Šta je novo?

i5-2500k

pa meni je 2500k na duge staze :),menjacu ga kad bas kada ne bude mogao da se nosi sa igrama,programima i operativnim sistemima u buducnosti.
 
ma da i5-2500k je kao sto je c2q6600 bio to je i dan danas vrh procesor mozes to koristis 7 godina i da ne mislis o tome ;)
 
Das plocu i 2500 i doplatis 50evra za 8350 i plocu?
To nema smisla ... mozda da oni tebi doplate 50e i dobijes 8350 i plocu, onda je ok.

ukupno gledano 8350 je bolji procesor od 2500 ali veoma je mala razlika. Cisto za igranje 2500 je puna kapa.

Ne nego moram u svakom slucaju uzeti bolju plocu za intel da bih ga oc(planiram asrock extreme 4) pa bih tu morao samo da doplatim 80e ova moja GA-z68p-ds3 nije za oc.

Ali sam definitivno prelomio uz vasu pomoc cheers
 
I sta sam ti ja rekao Peco? :D
Nemoj da se palis na jezgra kao pojednici, nije sve u tome, a definitivno nije vredno da sjases sa 2500k. ;)
Uzmi neku dobru plocu i uzivaj naredne 3-4god.
 
Poslednja izmena:
Naravno brate :) ipak previse volim intel da bi ga menjao :D samo su mi malo pomutili misljenje.
Neki napaljeni AMD-ovci :trust:
Jel ti tvoj jos drzis na 4,6?
 
sve preko 4 je sasvim dovoljno,moj drzim na 4,3 od kad sam ga kupio i to bez dizanja voltaze :)
 
to mu je 1,23? to je extra ako je tako jedino ako ti nije auto digao napon.
 
Na 4.5GHz je sada.[/QUOTE]

Koliki ti je napon?
 
Evo mali info od mene. Ja sam napravio par oc profila koje koristim i kad ne koristim komp za nesto zahtevno (najvise igre) onda je na def. Za 4,5 potrebno mu je 1.32, za 4,6 1.34. Obicno je na 4,4 i 1.255 kao sto stoji u moja masina.
 
Slazem se da je dobro imati vise profila, sve zavisi i do primerka cpu-a, cekam neke finansije za plocu pa idemo na 4.3-4.5 puna kapa :D
 
Red bi bio Peco, cooler ti samo skuplja prasinu. :p
 
Problem sjebao sam se oko kupovine ploce i moja P8H61-M LX nema OC,tako da sam pojeo veliko govance,mozete da mi preporucite solidnu maticnu plocu sa kojom mogu da klokujem ovaj procesor.Hvala
 
Zavisi od budzeta i zelje za visinom tog overkloka koji planiras (jaci OC - bolja ploca). Ako hoces bilo kakav OC, bilo koja ploca sa P ili Z oznakom ti odgovara.
 
Jel mogu na tu plocu da stavim u buducnosti crossfire jos 1 graficku? i dali mogu da mesam ram memoriju lupam sad imam 2x8gb 1333hz i ocu da uzmem jos 8gb da turim al da bude veca brzina ne 1333hz a da radi sa 1333hz koju trenutno imam(izvinjavam se mozda je off topic)
 
Jel mogu na tu plocu da stavim u buducnosti crossfire jos 1 graficku? i dali mogu da mesam ram memoriju lupam sad imam 2x8gb 1333hz i ocu da uzmem jos 8gb da turim al da bude veca brzina ne 1333hz a da radi sa 1333hz koju trenutno imam(izvinjavam se mozda je off topic)

Mozes kombinovati memoriju. H61 "ne znaju" SLi niti CF.
 
Koliko sam ja ukapirao pita dal moze na MSI Z68S-G43 (G3) crossfire.
Naravno da moze.
 
Sto se tice hladjenja kuciste ti nije nesto preterano znacajno, vise ce ti znaciti dobar aftermarket kuler za procesor. Imas za oko stotinak eura Asrock Extreme 4 plocu sa kojom te klokove sigurno mozes da dostignes. Za nesto vise preko toga zavisi od samog procesora i hladjenja koje imas na njemu.
 
Nazad
Vrh Dno