Šta je novo?

BeotelNet

Pošto sam zbog preseljenja u novi stan rešio da odjavim ADSL kod beotela (neću imati fiksnu tel. liniju) zvao sam prošle nedelje Beotel kol centar zbog odjave (nemam ugovor, iako imam 12-13 god bez prekida ADSL kod njih).
Moja namera je bila da koristim ADSL do ponedeljka uveče (30.09.), otkačim opremu i pošaljem u utorak Beotelu kuririma. Međutim, njihov zahtev je da, iako sam ADSL platio do 30.09. do 24:00, oprema MORA do tog roka da bude vraćena kod njih - znači, danas prepodne demontiram i šaljem kuririma da bi stiglo u ponedeljak do njih.
Meni to ne zvuči logično!?
 
Bas tako...

Potpisan ugovor na 24 meseca preko Veratnet u vlasnistvu Beotela. Probao sve nacine ali ne mogu na novoj adresi njihov internet (vec sam gore naveo), pokusavam da prenesem ugovor na drugog ali jos uvek nisam nasao kome. Bilo je zainteresovanih ali nemaju fiksni telefon tako da mi izgleda ne preostaje nista nego da platim to sto traze i raskinem ugovor. U starom stanu sam do 1 oktobra i treba osloboditi fisni tel za novog podstanara... A ovo je odgovor koji sam dobio da platim bar neko umanjenje. U ugovoru pise da u slucaju raskida ugovora placam tu razliku koju sam dobio kao popust ili kao zbir preostalih pretplata do kraja ugovora u skladu sa pozitivnim pravom (ne znam sta znaci pozitivno pravo) ali ni ne vidim kako bih trazio da platim popost kada je to neki promotivni paket za 890din, nema redovne cene pa minus popust.

slika beotel.png

Na toj novoj adresi imam pristup komsijinom netu pa mi nije opcija da uvodim fiksni tel. na mom imenu i po svaku cenu koristim Beotelov net, jednostavno sam hteo da ga zadrzim do kraja ugovora i prenesem.
 
Poslednja izmena:
U starom stanu sam do 1 oktobra i treba osloboditi fisni tel za novog podstanara...
Ako se telefon vodi na vlasnika stana, možeš ti i dalje da plaćaš internet :D To su dve odvojene usluge. Jedino ako si mislio da tome podstanaru treba DSL internet, a već je vezan nekim ugovorom pa ne može da "nasledi" tvoj. Ili ako žele da uvode Telekomovu optiku pa im smeta tvoj DSL priključak
 
Poslednja izmena:
Da li je neko probao i ima iskustva sa Beotel optikom ili je u pitanju mit?
hvala
 
Beotel tvrdi da nije. Naravno neće da kažu lokacije gde ima.

Inače, dobio sam mejl juče gde mi nude ponudu da umesto VDSL 100 uzmem optiku 200 po istoj ceni. (iako već imam SBB) pozovem ih i kao hoću da uzmem, pita adresu, i kaže "nemamo mogućnost optike na toj lokaciji, može samo vdsl do 100 mbps".

Šta me bre onda spamujete?!
 
@Razbojnick
A jel još veruješ i da je za optički kod Beotela potreban i fiksni?
 
Znaci mit. :-devil-:
 
@nocniduh
Telekom je to izbacio kao zahtev. Do skoro nisi mogao da podneseš prijavu za optiku na Beotelovom sajtu bez davanja fiksnog broja.
 
Ja bi voleo da Telekom iznajmljuje svoju infrastrukturu drugim provajderima (veća konkurencija, manje bušenja itd.), ali to što ti pominješ kako im je u onlajn prijavi bilo neophodno da se unese fiksni, je pre zato što su imali istu formu za prijavljivanje i za WiFi i za DSL i za optički. A ti što su ti rekli da je optički Telekomov verovatno samo rade u kol centru i ne znaju da razlikuju optički od DSL-a. Ipak, voleo bih da se stavi tačka na ovu diskusiju. Šta predlažeš kako da utvrdimo ko je u pravu?
 
Presao sam sa ISDN linije na obicnu i vec 20 dana nemam internet. Zvao sam Beotel 15 puta i dalje mi nisu resili problem. Ceka se odgovor MTS-a zasto nema linka. Naravno dobio sam novu opremu za obicnu liniju. Od mene imaju veliki minus.
 
za*ebo se. Sad ih samo ganjaj laganeze i kulturiška

Što se optike tiče, bio sam u Beotelu i raspitao se. "jako skupo da se razvede. Za sada je imaju u Beogradu i jedna ulica u Novom Sadu."
Ostalo rentiraju a i to je pod možda.
 
Evo da se javim i ja. Pisao sam prvo na mejl koji je ostavio Milan, pa su me (očekivano) sa tehničke službe prebacili na callcenter, koji me je preko mejla pitao na kojoj lokaciji želim optički internet. Ja im objasnim da mi ne treba i zbog čega ih pitam (ma koliko se glupo osećao dok sam to pisao) i evo šta su mi odgovorili:

Postovani ,



Optika predzeca Telekoma nema veze sa nama .


Za nas opticki internet postoji mogucnost na delovima opstine Vracar i na delovima Novog Beograda .

A ti Razbojnick, slobodno nastavi da mi udariš negativne ocene bez obrazloženja, ako ti to pomaže, evo ja ću žrtvovati svoju reputaciju da tebi bude bolje :D

Presao sam sa ISDN linije na obicnu i vec 20 dana nemam internet. Zvao sam Beotel 15 puta i dalje mi nisu resili problem. Ceka se odgovor MTS-a zasto nema linka. Naravno dobio sam novu opremu za obicnu liniju. Od mene imaju veliki minus.
Ja sam 19 dana čekao da me sa MIK-om prebace na Beotel, a novu opremu sam dobio za dan dva od podnošenja prijave sa migracionim, i to u subotu. Beotel mi je govorio da ne mogu da dobijem internet dok ne vratim staru opremu Telekomu, Telekom da ne može da prihvati opremu natrag dok oni ne puste signal. Teško je saznati ko je tu kriv, ali u mom slučaju više verujem da je problem bio do nekog dela u Telekomu nego do Beotela.
 
Isto kao MTS ili može da radi bolje, pitam za standardni internet?
Meni u MTS rekli da nisu sigurni za preko 10 mb brzinu, a ja hoću da uzmem na akciji 15 u verat 890rsd mesečno.
 
Pa neće raditi baš bolje, mts doduše nema 15Mbps, imaju 10 pa 20. Možda ne može 20, a može 15. Da li možeš da napraviš screenshot parametara linije?
 
Nemam još uvek fiksni, morao bih prvo da potpišem ugovor za fiksni na dve godine, a zatim u beotel da podnesem zahtev, a šta ako to ništa ne valja, džaba ću plaćati kasnije.
 
Ima U Beotel-u opet studentski paket, adsl 20 mbps za 990 din. Uz pretplatu za fiksni, i ko nema uslove za bolje, sasvim solidan odnos cena/kvalitet.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Da se upustim u rizik sa beotelom, nisu valjda loši kao Orion Telekom i SuperNova jer sam tu bio.., ugovor 12 meseci 890rsd 15mb/s?
 
@sanimare
Ako ti je DSL jedina opcija, onda ćeš svakako morati da uzmeš fiksni. Utiske imaš u temi, pa prelistaj malo unazad. Ja sam se nalazio u sličnoj situaciji kao ti (bio kod Telekoma, nisu mogli da mi garantuju 20, ali sam znao da mogu bar 15 i to po nižoj ceni nego 10) i evo me već 7-8 meseci kod njih, zadovoljan. Ako si već imao DSL i radio ti je dobro, onda mislim da ti je svejedno kod koga ćeš uzeti, osim što vlada ustaljeno mišljenje da je najbolje kod Telekoma, jer oni poseduju čitavu infrastrukturu, pa će u slučaju eventualnih problema brže/lakše ukloniti kvar na onom delu kome drugi provajderi nemaju pristup.
 
Ne znam gde ću svuda sam bio, u supernovi se nisam proverio, niti u orion telekomu, sad ako je taj orion deo telekoma isti će mi biti internet i kod beotela verovatno a i u mts, a to ne želim. Ako uzmem fiksni a otkažem posle beotelu internet moraću da plaćam fiksni jer taj ugovor nisam siguran da može da se raskine ili ipak može prvi mesec dana a da se ne plaća?

@optike nema jer sam iz okoline Pirota.
 
Sve može da se raskine, i da platiš ili preostale mesece, ili razliku između povoljnije cene koju si dobio i pune cene (sa svim priključnim taksama i šta ti ja znam) za period korišćenja usluge. DSL u principu najviše zavisi od tvoje udaljenosti od centrale i kvaliteta parice, tako da ako su ti bili loši parametri linije kod jednog provajdera, sva je šansa da će isto biti i kod drugog. E sad, ako ti tek uvodiš broj, a napravili su neku bližu centralu u međuvremenu, možda će ti raditi i bolje.
 
Na sajtu stoji informacija da im ova akcija 15 Mbps za 890 din. traje do kraja meseca, nisam baš ispratio, da li je redovno produžavaju za sledeći mesec, pošto ne znam da li ću stići da apliciram do kraja meseca?
 
Do sad su produžavali, imali su ranije 5Mbps za 970din, a sad imaju 15Mbps za 890 dinara.

Koriste sestra i zet (nisu neki zavisnici od neta) - pa im završava posao - za youtube, EON aplokaciju, VoIP... Mail...

Radi sasvim pristojno (za tu brzinu).
 
Hvala, evo već desetak godina koristim MTS adsl, realno preterali su sa cenama za ove male brzine (trenutno imam 10Mbps), Beotel mi izadje dosta jeftinije.
 
Ja sam 19 dana čekao da me sa MIK-om prebace na Beotel, a novu opremu sam dobio za dan dva od podnošenja prijave sa migracionim, i to u subotu. Beotel mi je govorio da ne mogu da dobijem internet dok ne vratim staru opremu Telekomu, Telekom da ne može da prihvati opremu natrag dok oni ne puste signal. Teško je saznati ko je tu kriv, ali u mom slučaju više verujem da je problem bio do nekog dela u Telekomu nego do Beotela.
Isti slučaj je i kod mene, samo ja čekam više od dvadeset dana i još me nisu prebacili, već polako gubim strpljenje. Možeš li mi reći samo, da li su ti prvo pustili signal iz Beotela, nakon tih 19 dana, pa si tek onda vratio opremu Telekomu, ili je bilo obrnuto?
 
Pa ovi u Telekomu su mi rekli kada sam zadnji put otišao da vratim opremu, da "sada može", aludirajući na to da je Beotel pustio signal jer im softver dozvoljava razduženje. Tome je prethodio moj poziv Beotelu i njihov odgovor da je opet sve u redu sa njihove strane i da će poslati urgenciju Telekomu. Nisam mogao da proverim da li je Beotel pustio signal, jer su mi login podaci od Beotela bili netačni (možda zato što je ugovorni list sa podacima koji se potpisuje vidljiv i kuriru), a od Telekoma mislim da rade i dan danas :D

Uglavnom obzirom da sam jako brzo dobio opremu od Beotela i da su mi aktivirali i onaj njihov Beo2Go čini mi se ubrzo pošto sam dobio opremu, ja mislim da je sve vreme neki organizacioni deo Telekoma kočio.

Jesi uspeo da uzmeš taj paket za 890 din? Videh nestao sa sajta prvog ponedeljka ovog meseca.
 
Nazad
Vrh Dno