Šta je novo?

i5-2500k

Ma nebrini ni se radice na istim latencama mozda malo manjem kloku nista drasticno :)
 
Mnogi kazhu da ih ima...no niko ih zasada nije video :)
Znachi nazalost totalno sam se smorio....K CPU-a nema NIGDE i izgleda da ih nece ni biti bar josh 10 dana a da su neki koji su BOX i da imaju garanciju....
 
Poslednja izmena:
Ja sam dobio informaciju iz w*nw*n-a da se 2500K očekuje sredinom februara.
 
Za metar dana tek??? Baš su agilni...

Očigledno ne uspeva intel da isporuči dovoljno procesora, plus što su naši distributeri zadnja rupa na svirali na globalnom tržištu, i niko ih ne ferma 2%. Verovatno će stići ovde 2500k onda kad stigne i nekom malom Senegalcu u Dakaru, jer naše tržište otprilike na tom nivou tretiraju.
 
I koliko ce ih stici, 4 ili 5 komada? :d Bolje cekajte bulldozera :)
Inace, ima ih sasvim dovoljno, eno, na newegg-u je 'In stock. Limit 5 per customer.'. Boze zdravlje, meni stize 2600K za par dana :)
 
linx sa avx podrskom + windows sp1 = 130Gflops/s na 4.8Ghz :)



inace u odnosu na prime/linx klasican upotreba AVX instrukcije dize potrosnju za 30% dok je zagrevanje enormno, za klasican rad moze i 5.2Ghz na vazduh ali za linx(avx) nema sanse

Evo i za poredjenje 5Ghz linx/prime ali linx (avx 256bit) nema sanse jer se temperatura zakuca na 99C

 
Poslednja izmena:
odlicni rezultati, nego 1.47x napon mi se cini kao visok i koliko sam procitao iznad 1.4v nije za svaki dan.
kakvi su ti utisci u realnom radu, gejmingu, jesi zadovoljan plocom, da li bi je menjao za drugu neku, zagrevanje, stabilnost ovo ono ?
 
@zeljko
Nemoj ga ga prziti toliko 92c je puno uzmi neki bolji kuler;)
 
Poslednja izmena:
odlicni rezultati, nego 1.47x napon mi se cini kao visok i koliko sam procitao iznad 1.4v nije za svaki dan.
kakvi su ti utisci u realnom radu, gejmingu, jesi zadovoljan plocom, da li bi je menjao za drugu neku, zagrevanje, stabilnost ovo ono ?

Zadovoljan sam plocom nisam imao problema cak ni sa beta biosom (clear cmos-a posle sastavljanja svih komponenti resava probleme ako bios baguje podesavanja)
Naravno za stabilnost treba da nagruvas dovojno voltaze za odredjenu frekvenciju kod mene je to 1.37-1.4v (load) za 4.8Ghz i 4.7-4.9v za 5Ghz a vidim za vecinu koji su dogurali do 5Ghz te napone zahteva, ima neki koji tvrde i dosta manje ali pitanje posto svi koriste LLC (load line calibration) pa se u datom momentu nakon screenshota moze lazirati veoma lako ili cak ne biti svestan napona pri max loadu (jer se napon prilagodjava opterecenju)

Koliko zvucilo lak OC uopste nije tako bas zbog napona i LLC-a pri 5Ghz kako bi se odrzala temperatura, inace kod mene je aktivan eist, c1e, c3 i c6 bas zbog napona koji mi je u idlu ~1V sa frekvencijom od 1.6Ghz

Inace sa 100% stabilnost jedino se linx sa novom verzijom linpack-a sa http://software.intel.com/en-us/articles/intel-math-kernel-library-linpack-download/
i win7 sp1 priznaje jer jedino zna da optereti sandy bridge propisno...

@najj
vazdusni kuleri ce tesko bolje izuci, gledao sam strane forume i Noctua NH-D14 se nije puno bolje pokazala... pod ovom ne racunam likove koji drze otvorene prozore i snizavaju temperaturu sobe na 10-15C (*****i) kao i one koji vrte obican linx
inace temperature su dosta manja u realnom radu ja sam cak radio benchmarke na 5.2Ghz i ludih 1.6v bez ikakvih problema (3d mark 2006, aida bench,itd..) ali mi post u pod forumu "korisnicki opisi" nije prikazan a i nisam ga zavrsio jer sam postovao samo prvi deo :(
 
evo i testova na 5.2Ghz, crysis, far cry 2 i 3d mark 2006, cinebench
napon je sulud auto do 1.6v (jednostavno nisam testirao najnizi stabilan jer ne nameravam da ga teram na tim podesavanjima sa vazdusnim kulerom a i u toku testa je varirao od 1.4-1.5v)





 
Oces da kazes da je Noctua NH-D14 ista ko taj tvoj :d evo ja ti kazem barem 5c je bolja ;)
 
Oces da kazes da je Noctua NH-D14 ista ko taj tvoj :d evo ja ti kazem barem 5c je bolja ;)

Pa da al sta je 5C ako je i toliko bolja, lik je radio linx (obican ne 256bit) na 5Ghz i nizim naponom od mene i imao je 90C sa NH-D14, mislim i ja sam radio linx po 20-30 minuta na 0.04v nizem naponu (naravno temperature su odma bile nize za 3-4c) al se sve to pokazalu kao nestabilno...(za slikanje da ali za rad jok)

Jednostavno i ovaj kuler na 5.2Ghz je pri dnu mlak a pri vrhu hladan, najveci problem je prenos toplote
 
Znam da je NH-D14 jaci kuler pogotovo se dobro pokazao na visokim klokovima zato mi je cudno da taj lik ima 90c mada sto kazes mozda je problem u prenosu toplote.
 
Voda je zakon kakav vazduh:D to pod vodu i vozis za svaki dan na 5GHz :)
 
Znachi ovakvoj ispali od Intela se nisam nadao.....prcesora nema nigde...ni u Germanistanu ni u Hungariji....uh...kod domacih distributera 0 bodova!
 
Hm..Razni podatci..Koliko sam ispratio voze Sandy preko 1.45v ali ko ce ga znati.Za memoriju manje vise.Sve koje su sertifikovane na 1.65v moze da im se spusti napon u odnosu na klok i time se resi problem mada i ovde pise da je 1.65v ok i da prolazi testove..
 
KAKO ŠTO REKOH AKO SE HLADI ATMOSFERSKIM HLAĐENJIM KAO ŠTO JE VODA ILI VAZDUH, 80C JE PRAG, SVAKAKO DA VCORE NE BI ZBOG ARHITEKTURE TREBAO DA PRELAZI 1.42V. MEĐUTIM I SA 1.40V MOŽEŠ DA GA DEGRADIRAŠ AKO IDEŠ PREKO 80C.
 
Poslednja izmena:
Uzevsi u obzir subthreshold leakage koji je velikoj meri odgovaoran za ogromnu potroslnju enegrije, a i skracenje veka toliko
klokovanog procesora, dobro bih razmislio pre nego sto bi stavio toliki napon - 1.65v.
 
Ma temperature mene ne brinu ni najmanje.Znaci do 1.42v da ganjam klok i to je sto dobijem.Uh..Znaci da ubodem dobar primerak 2600K i da ga nasviram i to je sto je ;)
 
Konačno imaju da se kupe procesori ali je cena veća za 1000din. a dinar je u medjuvremenu ojačao u odnosu na evro. :(
 
ne zalite se, no drijesite kesu:) ..ni u shvabiju ih jos nema, a vi ste ih dobili
 
Poslednja izmena:
Ja uzeh moj juce...samo jos ploca i ram danas pa ce da vidimo kako to radi :)
 
Nazad
Vrh Dno