Šta je novo?

i5-2500k

joj, nemoj asrock
ja sam se baš namučio sa aSSrock pločama. Imao sam jednu Am3 vrhunsku i jednu 1155 vrhunsku, i obe su bagovale žestoko, namučio sam se sa PIN computersom, menjao, ma užas... obe ploče nisu htele uopšte da prepoznaju G110 tastaturu, nisu htele da butuju dok ne ubacim staru tastaturu na PS/2... užas živi... naravno, to je sam moje iskustvo, ali moje iskustvo govori: beži što dalje od aSSrocka
 
To je tvoje iskustvo, sa druge strane ima puno ljudi koji su prezadovoljni kako ima rade Asrock ploce.
 
moguće, samo je neobično da dve ploče, za različite sockete, iz višeg cenovnog ranga (140e+), prave isti problem. da ne govorim da sam na am3 varijanti u krizi 1 imao žestok micro stuttering (sa HD6950), pa čak i sa detaljima na low i na najnižim rezolucijama, a kad sam promenio ploču, svi problemi su netragom nestali...
just sayin...
-.-
 
Da li je neko clockovao ovaj procesor i ako jeste, kako se clockuje?
 
Kakvo budjenje teme iz mrtvih, posle 7 godina. :D
 
Haha :D zato sto se dvoumim da predjem na Ryzen 5 3600 za neko vreme, pored gpu 1070 TI...pa ne znam da li cu dobiti znatno po frejmovima u igrama ako uzmem i noviji cpu ili da ovaj moj dobri stari 2500k clockujem
 
prvo vidiš dal' će 2500k da zadovolji,kad je već tu...digneš za početak samo množilac na sva jezgra na 4,5ghz i upališ cpu z stress i digni neki monitoring softver poput hwinfo da vidimo kako reaguje ploča.
 
Predji na Ryzen.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jeste fala bogu ali opet za svaku maticnu je nesto malo drugacije a to nekada malo drugacije moze veliki problem da napravi. Onda predlaze mu se klokovanje a niko ne pita kakav hladnjak ima na procesoru? Kakvo napajanje ima?

Sve su to sitnice ali kada se sitnice skupe nastaje ogroman problem.
 
Neki opsti pojmovi su potpuno isti, apsolutno nema veze koja je maticna ploca. Na fabrickom kuleru ne bi trebalo da fura preko 4 ghz, za sve preko pozeljno je neko aftermarket hladjenje.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ljolj moj bio na 4,4ghz godinama na stock kuleru i skrndelj napajanju...jesam vrteo linx i prajm ili neki render?ne,ali sam se sit sitan naigrao i pogledao bezbroj filmova sa odvrnutim madvr-om i powerdvd-jem...
 
aj društvo treba mi neko tumačenje. imam i5 2500 (tako piše u svim softverima), kod mene je nekoliko godina i sa predubeđenjem da isti nije za overklokovanje, nikad mi do danas nije palo na pamet da probam. danas ubacivao neki ssd u kučište, ulazio u bios i vidim meni za klokovanje... daje mi opciju da menjam činilac. i ja promenim. i evo slike
i5 2500.jpg
pustim Cinebench, drži stabilno na 3810 do nekih 97°C (stock cooler), tad krene malo da trotla i spušta na 3500-3600. aj mi sad neko objasni ako zna... postoje 2500 koji imaju otključan množilac? ili moj ima pogrešnu oznaku? ili ja nisam nešto dobro skonto?
 
na z77 plocama mozes da dignes turbo za 4 vise na dva,3 na trecem jezgru i 2 na cetvrtom.navodno je bilo dal' asrock ili cijih vec ploca koje su imale 'hek' da dignu za 4 turbo mnozilac na svim jezgrima,ali nisam imao u toj generaciji,vecma sam imao glibabajt i asus plojke.

uglavnom sve je to okej,nije ti neki levi procesor...
 
aj društvo treba mi neko tumačenje. imam i5 2500 (tako piše u svim softverima), kod mene je nekoliko godina i sa predubeđenjem da isti nije za overklokovanje, nikad mi do danas nije palo na pamet da probam. danas ubacivao neki ssd u kučište, ulazio u bios i vidim meni za klokovanje... daje mi opciju da menjam činilac. i ja promenim. i evo slike
Pogledajte prilog 294518
pustim Cinebench, drži stabilno na 3810 do nekih 97°C (stock cooler), tad krene malo da trotla i spušta na 3500-3600. aj mi sad neko objasni ako zna... postoje 2500 koji imaju otključan množilac? ili moj ima pogrešnu oznaku? ili ja nisam nešto dobro skonto?

Non-K 2500 se ne moze klokati mnoziocem preko 40, samo preko BCLK. A to je max 105, sto je neznatan dobitak u brzini. A i nije pametno. Ako je mnozilac otkljucan preko 40 onda imas K i on lako ide na 4,4-4,6 ghz. Non-k trebalo bi da ide do 40, tj se moze klokati mnoziocem ali do 40. I to samo na nekim plocama. Znam da je bilo nekih bagovitih biosa na nekim plocama koje su dozvoljavale da se dize multiplier, pa je pitanje koliko ce to stabilno raditi sa 2500. Kako god probaj do max 40. Probaj i da iskljucis tad turbo boost mozda, ne znam. Znam da je na tim non-K cak i na 4,1 radi jedno jezgro, dok su ostala ispod, 3,7-3,9.To je sve teorija. Davno je bilo ne mogu se sjetim tacno. Probaj da dignes multiplier na 37 i nemoj preko toga. To je sigurica. V negdje oko 1.3, al ovo sad sve iz sjecanja.. Taj komp sa 2500k je kod roditelja u kuci gdje sam zivio prije, tj brat ga koristi. Za temp ne mogu da kazem nista, kod mene je na njemu Megahalems sa 2x12 coolink-a, pa nije mjerodavno.
 
Poslednja izmena:
Non-K 2500 se ne moze klokati mnoziocem preko 40, samo preko BCLK. A to je max 105, sto je neznatan dobitak u brzini. A i nije pametno. Ako je mnozilac otkljucan preko 40 onda imas K i on lako ide na 4,4-4,6 ghz. Non-k trebalo bi da ide do 40, tj se moze klokati mnoziocem ali do 40. I to samo na nekim plocama. Znam da je bilo nekih bagovitih biosa na nekim plocama koje su dozvoljavale da se dize multiplier, pa je pitanje koliko ce to stabilno raditi sa 2500. Kako god probaj do max 40. Probaj i da iskljucis tad turbo boost mozda, ne znam. Znam da je na tim non-K cak i na 4,1 radi jedno jezgro, dok su ostala ispod, 3,7-3,9.To je sve teorija. Davno je bilo ne mogu se sjetim tacno. Probaj da dignes multiplier na 37 i nemoj preko toga. To je sigurica. V negdje oko 1.3, al ovo sad sve iz sjecanja.. Taj komp sa 2500k je kod roditelja u kuci gdje sam zivio prije, tj brat ga koristi. Za temp ne mogu da kazem nista, kod mene je na njemu Megahalems sa 2x12 coolink-a, pa nije mjerodavno.

kod mene ide do 38, preko neće. al' nije zanemarljivo mogu ti reći. da se drndam sa dizanjem frekvencije proče, to mi se ne radi. ionako uskoro prelazim na Ryzen 5
 
Pa da, u sustini moze biti vise stete nego koristi.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno