Šta je novo?

Gaming - bizarno, smešno, zanimljivo

 
Ne bih znao. Pokupio sam link sa stranog foruma. Niko ne pominje ništa o dužini.
 
Spominju demo,verovatno je samo prvi level ili tako nesto.Ali opet cudi me da su uspeli da ga spakuju u samo 5 MB (moze i da se skine):d
 
Ovo je drugi level inače, City of Vilcabamba, tako da je demo u pitanju.
 
Verovatno ce i da urade celu igru na taj nacin,bilo bi super!
 


Steta samo sto je ubacen i ruski preko engleskog.
 
Fino urađeno :)
Ali Konor je gadan za sve pare :D
 
Poslednja izmena:
Fantasticno :whip:
 
Naravno :p i Sirijanci će da spixe 53miliona :p
 
Pa proracun je da se trosi 10-15$ po stanovniku (odnosno internet korisniku), pa onda stavljaju manje ili vise na osnovu standarda.
Prvo sto bih rekao je da nema sanse da mi imamo oko 6M korisnika racunara. Pitanje je da li imamo pola od toga. Ne sumnjam da ovoliko ljudi ima pristup nekakvom racunaru, ali bas da su neki korisnici...
 
https://newzoo.com/insights/rankings/top-100-countries-by-game-revenues/

Po proceni ovog sajta Srbija ce u 2017 godini da potrosi na igre 73.283.000 dolara na igre. Istina ili ne ali da je smesno smesno je.

Pa proracun je da se trosi 10-15$ po stanovniku (odnosno internet korisniku), pa onda stavljaju manje ili vise na osnovu standarda.
Prvo sto bih rekao je da nema sanse da mi imamo oko 6M korisnika racunara. Pitanje je da li imamo pola od toga. Ne sumnjam da ovoliko ljudi ima pristup nekakvom racunaru, ali bas da su neki korisnici...

Koliko sam video, oni tu uključuju gaming hardver, softver, servise... Npr. u Srbiji se godišnje proda oko 300.000 računara. Ako su 10% od njih namenjeni gamingu i koštaju u proseku 600-700€, to je već 20 miliona. Kad se tu dodaju igre, pretplate na servise, kupovinu kojekakvih predmeta (p2w)... Po steamspy-u u Srbiji ima oko 650.000 naloga. Naravno, nisu svi aktivni, ali ima i gaminga van Steam-a (Blizzard ,WoT... sa premium nalozima). Tako da ako svako godišnje troši oko 40-50€ u proseku, nije ni nerealno da se godišnje u Srbiji potroši bar € 50M ($55M) za gmaing
 
Poslednja izmena:
tumblr_osv9f7uP7A1qzhjh2o1_500.jpg
 
Pa proracun je da se trosi 10-15$ po stanovniku (odnosno internet korisniku), pa onda stavljaju manje ili vise na osnovu standarda.
Prvo sto bih rekao je da nema sanse da mi imamo oko 6M korisnika racunara. Pitanje je da li imamo pola od toga. Ne sumnjam da ovoliko ljudi ima pristup nekakvom racunaru, ali bas da su neki korisnici...

2.5M u vrh glave što imaju i koriste računar aktivno za net (korišćenje samo FB ne računam).
6M verovatno peek zajedno sa mobilnim korisnicima koji povremeno koriste net i ovi koji na nekom poslu ili inet kafe-u se grebu za malo net-a.

A od nas možda 100k-200k gamera što svaki 5. potroši max. 50€ godišnje na igre im je jaka vajda, većina jedva jednom u 5 godina sklopi prosečni novi računar.

Sve dok standard kod nas ne skoči bar 4x puta neće se od zabave ovde ovajditi kapitalisti, ako još padne standard samo će prodavci praznih DVD-ova da legalno zaradjuju.
 
hahaha, omg... nekako me podsetilo na onaj deadpool-ov one shot triple kill
 
Zanimljiv članak koji svakako treba pogledati.

https://www.gamecrate.com/could-action-games-be-hurting-your-brain/16897

Sve je više ovakih studija koje govore u prilog tome da akcione video igre mogu imati negativno dejstvo na mozak, konkretno na hipokampus. Dugotrajno svakodnevno igranje akcionih video igara iz prvog i trećeg lica po ovoj studiji smanjuje nivo sive mase u hipokampusu koji je inače bitan za dugotrajno pamćenje. Smanjenje sive mase direktno dovodi do pojave demencije, epilepsije i alchajmera. Znači de ima dima, ima i vatre i ovo je verovatno tačno, jer znam za slučaj momka koji je igrao WoW intenzivno danima nakon čega je dobio epi-napad. Zapravo kada je reč o WoW-u, postoji čitav niz slučajeva ovog tipa koji su zabeleženi unazad gledano.

Elem, nije loše pogledati malo ove stvari, premda ja lično cenim da umereno igranje ovih igra ne može previše da šteti, kao u ostalom i bilo šta drugo.
 
Radi bilo šta intezivno, danima, i odraziće se loše po tvoje zdravlje. Zavisi samo koliko će ozbiljne biti posledice.
 
Elem, nije loše pogledati malo ove stvari, premda ja lično cenim da umereno igranje ovih igra ne može previše da šteti, kao u ostalom i bilo šta drugo.

Zapravo je i dokazano da je umereno igranje korisno, ali kao sto rece pera, ako preterujes u bilo cemu - ocekuj posledice. WoW, LoL i slicne igre nisu bas za casual play.
 
Nazad
Vrh Dno