Šta je novo?

Gaming - bizarno, smešno, zanimljivo

 
Tomb Raider 2 Unreal Engine 4 Remake // on ULTRA Settings // Walkthrough



Ne znam da li je neko vec kacio ovo ali sad sam tek video i wow.... :)
 
Krvav je, gledao sam igrom slucaja pre par meseci neke druge review-e od doticnog. Za Elex i one japanske su mu isto poprilicno smesne recenzije... :)
 
^ kada god cujem taj ST ne mogu iz glave da izbijem onu parodiju sa ruskim hillbilly-jima... xD
 
 
85773788.jpg
 
Hahahaha sjajno :)

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 
:d :d :d :d :d oplakah
 
Haha, vrh :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ahahahaha! Sjajno!!!
 


Niko ne spominje da je zadrti matorac tuzio CDPR zbog radi jer se zeznuo pri davanju prava na IP - nudili su mu procente pri potpisivanju ugovara ili kes na ruke... Naravno uzeo je kes na ruke jer nije smatrao da ce igra doziveti ovoliki uspeh. A sada jos 2 igre kasnije zinulo mu je za jos jer je shvatio da se zeznuo.
Iskreno se nadam da ce dobiti ladan k.... samo zato sto je pljuvao sve vreme po igri i CDPRu a iskreno treba da im ljubi g***** jer su mu podigli popularnost i stvorili hajp oko knjiga.

Problem je jedino za dalja prava i sto ce verovatno morati da odustanu od Witcher fransize i spin-offa pod istim imenom ako planiraju u tom univerzumu bilo sta drugo rade, pod uslovom da ga odjebu sa ovom tuzbom za koju mislim da matori i nema mnogo osnova.

Btw. - vezano za kasting za Netflix seriju potvrdjeno je bilo u vestima da kastinguju engleske Poljakinje - sto se uklapa u one njihove okvire koje smo onomad ispljuvali u temi (i zbog onog trola koga od tada nema ni od korova)
 
Poslednja izmena:
Ali treba videti i taj ugovor, čini mi se da je u klipu kom si okačio na početku postavljeno pitanje da li se prodaja prava odnosila na jednu igru ili serijal. Ako je prvobitan plan bio da izdaju samo jednu igru i da samo to ugovor pokriva onda može da im traži nadoknadu za ostale igre u serijalu.

Mada jeste sve ovo skroz jadno sa njegove strane. Video da se zeznuo na početku, nisu ga prevarili, nudili su mu procenat i sada bi da to naknadno ispravlja što je bio glup.
 
Ne bi on ovo ni probao da nema osnove u Poljskom zakonu. Pazite ovaj član šta kaže

Article 44.
In the event of a gross discrepancy between the remuneration of the author and the benefits of the acquirer of author's economic rights or the licensee, the author may request that the court should duly increase his remuneration.
 
To imaš i kod nas, načela obligacija. Naravno ne možaš da prodađ npr sliku za 10$, a ona za 50g dođe do cene od 1m$ da tražiš naknadu, postoje rokovi za te stvari.
 
Stoji, vrlo moguce da postoje rupe koje zele advokati da iskoriste.
Vrlo moguce je da dodje do neke nagodbe jer ce morati da pregovaraju za IP ukoliko zele dalje da rade igre u Witcher univerzumu, jer to je CDPR-u "black horse" sto bi se reklo. Takodje spominje se u klipu da CDPR zeli da otkupi IP i da advokati napominju da ako kesiraju 16 miliona, kao naknadu za ovo, buduci pregovori oko prava na IP ce biti povoljniji.
Sto opet ne osporava cinjenicu da ih dvostruko ucenjuje i da je vrlo ljigavo ponasanje sa njegove strane jer se on licno zeznuo pri prvom pregovoru. I samo iz principa jer ih je sve vreme pljuvao ga treba razvuci na sudu dok ne iskrvari...
 
Da, kod nas je to član 70. Zakona o autorskom i srodnim pravima:

Član 70
Ako se korišćenjem autorskog dela ostvari dobit koja je u očiglednoj nesrazmeri sa ugovorenom autorskom naknadom, autor, odnosno njegov naslednik ima pravo da traži izmenu autorskog ugovora radi otklanjanja te nesrazmere.



Sad je samo pitanje rokova, što kaže Bya.
 
Mislim da će izvuć još 2-3 miliončeta

Da je uzo procente,netreba više da piše i samo da leži na pesak i pijucka BlodyMary
 
Može i sada sa onim što je uzeo od NF-a :)
 
Sa tim da ovde postoji mala razlika, a to je da vrednost dela nije skocila, neko je studio podigao svojim ulaganjem. Isto kao kada bi neko prodao plac, investitor podigao uspesan hotel, a ovaj se posle buni sto sada to vredi mnogo vise. Ok, ovo nisu autorska prava, ali opet, ljudi su ulozili mnogo da bi ostvarili to sto jesu.
Neka on njima lepo isplati ulozeno kako bi sada imao prava na to sto sada vredi.
 
Al.najveca fora u tuzbi koju su poslali njegovi advokati (pisca) pise da se tiho nagode jer ako izadje ovo u javnost mogli bi da nasteti ugledu CDPR, a oni carevi objave celu tuzbu na njihovom sajtu odmah :D

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sa druge strane imamo ovo. Brandon Sanderson bi im dao prava na Mistborne :)

Uh, šta bih dao da se ovo ostvari. Bila je već u razvoju igra po tom serijalu, ali je otkazana (mada i ne verujem da bi bila približna onome što bi CRPR odradio sa materijalom).
 
Nazad
Vrh Dno