Šta je novo?

BeotelNet

Hvala na pomoći. Da, uspeo sam da uzmem paket. Prijavio sam se 31. januara. Par dana kasnije, potpisao ugovor i dobio opremu. Evo i danas sam probao sa njihovim uredjajem, uredno uneo podatke i nemam net, telekomov normalno radi.
 
Da li neko ima Beotelnet opticki internet? Kakva su iskustva?
 
Zna li neko koji deo grada uopšte pokrivaju sa optičkim netom?
 
^ Samo mali deo Beograda, valjda uzi deo centra. Tako neki info sam dobio u poslovnici. Preciznije nisu znali da kazu.
U principu ne zele da se razvijaju i stanu Telekomu na žulj.
 
e zdravo jedno pitanje, danas dobio opremu od beotela, prikacio sve al nema interneta, dsl lampica nikako da zasvetli, unosio podatke username/parolu, jel treba ta lampica uvek da svetli cak iako ruter nije podesen ? Zvao podrzku kaze problem mozda je kod telekoma javlja im odmah, rok za resenje problema od 3 do 5 dana...ruter je neki tp link VN020-F3 nisam nigde pronasao na netu da ga neko ima ili podesavanja za njega na beotelovog sajta
 
https://www.beotel.net/uputstva/TP-Link - TD-VG5612-TD-W9970-TD-W9970B.pdf
Samo sam im to nasao na sajtu.

Ako nisi siguran, posalji im mail da ti posalju uputstvo za podesavanje tvog uredjaja.
A DSL mislim da svetli i bez User Name i Password. To je signal sa centrale.

Telekom im usi zavrce. Neka i treba kad su snishodljivi.

Problem je bio kod telekoma, udaljen sam od centrale nekih 3,5km imam 7/1 :D teracu telekoma da dodju da promene kablove i vide instalaciju ako mogu da imam bar 8-9mbps, u ruteru mi stoji max moguca brzina 13-16mbps
 
^ Jako tesko. Daleko si, tu vec treba ripiter/pojacivac signala. Jos ako imas IPTV... mrka kapa.

Da si direktni MTS korisnik pa i nekako da te saslusaju. Beotel korisnik si a i Beotelu je tako sve jedno.
Iz licnog iskustva.
 
Poslednja izmena:
Neka akcija ADSL za 690 dinara, reklama na instagramu i fejsu. Nisu napisali brzinu i uslove.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Sta da uzmem od interneta, telekom 10/1 ili beotel wifi 20/1, stim da mi je cena mnogo povoljnija kod beotela, jel gasim net i fixni, da li neko zna kakav je wi fi kod beotela?
 
Uzmi Beotel ADSL 10/1 + fiksni zadrzis.

Ukupno 660 dinara fiksni + 790 dinara 10/1 ADSL = 1450 dinara (160 dinara skuplje od beotel wireless-a) ali imas ugovornu obavezu od samo 6 meseci.

https://www.beotel.net/adsl-690 (uzmes skuplji - 10Mbps za 790).

Wireless moze da bude dobar, ali i ne mora, jedino u svojoj neposrednoj okolini da vidis kako radi. Vezivanje za wireless na 24 meseca nije nesto pametno.

Ako ti 10/1 ADSL radi, radice i ovaj Beotelov bez problema.
 
Mislio sam da sa SBB, tj. Total ADSLa (do 5Mb/s) pređem na Beotelov VDSL 30Mb/s. Cena bi ostala ista, 1390RSD.

Kakva su vam iskustva sa Beotelovim ADSLom?
 
Uzmi Beotel ADSL 10/1 + fiksni zadrzis.

Ukupno 660 dinara fiksni + 790 dinara 10/1 ADSL = 1450 dinara (160 dinara skuplje od beotel wireless-a) ali imas ugovornu obavezu od samo 6 meseci.

https://www.beotel.net/adsl-690 (uzmes skuplji - 10Mbps za 790).

Wireless moze da bude dobar, ali i ne mora, jedino u svojoj neposrednoj okolini da vidis kako radi. Vezivanje za wireless na 24 meseca nije nesto pametno.

Ako ti 10/1 ADSL radi, radice i ovaj Beotelov bez problema.
Koristim fixni, sad kad imam box paket, onda mi je dzabe za fixne, nego natezem se sa telekomom, hocu brzinu adsl 20mb, oni kazu nemoze vise od 10, nudili vdsl, na kraju nemoze ni to, a na reklami brzina 1gb...
 
Pre 15ak dana sam se prijavio za optiku preko Beotela na lokaciji NBG - blizina carine jer su mi rekli da postoje tehnički uslovi ali su mi odmah u startu rekli da nemaju informacija kada će doći ekipa. Ima li neko iskustva koliko se čeka? Brine me to da ako eventualno u budućnosti bude nekih tehničkih problema da ću dugo čekati na otklanjanje istih.
 
Pozdrav ljudi

Razmisljam da predjem sa Telekom ADSL-a na Beotelov posto mi uskoro istice ugovorna obaveza kod Telekoma. E sad, meni zbog potrebe posla je neophodan net 24/7, tako da ne smem da se dovedem u situaciju da budem bez neta ni jedan dan zato sto cekam da mi u Beotelu puste novi net. Vidim da kada se podnosi zahtev da moze da se upise i migracioni kod, ali koliko sam shvatio, to dobijam u trenutku kada Telekomu otkazem i vratim opremu, tako da mi to nije opcija.
Ono sto me interesuje je da li mogu da podnesem zahtev bez migracionog koda Beotel-u i da za to vreme koristim Telekom ADSL, pa kad ovaj iz Beotela profunkcionise da samo zamenim rutere i onda odem u Telekom i otkazem ugovor i vratim opremu. Da li ovo izvodljivo?

Hvala unapred
 
Ukratko nije, malo duže i malo komplikovanije - uz dosta znanja - 90% da jeste. Bar je bilo moguće.
 
Zovi Beotel, neka traže odobrenje od Telekoma za traženu brzinu, kad te pozovu da su dobili odobrenje uzmi migracioni kod i uputi se pravo u Beotel sa kodom i trebalo bi da čekaš onoliko koliko ti treba da dođeš do kuće. Ako ti ta varijanta igra pozovi ipak Beotel za potvrdu ovoga što sam napisao jer se možda nešto promenilo. Meni su tako odradili prethodni put, mislim 2016.
 
Evo kako je bilo meni pre oko godinu ipo:
  1. odeš u Telekom i tražiš migracioni kod
  2. Telekom kaže ne može, mora prvo da te zovu da pokušaju da te zadrže i pitaće te za razlog zašto prelaziš i kod koga (ne moraš da im daš ili možeš da im sipaš istinu brzinom munje)
  3. onda te posle nekoliko dana zovu iz Telekoma (meni su ponudili isti broj besplatnih meseci kao i novim korisnicima)
  4. onda opet ideš u poslovnicu Telekoma; ako si prihvatio uslove, ideš da potpišeš novi ugovor a ako nisi, tražiš migracioni kod
  5. podnosiš zahtev kod Beotela
  6. dobijaš opremu i ugovor od Beotela (ja sam dobio za dan ili dva čini mi se na kućnu adresu) i plaćaš prvu pretplatu (pretplata će ti se računati od trenutka kad ti puste internet). Tek kad Telekom registruje da je drugi operater "pustio signal" onda će da prihvati povraćaj opreme. Iskustva su da to može da potraje od dve nedelje pa do mesec dana, pri čemu će ti Beotel pričati da su oni sve sa svoje strane uradili i da ti treba da vratiš opremu, a iz Telekoma da Beotel treba da prvo pusti signal pa ćeš tek onda moći da se razdužiš. Samo nastavi da budeš uporan i zovi Beotel i moraće da pišu urgenciju Telekomu. Ne verujem da će te iko obavestiti kad treba da vratiš opremu, znači moraš da se raspituješ sam kod Telekoma. Alternativa je da isčupaš login podatke iz njihovog rutera i da ih ubaciš u Beotelov modem. Onda možeš svaki put da ideš sa modemom u poslovnicu kao ludak pa ćeš jednom da ubodeš svoj termin.
  7. Planete su se poravnale, vratio si Telekomu opremu i sad čekaš da ti proradi Beotelov internet. Mislim da ne treba više od 24h, ali proveri sa njima. Ako imaš login podatke od Telekoma, moći ćeš da koristiš njihov internet i dalje, (malo su neorganizovani, ali daju šakom i kapom)
 
Zovi Beotel, neka traže odobrenje od Telekoma za traženu brzinu, kad te pozovu da su dobili odobrenje uzmi migracioni kod i uputi se pravo u Beotel sa kodom i trebalo bi da čekaš onoliko koliko ti treba da dođeš do kuće. Ako ti ta varijanta igra pozovi ipak Beotel za potvrdu ovoga što sam napisao jer se možda nešto promenilo. Meni su tako odradili prethodni put, mislim 2016.

Da demantujem sam sebe. Zvao sam zbog neke promocije koju imaju i sad mora da se čeka od 3 do 7 dana.
 
Nije mi želja da bude spam... Ali uspeli su da mi odrade prelazak bez nekih molbi i urgencija za nepuna dva radna dana, plus nepun radni dan provere linije.

Čitajući forum stekao sam utisak da smo mi Beogrđani u velikoj prednosti nad onima iz malih gradova. Ne znam da li je to i ovde slučaj. Verovatno jeste.
 
Poslednja izmena:
Meni ističe 3.9. ugovorna sa Telekomom. Ako ostane ova akcija mogao bih se vratiti na Beotel.
Da idem 4.9 sa opremom u Telekom ili ipak mora najava, kontakt KC, pa tek onda vraćanje kako je napisano ovde u temi?
50/8 kod Beotela (posle 6 meseci gratis), cena je 1690?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nema vise 6Mx1din. Sad je 100/10 po ceni 50/8. Kome treba brzina, ima priliku
 
Postoji i VDSL 30/4 Mb po 1390 dinara, ugovorna obaveza 12 meseci, ako vam treba nešto gde je ugovorna obaveza samo godinu dana.
 
Video sam, ali tu je upload mali. Produzio sam uguvornu obavezu sa MTSom. Hvala za 'heads up', svakako!
 
Može li neko ko koristi beotelov adsl da pogleda na papiru šta piše da se vraća od opreme prilikom raskida ugovora? Imam svu opremu kod sebe, osim kutije od rutera, a ne bih da vozim 400km samo da odem po nju, ako nije obavezna.
 
Naplaćuju modem, LAN kabl i spliter. Kutija se ne spominje.
 
Nazad
Vrh Dno