Šta je novo?

i5-2500k

Za sada najbolji batch L041C124 trazi ~1.35v za 5Ghz... pa ko ga navata
 
ahahahahaha,
dobra fora, pa nek poruce od negde de ih ima

a oni bi porucili, kao i ja, od em2i-ja, no oni isporucuju samo kroza Srbiju

..nego, zeljko na koliko si natjero tvog 2500-kera? ..ne znam dal' da uzimam za ove moje 2 5850 jednog
 
Poslednja izmena:
a oni bi porucili, kao i ja, od em2i-ja, no oni isporucuju samo kroza Srbiju

..nego, zeljko na koliko si natjero tvog 2500-kera? ..ne znam dal' da uzimam za ove moje 2 5850 jednog

4.8Ghz na 1.4v ili 5Ghz ma 1.5v, 24h prime/linx stabilno, za 5.2Ghz treba bolje hladnjenje i dosta veca voltaza ~1.55+v
 
Uskoro licna iskustva ,)
 

Prilozi

  • 2500k.jpg
    2500k.jpg
    241.1 KB · Pregleda: 231
Poslednja izmena:
Dobre su ti te mindjuse od 2500K-arata :D
 

Prilozi

  • Photo0033 (768x1024).jpg
    Photo0033 (768x1024).jpg
    529.4 KB · Pregleda: 165
  • Photo0034 (1024x768).jpg
    Photo0034 (1024x768).jpg
    499.4 KB · Pregleda: 131
  • Photo0035 (1024x768).jpg
    Photo0035 (1024x768).jpg
    560.9 KB · Pregleda: 142
  • Photo0036 (768x1024).jpg
    Photo0036 (768x1024).jpg
    560.2 KB · Pregleda: 139
slobodno (ponovo) rezervisi svoj primerak u najboljem shopu u zemlji :)
 
LOL za minđuše. A ja mislio da sam šmeker što nosim privezak za ključeve od starog Athlon-a.
 
imamo ih jos brdo ali me mrzelo da ih izlazem za slikanje ;)
 
I ja se dokopah jednog primerka.

Jos uvek sam u fazi testiranja i podesavanja. Neke svoje utiske cu napisati kasnije.
 
I moja malenkost je udomila jedan 2500K, nikako da stignem da probam malog!
Na box cooleru sam pa i ne pomišljam o nečem ozbiljnom.
 
Zanimaju me iskustva sa ASUS P8P67 i undervoltom....imam neki utisak da plocha zestoko undervoltuje i to me zesce nervira pored katastrofalnog EFI BIOS-a....
 
Ajde lepo neka neko testira te procesore kako treba, u Adobe paketu, Autodesk Maya (renderi) i nekim ozbiljnijim stvarima, a ne samo da kacite rezultate klokovanja, linx, ko moze preko 5Ghz i ciji je veci..., pa da vidimo da li preci na Sandy.
 
Ajde lepo neka neko testira te procesore kako treba, u Adobe paketu, Autodesk Maya (renderi) i nekim ozbiljnijim stvarima, a ne samo da kacite rezultate klokovanja, linx, ko moze preko 5Ghz i ciji je veci..., pa da vidimo da li preci na Sandy.

Svaka ti je na mestu Doktore....iskreno moj sin i ne primecuje neku razliku sa i5-750 (4.2GHz) i i5-2500K (4.5GHz)....ovo je sve samo bacanje para....ali ajde...kada imamo neka bacamo...isto kao i za grafike imash jedno 3264643543435434 miliona grafika od 10000 - 40000 dinara....a razlike....ma ...boli me uvo da li imam 100fps ili 150fps-a....jedino Metro i Crisys...koji smo odigrali pre Hrista....ostalo metla...znachi ne vredi ako imash neki 1156 ili 1366...no ako mozhesh utopiti svoje i uz neku malu doplatu ili nikakvu :) preci na Sandy onda DA :)
 
odlichan je sandy, performanse, temp, turbo 2.0... ni u jednom pogledu proc nije stagnirao u odnosu na prethodne iX procesore ali da je neki opasan pomak... nije... ja ne vidim u realnom radu nishta epohalno prelazechi sa e8600 na 2500k clock for clock...

samo jedno mi je malo chudno, izmedju core 0 i core 3 razlika u temp na idle mi je i do 10C... jel i kod vas slichna situacija ili sam ja malo loshe naneo pastu?
 
Poslednja izmena:
odlichan je sandy, performanse, temp, turbo 2.0... ni u jednom pogledu proc nije stagnirao u odnosu na prethodne iX procesore ali da je neki opasan pomak... nije... ja ne vidim u realnom radu nishta epohalno prelazechi sa e8600 na 2500k clock for clock...

samo jedno mi je malo chudno, izmedju core 0 i core 3 razlika u temp na idle mi je i do 10C... jel i kod vas slichna situacija ili sam ja malo loshe naneo pastu?

Ja sam trenutno na box-u i temperaturna razlika među jezgrima postoji i kreće se od 5-10C, ali mislim da je to definitivno zbog različite opterećenosti samih jezgara.
E sad ako je i u idle režimu tako onda je problem verovatno do temp. senzora a primetio sam da sa novim Real temp-om imam mnogo ujednačenije temperature jezgara u onosu na očitavanje koje daje Aida64.
 
Posle koriscenja C2D procesora oko 3 godine za mene je SB nebo i zemlja u pogledu performansi.Jednostavno mi je komp "prodisao" :)

Takdje sam primetio razliku u temperaturama izmedju jezgra 0 i 3 i ona se krece do nekih 7C. Prvo sam mislio da je do losije montaze ali izgleda da to i nije retka pojava.
Inace za ocitavanja koristim RealTemp 3.67
 
nznm koji si c2d imao ali e8600 4Ghz vs 2500K 4Ghz, u 3d mark11 physics test rezultat je tachno duplo bolji (+- 3%) shto logichno proizilazi iz same kolichine jezgara... da je koeficijent napretka bar 2.2 onda bi mogli da prichamo o "nebo i zemlja"... ovako... malo je to blizhe zemlji... ;)
 
^^

Potpuno mogu da razumem tvoja razmisljanja jer da ne gresim dusu i ja sa E8500 u ono vreme nasviranog na 4.2 ili 4.4ghz za svaki dan, nisam primetio ama bash nikakvu razliku kada sam preshao na i7 920 [ isto sada radi na 4ghz ht ON ili 4.2 ghz bez HT-a ] .. Kolicina rama je uvek bila najmanje 4gb i nebitne su latencije i sama brzina [ osim naravno u 2d testovima tipa super pi ili wprime]

Treba biti iskren i realan. GTA nisam nesto puno igrao jer nisam fan toliko destruktivnih igara, ali verujem da od igara upravo ona moze biti jasan pokazatelj da li se "isplati" tj da li se vidi razlika ili ne. Ja da budem do kraja iskren - ne vidim tu nikakvu razliku.

Kada sednem za sestrin komp 2gb rama i E7400 - e tu je razlika zaista ocigledna jer em je procesor na default-u, em je 2gb ddr2 rama na 667mhz...


No kako ovo ne bi bio totalni offtopic, evo jedan link vezano za Sandy Bridge procesore koji i nije bash .. kako se ono kaze... optimisticki

http://www.engadget.com/2011/01/31/intel-finds-sandy-bridge-chipset-design-flaw-shipments-stopped/
 
Ima i druga strana novcica, ko ne oseti razliku izmedju e8xxx, e5, e3xxx na i5/i7 bili oni stara ili sandy bridge generacija, iskreno ni netreba da prelazi :)

mislim za surf je dovoljan i atom za vecinu potreba :p
 
Ima i druga strana novcica, ko ne oseti razliku izmedju e8xxx, e5, e3xxx na i5/i7 bili oni stara ili sandy bridge generacija, iskreno ni netreba da prelazi :)

mislim za surf je dovoljan i atom za vecinu potreba :p

zato ja i da predjem na atom osetio bi ubrzanje, ovaj ol tajmer se nikako neda otudjiti, valjda cu se i ja njega vec jednom resiti... :-D!
 

Prilozi

  • Screenshot_6.jpg
    Screenshot_6.jpg
    2.7 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Ima i druga strana novcica, ko ne oseti razliku izmedju e8xxx, e5, e3xxx na i5/i7 bili oni stara ili sandy bridge generacija, iskreno ni netreba da prelazi :)

mislim za surf je dovoljan i atom za vecinu potreba :p


Srecom tu je marketing kako na GPU tako i na CPU polju i "radi svoje" .. A kako da zna taj neko ko prelazi sa E8600 na Sandy Bridge osim shto se nagruva upravo tog marketinga i FUD-a na internet forumima i raznim sajtovima??? To bukvalno ne moze da se zna dok se projekat ne prenese sa jedne masina na drugu. Zar ne ?
 
Ima i druga strana novcica, ko ne oseti razliku izmedju e8xxx, e5, e3xxx na i5/i7 bili oni stara ili sandy bridge generacija, iskreno ni netreba da prelazi :)

mislim za surf je dovoljan i atom za vecinu potreba :p

o chemu ti tachno? ko je rekao da pomaka nema? naravno da ima, pa dobio sam josh 2 cora, sa duala na quad mora biti napretka... ali nekog revolucionarnog napretka od c2d arhitekture do sandy arhitekture NEMA... turbo 2.0 je odlichan feat, dinamichki overclock procesora je trebao biti uveden odavno i na sandy-ju je odradjen odlichno... manji je proizvodni proces, manja potroshnja, temp... sve su to pozitivne stvari ali kad dodjemo do performansi procesora u aplikacijama koje iskorischavaju efikasno multi core sisteme razlika u odnosu na c2d arhitekturu clock for clock je marginalna. dakle ne prichamo o surfu i wordu, prichamo o poslednjem 3d mark11.

nisam imao c2q pa ne znam kako su se oni skalirali u odnosu na c2d ali verovatno ne toliko dobro kao sandy, jer ipak je c2q dva c2d stavljena ispod istog heatspreadera dok je iX "true" quad core...
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno