Šta je novo?

Kvalitet Logitech (i ostalih) periferija

marko_n

Slavan
Učlanjen(a)
28.02.2006
Poruke
2,313
Poena
380
U nazivu teme je Logitech jer je Logi verovatno najzastupljeniji, a pored toga meni kao postavljaču temi uvek bio prvi izbor sa kojim sam bio relativno zadovoljan.

Trenutno koristim MX1100 miša i K340 tastaturu. Posle 2+ godine na pacovu nema tragova korišćenja, čak se ni Logitech logo nije izlizao, dok se sa K340 tastature već posle 3 meseca home upotrebe skidaju tasteri (vidi se na priloženoj slici). Ako se ovaj trend skidanja nastavi, a ne vidim zašto ne bi, računam da će za približno pola godine svi najčešće korišćeni tasteri ostati bez natpisa.

Stara UltraX tastatura me je služila 5 godina i za to vreme joj se nije skinuo label čak ni sa najčešće korišćenih tastera! S obzirom da su mi navike korišćenja ostale iste, a periferije održavam brisanjem magičnom krpom i destilovanom vodom, ovo me dovodi do zaključka da je Logi opasano popustio sa kvalitetom u poslednje vreme. Možda je ovaj model tastature iz nekog razloga problematičan? A možda je generalno tako?

Interesuje me koje periferije koristite, koliko su stare i kakvo im je stanje? Slika je dobrodošla! :) Čisto da se vidi šta je zaista kvalitetno, a šta je našminkan fušeraj!
 

Prilozi

  • k340.jpg
    k340.jpg
    180.1 KB · Pregleda: 1,079
Ja imam vec nekih 5 meseci Logitech K300 tastaturu koja je zapravo zicna varijanta te tvoje K340. Moja izgleda kao i prvog dana. Odrzavam je tako sto je prebrisem mlakom vodom svakih par dana i cetkicom ocistim prasinu izmedju tastera. Ja sam mojom licno jako zadovoljan ..

Jedina periferija iz mog iskustva na koju bi skrenuo paznju je SteelSeries Ikari Laser mis. Ja sam taj mis uzeo ovde na oglasima star nekoliko meseci. Kada sam ga uzeo LMB je bio maaalcice spusten u odnosu na RMB ali je sve ostalo bilo super. Mis me je sluzio jos nekih godinu dana sve dok nije dobio dvoklik problem na LMB i skrolu. Kada sam malo pogledao na netu video sam da se zapravo masi ljudi javio taj problem posle nesto vise od godinu dana. Mis sam reklamirao, dobio nov sa novom garancijom i taj je zavrsio kod drugara. A ono sto me je zaprepastilo je to da se kod njega taj isti mis (nov) spolja uzasno izlizao posle manje od dva meseca. A on ga je i koristio relativno intezivno za igranje - mnogo vise nego sto sam ja. Mene je tu taj mis jako razocarao. Ne mogu da kazem kakvi su ostali SS misevi, ali ovaj je poprilicno nekvalitetan ..
 

Prilozi

  • 2011-01-12 12.51.36.jpg
    2011-01-12 12.51.36.jpg
    58.4 KB · Pregleda: 305
  • 2011-01-12 12.52.09.jpg
    2011-01-12 12.52.09.jpg
    60 KB · Pregleda: 217
Poslednja izmena:
Heh, nemam pojma onda gde grešim, možda je jednostavno previše koristim! :D Može Logi da mi šalje tastature na testiranje ubuduće. :d

Inače, K340 sam i kupio na osnovu tvoje preporuke, sad ne radi search pa ne mogu da pronađem, ali sećam se teme u kojoj si je fino nahvalio. :) Inače, tast je OK i odgovara mi po svim kriterijumima, samo da nije ovog problema...
 
Ja koristim Logitech K250. Soc varijanda tastature, vec godinama ... izgleda kao nova. Logitech Perfomance MX isto kao prvog dana. Baterija nije popustila ni 5%.
 
E bas mi je krivo sto ti se to guli. Ne znam da li ti je mozda zapao takav primerak ili serija, mada sve bi to trebalo da bude isto. A evo i bas se vidi da su ta nalepljena slova identicna ovima koje ja imam na K300.

Ne znam da li bi uvazili reklamaciju na ovo, posto vremenom moze da bude samo gore stanje :S: ..
 
Garancija je 3 godine, a ova moja tastatura je stara 3-4 meseca, a verujem da će dok napuni godinu dana dosta tastera ostati bez oznake. Ne znam kako da objasnim, možda imam nervozne pokrete u poslednje vreme. :) :D

Razlika između ove i stare UltraX je u tome što na ovoj, kao da su što kažeš, nalepljena slova, dok su na UltraX bila napisana nekom drugom tehnikom. Takođe imam jednu rezervnu Logi tastaturu staru 3-4 godine, neka najjeftinija koštala je tipa 10ak evra, kao nova je, nijedan label sa tastera joj se nije skinuo...
 
Poslednja izmena:
Ja vec 3 godine imam Logitech Deluxe Keyboard Y-SU61,kupljena u raspalom Pakomu za neke smesne pare,i izgleda kao nova.Redovno je brisem od prasine,a na svaka ~2-3 meseca je skroz rasturim i detaljno ocistim.
Do nedavno sam imao Logitech LX3 mis,takodje nekih 3 godine star.Radi maltene kao prvog dana,jedino sto mi je otpala jedna teflonska nozica i sto se izgulila farba na desnom tasteru.Sada sam za relativno male pare uzeo Logitech G9x,videcemo koliko ce on da izdrzi.Mada iskreno ne ocekujem cuda,svidelo se to nama ili ne,sada se stvari ne prave da dugo traju,vec da samo nekako preteraju garatni rok.
 

Prilozi

  • 09012011047.jpg
    09012011047.jpg
    92.3 KB · Pregleda: 244
Logitech MX Performance, Saitek Cyborg, Logitech g700 od miseva, tastaturu vec duze ne koristim, jer i na poslu i kod kuce koristim laptop.
 
Ne znam ja sam zadovoljan sa ovom tastaturom G510 Logitech i C310 HD camerom. Kevi sam i dao scroll mis najbolji koji sam video RX1500 ali je on prvenstveno za net i ovako koriscenje.
Logitech misevi su mozda dobri ali za razliku od tastatura nisu mi lepi nesto. A G110, G510, G19 su najlepse tastature po meni.
 
K340 radi odlicno vec jedno 5-6 meseci. Sem onih sitnih ogrebotina od bog zna cega i jedne fine ogrebotine od zeca ko nova :d
G1 sljaka vec 4+ godine. Dobar deo u intenzivnom gejmingu (sc:bw, znaci dosta kliktanja :p). Spoljasnost izgledao kao i prvog dana, doduse ona nalepnica dole se izgrebala :). Jedino sam morao da stavim koju kapljicu super lepka ispod levog klika jer plastika koja stiska mikroprekida se izlizala od koriscenja (!!!!).

Preporuka za oboje.
Jedino mi zao sto se G1 vec dugo ne proizvodi pa ga nema ako bude crkao ovaj, ne daj boze :/
 
Imao sam Logijevu tastaturu medija w600 (čini mi se da se tako zvala) lepa tastatura i na njoj sam pimetio da se kao i tebi sa nekih tastera skinula boja. Trenutno mi je na stolu Logitech G110 odlična tastatura nova je pa ne mogu da komentarišem o kvalitetu i izdržljivosti ali mogu samo da kažem da kvalitet izrade obećava dugotrajan rad ali da se razumemo tastatura je jedna od skupljih. Verovatno da će biti kolko para tolko i muzike. Mislim da nemoz očekivati neki kvalitet od lowbudget periferije realno gledano.
 
Poslednja izmena:
Verovatno da će biti kolko para tolko i muzike. Mislim da nemoz očekivati neki kvalitet od lowbudget periferije realno gledano.

Ne bih se baš složio sa ovom tvrdnjom. Recimo Logitech UlltaX tastatura košta manje od 20e, dakle jeftinija osetno od ove K340, ali realno dosta bolja po kvalitetu. Možda ove novije serije UltraX-a nisu, nisam imao prilike da ih probam, ali ona koju sam kupio pre 5+ godina i danas izgleda odlično, plastika je tu i tamo uglačana od korišćenja, ali se ništa nije skinulo, odvalilo, a čak je 2 puta zalivena vrelom kafom i posle čišćenja je nastavila da radi normalno. Što se tiče ostalih parametara, UltraX je najprijatnija tastatura za kuckanje koju sam do sada probao, jedini problem je što ne postoji wireless verzija...

Ovo je samo jedan primer, lično iskustvo, ali viđam na tone ultra jeftinih tastatura koje su koštale (cenim) u opsegu 5-15e i sve posle više godine odolevaju i ne skidaju im se oznake, čak i neke kojekakve noname koje često viđam po kancelarijama nemaju ovakvih problema.

Moje iskustvo, u poslednje vreme je baš "što više para to manje muzike, a više nerviranja". :D Ali bukvalno, kad kupim nešto ultra jeftino, očekivanja su mi niska i to je to, ali kad dam malo više para za nešto očekujem malo više od proizvoda, a obično taj skuplji pokaže gore slabosti od onog duplo jeftinijeg. :D
 
Poslednja izmena:
Da UltraX black je najbolja za kuckanje. Ono je savrsenstvo. Eno je kod keve.
Kevi bilo krivo sto sam baacio 25e za nju pa kupio ovo od 100e pa staru Fujitsu Siemens moju stavila u fioku jer je izgorela cigarom na jednom mestu i dala mi 2000 din za UltraX black. Dala mi i 15.000 za Samsung B2230H kada sam uzeo P2450H.
 
Logi G11 posle menjanja LE Dioda (stavio crvene), posle par prosutih casa svepsa i kokakole kao nova... samo povadim i dugmice i sve osim PCBa na rucno pranje i sklopim... razmisljao sam da uzmem G110 ali kad ovu pogledam a meni toplo oko srca :D.

Storm Sentinel totalna suprotnost, boja se skinula sa metala, scroll umro posle 2 meseca, ona guma kojom je mis presvucen tanko se sve vise i vise skida, neka "opna" se skinula sa ona 2 dugmeta sa strane, kabl se ucebao posto je sleevovan mrezicom koja nije plasticna nego verovatno pamucna ili sta znam :\
 
Imam chillstream vec 3 godine...intenzivno ga koristim i dalje sljaka kao nov, samo se ventilator napuni prasinom pa sam ga nekoliko puta cistio.
Logitech Cordless Rumblepad 2 imam godinu dana i radi dobro...

ranije sam uzimao kineske dzojstike pa sam ih menjao na 3-4 meseca...skupio pare i onda uzeo pravu stvar.
 
Gigabyte GM-6880 mis isti kao i prvog dana, za ulozene pare stvarno extra mis. Prezadovoljan sam :)

A4tech KB-8 tstatura iz kompleta mis + tast. za 1000din, sluzi me vec skoro 2 god, nikakva skidanja farbe i sl, kao nova. Odgovara mi za kucanje, kao i za gaming. Sto se tastaturi tice tu stoji ono: najveci krs uzim'o, nikad se pokajao.

Logitech Formula Vibration Wheel: posle visegodisnje torture, volan moze da ide gore-dole za pola cm, jer se istrosila plastika koja okruzuje plastiku koja okruzuje osovinu lol :D. Nebitno, sasvim ok za low-budget volan.

Genius MaxFire G-08XU (gamepad od 420 din :D). Za 6 godina sam promenio samo 2 komada, tako da sam zadovoljan. Na trenutnom su istroseni/izbrisani brojevi koji stoje pored kontroli.

Trust GM-2300 joystick (palica): koristena 1 mesec, posle toga stoji na polici, skuplja prasinu. K'o nova je (kad se obrise prasina sa iste) :d


Uvek sam uzimao low-budget periferije, i stvarno se nikada nisam pokajao. Nastavicu u tom pravcu :).
 
Poslednja izmena:
Чини се да сви велики произвођачи форсирају нов талас да периферије мењамо на сваких 6 до 12 месеци, ма колико оне коштале.
 
Pa mozda neki, i neke periferije... Ja sam imao 2 ultrax tast i obe sam prodao posle 2god koriscenja, u skroz ispravnom stanju...
Sad sam kupio logitech illuminated wireless, valjda ce slicno izdrzat :)
 
A4tech KB-8 tstatura iz kompleta mis + tast. za 1000din, sluzi me vec skoro 2 god, nikakva skidanja farbe i sl, kao nova. Odgovara mi za kucanje, kao i za gaming. Sto se tastaturi tice tu stoji ono: najveci krs uzim'o, nikad se pokajao.
Uvek sam uzimao low-budget periferije, i stvarno se nikada nisam pokajao. Nastavicu u tom pravcu :).
Imam i ja KB-8, moja je stara više od pet godina i isto se ni jedan taster nije ogulio, radi odlično i jako sam zadovoljan sa njom, udobni meki tasteri i dosta multimedijalnih koje intenzivno koristim. A bila je među najjeftinijima. Kao jedinu manu vidim nepraktično čišćenje jer su gumice svaka zasebno.
Takođe ne pada mi na pamet da dajem neke veće pare na periferije kad to isto radi što se mene tiče. Nedavno sam imao problem s njom, pomislio sam da je crko ps2 port na ploči jer je krčao zvučnik pa sam utvrdio da je do tastature i pošto sam video da je više nema u prodaji baš sam bio u bedaku :D, ali ispostavilo se da se kabl izlomio i pravio kratke spojeve što sam rešio.
A miš isto pet godina, neki najjeftiniji onaj Genius NetScroll Eye. S njim nisam baš zadovoljan jer ne radi točkić od prvog dana kako treba, baš kad NetScrolluješ :D ne ide tečno na dole već vraća i na gore. Uz to je levi mikroprekidač od silnog maltretiranja (Diablo :)) pre oko godinu počeo da brljavi, što sam rešio zamenom sa srednjim koji je nov jer ga nikad ne koristim :D. A isti problem sam dosta puta video po forumu samo kod višestruko skupljih logy miševa i to za mnogo kraće vreme ;).
Tako da u slučaju periferija nikad neću platiti brend i natpis.
Meni dovoljno da je tastatura komforna i da ima duboke i meke tastere, a miš da je mali/da mi leži u ruci, da tasteri nisu bučni i scroll radi ok :D što se sve može probati na licu mesta u radnji i izbrati nešto među jeftinoćom.
 
Poslednja izmena:
Imam Logitech MX518, i neku Logitech tastaturu kojoj ne znam ime, prljava je unutra jer je brisem samo spolja :D radi sve kao prvog dana... Inace, ni na jednom ni na drugom mi se nije Logitechov znak izgulio, a na tastaturi su sve oznake na tasterima citave :)
 
Wave Coredless tastatura i LX8 Wireless mis, i oba bez ostecenja nastalih od istrosenosti a stari su oko 3 godine.
 
Koristim Logitech Media Keyboard oko 18 meseci i izgleda kao i prvog dana. Jedino što joj je jedna nožica polomljena ali za to sam ja kriv. To je ova tastatura:

Logitech-Media-Keyboard-Refresh-2.jpg


Što se tiče miša, koristim GIGABYTE GM-M6580 i poprilično se izlizao sa gornje strane posle manje od godinu dana korišćenja. Malo ružnjikavo izgleda sada. Ako nekog interesuje slikaću sutra.
 
ranije koristio raznorazne, onoga sto se secam, bio je neki MSI wirelles komplet, iskustva sa tim: paa ajd OK, dok se ne okusi ista bolje
posle toga uzeo Wirelles Genius Ergomedia R710, tastatura multimedija, plitki ali udobni tasteri, posle toga Logitech LX710 i tada se sve menja, tastatura ajd i nekako, nije bio tooliki booom, ali razlike u misu su bile neverovatne, al dobro ono je bila optika, ovo laser sto je i razumumljivo...sada posle LX710 uzeh Logitech Cordelles Wave, trazio, trazio, trazio Wave Pro zbog misa (MX1100), al posto ne nadje uzeo ovaj model sa LX8 , uzeo sam ga pre nekih mesec dana, za sada sve OK
baterija na logitechu mnogo mnogo duze traze, stim sto o kvalitetu i ne zelim komentarisati
jedino mi smeta sto nema na tast kako LX 710 tako i Wave taster koji zamenju left click



 
Poslednja izmena:
Ja imam Logitech Internet Navigator Keyboard...bila je i ostala najseksi tastatura koju sam video. Imam je 8 godina, sve je kao novo, samo se slovo A malo izlizalo, i to je sve. Ne znam da li ima jos uvek da se kupi nova, ali ako ima sigurno i dalje ne kosta manje od 40-50e.

dscn2300-mod.jpg
 
Ja koristim logitech mx revoltion mis i sad izgleda kao i prvog dana posle 6 godina hardcore drndanja :p e sad K340, posle 2 meseca WASD ne postoji, jednostavno se skinulo, pre nje sam koristio G15 godinu i nesto dana, cak i vise je dnevno koristio nego ovu i nije joj nista, dao je burazeru, on je aka cak je prosuo i par pica u nju i dalje radi savrseno... E sad G15 i MX REVO su po 100 eur, k340 je bila oko 30 eur, mislim da je to kod logija koliko para toliko vremena traje :p

E sad isto i sa logi zvucnicima, z5500, svaki dan pomeram bubrege svima u zgradi i nije mu nista dok mi je na Z2300 posle 6 meseci prosistao jedan zvucnik, ali opet z5500 500 eur, z2300 150 eur... ista stvar...
 
Poslednja izmena:
Logitech MX5500 komplet, ono sto mogu da kazem je da je tastatura odlicna. Medjutim cesto se desava da prilikom podizanja sistema njihov bluetooth uopste ne provali tastaturu, a mis je opasno krenuo za zeza sa konekcijom (cesto se konekcija izgubi u sred rada). Trazio sam zamenu i dobio je, ali se isti problem javio i sa zamenom posle skoro godinu dana. Video sam da nisam jedini sa tim problemom, neki globalni fenomen. Kvalitet izrade je odlican, sto se toga tice kao prvog dana posle 1000 i 1000 ispisanih programskih redova :).
Logitech 3D Force pro dzojstik... hmmm... radio je ok, ali se javio lag u sredini, tj ima lufta kada se sa centra pomera palica.
Logitech VX revolution jako zadovoljan, bez primedbi (tj moja keva). Media 600 keyboard takodje. Sve fercera vec par godina bez frke.
C310 kamera... pa ok je valjda, dobra je slika mada je nesto ni ne koristim previse.
 
Jdino šro sam imao od logirecha je bio LX8 miš. Ne da mi se nije svideo nego strašno. Imao sam neko vreme kod sebe i Revolution MX ( :lupko: zašto ne napreviše MIŠ?) i G5. Po mom iskustvu, mnogo, MNOGO više para nego muzike.

Sada koristim Microsoft Wireless Optical i Ikari Optical a od tastatura Pleomax PKB-5400 (nije nešto ovako ali je prelepa) i Genius SlimStar i220 (iz zezanja sam probao da kucam na njoj jer mi je lepa i posle toga sam je morao uzeti. neverovatno je udobna)

Ipak nikada neće više biti legendi kao što su Cherry Click Keyboard (1989-2004, počeo zeza taster 7 pa potom i 6 i 8) i Genius Series 6000 (1989-1996. Win95 nisam naterao da prepozna miša, radio je savršeno i dalje)
 
Imao mx518 vise komada, standardna boljka - kabl se "prekine" posle 2 godine koriscenja i javljanje duplog levog klika.
Sada imam G110 tastaturu i prezadovoljan sam, imam G500 mis takodje sam prezadovoljan. Odlichan gaming combo iskreno, josh ko moze da naleti na neku akciju, nece se pokajati barem sto se tice g110 i g500.

Davati vise od 50e za tastaturu i za mish-a je po mom mishljenju van svake pameti. Jednom sam samo kupio razer lycosa-u za 100e i ispao degen, vise se nikada nece ponoviti ta stvar. Tek ta tastatura ne vredi vise od 3000 dinara a ne 100e koliko je koshtala...
 
Logitech MX5500 komplet, ono sto mogu da kazem je da je tastatura odlicna. Medjutim cesto se desava da prilikom podizanja sistema njihov bluetooth uopste ne provali tastaturu, a mis je opasno krenuo za zeza sa konekcijom (cesto se konekcija izgubi u sred rada). Trazio sam zamenu i dobio je, ali se isti problem javio i sa zamenom posle skoro godinu dana. Video sam da nisam jedini sa tim problemom, neki globalni fenomen. Kvalitet izrade je odlican, sto se toga tice kao prvog dana posle 1000 i 1000 ispisanih programskih redova :).
Logitech 3D Force pro dzojstik... hmmm... radio je ok, ali se javio lag u sredini, tj ima lufta kada se sa centra pomera palica.
Logitech VX revolution jako zadovoljan, bez primedbi (tj moja keva). Media 600 keyboard takodje. Sve fercera vec par godina bez frke.
C310 kamera... pa ok je valjda, dobra je slika mada je nesto ni ne koristim previse.

ja imam isti problem sa mx5000 tastaturom cim baterije malo oslabe ali zaista malo( tipa sa 1.5v padne na 1.35v) pocne da zajebava konekcija
nekad se izgubi a uglavnom u igrama zakuca kao da drzim taster i tako po 15sec
sto se misa tice evo posle skoro 5godina poceo ponekad da zajebava pobegne u levi ugao kad ga podignem retko kad ali se desi

nisam pokusavao da reklamiram jer sam prvi dan ostetio mis tj onu alu nalepnicu na misu sam pokusao da zalepim posto je bila odlepljena pa sam skapirao da je debela pa sam je strugao :d

btw vecina logitech wireless tastatura ima taj problem.

jedino na sta bi se bunio je glupi software i ako se dugo igra na tastaturi odu 4x1.5v za oko 3meseca
 
Poslednja izmena:
logitech Deluxe Y-SU61,koristim je vec 5 godina,idalje mi je omiljena i poprilicno "glasna" tokom kucanja.Nemenjam je dok necrkne i opet kad bi mogao kupio bi je opet ali samo ne srpsku verziju
 

Prilozi

  • 100_3339_resize.JPG
    100_3339_resize.JPG
    188 KB · Pregleda: 122
  • 100_3340_resize.JPG
    100_3340_resize.JPG
    119 KB · Pregleda: 82
Nazad
Vrh Dno