Šta je novo?

Gaming - bizarno, smešno, zanimljivo

Ljudi i dalje zanemaruju ko je sada vlasnik Oculusa. Njima je gaming sporedna stvar i buducnost je u proširenju facebooka i interakcije kroz drustvene mreze.

Sa druge strane, ne vidim problem osim da se Oculus ne veze za licni acc. Napravi novi samo za Oculus. Kao sto EA forsira Origin, tako ce i oni svoj FB.
 
Ne može ni tako. Probali ljudi pa su im ekspresno banovani nalozi, a onima kojima nisu banovani su zahtevali verifikaciju putem ličnog dokumenta, tako da ako ti se ne poklapaju podaci zbogom nalog. Što je najgore, gomila ljudi sa legit nalozima se žalila da su im banovali naloge i samim tim brickovali Oculus.
Naravno ponekada i prolazi to sa fejk nalozima (ja imam nekoliko komada za poslovne svrhe i samo su 1 banovali za sada). Ali ko je još spreman na lutriju s uređajem koji su platili nekoliko stotina dolara...
 
Ako je tako, da ljudi koji ne koriste FB ne mogu imati Oculus i ako naprave privremeni acc, onda je jedini izbor Valve Index.
 
Kao high-end da. Ali WMR uopšte nije loš, pogotovo novi HP Reverb.

Sent from my G8141 using Tapatalk
 
8Uv2COk.png
 
Od "Analysis" ostalo samo Anal...
 
Recimo da imam neku ideju za novu igru, da li postoji neka kompanije ili neko ko se bavi pravljenjem igara da je otvoren za nove ideje?
Prvo mi je pao na pamet Ubisoft kao neko ko pravi sve i svasta a deluje da im je ponstalo ideja, medjutim na sajtu su napisali uslove koji trebaju da se prehvate u slucaju da zelis sa njima da podelis svoju ideju. Uslovi su takvi da mogu da usvoje tu ideju i da ti se zahvale samo i to je to.
 
ako oces da pravis igru najbolje je napravi tim sam, sem ako nemas nameru da pravis AAA igru. Ja licno imam XP u Unitju Godotu mada mogo bi da se snadjem i sa UE4
 
Recimo da imam neku ideju za novu igru, da li postoji neka kompanije ili neko ko se bavi pravljenjem igara da je otvoren za nove ideje?
Prvo mi je pao na pamet Ubisoft kao neko ko pravi sve i svasta a deluje da im je ponstalo ideja, medjutim na sajtu su napisali uslove koji trebaju da se prehvate u slucaju da zelis sa njima da podelis svoju ideju. Uslovi su takvi da mogu da usvoje tu ideju i da ti se zahvale samo i to je to.
Ideja ti vredi koliko i funkcionalni prototip, demo, te ideje. Zašto bi iko ulago novac u nečiju ideju za igru? Put od ideje do funkcionalnog produkata je užasno težak i dug a duž njega ta ideja prilično izmutira.
 
image.png
 
pa moze da se ocekuje da ih posle par godina kupi neka veca kompanija :)

inace, ovo mi pre ide u temu "industrija igara"...
 
Sve zavisi koliko para budu imali. Pogledaj Crytek bez EA finansija.
 
videcemo, u danasnje vreme vise nista ne znaci "ex [ubaci ime firme koja je nekada kidala] developer" ako se ostale kockice ne poklope
 
..ili ti game moder ko Brendon Green stvori revoluciju sa BR modom. Za dobru igru bi se trebalo dosta toga poklopiti. Mene jedino zanima sta ce se izroditi sa novim dev studiom bivsih DICE uposlenika. Pogotovo ovi odlasci nakon BF5 razvoja. Tehnologija im je, na papiru, on the top. Embark.

 
To je novi studio jel tako? Nisam uspio da nadjem sta su do sad radili. Ovo mi djeluje jako zanimljivo.
 
Da, novi studio. Ocekuju se dvije igre od njih ali ko zna kada. "Embark Studios was founded in November 2018, by industry veterans Magnus Nordin, Rob Runesson, Stefan Strandberg, Patrick Söderlund, Jenny Huldschiner and Johan Andersson."
 
Cool, ovaj tizer sa ovim vojnicima mi bas, bas djeluje obecavajuce i svjeze. To ce biti vjerovatno neki coop naslov, moguce i neki looter shooter kao Division, samo ozbiljnije kako u izvodjenju tako i u dizajnu rekao bih na osnovu ovog kratkog snimka.
 
Možda nije baš za ovu temu, jer nije ni zanimljivo ni smešno, ali jeste bizarno i iritantno, pa čisto da podelim utisak sa vama oko igre Quantum break.

Odigrah juče, i igra je sveopšte gledano više nego korektna (filmske scene između aktova su odlične, kao i glumci koji su ih odigrali), i ocena bi bila jaka 7/10 da nema last boss fight, tj. da taj fight drugačije osmišljen i da nije jedna od najretardiranijih epizoda u bilo kojoj igri ikad, pa igri dajem konačnu ocenu jedva 5/10...

Dakle, nemam toliko primedbi na scenario, rasplet priče i tehničku realizaciju, već način na koji su developeri osmislili tu poslednju borbu, učinivši je krajnje nepravedno teškom i beskrajno iritirajućom... Igra u poslednjoj borbi vara kao retko koja koju sam igrao. Prvo sam mislio da je do mene, ali onda vidim da je većina igrača osula paljbu na igru baš zbog poslednje borbe...

Uz sitne spojlere, čovek je ovde uglavnom sve napisao, osim što tih par rečenica ne može da opiše koliko je cela ova poslednja bitka iritantna, počev od poslednje cut scene koja se ne može prekinuti, do kontrola koje odjednom baguju, protivnika koje najednom neobjašnjivo promašuješ sa 10cm, ovo oko super-moći glavnog zlikovca ne bih komentarisao:

https://ibb.co/ggQy9ZF

Moja preporuka svima koji planiraju da odigraju ovu igru da spuste težinu na easy pre nego što počnu igrati Act5, jer se kasnije ne može promeniti, a ja sam celu igru odigrao na normal, pa i taj poslednji akt i borbu, i stvarno taj last fight mi je jedan od najgorih iskustava ikada...Jedva pređoh...Žali bože vremena i živaca...
 
Poslednja izmena:
Одличан приказ, @kure1982.

Ја сам је прешао пре пар месеци на Easy тежини. Дотле је ишло глатко, али сам се и ја у тој последњој борби намучио док нисам нашао решење. Елем, потврђујем да су филмске сцене одличне, прича је одлична, као и гејмплеј. Плус, ко воли да чита текстуалне in-game фајлове (везане за тематику игре), њих има на претек. Али, опет сам разочаран због (можда) претеране линеарности игре, јер нема превише слободе за играча да уради нешто како би даље напредовао. Али, 'ајде-де - ипак је гејмплеј „само” везивно ткиво између филмских секвенци.

На Gamivo сам је пазарио у септембру за 9.79 EUR. Видим да је на истом сајту најнижа цена 8.08 EUR, за друге сајтове за препродају кључева нисам гледао.
 
Tehnologija im je, na papiru, on the top. Embark.
Zanimljivo ovo izgleda s tim što ja ne vidim da Embark Studio ima svoju tehnologiju! Koliko vidim koriste UE4 koji ako se ne varam kombinuju sa Rust-om zbog fizike. Photogrammetry je nešto što dosta manjih studija već uveliko gura, plus je tu i Quixel-ova kolekcija koja je dostupna svima. Očigledno je reč o ekipi koja ume da postavi vizuelno efektno stvari, ali kao što rekoh, ja tu ne vidim nikakvu njihovu tehnologiju, već pre bi se moglo reći tehniku kojom se ova ekipa služi u izradi modela i postavci okruženja. To je OK ali time se služe i drugi, doduše malo više u filmske svrhe u ovom momentu još uvek, premda pitanje je samo vremena kada će to biti propisno optimizovano i za gejmig. Quixel već sada ima modele koji su praktično game ready.

 
 
Nazad
Vrh Dno