Šta je novo?

BeotelNet

Je l' tehnicka podrska radi i vikendom?

Dobio sam mejl sa naslovom "Obavestenje o hakovanom uredjaju" gde traze da kontaktiram tehnicku podrsku u roku od 48h inace ce doci do suspenzije interneta.

Mejl sam dobio juce oko 17h, bio sam na nekoj proslavi do iza ponoci, mejl sam video tek jutros. Zovem ih vec 5 puta, prva dva puta je zvonilo 10:30 (ja prekinuo), i 19:53 (ja prekinuo) a sledeca 3 poziva su se prekinula sama posle 5 minuta. Nemoguce da vec 2 sata ne mogu da ubodem slobodnog operatera?

48h istice u nedelju u 17h a ja necu biti u Novom Sadu celu nedelju (danas popodne idem). A u ponedeljak neophodan internet za remote rad i meni i zeni...

Je l' zna neko o cemu se radi? I da li radi tehnicka podrska?
 
Je l' tehnicka podrska radi i vikendom?

Dobio sam mejl sa naslovom "Obavestenje o hakovanom uredjaju" gde traze da kontaktiram tehnicku podrsku u roku od 48h inace ce doci do suspenzije interneta.

Mejl sam dobio juce oko 17h, bio sam na nekoj proslavi do iza ponoci, mejl sam video tek jutros. Zovem ih vec 5 puta, prva dva puta je zvonilo 10:30 (ja prekinuo), i 19:53 (ja prekinuo) a sledeca 3 poziva su se prekinula sama posle 5 minuta. Nemoguce da vec 2 sata ne mogu da ubodem slobodnog operatera?

48h istice u nedelju u 17h a ja necu biti u Novom Sadu celu nedelju (danas popodne idem). A u ponedeljak neophodan internet za remote rad i meni i zeni...

Je l' zna neko o cemu se radi? I da li radi tehnicka podrska?
Meni ovo miriše na prevaru.
Slikaj header mail-a ako hoćeš baš da vidim. Ja sam dobijao scam mailove sa Veratovog domena, administracije.
Jer sam originalno Veratov a ne Beotelov korisnik.
Sumnjive linkove iz email-a uvek skenirajte i na VirusTotal.com sajtu.

Tehnička podrška radi non-stop.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-02-25-15-21-27-958-edit_com.vivaldi.browser.jpg
    Screenshot_2023-02-25-15-21-27-958-edit_com.vivaldi.browser.jpg
    112.4 KB · Pregleda: 41
Meni ovo miriše na prevaru.
Slikaj header mail-a ako hoćeš baš da vidim. Ja sam dobijao scam mailove sa Veratovog domena, administracije.
Jer sam originalno Veratov a ne Beotelov korisnik.
Sumnjive linkove iz email-a uvek skenirajte i na VirusTotal.com sajtu.

Tehnička podrška radi non-stop.
1677335603095.png

1677335631095.png1677335650631.png

Ranije je radila, ali možeš da im pustiš i mejl.
Pustio sam u panici od jutros vec 3 mejla jer za par sati idem iz stana i necu biti u stanu gde je ruter do kasno u nedelju uvece kad ce mi vec isteci tih 48h i verovatno necu imati u ponedeljak ujutru interneta za rad... Ne znam kako zele da mi pomognu oko uklanjanja problema, ako treba nesto oko rutera da se cacka necu moci...

Kontam kad izadjem iz stana da ugasim ruter, ne znam...

Nema sanse da je bilo sta hakovano, u stanu imam 2 laptopa sa Manjaro Linux koje koristim za posao... Zena ima Windows laptop firmin sa milion i jednom korporativnom zastitom i antivirusom i cudesima... I imam jedan desktop na kom isto imam Manjaro Linux ali nazalost i Windows zbog aplikacija poput CELIK, ePorezi, itd... Ne znam sta je moglo biti hakovano u svemu tome...

Evo zovem ih i dalje, ne javljaju se... Nekad izbije posle 5 minuta (ima onaj govorni automat "molimo sacekajte bla bla" a nekad nema tog automata vec samo muzika 15-20 minuta, bez ogranicenja, i onda ja prekinem poziv...
 
Mail poruka deluje ispravno, zaista od Beotela.
Gašenje rutera jeste dobra opcija jer je možda sa njega i dirigovan nekakav ddos napad ili nešto slično pa si zato opomenut.

U opcijama call-centra izaberi Hosting ili šta već od opcija za biznis korisnike, tu ti se mora neko javiti. Pa objasni u kakvom si problemu.
Ako te prebace na nekog pa "ispale" skinu poziv, zovi opet. Oće ovi sa call centra da zabušavaju.
 
Poslednja izmena:
Nisam imao prekid od 22.2. kad je više nas imalo problem.
 
Restartovao ruter nakon pola sata gnjavljenja. Za sada radi normalno.
 
Isti problemi e-mail o hakovanom(pre neki dan-posle 5 minuta dobio podršku, naštimao DNS server i još neke sigurnosne sisteme koliko sam mogao da vidim u ruteru) uređaju i raspad interneta ovih dana u večernjim satima. Primetio sam da je baš pingovao nenormalno u nekim momentima.
 
Tolika panika oko mejla o hakovanju uredjaja... Na kraju ispade (tako rece covek iz supporta) da postoji sansa da je 2% njihovih korisnika pogodjeno, sad nisam ga lepo razumeo da li je korisnicima izmenjen DNS u neki maliciozni ili su njima ostetili neki njihov DNS koji je bio u ruteru po difoltu...

Jako cudno je da sam zapravo ja bio na tom spisku jer sam ja cim mi je stigao ruter promenio DNS na 1.1.1.1, 1.0.0.1... Da li je onda mozda bio propust u ruteru pa su promenili na neka maliciozna podesavanja, ili... Ne znam...

Covek iz supporta hteo da mi promeni na Google DNS, reko daj Cloudflare Privacy DNS, i ovako nas google dovoljno spijunira :D

Ali da, toliko je lose zvucao taj mejl, odsekao sam se...
 
Nasi operateri cesto daju matoru opremu, onu koje se ne azurira. Prestaje ili je prestala podrska proizvodjaca.
Pogledajte rutere samo i koje verzije dobijate.
 
Kod jednog prijatelja koji (i dalje) koristi Beotel ADSL se desila ista stvar: DNS je bio promenjen na beotelovom ruteru TL-W8961N (ili nekom slicnom) i korisniku su se prikazivale neprikladne reklame na svim sajtovima koji nisu koristili HTTPS. Za taj ruter je poslednji firmware još iz 2015. godine. Od tada koristi isti u bridge modu, a drugi uređaj kao router.
 
Ne znam zaista šta rade, ali kako dođe veče tako net puca na svakih par minuta. A i kad radi vuče se kao prebijena mačka.
Screenshot_20230227-200113_1.png
 
@Geza, RATEL prizna samo svoje merenje
https://www.nettest.ratel.rs/

Evo kako su meni naredili da odradim merenja kod reklamacije>
... потребно да извршите мерење квалитета протока интернета помоћу апликације RATEL Net Test, u то на следеhи начин:
1. Мерење треба обављати три дана, по два мерења у преподневним и поподневним
часовима;
2. Мерење је важеће искљуливо ако се обавља тако да је рачунар директно повезан на
Интернет порт на модему са Ethernet каблом (не сме се мерити када користите бежичан
приступ Интернету);
3. Пре мерења протока података неопходно је да на рачунару буде активан само Интернет
browser на коме је покренута апликација RATEL Net Test на адреси
https://www.nettest.ratel.rs/sr/ u потом започети мерење;
4. Пре мерења искључите све остале уређаје који су прикључени на модем/рутер као што су.:
компјутери, бежичне камере, IPTV Set-Top Вох и слично. Ови уређаји могу да користе
додатни проток података што може да утиче на мерења.
 
Može li neko da mi objasni šta se dešava sa internetom... Svakodnevno mi se poslednje dve nedelje pojavljuju zabrane posećivanju bilo kojoj stranici na određeno vreme zbog navodno krađe podataka (https protokol)... Ova stvar je postala učestalija na svakom uređaju se pojavljuje isti problem... Ruter je restatovan "milion" puta izvlačen kabl iz struje na neko vreme i šta sve ne kako bi promenio ip adresu i ostalo... Preko plaćenog VPN nema tih problema. Sumnjam da neko pokušava phishing attack ili nečim sličnim da pristupi svim uređajima na mreži.(podaci, kartice i slično). Koji god sajt, forum itd. posetim povremeno se pojavi taj problem, sada već počinje jako da iritira. Da napomenem nikakvi malware i nelegalni programi nisu skidani. Imam osećaj kao da se dodeljene IP adrese napadaju (veza nije privatna)... Trenutno uslikane slike u prilogu.
Ljudi, rešenje za ovaj problem je factory reset rutera. Slično mi se desilo u decembru, bio je zaražen. Primetio sam da je isključen ACL, ovi iz tehničke podrške isključili. Isto mi stiže mejl pre nekoliko dana da je neki uređaj hakovan, dakle posle dva meseca od ovog problema.

I da, opet standardna procedura, gašenje ACL-a od strane tehničke podrške i traženja admin šifre rutera. Menjali DNS i ko zna šta još. U poslednjih nekoliko dana, net se vuče i puca često.
 
Do pre mesec dana sam imao MTS-ov VDSL, nikada brzina nije bila ispod 18 mbps, nebitno gde se merilo.
 
Meni u ovom trenutku stuca net (optika Nis, 200/20), i sto je najbitnije, ne otvarami npr github, ne mogu nista da pushujem, kad odradim traceroute ka github-u vidi se da nije dobro. Siguran sam da nije do mog kompa.
 
Meni u ovom trenutku stuca net (optika Nis, 200/20), i sto je najbitnije, ne otvarami npr github, ne mogu nista da pushujem, kad odradim traceroute ka github-u vidi se da nije dobro. Siguran sam da nije do mog kompa.
Da li su te povezali preko NetNet infrastrukture?
 
Nazad
Vrh Dno