Šta je novo?

BeotelNet

Jedno pitanje ako je neko imao iskustva - imam kod roditelja u stanu adsl kod Beotela (na mene se vodi ugovor) maltene od samog uvodjenja adsl usluge kod nas. E sad, onaj neki mali adsl modemcic (dal bese sagem ili sta vec) sam jos pre xy godina zamenio wifi ruterom. Problem je sto matorci hoce da se u neko skorije vreme prebace na optiku a ja blage veze nemam gde sam zaturio taj modem... Kako to ide sad tj. ako hocu da raskinem ugovor a modema nema ..Da im lepo dam svoj wifi ruter :) ili moram neke penale da placam...

Pa nasta ti je nakacen taj wifi ruter ??
 
To je bas adsl wifi ruter, tako da telefonska linija ide direktno u njega. A modem koji su pre 100 god davali je mogao da se kaci samo na jedan komp tj. nije bilo ni moguce na njega kaciti obican wifi ruter.
 
Nemam iskustva, ali ja bih zvao Beotel i objasnio stanje. Možebiti da ti oproste, ti USB Sagemi su bili 10ak evra u slobodnoj prodaji, kad su bili aktuelni. U najgorem slučaju mogu da ti traže nadoknadu u iznosu od, lupam, crvene ili dve. I to mi deluje mnogo.
 
Ko zna dal te i duze za taj prastari modem, cim su ti izdali novi bez vracanja starog, mozda su to otpisali, probaj da se razduzis samo sa novim
 
Ako se ulogujes na my.beotel.net (klik na ID ugovora) videces sa kojom opremom su te zaduzili.
 
Hvala svima na odgovorima :) Nasao sam ugovor negde po fasciklama, ali ne mogu da se setim lozinke sad (sutra ujutro putujem pa necu matorcima da pravim problem sa resetovanjem iste :D ). Nazvacu Beotel ovih dana ili svratiti do njih kad se vratim, da vidim sta i kako. Ne verujem ni ja da to nesto puno moze da kosta, al sa ovima nasima se nikad ne zna... Siguran sam da ga nisam bacio, mada ne mogu da garantujem da moja majka, u trenucima zanosa prilikom spremanja stana :D nije to negde frljnula.

A sto se tice wifi rutera (@mrxbgd) on je licno moj tj. nije mi ga Beotel dao na koriscenje - kada sam ja u pradavna vremena uzimao adsl, nisu ni imali opciju da daju wifi ruter. Trazeci ugovor po kuci bas malocas nadjoh jos jedan isti takav ruter (verni TP Link TD-W8910G) jos iz vremena kada sam kod sebe kuci imao adsl, al` ga odavno odjavih posto sam odjavio i telefonski liniju - taman mogu dva komada da im dam ,)
 
Poslednja izmena:
Da li je neko zainteresovan za preuzimanje ugovorne obaveze iz Beotelnet-a? Obaveza je do 13.12.2019 godine. Na moje je ime, imam i ugovor i ruter. Sve radi. Mi smo prinudjeni da predjemo na nesto novo pa nam zao da ovo propadne i da placamo bzv. Racuni uredno placani. Placen je i tekuci mesec.
 
Da li neko u Požarevcu ima iskustva sa Beotelom da podeli sa mnom? I da li neko zna da li EON aplikacija radi na Beotelu tj. da li svi kanali mogu da se gledaju na ovoj mreži?
 
Da li na Beotelnetu može da se gleda EON aplikacija na Tvu, desktopu, laptopu i telfonima?
 
Ja sam kod Beotel-a presao na 15/1 za 890 dinara mesecno.
 
Krajem februara sam uzeo paket sa 20 mb i do pre nekih nedelju dana je lepo radio. Sada mi se prekida net na svakih 15-tak minuta. Zvao sam tehničku službu i savetovali su mi da prvo isključim fiksni telefon sa splitera pa da se prati situacija 2,5 sata i urade merenja ponovo. Međutim, to nije pomoglo. Onda su mi zamenuli ruter ali priča ista. Kažu da je problem do telekoma pa su im poslali zahtev da provere svoj deo. To je bilo juče i danas sam zvao Beotel ali iz Telekoma nema odgovora. Koliko ta provera može da traje?
Ovo su moji parametri.
9f031d9fb22632d6cab444f4aea1916e.jpg
 
Koristim Beotel internet ADSL 20mb/s i Imao sam probleme sa veoma čestim prekidima konekcije. Zvao sam Beotel i poslali su mi drugi ruter međutim to nije pomoglo na kraju su prijavili smetnje telekomu.Iz telekoma su reagovali posle par dana i smanjili su mi brzinu i to je donekle pomoglo. Naime sada mi je brzina oko 14mb/s i ne nestaje toliko često konekcija ali ipak nestaje bar jednom dnevno ili dvaput A što je opet donekle prihvatljivo u odnosu na pre kada je nestajalo po 20 30 puta dnevno. Da li neko možda zna šta je u pitanju i kako da rešim problem jer očigledno da oni ne mogu rešiti da ne nestaje uopšte? Da napomenem da sam taj paket uzeo pre par meseci do tada sam koristio onaj od 10mb/s i taj internet je radio sasvim ok nikada nije prekidao po 15 dana radi bez prekida konekcije kad sam uzeo ovaj počeli su problemi Da li je moguće da ne može veća brzina od 10mb/s?
 
Krajem februara sam uzeo paket sa 20 mb i do pre nekih nedelju dana je lepo radio. Sada mi se prekida net na svakih 15-tak minuta. Zvao sam tehničku službu i savetovali su mi da prvo isključim fiksni telefon sa splitera pa da se prati situacija 2,5 sata i urade merenja ponovo. Međutim, to nije pomoglo. Onda su mi zamenuli ruter ali priča ista. Kažu da je problem do telekoma pa su im poslali zahtev da provere svoj deo. To je bilo juče i danas sam zvao Beotel ali iz Telekoma nema odgovora. Koliko ta provera može da traje?
Ovo su moji parametri.
9f031d9fb22632d6cab444f4aea1916e.jpg

Uhvatio je vikend pa zbog toga nisu reagovali odmah iz Telekoma. Obično reaguju najkasnije tri radna dana tako su Bar meni rekli jer imao sam isti problem kao i ti.
 
Били су. Кажу да није до њих, далеко сам од централе. Смањили ми брзину на 10 Мб. Сада нема прекида.
 
Ja imam konekciju (sve lampice svetle ili trepere) ali mi se dešava na par dana da ne mogu da otvorim ni jedan sajt, dok ili ne sačekam koji minut ili ne restartujem modem. Mislio sam da se modem zaglupljuje, pa sam probao da ga gasim noću ali isto se dešava. Prešao sam pre par meseci sa Telekomovih 10 na Beotelovih 15Mbit zbog nemogućnosti da dobijem 20.
 
Ja imam konekciju (sve lampice svetle ili trepere) ali mi se dešava na par dana da ne mogu da otvorim ni jedan sajt, dok ili ne sačekam koji minut ili ne restartujem modem. Mislio sam da se modem zaglupljuje, pa sam probao da ga gasim noću ali isto se dešava. Prešao sam pre par meseci sa Telekomovih 10 na Beotelovih 15Mbit zbog nemogućnosti da dobijem 20.

To će biti da je posledica ovog a ne do tvog interneta.

Kompanija Google ima probleme s nizom različitih servisa u SAD i širom sveta, pa i u Srbiji. Prema prvim saznanjima, koja nisu zvanično potvrđena, problem pričinjava Google Cloud infrastruktura, zbog koje trenutno ne rade povremeno i delimično ili uopšte GMail, YouTube, Google Search, Google Analytics, Google Assistant i mnogi drugi Google servisi, uključujući Google Drive i G Suite.
 
uzeo bi wifi 20 mb dali neko ima iskustva sa time tj zanima me dali je to ok i dali je ping donekle nizak .adsl iz principa ne zelim da placan* telekomu priknjucak mesecni od 600 dinara*
 
Mislim da je to prevaziđena tehnologija, bolje se drži žice i drugih vidova distribucije interneta. Ipak smo u 2019.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
uzeo bi wifi 20 mb dali neko ima iskustva sa time tj zanima me dali je to ok i dali je ping donekle nizak .adsl iz principa ne zelim da placan* telekomu priknjucak mesecni od 600 dinara*

Da li si uzeo kao opciju 4G Home internet?
 
Od danas novi xDSL paketi kod Beotela:

Imaju cene za 36,24,12 meseci kao i bez UO
Do 20/1 - od 1290din (ADSL /Wifi)
Do 30/4 - od 1490din (VDSL) - zanimljivo je da je paket 30Mbps a ne 20Mbps kao kod telekoma
Do 50/8 - od 1590din (VDSL)
Do 100/10 - od 2090din (VDSL)

20.6.2019. cene iste, akcija je sa 990din za prvih godinu dana. Sto i nije lose.
 
Od telefonskog priključka do mog rutera ima oko 15-ak metara kabla ja sam na oba kraja stavio po jedan spliter zanima me samo da li zna neko možda da li će to možda nešto uticati na rad interneta ili bilo kako ili će biti bolje?
 
Све зависи чему служе два сплитера у тој вези. Довољан је један и то не утиче. Два ... ко зна.
 
15m kabla je već sasvim dovoljno da nepovoljno utiče na DSL :d
 
Pa onda da ostavim samo jedan spliter samo ne znam šta mislite sa koje strane da ostavim bliže telefonskoj utičnici ili bliže ruteru pošto je kabal 15 m kao što sam rekao?
 
Питање је зашто два сплитера а у принципу је скоро свеједно где ћеш да га ставиш. Ако не користиш телефон, сплитер и није потребан а ако користиш, онда га стави тамо где је ближи каблу према телефону. Тих 15м не утиче много, ко зна колико је метара од централе до утичнице. ;)
 
Pozdrav, zanima me beotel 50/8 paket, da li je i za VDSL neophodan fiksni telefon ili moze da se poveze i ovako i da li oni u ponudi imaju neki internet paket za koji nije potreban fiksni, zivim u Kragujevcu, da li su prisutni ovde?
 
Nazad
Vrh Dno