Šta je novo?

BeotelNet

Hoćeš da znaš zašto bi večno čekao na odgovor i nikad ga ne dobio na mail koji je slao? Jer je čist domen beotel.net rezervisan za korisnike dok zaposleni i službe imaju adrese na domenu isp.beotel.net, kao što si mogao videti na topicu. Verovatno je ispamovao nekog korisnika ni krivog ni dužnog. :d Ne razumem ljude koji ne mogu da otvore websajt i popune kontakt formu, ili da okrenu jedan od 6 ponuđenih brojeva telefona ako im je hitno da pričaju sa direktorom, ili šta već.
 
Kako li sam izgbio šifru i pass pa sam morao ponovo da se registrujem....
Elem,beotelovci,jel vam adsl lepo šljaka?Ja sam koristio telekom 2g i ok je u principu.Nego kad vec ima 4mbps za 1000din zašto ne bih prešao kod njih na 18meseci.Nema valjda filtriranja p2p?!Prošetaću se do njihovih zastupnika u kv da dobijem još informacija,a na drugom forumu mi rekoše da ako želim više od jednog porta da nude doplatu od 1000din jednokratno sa 4porta.Meni trebaju dva jer imam i ćaleta na žici
 
Radi odlično, nema filtriranja.
 
Danke.Malo šaram forumima zbog nastupajućeg prebacivanja pa mi trebaju iskustva.Eto reče jedna,da eunet filtrira :trust:
 
Nema filtriranja na Beotel ADSL.

Ruku na srce torrenti generički idu sa "povremenim" problemima (može da se sredi) ali sve u svemu sve radi vrlo korektno.
Ja koristim opciju kod logovanja <username>/ip@beotel i tako dobijem adresu iz njihovog javnog opsega.
Mnogo mi je lakše za pristup kućnim računarima remote kao i nekim kućnim serverima sa neta.
 
Danke.Malo šaram forumima zbog nastupajućeg prebacivanja pa mi trebaju iskustva.Eto reče jedna,da eunet filtrira :trust:
pazi dunđeru, na E(Y)UNET-u je stvarno bilo filtriranja pre, kao i kod nekih ostalih koji su nudili surf standard gold pakete, kako je sada, i don,t know
 
Da li Beotel planira Web TV poput Oriona,Telekoma,Radijus Vektora i ostalih???
 
Veoma teeeško. Imaš temu o dugovanju Beotel-a i uvođenje tako nečega dok su u raspadu bi bila baš optimistična i nesmotrena odluka.
 
IPTV jeste bolji ali se najvise ispalti kod Telekoma u Box paketu.
 
Dobio sam info da bi do kraja meseca trebalo da bude nekih akcija za postojeće korisnike (možda i za nove), ali nisu znali detalje. Ugovor mi ističe, pa razmatram alternative, ako bude do 1500 din za 4mbit, ne bih se cimao sa MIK-om, a koristim i njihov WiFi ruter, i nemam većih primedbi na rad, za godinu dana možda je samo par puta pukla veza.
 
Danas mi net slabije radi, polovina sajtova se ne otvara, između ostalog nisu u funkciji ni Windows widgeti, recimo za vremensku prognozu.
 
LOOOOOOL koja sam magarčina ispao. Elem, odem ja do njih u petak, kad je još uvek bila ona stara ponuda 6 megabita za 1550 din. Kaže meni čovek tamo, sačekaj, od ponedeljka će biti nova ponuda. Sačekam ja tako i dođem tamo, vidim da je sad samo 5 megabita, al ko velim ko oće veće izgubi iz vreće, progutam knedlu i potpišem ugovor na godinu dana. Uopšte nisam provalio da ne dobijam nikakvu pogodnost potpisivanjem ugovora, s obzirom da je loyalti paket 1607 din. Eto ispadoh pravi magarac.....
 
Nažalost akcija im i nije neka "akcija", skroz bzvz. Meni ističe stara akcija za mesec dana i nemam pojma šta da radim sad...
 
Uzeti ovaj paket sto reklamiraju na sajtu 10/1 za 1790din ?
Kolika je tu ugovorna obaveza, 12meseci?
 
Heh šteta sto nisam video ovaj thread juče.
Imam samo jedno pitanje u vezi ADSL brzina. Do juče sam na beotelu imao paket od 4Mbps i speedtest mi je obično vraćao brzine oko 3.2Mbps. Sad kada kao imam 5Mbps/1Mbps brzine su mi na speedtestu 3.4Mbps/0.5Mbps.

Je su li to normalne, očekivane brzine ili je problem do rutera ili je možda jednostavno do beotela?
 
Poslednja izmena:
za pocetak idi na speedtest u settings i promeni da ti meri u kilobajtima
 
Heh, nisam imao pojma da postoje podešavanja cool, hvala.

Elem, 430kB/s download i 54kB/s upload

Prilično bedno imho ali nemam pojma, možda je to normalno.
 
za pocetak idi na speedtest u settings i promeni da ti meri u kilobajtima

Kakve veze ima dali je u kilobajtima ili megabajtima ?

Heh, nisam imao pojma da postoje podešavanja cool, hvala.

Elem, 430kB/s download i 54kB/s upload

Prilično bedno imho ali nemam pojma, možda je to normalno.

Ako imas 5/1 brzinu u teoriji je to 640 kB/s / 128 kB/s od ovih brzina odbijes 10% i dobijas brzinu koju bi trebalo da imas na tom paketu znaci nekih ~570/~115 kB/s.
 
Poslednja izmena:
@Wabbit

Ja sam toliko imao sa 4Mbit/512Kbit
 
Hmmm...mozda postoji neki rok koji treba da prodje da se promeni brzina, videćemo. Now we play the waiting game.

U svakom slučaju hvala na odgovorima
 
Poslednja izmena:
Proveri u adsl routeru ili modemu koja ti je brzina sa kojom je povezan. Ako se ne podudara zovi beotel tech. support.
 
Verovatno ti još nisu pustili veći protok. Kada se meni to dogodilo, morao sam da ih zovem i podsećam.
 
Nazad
Vrh Dno