Šta je novo?

BeotelNet

Kabl ide od splitera do rutera na drugom spratu, fora je sto sa kablom koji je stigao sve radi normalno pa mo je jedino logicno da je problem do tog kabla..ne, trenutno nijedan telefon(uredjaj) nije prikačen na ovu liniju.
 
Bio sam u gvozdjari, ispostavilo se da telefonski kabl koji oni prodaju nije isti kao onaj koji daje beotelnet(beotelov ima 2 zice, ovaj 4, i malo se razlikuju pinovi), a taj kabl ne mogu da kupim, bio sam u 3 najvece gvozdjare u Kragujevcu i nemaju taj kabl..da li znate mozda gde bih mogao da kupim na meru, treba mi oko 30-35 metara.
 
@nocniduh
Hvala za input.
Modem je prekidao te je zamenjen, pa me zanimalo da li su navedene karakterisitke veze optimalne.
Da li Max Rate oznacava maksimalnu mogucu brzinu na toj liniji? (20994kbps)

Trenutno imam kablovsku + ADSL 5/1 paket za 2,000. Ima li neki povoljniji paket na podrucju Beograda?
 
@Skipe95
Ne znam da li je taj sa četiri žice kompatibilan i da li se može nekako iskoristiti, ali tebi treba kabal RJ11. Ako nisi ograničen na Kragujevac, onda ima ga u Netiks firmi iz BG npr. Ako ti to ne odgovara, možeš u podforumu Gde da kupim da otvoriš novu temu i pitaš.

@Jason2004
Da, a moguće je da je i veća preko VDSL-a. Ali opet o tome koju najveću brzinu možeš da imaš odlučuje provajder.
Što se tiče interneta i kablovske TV, ne ide to tako :) Treba da vidiš ko je u tvojoj ulici/ulazu sproveo kablove pa onda pogledaj njihovu ponudu. Jedino za DSL možeš da biraš između više provajdera. Obično je jeftinije da se sve uzme kod jednog.
 
Poslednja izmena:
Zvao sam beotel i rekli su mi za rj11 kabl, ali i da telefonski kablovi nisu stabilni na tolike duzine, meni treba 30m...sad treba da uzmem neki broadband ruter i lan kablom da ih povezem da bih iamo wifi na prizemlju
 
Pa od telefonske centrale do tebe verovatno ima par stotina metara kabla, 30 metara vise sigurno nece da mnogo smeta. Tebi najverovatnije ne valja taj kabl koji si uzeo, jesi li probao da li na njemu radi obican telefon?
 
@lab310: Taj pljosnati kabl koji se koristi od utičnice do uređaja ima daleko veće slabljenje signala...
 
zadnjih par dana veza puca na svakih 20ak minuta
temperatura,sta li je...nisam bio kuci da ih zovem,jel se nekome slicno desava ovih dana,mozda zbg vrucine?!?!?
 
zadnjih par dana veza puca na svakih 20ak minuta
temperatura,sta li je...nisam bio kuci da ih zovem,jel se nekome slicno desava ovih dana,mozda zbg vrucine?!?!?
Ja sam imao taj problem to jest i dalje ga imam. Meni ne puca veza baš na svakih 20 minuta ali povremeno se desi i da češće puca veza. Nema pravila da li je hladno da li je vrućina, kad mu dođe on prekida neko vreme pa se opet stabilizuje koliko toliko. Možeš da zoveš ali veruj mi ništa neces postići oni mogu samo da proslede problem telekomu da reši a ovi kad se smiluju. Ja sam zvao ne jednom nego preko 50 puta kad se sve sabere i reše problem sa pucanjem konekcije na par dana pa se opet ponovo nastavi i ja sam već digao ruke od toga mada sad i nije toliko strašno kako je nekad bilo cak izdrzi i 24h da ne prekine mada neki prosek je pet do šest prekida dnevno.
 
ovih dana je bas ucestalo bukvalno na 10min ,pre toga normalno radilo,platio sam im sada zadnji racun,menjacu ih posle 8godina...em ne mogu vise od 10mb da imam... super nova preko kabla i 30mb za iste pare
 
Da li je neko koristio Beotel studentsku akciju od 20 Mb za 990 din? Kakva su iskustva? Da li se modem preuzima poštom ili oni instaliraju? Koliko se čeka na instalaciju? Koji modem se dobija?
 
Osim na prva dva pitanja, sve odgovore će ti najbolje dati Beotel.
 
Nisam ubedjen da ce mi ista reci pre potpisivanja ugovora, tako to obicno ide. Pitacu ih pa preneti info ovde.
 
Moje iskustvo i neki od odgovora na tvoja pitanja:

Koristim 15Mbit za 899. Modem sam dobio kurirskom službom za 2 dana (TP-LINK td-w8901n). Prelazak sa Telekoma na Beotel je trajao čini mi se oko 2 nedelje. Iz Beotela su rekli da je do Telekoma, iz Telekoma da je do Beotela. Modem mi se sinhronizuje na oko 19Mbit, a izmerena brzina je 14,3. Izgleda da mi je Beotel pustio 15Mbit, a sajtovi za merenje koriste Mibit, pa otuda 14,3. Imao sam nekih problema da nekada na kratko ne mogu da otvorim sajtove, ali nisam siguran da li je bilo do mene ili do njih, jer sam kasnije skontao da ako se ne ograniči brzina TCP torrent konekcijama, onda umeju i da se gube paketi. Ubrzo pošto sam se prijavio, dadoše mi i pristup Beo2Go aplikaciji. Bilo je besplatno oko mesec ipo čini mi se.
 
Poslednja izmena:
Ja imam na 2 tel.linije paket 15 za 999 din. Na oba mesta sam dobio tp link wr840n. Na oba mesta su bili novi xdsl prikljuci, čekao sam oko 10 dana na puštanje usluge. Modem i opremu uzmes sam u poslovnici ili ti salju kurirskom službom ili te upute u Beotel net partnera u tvom gradu. 1 modem nije bio podesen sto se tice parametara, zvao tehnicku podrsku sa njima za 30 sekundi podesio. 1 modem skoro stradao od grmljavine, zamenili, poslali drugi, kurir uzeo stari. Na 1 liniji ide do 14-15 mbps a drugoj (starija centrala, udaljen dosta prikljucak od centrale varira oko 11-13). Dobio taj beotel go, usao video da ima 2,3 gledljiva kanala i da je slika losa, izasao, nisam produzio uslugu. Uplatnice dobijas preko maila. Meni je bitno da se usluge na oba mesta vode na mene a sam telefonski prikljucak je na drugo ime kod Telekoma. Sve sam uglavnom zavrsavao preko call centra, bez ikakvog cimanja. Ugovori za taj studentski paket /akciju sam potpisao na 9 meseci. Jedan je istekao ali usluga i cena su iste i dalje.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
@miki92, da li na oba mesta imas javnu IP adresu?
 
To zaista ne znam, obe usluge su u drugim gradovima pa nemam mogućnost da to sada proverim.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, koristim Beotelov internet 15mb/s za 890din i meni je super radio 10 meseci i nemam zamerki. Doslo je do nekih promena planova i selim se na drugu adresu i hteo da prebacim net, prvo trazio da bude preko wifi ali odgovorili su da taj deo nije pokriven mrezom. Poslao onda zahtev da ide adsl preko fiksnog ali trazili su da se raskine ugovor sa Telekomom jer je linija vez zauzeta njegovim iptv a to ne mogu da uradim jer nisam vlasnik tog stana. Na kraju su mi dali dve opcije, da raskinem ugovor i platim odstetu za prevremen raskid 12400din ili prenesem internet na drugog korisnika. Neki savet sta raditi jer nemam nikog da preuzme net, da li mora da se plate ti penali?
 
Probaj da uvedeš fiksnu linija u novi stan. Drugu, dodatnu. Mislim da neće puno da remeti, a možeš onda da imaš internet i fiksni na sebe, kada se odseliš prebaciš broj na novu lokaciju i odneseš modem, a tu ostane neaktivna linija za budućeg stanara ako želi.
 
Da li je pametno otici sa MTS na beotel npr. ovaj paket 30/4 po 999 din? kakva je veza podrska procedura?
 
Pozdrav, koristim Beotelov internet 15mb/s za 890din i meni je super radio 10 meseci i nemam zamerki. Doslo je do nekih promena planova i selim se na drugu adresu i hteo da prebacim net, prvo trazio da bude preko wifi ali odgovorili su da taj deo nije pokriven mrezom. Poslao onda zahtev da ide adsl preko fiksnog ali trazili su da se raskine ugovor sa Telekomom jer je linija vez zauzeta njegovim iptv a to ne mogu da uradim jer nisam vlasnik tog stana. Na kraju su mi dali dve opcije, da raskinem ugovor i platim odstetu za prevremen raskid 12400din ili prenesem internet na drugog korisnika. Neki savet sta raditi jer nemam nikog da preuzme net, da li mora da se plate ti penali?
Kakvu odstetu, pročitaj ugovor, taj paket (ako je onaj studenatski) važi uz uo na 10 meseci čini mi se. Ako si ga koristio 10 meseci istekla ti je uo.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
@bokins83, ovo što kaže miki92, pročitaj ugovor i proveri ugovornu obavezu. Sadašnja studentska akcija 20 mbps jeste na 10 meseci UO, ali mislim da nije tako reklamirano za tu tvoju od 15...
 
Pozdrav, koristim Beotelov internet 15mb/s za 890din i meni je super radio 10 meseci i nemam zamerki. Doslo je do nekih promena planova i selim se na drugu adresu i hteo da prebacim net, prvo trazio da bude preko wifi ali odgovorili su da taj deo nije pokriven mrezom. Poslao onda zahtev da ide adsl preko fiksnog ali trazili su da se raskine ugovor sa Telekomom jer je linija vez zauzeta njegovim iptv a to ne mogu da uradim jer nisam vlasnik tog stana. Na kraju su mi dali dve opcije, da raskinem ugovor i platim odstetu za prevremen raskid 12400din ili prenesem internet na drugog korisnika. Neki savet sta raditi jer nemam nikog da preuzme net, da li mora da se plate ti penali?

Zapravo treba posmatrati stvari na nacin da Beotel nema tehnickih mogucnosti da ti pruzi uslugu na novoj lokaciji i samim tim ugovor prestaje da vazi.
 
Pa ... ne baš. Beotel IMA tehničke mogućnosti, putem fiksne linija, koja je zauzeta krivicom korisnika. NE BRANIM IH, ali teško da ćete izdejstvovati bilo kakav raskid na korist korisnika. Provajder garantuje i pruža ugovor na određenoj lokaciji uz prethodnu proveru, i ne garantuje dostupnost na drugoj lokaciji. UKOLIKO postoje tehničke mogućnosti, provajder može, po želji, da izvrši prenos usluge na zahtev korisnika na novu lokaciju. Provajder nije u obavezi da to uradi, i ukoliko ne postoje tehničke mogućnosti, korisnik može da raskine ugovor uz naknadu štete, prebaci na drugo lice, nastavi da plaća bez da koristi uslugu, ili stvori tehničke mogućnosti. Provajder ne može da predvidi nečiju selidbu, niti je dužan da pruža uslugu na unapred nepoznatim lokacijama.
 
Korisnik nema fiksnu liniju,ima vlasnik stana gde se nas kolega preselio,to nije isto.Jedina mogucnost je wifi ali Beotel nema pokrivenost tog podrucja tako da Beotel nema tehnicke mogucnosti da mu pruzi uslugu.Samo treba insistirati na tome,niko vas ne moze naterati da placate uslugu koju vam provajder ne pruza.Ali da ne idemo dalje u off,treba insistirati na raskidu bez penala.
 
Beotel telefonska podrška nije nešto, može da proba da im traži, ali mislim da je bolje odmah da ide do poslovnice i traži tamo, i mejlove da šalje i RATEL-u prigovor. Eh, da, bitno je praviti dramu. Ne biti fizički agresivan ili vulgaran, ali praviti što veću dramu. Kod supernove je to uvek rešavalo probleme, možda će i ovde da pomogne (ne zezam se!). Prioritet uvek dobijaju korisnici koji prave dramu, a oni koji mirno traže nešto dobiju poslednji, ako uopšte.
 
Samo neka pročita ugovor, trenutno mi nisu pri ruci da pogledam svoja 2, ali sam poprilično siguran da taj studenatski ugovor traje 9 ili 10 meseci.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
O svašta. Pa valjda su to prvo pogledali i on i u korisničkom kad im je dao svoje podatke. Po toj ceni (890 din) nije mogao da uzme studentski paket, nego je to onaj sa Verat sajta. Prvo je bio 24 meseca sa Beo2Go uslugom, a posle (ove godine valjda) su skratili na godinu dana u.o. i izbacili Beo2Go.

Što se tiče plaćanja penala, nešto mora da se plati, ili ako si imao povlašćenu cenu (ali ni ja kada sam potpisivao nigde nisam našao koja je regularna cena, a rekli su da ostaje ista i posle isteka ugovorne obaveze) da platiš razliku za provedene mesece, ili da platiš mesece koji su ti ostali po trenutnoj ceni.

Moj ti je savet da plaćaš pretplate, a da daš oglas da ti internet više ne treba i da bi platio nekome jedan deo preostalih pretplata ako bi preuzeo ugovornu obavezu i možda će za tih god+kolko već meseci da se neko nađe da otkupi.
 
Poslednja izmena:
Internet mu verovatno treba u svakom slučaju telefon bi opet isto plaćo da nije zauzet,tako da mu je najbolja opcija da uvede fiksni na sebe kod mtsa na ugovor od 24 meseca je 1 dinar instalacija.Posle na taj svoj broj prenese uslugu iz beotela.
 
...da li je uopste moguce dobiti call centar sa fiksnog telefona? i inace kad vec pisem ~ da li salju ugovor i modem na kucnu adresu ko nije iz BG.?
 
Nazad
Vrh Dno