Šta je novo?

i5-2500k

Келераба фтв :Д
 
:) nevidoh neki i7 na 8Ghz
 
Mozda zato sto i7 ne 'fura' NetBurst filozofiju? :)
POZ
 
Koji su maximalni dometi SB-a ? Mislim na extreme oc.
 
Koliko sam cuo, 2500k vec na -45°C ima coldbug, tako da nije za neki previse ekstreman klok...
 
Exactly, ovde se prica o SB-u, pa su cifre od 8GHz trenutno nedostizne...
 
Na vazduhu kako ih vecina korisnika tera nisu dostizne,kada izadje nesto na cemu ce stvarno moci da se overklokuju (pod ovim mislim na dizanje bclk-a a ne samo mnozioca koji i bakica moze da podigne http://www.youtube.com/watch?v=_GR5_X1CfUA&feature=player_embedded) ,onda ce sudeci po klokovima na vazduhu mozda i to biti moguce...Inace ima i7 procesora koji su uradili validaciju na 7ghz a testove odradili tik ispod tih 7 ghz....
 
Poslednja izmena:
Sorry, 8GHz i preko, stvarno sam neobavešten.
Neko jednostavno voli da potera svoj hardware preko proizvođačkih specifikacija, a što se baljenja tiče, tu su maramice najbolji lek.:d

ALI CELERONI!!! :d
To ih teraju preko 8GHz da bi imali performanse nekog i3 procesora :p
 
Poslednja izmena:
:D

baba bi leba preko pogace
 
Intel je uradio pravu, "fenomenalnu" stvar, za vecinu ljudi.

Obicni korisnici koji ne znaju sta je overklok, kupice bilo koji procesor i H67 plocu.
Dobice integrisanu grafiku, brz, procesorski veoma jak sistem, za surf, office i skoro sve normalne primene. Ko hoce i da se igra dodace graficku kartu.

Druga grupa, koji znaju sta je overklok, ali nisu bas previse strucni, vicni,ili ne znaju razliku izmedju K i obicnih Sandy Bridge procesora, uzece P67 plocu i bilo koji procesor iz serije i5 2XXX.( Mada bi tu trebalo staviti:"Core i5 & i7 non-K series = partially unlocked These CPUs are “partially unlocked”, the multiplier can be adjusted up to +4 the factory setting.")
Ukljucice turbo i na primer OC Genie, ploca ce sama sve da odradi i namestice maksimalni klok za odgovarajuci procesor. Stavis i ne mislis!

Treca grupa, entuzijasti i oni koji znaju sta znaci slovo K na kraju, uzece malo bolju P67 plocu i i5 2500k. Ovo je intel namenio pravom overkloku, otkljucan mnozioc i "nebo je granica"!

Interesantno kako je intel poredjao cene izmedju njih, po 10 dolara, za bukvalno isti procesor, zavisno od toga na koji mnozilac ih je zakljucao, a najsmesnija je bila cena od 500 dinara razlike kod nas izmedju 2500 i 2500K, sad vidim da je povecana na 1200.

Poenta je da ne mozete vise da uzmete npr. i3-2300 i da ga kloknete na 4.5 Ghz, vec samo do brzine da radi kao i3-2400.

Isti procesori, iste performanse, skoro iste cene i i3-2500K kome je dopusteno da bude novi Celeron A-300, mozda cak i da ga nadmasi!

A sto se tice videa, nema vise ni osecaja da ste uradili nesto i uzivali u tome, kad moze i vasa baka to isto da uradi:d
 
zogi, sve je to lepo smisljeno, ali sta ce entuzijistima integrisan GPU?

Protiv sam ogranicenja overklokinga procesora.

Ovako imamo samo dva izbora (od Intela): i7-2600k i i5-2500k (dok se ne pojave ostali K procesori, kojih nece biti nesto puno).
Jedan je oko 300 evra a drugi 200.

Not much of options.
 
a najsmesnija je bila cena od 500 dinara razlike kod nas izmedju 2500 i 2500K, sad vidim da je povecana na 1200.

pa kad ne znate da držite jezik za zubima :d (ne odnosi se ovo lično na tebe zogi, već na sve) svako malo neko pomene ovu glupost u razlici u ceni a već je poznato da ovaj forum čitaju i vlasnici naših komp.trgovina :D sad mogu ladno da podignu cenu za 2500K i 5000 dinara, ako ga imaju već sutra će ga neko kupiti i po toj ceni (sad više ne može, kasno je, ne rade :-devil-: ).

P.S. ali najbolji je onaj rus na 13-tom mestu sa stok kulerom, mora da živi na sibiru pa je izneo komp na terasu :D
 
Poslednja izmena:
AtiRage:

Entuzijastima i ne treba, ali racunaj to kao dodatni bonus koji nema svrhe u tom slucaju, jer se nece ni koristiti.

Sirius9:

Znam ja itekako da drzim jezik za zubima,) , pomenuo sam to tek kad je vec skocila cena. A ne bojim se ja za vlasnke naših komp.trgovina-trgovce, znaju oni kad je neka roba trazena da treba odmah podici cenu! Mada, da budem iskren nisu ni svi podigli toliko cenu.

Opet, ovo je nov proizvod, prvi talas, nije ni ta cena tako pristupacna, bice to sve jeftinije na prolece.
 
Mislis da ce Intel spustati cenu?
Nisam primetio da im je to neka navika..
 
pa kad ne znate da držite jezik za zubima :d (ne odnosi se ovo lično na tebe zogi, već na sve) svako malo neko pomene ovu glupost u razlici u ceni a već je poznato da ovaj forum čitaju i vlasnici naših komp.trgovina :D sad mogu ladno da podignu cenu za 2500K i 5000 dinara, ako ga imaju već sutra će ga neko kupiti i po toj ceni (sad više ne može, kasno je, ne rade :-devil-: ).

P.S. ali najbolji je onaj rus na 13-tom mestu sa stok kulerom, mora da živi na sibiru pa je izneo komp na terasu :D

Vlasnicima nisu potrebni forumi da bi podigli cenu.
Kod hasih vlasnika je bolje da se zaradi 100€ po komadu , nego da prodaju 10 komada sa zaradom 10€ po svakom.
NAsi vlasnici bi da zarade kucu posle samo godinu dana rada.
Pa se posle pitamo, zasto firme propadaju.
Nezajazljivost.
 
...srecom nisu svi taki
:)
 
Ja znam da svi nisu. Ali ima i onih koji jesu.

Ne zelim da se raspravlja o cenama kod nas, o PDV-u, a koje su cene napolju. Ko zeli da sazna moze da poseti Google. A mislim da vec postoji tema.

Samo sam primetio da je jedno vreme razlika u ceni bila 500 dinara, sto je manja razlika, nego u Americi i koja iznosi 11 dolara. I da je mnogo bolja kupovina 2500K.
 
pa i ja sve gledam da uzmem 2500k sa nekom ( asus-msi )p8p67 plocom za 300$ al ne ide ili 2600k za 300$ al ne ide ni to za sada. :D

na zalost cene su kod nas takve kakve jesu.
 
ma vecina ddr3 ce da radi i na manju voltazu, da ne kazem napon ..ako ne na 1.5v, onda blizu
 
ja bas gledam taj xms3 da uzmem sto spominju na tom forumu.. ne znam samo da li ce moci raditi na toj frekvenciji/latenciji sa 1.50-1.57V
 
Nazad
Vrh Dno