Šta je novo?

BeotelNet

Mislim da ovoliko prekida nije bilo u poslednjih godinu dana, koliko ih je bilo u poslednjih par nedelja.
 
I u Banatu prekid. Proradi povremeno, na 10-15minuta.
Adsl u pitanju.

Iz Yettel mreze mi izbaci cim okrenem bilo koji Beotel broj za podrsku. Cak i 0800.
Rekao bih da je do Telekom Srbije problem.
 
Društvo da se razumemo. Ja kad sam uvodio vdsl od beotela prvo su došli iz telekoma da provere imam li uslova. Ja sam hteo 50 brzinu jer mi veća ne treba. Tada sam sticajem okolnosti čuo razgovor majstora sa svojim nadređenima gde mu ženski glas odgovara na slušalicu "kolega znate da veće brzine čuvamo za naše korisnike". Sutradan me zovu iz telekoma i nude vdsl sa pristojnim brzinama. E nisam hteo iz principa iako sam imao pravo da sa beotelom raskinem u roku od 15 dana ukoliko nisam zadovoljan. Brzina mi na vdsl 30/8 sve mi lepo radi.
Malo ću da odem off iz teme čisto da objasnim i da se zna. Drugar je bio na mts optici sve radilo perfektno brzine extra. Prošao ugovor on otišao kod yettela malo, malo pa prekidi, a zna se da yettel koristi optiku od mts-a. Tako da sa moje lične strane znam ko je odgovoran.
 
Da se razumemo drugar, poslovni odnosi izmedju Beotela i Telekoma nisu moj problem. Ako nisu sposobni da pruze uslugu koja im je placena neka zatvore radnju i neka se bave nekim drugim poslom. Kad budem placao racun Telekomu onda cu se njima zaliti
 
Kod mene u nedelju uveče pukao net, obratio se Beotelu i odmah prijavili telekomu.
Ekipa iz telekoma došla u sredu (kada im je i poslednji dan roka za rešavanje) i ništa nisu uradili, kao do kuće ne dolazi signal. Ja merio DC napon ~40V, telefon zvoni kada pozovem sa mob.
Popeli se na obližnju banderu, čačkali i otišli.
20-ak minuta nakon odlaska telefon ne radi niti ima napona na parici.

I sad kao čekam...
 
@EMF
Na poslovnom fiksnom broju sam imao problem sa Telekomom. Danima su razvlacili problem, broj te radi te ne radil.
Svi se oni boje pisane komunikacije - mogucnosti tuzbe. Ako ne ide resavanje problema, pisi email.
Da vidis kako brzo rese, izvinjavaju se i nude umanjenje racuna.

*uopste nisam bahat i bezobrazan... Radnici su uredno izlazili na teren i svom nadredjenom javljali da je problem resen, medjutim broj mi je bio nefunkcionalan.
Terenci su vrlo, vrlo drski kad im dodje da ne zele da rade.
 
Poslednja izmena:
Sumljam da je ovaj prekid Beotelov problem. Zato što se u celoj Srbiji u isto vreme ugasi net, u Nišu ide preko ninet optike, znači nije njihova. Moguće da je nešto globalno do telekoma...
 
Društvo da se razumemo. Ja kad sam uvodio vdsl od beotela prvo su došli iz telekoma da provere imam li uslova. Ja sam hteo 50 brzinu jer mi veća ne treba. Tada sam sticajem okolnosti čuo razgovor majstora sa svojim nadređenima gde mu ženski glas odgovara na slušalicu "kolega znate da veće brzine čuvamo za naše korisnike". Sutradan me zovu iz telekoma i nude vdsl sa pristojnim brzinama. E nisam hteo iz principa iako sam imao pravo da sa beotelom raskinem u roku od 15 dana ukoliko nisam zadovoljan. Brzina mi na vdsl 30/8 sve mi lepo radi.
Malo ću da odem off iz teme čisto da objasnim i da se zna. Drugar je bio na mts optici sve radilo perfektno brzine extra. Prošao ugovor on otišao kod yettela malo, malo pa prekidi, a zna se da yettel koristi optiku od mts-a. Tako da sa moje lične strane znam ko je odgovoran.
Кад си већ споменуо...
Приликом покушаја повећања брзине пре неколико година, имао сам повремених прекида интернета ради тестирања линије. Док сам чекао завршетак тестова, пратио сам на рутеру варијације брзине. Брзине су прелазиле 75 мегабита.
Следи разговор са оператером Беотела где ми он јавља да убрзање није могуће на мојој линији. На моју напомену да сам посматрао колике су биле максималне брзине, он одговара да су тестови показали да линија није способна за веће брзине од 20 мегабита због количине грешака које се јављају преко те брзине. Насмејах се и рекох: Онда, значи, ништа док не дође оптика. Оператеров кисели осмех се сложио самном.
Ево, ових дана су испред зграде ископали рупу и провукли су оптику. 😁
И тако остадох на 20, али су ми аплоуд повећали на 4. Ту, изгледа, није било сметњи.
Можда је заиста и тако, али ја се не дознајем много у то.
Према разним примерима за које смо сви чули, не би ме изненадило да се поновио твој случај.
 
Кад си већ споменуо...
Приликом покушаја повећања брзине пре неколико година, имао сам повремених прекида интернета ради тестирања линије. Док сам чекао завршетак тестова, пратио сам на рутеру варијације брзине. Брзине су прелазиле 75 мегабита.
Следи разговор са оператером Беотела где ми он јавља да убрзање није могуће на мојој линији. На моју напомену да сам посматрао колике су биле максималне брзине, он одговара да су тестови показали да линија није способна за веће брзине од 20 мегабита због количине грешака које се јављају преко те брзине. Насмејах се и рекох: Онда, значи, ништа док не дође оптика. Оператеров кисели осмех се сложио самном.
Ево, ових дана су испред зграде ископали рупу и провукли су оптику. 😁
И тако остадох на 20, али су ми аплоуд повећали на 4. Ту, изгледа, није било сметњи.
Можда је заиста и тако, али ја се не дознајем много у то.
Према разним примерима за које смо сви чули, не би ме изненадило да се поновио твој случај.
Da da napomenem adsl ima manje brzine od vdsl-a.
 
Ljudi imajte razumevanja, sanacija adsl infrast. se Telekomu ne isplati (upgrade portova , ripiteri signala, sanacija loše instalacije...). Nigde u svetu se to ne radi.
Kog optika dokači, dokačila je.
 
Opet net zeza 15 min, stvarno prevazilazi granice, poslednjih 6 meseci katastrofa iskustvo. Ruter ne dobija dodeljenu javnu IP adresu (umesto njih 0.0.0.0), signala ima.
 
Ja sam pre neki dan vratio opremu i raskinuo ugovor, posle 10 godina, platio šta sam dugovao. Rešio problem.
 
Naravno. Za svoj znoj (pare) biraj ako mozes.
 

Obaveštenje o radovima na mreži​

06.03.23
Poštovani,
Obaveštavamo Vas da je prethodnih dana dolazilo do prekida u radu internet baziranih usluga BeotelNet-a.
Odgovorne tehničke službe su uspešno sanirale postojeće probleme.

U narednom periodu naš stručni tim će raditi na unapređenju servisa, o čemu će korisnici biti obavešteni.

Izvinjavamo se na eventualno nastalim neprijatnostima izazvanim prekidima.

Vaš BeotelNet

Verovatno su ovi radovi od pre par dana doprineli da sada radi OK.
 
Kod mene vdsl i tv perfektno radi. Samo iskreno morali bi da malo osveže aplikaciju, za nas mlade nije problem zamislite nekog penzosa da rukuje. Mogli bi i malo dodati neki video klub. Superstar 2 nema ga. A pratio neku seriju i sad svrc.
 
adsl veceras radi kao traktor...mozda je do kise? :unsure:
😄
 
Zna li neko ima li načina da se promeni IP adresa a da ne moram da resetujem ruter, odnosno ADSL konekciju? Želeo bih da ostane sinhronizovan na trenutnoj brzini, na većoj dobijam više grešaka, a adresa koju sam juče dobio neki sajtovi vide kao da nije iz Srbije, pa mi recimo Gugl za neke strane reči nudi predloge na ruskom. Gledam podešavanja u modemu i ne znam šta bi mogao da promenim da izazovem promenu IP adrese a da ne resetujem i DSL konekciju. I da, iz tehničke podrške su mi rekli da ne postoji takva mogućnost, mora da se ugasi ruter. Ruter je TPLink TD-89010N
 
Probaj u Advanced Setup -> Wan Service da promeniš "Dial on demand" na uključeno, sačuvaš izmene i onda isključiš pa ponovo sačuvaš izmene.
 
Kod mene je ta opcija bila pod Interface Setup - Internet - PPPoE/PPPoA - Connection Setting - Conect On-Demand (Close if idle for __ minutes). Setio sam se toga, ali nisam bio siguran dal se resetuje i konekcija. Pomoglo je, hvala.

Pre toga sam probao na istoj stranici pod IPv4 Address da promenim sa Dynamic u Static, ali je samo prvi put uspelo, međutim opet sam dobio jednu od "čudnih" adresa. Posle se zaglupilo i probao sam tvoju preporuku.
 
Kod mene je njihov adls od kako su preuzeli veratnet. Bio sam nesto u kod ptt. Do sad nikakvih problema nije bilo, osim sa strane telekoma koji drže monopol i kako kaže drug sve što mogu ostavljaju za sebe.
Komšija hteo da uvede sebi net i TV kod beotel-a, namerno nismo hteli kod telekoma i naravno nije moglo kao nema slobodnih portova, kao da smo u 2006 godini, da bi ga posle zvali iz tog telekoma i nudili njihove pakete 🤔.
Lično hteo da predjem na veću brzinu bila neka akcija, i opet nije moglo, mesec dana smo se natezali, poslali su mi tri njihova rutera nova, i nista. Na kraju su mi ponudili da ostanem na istoj brzini ali su mi smanjili cenu tako da je tu neki winwin za mene, ali ostaje da telekom sve radi kako bi sebi privukao što više korisnika po skupljim cenama a ostale da ucenjuje kako moze. Sramota.
 
Nešto ne radi dobro DSL internet zadnjih 15ak minuta. Još nekome?
 
Opet DSL ne radi. Naravno, korisnički mrtav, niko se ne javlja!
 
Nazad
Vrh Dno