Šta je novo?

BeotelNet

Da li to znači da android boxevi rade preko wifia?
Android boksevi koji nisu zaključani rade i preko wifi i preko kabla. Najstabilnija veza je preko kabla jer wifi nije zagarantovan hoće veza da štucne i najslabija je brzina. Iz tog razloga je operater SBB zaključao wifi na svojim uređajima. Beotel Android box radi wifi, supernovin radi wifi. Sve rutere koje sam imao i imam i sada imaju 4 izlaza i jedan ulaz na koji dolazi veza da bi net radio. U prevodu ima 4 izlaza za 4 uređaja da nakačiš.
 
Jel ovo beotel optika?
IMG_20230211_122449.jpg
Ako jeste čudno mi je da ako oni zakupljuju optiku od mts postave i svoju i mtsovu u istu ulicu.100posto je optika video sam optičke kablove kod jedne kutije koja je otvorena bila.
 
Kolko ja znam Beotel ne zakupljuje od mts-a optiku...
 
Podneo zahtev za BeotelNet danas. Rekose mi da njihov ruter ima 3 ulaza ali svakako ce da mi daju i dodatni spliter/ruter za vise od 3 porta. Pored 3 smart STB uredjaja kazu da dozvoljavaju i 6 uredjaja preko aplikacije (u okviru iste mreze)
 
Podneo zahtev za BeotelNet danas. Rekose mi da njihov ruter ima 3 ulaza ali svakako ce da mi daju i dodatni spliter/ruter za vise od 3 porta. Pored 3 smart STB uredjaja kazu da dozvoljavaju i 6 uredjaja preko aplikacije (u okviru iste mreze)
da li se zna koji je model tog splitera i da li se doplacuje nesto?
Meni sa 2 kompijutera povezana ostao samo 1 port slobodan, tako da je splitter obavezan izgleda za buduce konekcije. Steta sto ne daju neke rutere u koje ide optika direktno u njih kao jotel exe itd.
 
Da li još neko ima problem sa pucanjem veze? Ove nedelje je katastrofa, ne može net da se sastavi pola sata, a nema ga po desetak minuta.
 
Evo imam problema u poslednjih pola sata. Nisam primetio neke probleme prethodnih dana.
 
Evo u Nišu sad skroz ne radi. Čak ni beotel.net neće da učita na drugoj wifi mreži.
 
Radio je loše oko 18h i sad sam imao dug prekid pa sam restartovao ruter i nekako proradio 5 minuta posle uspostavljanja veze. Vojvodina/Zrenjanin.
 
Jel možete da odete na beotel sajt meni neće da učita uopšte ni preko mobilnog ni preko desktopa.
 
Net kod mene barem još uvek "štuca".
 
Evo u Nišu sad skroz ne radi. Čak ni beotel.net neće da učita na drugoj wifi mreži.
Jbt dal je moguce da sam se zenuo u proceni :D Ja nekako zakljucio da Beotelova optika nije tolko losa pa podneo zahtev za prelazak sa Jotela.. Jotel je bar imao normalan internet (ako ne racunam skorasnji incident prouzrokovan njihovom greskom). Trebalo bi ovih dana da dodju da montiraju opremu, pricaj na vreme dal da ih teram dok nisam jos potpisao ugovor xD
 
I jos jedno pitanje, da li neko zna da li EON aplikacija radi na Beotelovom internetu (sa sve UM kanalima)? Znam da npr na mts-ovom netu ne radi, na jotelovom radi.
 
U suštini retko mi je pucao net kod Beotela, a tu sam 15-ak godina (xDSL, za optiku ne znam), ovo što se dešava poslednjih par dana ne liči na njih.
Radi EON normalno.
 
Jbt dal je moguce da sam se zenuo u proceni :D Ja nekako zakljucio da Beotelova optika nije tolko losa pa podneo zahtev za prelazak sa Jotela.. Jotel je bar imao normalan internet (ako ne racunam skorasnji incident prouzrokovan njihovom greskom). Trebalo bi ovih dana da dodju da montiraju opremu, pricaj na vreme dal da ih teram dok nisam jos potpisao ugovor xD
Pa evo ja sam pre 3 nedelje uzeo "njihovu" optiku ovde u Nisu i osim ovoga juče sve super. Imaju lep "moj beotel" sajt gde imas uvid u sve. Ruter ima baš lep GUI a i internet je veoma kvalitetan (198mbps u 200mbps paketu)
I jos jedno pitanje, da li neko zna da li EON aplikacija radi na Beotelovom internetu (sa sve UM kanalima)? Znam da npr na mts-ovom netu ne radi, na jotelovom radi.
Trebalo bi da radi pošto oni nisu u nikakvom "sukobu" sa sbb-om. ja lično koristim one live iptv aplikacije na tv. Ali live channel streaming radi super.
 
Sad su mi povezali Beotel optiku, Iskreno ovo mi je prvi put da koristim iptv u odnosu na raniji koaksijalni (Jotel) i malo je reci koliko sam razocaran kvalitetom tj kompresijom slike. Sportski program i brze tranzicije slike su osetno losijeg kvaliteta. Ne znam da li su i ostali provajderi takvi i od cega zavisi, da li uopste moze bolje od ovoga, ali ispasce da Jotel cak i nije bio tolko los :)
 
Šta si dobio od uređaja na korišćenje?
Jel postavljanje optike, uređaja prošlo koliko-toliko pedantno?
 
Hvala. Čisto proveravam pisanje, da vidimo dele li slučajno još neki model.

Evo tvog posta, sa uređajima da ljudi ne traže.
 
Inače odmah sam otišao do beotela i zatražio raskid ugovora jer nisam bio zadovoljan kvalitetom slike, rekli su da svakako imam 15 dana probnog perioda i da mogu da vratim opremu i raskinem ugovor bez problema. Videćemo kako će to da prođe u ponedeljak.
 
Ja bih gledao da mi to reše, tako sa svim u životu.
Ako ne ide, ne znaju, ne mogu...kulturiška se raziđemo i to je to.
 
Slika ne moze da bude bolja preko ovog uredjaja koji ide uz njihov paket. Kad uporedim sliku na EON aplikaciji (instalirana direktno na tv) i slika sa Beo2Go aplikacije instalirane na njihovom tv boxu, razlika je ko nebo i zemlja.
Net radi dobro.
 
Slika ne moze da bude bolja preko ovog uredjaja koji ide uz njihov paket. Kad uporedim sliku na EON aplikaciji (instalirana direktno na tv) i slika sa Beo2Go aplikacije instalirane na njihovom tv boxu, razlika je ko nebo i zemlja.
Net radi dobro.
Pa da.. Zato sam ja uzeo samo net kod njih 200/20 900din mesecno i neku live tv aplikaciju besplatno. Imam sve kanale balkana (sve sbb-ove,arene UHD itd), jeste malo duzi proces dok upalis televiziju (najvise 30s vise nego da imas "original" kablovsku), ali meni bas odgovara i cena i to sto je kvalitet slike po meni bolji od svih operatera
 
Pa da.. Zato sam ja uzeo samo net kod njih 200/20 900din mesecno i neku live tv aplikaciju besplatno. Imam sve kanale balkana (sve sbb-ove,arene UHD itd), jeste malo duzi proces dok upalis televiziju (najvise 30s vise nego da imas "original" kablovsku), ali meni bas odgovara i cena i to sto je kvalitet slike po meni bolji od svih operatera
Možeš li u privatnoj poruci da mi pošalješ ime aplikacije i eventualna podešavanja?
 
Nazad
Vrh Dno