Šta je novo?

Hanvon eBook sa kolor e-inkom

IntelEkt

Slavan
Učlanjen(a)
08.11.2004
Poruke
136
Poena
320
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?250615-Hanvon-predstavio-prvi-kolor-E-ink-Reader

e ovo je ono sto sam cekao :) svaka cast raznim ekranima ali e-ink je prava stvar za citanje, pa jos u boji, za casopise, web... slikovnice :p

"This product can support a variety of formats, speak in TTS voice, comment in PDF at any time and make instant Chinese-English translation... It also contains notes and address books to provide better business and office services to users. It has WIFI and a 3G wireless network to make users enjoy online life anytime and anywhere. With the constant development of e-book and screen technologies, Hanvon color e-book can now become one of paperless office devices. At the same time, it can replace the function of printers and has a variety of small game features to provide users entertainments at their spare time."
 
Iako je ovo sjajna vest, mene bi vise obradovalo da je recimo pala cena Kindle DX-a, vec duze vreme zamisljam da sam ga kupio :)
 
Pored TN panela i smesnih rezolucija kod vecine, lako je e-inku da bude dobar :)
 
Bilo koji TFT ili OLED ne moze da pridje e-inku kad se radi o lakoci citanja. Naravno e-ink ima mnogo drugih mana koje ga ne cine dobrim izborom za ekran opste namene, ali za e-book trenutno nema boljeg (a zbog nacina rada, tesko da je moguce i napraviti bolji TFT).

Zato je i smesno kad se vidi da se iPad reklamira kao citac knjiga. :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno