
 
Poslednja izmena:
Pa ako cemo da se castimo , jedini koji ovde laze si ti, ne znam odakle ti samo podaci koje si izneo a da si bar potrudio i procitao temu ciji si link postavio video bi kolika je stvarna cena te nazovi akcije.

Ako si mislio da me impresioniras sa svojih 6 godina na adsl-u, ja sam ADSL dobio 2006, kad je retko ko i znao sta je to, promenio sam 5 provajdera od tada (medju njima i pomenuti Beotel) i kazem da sem Telekoma, svi su manje vise kilavi u otklanjanju problema. Uostalom, bench ima temu za svakog provajdera, lako je procitati ko je i kakve probleme imao sa pojedinima.
 
Poslednja izmena:
Da li je ova njihova akcija (ADSL akcija 10Mb/s samo 1.490 dinara + besplatan wi-fi ruter!) trenutno najpovoljnija? Nisam odavno gledao te ponude, pa sam malo zaostao sa informacijama.
 
Verat upravo ima identičnu akciju. To je ono o čemu sam pričao: malo strpljenja i pojaviće se bolje akcije, a ne da se zavežeš ugovorom na dve godine. Verat je samo početak. Redovno je tako.
 
Poslednja izmena:
Ugovor potpisan 04.05.2012. na 18 meseci, ističe 04.11.2013., pitanje
Jel dovoljno samo da im odnesem opremu do tog datuma, ili traže da im se nešto najavi unapred, kako mnogi imaju običaj. Nije mi trenutno potreban MiK, a i tako nameravam da pređem kod Telekoma, pa mi ne mogu ništa.
 
Nazad
Vrh Dno