Šta je novo?

BeotelNet

Relativno daleko si, na VDSL-u bi mogao da dobiješ do 30/4Mbps verovatno.
 
Само да јавим, вероватно знате, ко није у некој од централних БГ општина, VDSL je жвака за будале. Нисам у БГ надајући се да могу да добијем макар 30 mbit, сад морам да раскидам уговор и да се петљам због застареле централе. А у Беотелу унапред не знају ништа, ни да ли централа подржава ни шта подржава све док се не пусти пакет.
Моја централа не подржава више од 20 mbit. Штета.
 
Da li Beotel u Beogradu koristi isključivo svoju optičku infrastrukturu ili iznajmljuje od drugih provajdera njihovu (od MTS-a, SBB-a)?
 
Bilo je priča da delimično iznajmjuju od Telekoma, ali ipak u potpunosti koriste svoju.
Je li Beotel dostupan u Novom Sadu?
Koliko znam, samo Orion i 2018. mi je radnica dala spisak po adresama i brojevima gde je infrastruktura već uvedena (u to vreme su za mts uveliko kopali po gradu).
 
Evo i mene ovde, upravo uveo Beotelnet u Vlasotincu, optika 200/20 i radi ekstra ... dobio sam neki Mercusys ruter 2/5g momci sve namestili kako treba, nego danas da udjem u ruter da promenim nesto, ne znam koja je sifra nije izgleda standardna? U ugovoru nigde ne piše, ovi ne odgovaraju izgleda samo danju imaju korisnicku sluzbu.... ima li neko ovakav ruter, i nije valjda da su zakljucali da ne moze da se ulazi?
 
  • Like
Reagovanja: uji
Probaj korisničko C016brojfiksnog@beotel a šifru broj ugovora. Tako valjda behu PPPoE parametri za ADSL pa se tom logikom vodim.
 
pa kako kad nemam fiksni jer imam optiku.... šta tu da upišem umesto toga, a i kad kucam 192.168...... izaci mi samo da ukucam password nema za korisnicko ime
 
  • Like
Reagovanja: uji
ne. nemam za username samo password.... nece admin to sam odmah probao
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-02-25-03-00-06-054_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-02-25-03-00-06-054_com.android.chrome.jpg
    36.4 KB · Pregleda: 30
Možda pomogne
 

Prilozi

  • Screenshot_20240225_031134_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240225_031134_Samsung Internet.jpg
    69.8 KB · Pregleda: 29
nije, morao sam da kontaktiram korisnicku podrsku pa su mi dali pass, izgleda menjaju za svakog korisnika
 

Obaveštenje o promeni cena paketa​

28.02.24

Dragi korisnici,

Usled sveprisutnog povećanja troškova poslovanja koje više nismo u mogućnosti da amortizujemo, obaveštavamo vas da smo nažalost i mi primorani da od 01.04.2024. godine korigujemo na više cene internet paketa.

Svi korisnici obuhvaćeni promenama biće svakako individualno obavešteni o konkretnim izmenama kako elektronskim tako i pisanim putem.

BeotelNet svih ovih godina konstantno ulaže u tehnološki razvoj servisa kako bi vama-svojim korisnicima pružio najsavremenije i kvalitetne usluge interneta, televizije, fiksne telefonije i hostinga. Inflacija uzrokovana svetskim pandemijskim i ratnim sukobima uticala je na sve segmente života, pa i našeg poslovanja. Trudili smo se maksimalno da dosad ne prenesemo taj finansijski pritisak na vas – naše verne korisnike, međutim naši troškovi su u međuvremenu porasli do tog nivoa, da moramo korigovati cenu.

Nadamo se da ćete razumeti ovaj korak na koji smo prinuđeni iz goreporemunutih razloga.

Svakako poštujući vaša zakonska prava, a u skladu sa članom 131 Zakona o elektronskim komunikacijama, ako vi kao naš korisnik niste saglasni sa ovom promenom, naravno da imate pravo da raskinete korisnički ugovor bez plaćanja troškova raskida.

Zahvaljujemo vam se na razumevanju za celu ovu situaciju u kojoj smo se zajedno našli.

 

Obaveštenje o promeni cena paketa​

28.02.24

Dragi korisnici,

Usled sveprisutnog povećanja troškova poslovanja koje više nismo u mogućnosti da amortizujemo, obaveštavamo vas da smo nažalost i mi primorani da od 01.04.2024. godine korigujemo na više cene internet paketa.

Svi korisnici obuhvaćeni promenama biće svakako individualno obavešteni o konkretnim izmenama kako elektronskim tako i pisanim putem.

BeotelNet svih ovih godina konstantno ulaže u tehnološki razvoj servisa kako bi vama-svojim korisnicima pružio najsavremenije i kvalitetne usluge interneta, televizije, fiksne telefonije i hostinga. Inflacija uzrokovana svetskim pandemijskim i ratnim sukobima uticala je na sve segmente života, pa i našeg poslovanja. Trudili smo se maksimalno da dosad ne prenesemo taj finansijski pritisak na vas – naše verne korisnike, međutim naši troškovi su u međuvremenu porasli do tog nivoa, da moramo korigovati cenu.

Nadamo se da ćete razumeti ovaj korak na koji smo prinuđeni iz goreporemunutih razloga.

Svakako poštujući vaša zakonska prava, a u skladu sa članom 131 Zakona o elektronskim komunikacijama, ako vi kao naš korisnik niste saglasni sa ovom promenom, naravno da imate pravo da raskinete korisnički ugovor bez plaćanja troškova raskida.

Zahvaljujemo vam se na razumevanju za celu ovu situaciju u kojoj smo se zajedno našli.

Odlično ionako nisu ispoštovali ono što su mi obećali, nisu nikad ubacili discovery. Vraćanje nemaju svi kanali. Tv aplikacija jedva 30 kanala. Blokirali me na FB I INST. zbog prigovora.
 
Spremaju se svi unapred za ovogodisnji porast cene energenata.
 
da li moze neko da mi kaze koju infrakstukturu koriste za optiku ? ciju
 
Pisalo se vec na vrhu strane, treba prelistati temu par strana unazad.
 
Zašto već nekoliko dana, Pristup sa A1 ?
1709966768049.png
 
Da li je pukao xDSL login server, ili je do mene?
 
Kod mene sve ok.
 
Zahvaljujem.
 
Nazad
Vrh Dno