Šta je novo?

BeotelNet

Hvala na odgovoru. Jel oznaka na splitter-u HWSP-168? Imam 2 komada, pa ne znam koji je stigao od beotela.
 
Hm, izgleda da je onda splitter ostao u kutiji. Ruter je TP-link.
 
Puca mi net non- stop a onu u beotelu ne vidi, komp mi je na Wi-fi-u, na poslu radi stabilno i nema pucanja.

da li ima neka aplikacija za proveru stabilnosti protoka ili nešto slično? :crash:
 
^ nema. Cimaj ih sto vise, zovi, mada slaba vajda. Meni su tako konstatovali da centrala ne moze da podrzi 50 Mbps, pa spustili na 30 a kad ni to nije mogla - raskinuo sam ugovor sa prevarantima.
U Srbiji se obecavaju nebeske brzine ali ih ima stvarno samo tamo gde Telekom nasilno dodje otpikom.

Nego, Beotel ima akciju do kraja oktobra
Neograničen internet do 15 Mb/s,
24/7 tehnička podrška,
Besplatan WiFi ruter,
aktivacija usluge je besplatna.
890 RSD
Bez ugovorne obaveze.
https://www.beotel.net/adsl-790
 
Moje skorašnje iskustvo sa njima i Telekomom, neko od njih me dobro hebe ali hajd.
Uzmem ADSL 10 mbps na akciji što je bila sad.
Dobijem od njih ruter, sve povežem i šta bude. Ruter se ne kači na 10 mbps nego i dalje se kači na 5 mbps koliko sam imao i do tad.
Zovem servis, kod njih sve ok. Kažu hajde da pošalju novi ruter. Stigne i on i opet isto.
Opet zovem servis po 10 put i dalje sve kod njih ok, kažu ili Telekom blokirao ili linija ne podržava više.
Na moje ubeđivanje da bi moralo da se makar pomeri sa mrtve tačke kažu poslaće email Teelkomu da vide šta se dešava.
Drugi dan me zove teta iz prodaje da mi kaze da na mojo linij ne mogu da imam 10 mbps nego samo do 5 kao i do sad.
Evo slike parametara iz rutera pa me zanima ko me ovde zavlaci da li Beotel ili Telekom...
0e9c432de97718207c331e0a92dbf852.jpg


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Makar po proceni tog rutera (koja gotovo sigurno nije baš 100% precizna, ali nek je realno stanje 70% te procene) i na osnovu SNR margine trebalo bi da možeš da ostvariš 10 Mbps (koji su u praksi 8.4 Mbps zbog "overhead"/gubitaka). Eto pogledaj i sam šta piše za "Max Rate" za Downstream: 15468 kbps = 15.1 Mbps. A "pustili" su ti 5 Mbps download...
Dakle neko ne govori istinu...
 
Poslednja izmena:
Ma znam i sam nego me samo zanima ko tu sad laže. Betel kaže da su prebacili na 10 mbps a kod mene nista. Onda kažu da možda telekom ograničava i neće da pusti više.

Pitanje ko je tu zadužen za povećanje brzine, Telekom ili BeotelNet?


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Telekom. Beotel je samo zakupac porta, sve manipulacija po centrali rade Telekom tehničari.
 
E jesu bagra, mada sam znao da nije do mene nista.
Znači oni zezaju Beotel a Beotel mene.
Mada i ovih 5 nije loše, ionako ga koristim samo vikendom a izboksovao sam nizu cenu nego što sam plaćao pre za istu brzinu.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Budi uporan, i preti malo. Ratel ovo ono. Probaj eventualno ti da pišeš mail direktno Telekomu da izbaciš posrednika i igru gluvih teledona... gde ćeš naravno da priložiš screenshot gde se vide ovi parametri i da razumeš savršeno da iz toga sledi da tvrdnja da ne može 10 Mbps (i da ne može više do 5) apsolutno nije tačna prema tome da zahtevaš da podignu brzinu porta pa da se testira stabilnost nema sa tom većom brzinom inače ako neće onda Ratel bla bla bla.
 
Nista neće pomoći, isti problem imam i obraćao sam se Telekomu direktno dosta puta, igraju igru - kažu ne koristite naš adsl i ponavljaju to kao papagaji. Beotel kaže da ih ne hebu ni 2% pa umesto 20 imam nekih 7 - 8, a pre sam imao oko 14-15,i od kako je Telekom imao neke radove na liniji verovatno su smanjili brzinu. Ipak Beotel je ponudio manju cenu pa sam ih ostavio. Nema bolje i brže na toj lokaciji nažalost.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Kad živimo u banan državi. Ja tu ne krivim Beotel nego Telekom.
Drže monopol i hebe im se za ostale. A da sam uzeo kod njih ADSL sve bi bilo ok.
Ovako ispao je i beotel korektan, pošto nisu mogu da se boksuju sa T, dobio sam nizu cenu za paket koji sa koristio do sad. Nije idealno ali bolje ista nego nista. I ovako net koristim samo preko vikenda, da pogledam seriju ili neki film i yt.


Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Kada neko pominje Ratel, u kontekstu borbe za neka prava i pravdu, pa još protiv Telekoma, da li to priča iz iskustva?
Meni Telekom izgleda već godinama cenzuriše mail-ove koje sam slao, ko zna koja gomila poruka. Ne mogu ni da sagledam posledice. Telekom mi više puta poslao generičku poruku koja u suštini kaže "zabole nas i može nam se". Koriste filtere, ništa ih ne zanima, niti obaveštavaju korisnika. Na kraju se obratih Ratelu i oni mi nekoliko puta, na veoma detaljnu prijavu iz koje je sve jasno, bukvalno proslede onaj isti odgovor Telekoma. I to je to. Možeš samo na sud. Koji je, naravno, ta ista bagra.

Nismo mi ni banana.
 
Danas potpisao ugovor i prilično se šokirao kada mi je saopšteno da se sve plaća unapred, odnosno da je u pitanju pripejd Internet. Suštinski, ne mogu da kažem da mi pravi neku razliku (osim što sam se više puta opekao plaćajući neku uslugu unapred), ali mogla je da bude neprijatna situacija da nisam sasvim slučajno imao dovoljno para kod sebe (jer nigde na sajtu nisam video da se to pominje). Mislio sam da je pripejd Internet umro još sa dial-up pristupom.

Takođe, ko planira da pređe na Beotel koristeći migracioni kôd prethodnog provajdera definitivno treba da ih pozove pre odlaska, jer mora prvo da se popuni neki... zahtev, valjda. Bez toga ne može da se završi sve odmah.

Inače, radnica ljubazna, sve je prošlo bez drugih problema, a potrudila se i da objasni procedure. Imaju i nekoliko stolica, da klijenti lepo sednu dok čekaju.
Utisak kvare samo vrata koja škripe i deluju ofucano, pa ne ulivaju poverenje. :) (i automatska i ručna)
 
Makar po proceni tog rutera (koja gotovo sigurno nije baš 100% precizna, ali nek je realno stanje 70% te procene) i na osnovu SNR margine trebalo bi da možeš da ostvariš 10 Mbps (koji su u praksi 8.4 Mbps zbog "overhead"/gubitaka). Eto pogledaj i sam šta piše za "Max Rate" za Downstream: 15468 kbps = 15.1 Mbps. A "pustili" su ti 5 Mbps download...
Dakle neko ne govori istinu...
Ja imam adsl teleko fast profil 10mb.. oko db 10-12 donw. dok upstream 7db
 
Да се упишем на тему, задовољни корисник.
Увели су да се не потписује уговор од скоро, али опет свеједно, нема разлике као када је постојао уговор, фактички све исто.
Пакет од 15/1.
 
Zdravo svima, interesuje me beotel opticki internet od 200mb/s (zelim da znam i koliki je upload, nema na sajtu).
Kakva su iskustva? Da li je beotel ok? Da li je taj paket stvarno daje tu brzinu?
 
Najbolje je da ih najpre pitaš da li nude optiku na tvojoj adresi, pa posle možeš da se raspituješ dalje ako je ima. Ne sećam se da se ovde javio neko ko koristi njihovu optiku.
 
Zna li ko kakva je procedura za okončanje saradnje? Imam Beotel ADSL, još pre par meseci istekla mi je ugovorna obaveza, plaćam unapred mesec za mesec, da li je potrebno najaviti prekid saradnje trideset dana ranije?
 
Zna li ko kakva je procedura za okončanje saradnje? Imam Beotel ADSL, još pre par meseci istekla mi je ugovorna obaveza, plaćam unapred mesec za mesec, da li je potrebno najaviti prekid saradnje trideset dana ranije?
Tako je, postoji otkazni rok 30 dana.
9.8 Korisnik može otkazati ugovor na osnovu jednostranog pisanog otkaza korisnika, nakon isteka perioda trajanja ugovora potpisanog na određeno ili neodređeno vreme, uz otkazni rok od 30 dana. Korisnik pisani otkaz može dostaviti lično u prodajnim mestima BeotelNeta, poslati na adresu Bulevar vojvode Mišića 37 11000 Beograd, ili mailom na [email protected].
Korisnik je u obavezi da izmiri sva svoja dospela dugovanja prema BeotelNetu do stupanja otkaza na snagu.
Stranica https://www.beotel.net/privatnost (pa klik na "Objedinjeni Opšti uslovi pružanja usluga")
 
Zna li ko kakva je procedura za okončanje saradnje? Imam Beotel ADSL, još pre par meseci istekla mi je ugovorna obaveza, plaćam unapred mesec za mesec, da li je potrebno najaviti prekid saradnje trideset dana ranije?
Ja sam otišao sa opremom do prodajnog mesta i saopštio da želim prekid usluge. Odmah sam dobio potvrdu da ne dugujem ništa i da se raskida ugovor (koji je bio na neodredejeno). To se dogodilo pre oko 9 meseci.
 
Pre neki dan, kod Beotela, prešao sam sa ADSL na VDSL i upravo ono čega sam se pribojvao se i dogodlo - skočio mi ping, bez obzira na generalno znatno veću brzinu skidanja i otpremanja.

I onda čitam da je to verovatno zbog "data path" koji je podešan na "interleaved" umesto "fast path" ili čega već, kod Telekoma, kao što je pomenuto i ovde u temi. I da je to teško promeni jer se ljudi ubiju dok objasne u čemu je problem, pa onda dok dobiju nekog iz podrške kod provajdera koji razume o čemu se radi, pa onda ko zna kada i da li će uopšte to tamo u centrali neko da izmeni. I to ne samo kod nas, nego da je generalno problem raskantati se s tim po evropi (tipa Nemačka i slično) a i šire.

Međutim, zovem ja podršku Beotela, bilo negde posle ponoći, i ladno čovek na sam pomen pinga, sve ovo ispriča bez da išta objašnjavam i reče da će da pošalje dopis Telekomu da izvriše nekakvu rekonfiguraciju portova kod mene. Trebalo bi do jutra da dobije odgovor i da tada zovem ponovo. Kad ono bukvalno sat vremena kasnije dođe do nekog prekida u vezi, ja odem proverim da nema to neke veze sa ovom pričom, i vidim ping pao sa 15 na 4 ka Beotelu. A u terminalu vidim da je taj "data path" stvarno izmenjen na "fast". Pritom minimalni pad u brzini skidanja, inače ova promena dovodi do opadanja brzine pa je verovatno zato izmeđuostalog "interleaved" podrazumevano podešavanje u centrali. Zovem ponovo podršku da im saopštim dobre vesti i čovek mi kaže da mu je malopre stigao dopis od Telekom u kome ga obaveštavaju da su obavili radnju. Čak je i on delovao malko iznenađen na brzinu odgovora na dopis. Znači sve se odigralo u intervalu od oko pola jedan do pola dva noću...

Ludo! :)
 
^Ovo je ravno sci-fi filmu, u Srbiji. :D

Ovih dana kiša, kod nas u Vojvodini, te sam imao česte prekide veze. 5-6 puta u radno vreme. Dešavali se i padovi brzine.
I sada merim 13/0,87 Mbps na konekciji koja je ranije glat išla 18/0,8 u svako doba dana.

Meni je to puno prekida jer ranije nisam gotovo uopšte imao prekide na godišnjem nivou.
Definitivno je bilo bolje ,barem meni, dok je još bio Verat.
 
Zatvorili su beogradsku poslovnicu na Slaviji. Na sajtu nema više ni prodajnog mesta u Merkatoru.
 
Koliko sam ja pohvatao: Beograd, Novi Sad, Niš po jedna poslovnica.
U svim ostalim mestima preko zastupnika.

Ovaj net 15Mbps za 890din sto reklamiraju, jel upload 1Mbps?
 
Nazad
Vrh Dno