Šta je novo?

BeotelNet

Imam problem pri slanju pošte preko Telekomovog interneta, a koristim Beotel mail. MIslim da je problem što je port 25 zatvoren. Koji je alternativni port za Beotel server?
 
Od danas novi xDSL paketi kod Beotela:

Imaju cene za 36,24,12 meseci kao i bez UO
Do 20/1 - od 1290din (ADSL /Wifi)
Do 30/4 - od 1490din (VDSL) - zanimljivo je da je paket 30Mbps a ne 20Mbps kao kod telekoma
Do 50/8 - od 1590din (VDSL)
Do 100/10 - od 2090din (VDSL)

Ja da dodam i ponudu 15/1 (ADSL) za 890 dinara. Formalno, to je kod Verata, ali Verat i Beotel su isto, nije mi jasno sto komplikuju.
 
U svetlu priče da više nema penala za raskid ugovora, da li je neko ovih dana, možda, pokušao da prevremeno raskine ugovor sa BeotelNet-om i, ako jeste, kako je prošao u tom poduhvatu?
 
Слабо се тумачи то светло. Не постоји ни закон ни предлог о томе да се УО раскидају тек тако него је само препоручено да се не тражи плаћање свих претплата до краја УО него да корисник сам изабере да ли ће да плати те претплате или ће да плати све што је добио као повољност тиме што је потписао уговорну обавезу на одређено време. Према томе, ако си на почетку УО, боље је да платиш све попусте, ако си пред крај онда отплатиш до краја.
 
Слабо се тумачи то светло. Не постоји ни закон ни предлог о томе да се УО раскидају тек тако него је само препоручено да се не тражи плаћање свих претплата до краја УО него да корисник сам изабере да ли ће да плати те претплате или ће да плати све што је добио као повољност тиме што је потписао уговорну обавезу на одређено време. Према томе, ако си на почетку УО, боље је да платиш све попусте, ако си пред крај онда отплатиш до краја.

Ja sam, konkretno, ušao u poslednju trećinu korišćenja ugovora i, naravno, ne očekujem da potpuno izbegnem bilo kakvo plaćanje, već se upravo pitam da li su u BeotelNetu čuli za preporuku koju pominješ i da li su je prihvatili i postupaju po njoj.
 
Da li je neko na Beotel-u doziveo da mu samoinicijativno povecaju brzinu linka?
Pitam jer je ADSL 10/1 izbacen iz ponude a ja sam i dalje primoran da ga placam. Na sve moje ranije pokusaje u poslednje 2-3 godine da dobijem vecu brzinu su me odbili sa razlogom da ne postoje tehnicke mogucnosti.
Ima li neko savet sta bi mogao da radim?

Ja da dodam i ponudu 15/1 (ADSL) za 890 dinara. Formalno, to je kod Verata, ali Verat i Beotel su isto, nije mi jasno sto komplikuju.

Da li je ovo za studente, stare ili nove korisnike? Nedoreceni su skroz. I kako sad imaju jeftiniju ponudu od Beotela a trebalo bi da su ista firma?
 
Poslednja izmena:
Па теби би можда и одговарало да платиш до краја, не знам какве попусте даје Беотел на УО.
 
Planiram da predjem u beotel iz telekoma, pa me zanimaju iskustva sa njima, jer nemam izbora izmedju drugih operatera, a i u telekomu mi je dozvoljeno 20/4 zbog "tehnickih nemogucnosti" iako su njihovi terenci rekli da je moguce.
 
Poslednja izmena:
Planiram da predjem u beotel iz telekoma, pa me zanimaju iskustva sa njima, jer nemam izbora izmedju drugih operatera, a i u telekomu mi je dozvoljeno 20/4 zbog "tehnickih nemogucnosti" iako su njihovi terenci rekli da je moguce.

To ti i dalje sve preko telekoma odnjih sve zavisi.
 
Daj parametre iz modema tvog trenutno da vidimo da li ima šanse da ti radi 30/4 kod Beotela. Inače što se VDSL paketa tiče, sve idalje ide kroz telekomove parice. Jedino ako imaš njihovu optiku slučajno...
 
Imaš i telekom IPTV? Nećeš moći da zadržiš IPTV telekomov ako pređeš kod Beotela.

Inače, tebi je linija već na 30Mbps od čega za internet imaš 20 a ostatak za IPTV.
 
Poslednja izmena:
Imaš i telekom IPTV? Nećeš moći da zadržiš IPTV telekomov ako pređeš kod Beotela.

Inače, tebi je linija već na 30Mbps od čega za internet imaš 20 a ostatak za IPTV.

Razmisljao sam sve da prebacim, al sad sam izasao iz poslovnice, kazu nemam mogucnosti, tako da sam osudjen na telekom
 
@Stevan94NoT piše da si iz NS-a, zar nemaš neku optiku u kraju? Orion na primer.
 
Registrovao sam domen u Beotelu ali sam uzeo hosting u Bluehostu. Na panelu my beotel ne postoji opcija da se promene nameserveri za domen koje sam dobio od Bluehosta. Šta da radim? Inače pisao sam mail podršci u Beotelu juče, ali ne odgovaraju. Hvala unapred!
 
Da li je nekome na Beotel IPTV nestali odredjeni kanali kao Eurosport 1 i 2 ,Discovery,Animal planet a nema uopste onih hd kanala koje su nedavno nudili itd..Nema nikakvog objasnjenja..
 
Da li je neko zainteresovan za prenos ugovora za ADSL Beotelnet internet? 15/1 je brzina, 1000din mesecno, ugovor je na jos 4 meseca. Pozeljno Novi Sad i okolina.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Interesuju me iskustva korisnika Beotel ADSL/VDSL interneta, uskoro mi ističe ugovor kod Telekoma i pošto više nemam popust kao segmentiran korisnik, razmišljam da pređem u Beotel jer dobijam dosta bolju ponudu u odnosu na Telekom!
 
Kod mene je situacija bila ta da sam kod Telekoma imao 10/1 paket i nisu dozvoljavali nikakvo povecanje, pisao sam ovde u temi, a kod Beotela nasao paket 15/1 koji je uz to sa manjom ugovornom obavezom i jeftiniji.
Na pocetku je bilo malo cimanja podrske dok linija nije setovana tako da iskoristi svoj maximum a da opet nema prekidanja. Tada mi se svidelo to sto sam razgovarao direktno sa tehnicarima i dobijao odmah povratne informacije i vrsili testiranja.
Nakon toga sam zaboravio i gde mi je ruter za razliku od telekomovih gde sam ih izmenjao 3-4 i morao da restartujem s vremena na vreme kada se zaglupi ili wifi ili citav internet. (Od beotela sam dobio neki TPLink koji mi deluje dosta kvalitetnije).
 
ADSL radi 99.8% besprekorno tokom više od 10 godina. Na dve lokacije. Štaviše, planiram da predjem na VDSL kod njih. Išao bih na optiku, povoljniji su od telekom, ali nemaju je tamo gde sam.
 
Ima li ko iskustva sa Beotel optikom? Od skora su mi u kraju i mami me 200mb/s, pa me zanimaju iskustva?
 
Beotel je podprovajder,treca ruka il sta vec

Telekom je prva ruka,vlasnik adsl vdsl mreze,njihovi monteri realizuju pristup

Beotel nema PRISTUPA centrali, a kamoli da podesava liniju ili bilo sta na mrezi

Sve sto oni mogu jeste da upute zahtev Telekomu,pa onda oni ako hoce i ima uslova rade nesto

To je malo moronski reci kao ej lose mi radio Telekom a Beotel perfekcija
 
Poslednja izmena:
Hvala! znao sam da nisu prva ruka, ali nisam znao ciji su. Znaci njihova optika == telekom potika. Za koju sam cuo da je odlicna?

E a sad mi je neverovatno sto telekom kad sam zvao svojevremeno, nudi 20mb/s MAX na mojoj parici (niti ima u planu optiku da uvede), a sad beotel siri optiku odjednom..

@dark NBG
 
Znaci njihova optika == telekom motika.
:D Ne, Sasa38 se obraća nekom drugom vezano za DSL. Kolko se ja razumem, svaki provajder ima svoje linkove i ulaže u infrastrukturu za optiku, baš da bi bili nezavisni od Telekoma, jer oni planiraju veliki deo Srbije da pokriju optičkom mrežom i da ovi mali ne ulažu ne bi ni opstali.
 
ADSL i VDSL je telekomov i onu su tu druga ruka a optika je lično njihova pa su našli svoj interes da je tu gde si ti uvedu.A kad gledaš cene istog bolje je što ti oni uvode optiku nego da ti je mts došo sa njom ponuda je dosta povoljnija pogotovo što može samo internet da se uzme.
 
Beotel je podprovajder,treca ruka il sta vec

Telekom je prva ruka,vlasnik adsl vdsl mreze,njihovi monteri realizuju pristup

Beotel nema PRISTUPA centrali, a kamoli da podesava liniju ili bilo sta na mrezi

Sve sto oni mogu jeste da upute zahtev Telekomu,pa onda oni ako hoce i ima uslova rade nesto

To je malo moronski reci kao ej lose mi radio Telekom a Beotel perfekcija

Meni je lose radio Telekom a Beotel perfekcija, jer su me prvi dan po ukljucenju kontaktirali ljubazni ljudi direktno iz Beotel podrske i bili smo na vezi citav dan radi setovanja parametara radi najstabilnije i najbrze moguce konekcije s obzirom da sam prilicno udaljen od centrale, pisao sam vec o tome. Jesam ja *****? :) Uzgred uspesno sam prebacio Beotel ADSL prikljucak na drugi broj koji niti je na mom imenu niti sam vlasnik stana, ocigledno to moze kod njih sto kod nekih ne moze, ako nekom zatreba..


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Aj malo kao za obdaniste

Za adsl,vdsl postoji uredjaj,dslam koji se montira u centrali
To montira,odrzava Telekom
Izmere liniju i postave granicnik,max ataitable rate za navedenu liniju

Na tu liniju mozes da nakacis koji god hoces modem sa aktivnom pretplatom
Znaci moze Beotel,eunet,sbb nije bitno-radice normalno

Primer,kad ti istekne Beotel ugovor,uzmi MIK kod,vrati opremu,kupi na Limundu Telekom modem
i imaces jos mesec dana minimum free internet-dok se ne seti batica iz Telekoma da demontira dslam

Rezime,sve zavisi od duzine i kvaliteta parice kao i od podesavanja dslam u centrali
Ako si kod Telekoma "mozda" mozes i da izboksujes zamenu parice na banderi,kod ostalih nema sanse
 
Razumem ja kako funkcionise tehnologija. Pricam o tome kako kod Telekoma sta god da zatrazim da provere u vezi linije nista se ne desi. Eventualno mi stigne mail kako su izvrsene provere i kako je sve maksimalno moguce podeseno. Stave me iza cg nat svakih mesec dana, ne daju veci paket, nisu hteli ni da testiraju veci paket kako bi radio iako komsija pored ima mogucnosti, dok sam kod beotela uspeo sve to sto ovamo nisam mogao. Jako im je losa ta politika gde samo gledaju udaljenost od centrale i ne mare za ostalo.
 
Jedno pitanje ako je neko imao iskustva - imam kod roditelja u stanu adsl kod Beotela (na mene se vodi ugovor) maltene od samog uvodjenja adsl usluge kod nas. E sad, onaj neki mali adsl modemcic (dal bese sagem ili sta vec) sam jos pre xy godina zamenio wifi ruterom. Problem je sto matorci hoce da se u neko skorije vreme prebace na optiku a ja blage veze nemam gde sam zaturio taj modem... Kako to ide sad tj. ako hocu da raskinem ugovor a modema nema ..Da im lepo dam svoj wifi ruter :) ili moram neke penale da placam...
 
Nazad
Vrh Dno