Šta je novo?

i5-2500k

@Igor

Možeš li malo detaljnije opisati problem sa kulerom. Šta tačno znači "Naopako postavljen srebrni deo"
 
Možeš li malo detaljnije opisati problem sa kulerom. Šta tačno znači "Naopako postavljen srebrni deo"
Najlakse je da pogledas dve slike koje sam postavio, prva je kako deo treba da izgleda / druga je deo koji sam dobio (rotiran je metal u rupama za 180 stepeni, problem je u tome
sto je na jednom kraju uzak, a na drugom prilicno siri).
 
Da sad vidim. Našao sam neke veće slike gde se jasnije vidi položaj rupa.
Jesi li kontaktirao firmu. Da li hoće da zamene ceo kuler u kompletu ili imaju posebni da ti daju mounting kit.
 
Sve ovo ovde je zbog pokazivanje screenshotova i ***cenje
Oni kojima stvarno treba 5ghz za rad ima mozda dvoje na forumu.

To nije tako prosto opisati..OC nije proizisao iz zajebancije vec iz entuzijazma,sprotskog duha i ljubavi..
Pored toga sastav komponenti trazi i odredjen sklad.U prevodu jedno drugo treba da prati u vremenu.
Stoga nekad je potrebno nasvirati CPU da bi se izvukle maksimalne performanse iz svog setup-a.
A kad vec OC-ujes onda to radis do maximuma a ne polovicno jer nema svrhe baviti se ovim stvarima ako nisi maher i ne odradis posao do kraja!
Sandy ovakav kakav je sam nalaze,izaziva da se izvuku maksimalne vrednosti pored toga sto je Sandy doneo jednu malu revuluciju na polju Mhz-a.
5 Ghz do sad nije bilo moguce postici na vazduh a kamo li stabilno za svaki dan..Cifre kao sto su 4.6-4.8 Ghz su ekstremno visoke a koliko smo videli Sandy na ovim frekvencijama ide za svaki dan..
Sta reci osim fantasticno ;)
 
Bolje da radite BOINC sa nama nego da vrtite po ceo dan 3dmarkove.
Barem koristite CPU u neke bolje svrhe :)
 
Oni kojima stvarno treba 5ghz za rad ima mozda dvoje na forumu.

Pa nije bas tako, sto se tice programiranja, neka praksa, bar meni, je 10-20 linija koda, pa debug (radim u asp.net-u).
i5-2500k na 4.5 Ghz mi je po mom iskustvu bar 20% brzi od i7 880 na 3.8 Ghz + deluje mi i da je hladniji (ultra tihu masinu imam), sto su, bar meni, dve stvari koje
mnogo vrede (necu reci da tih 20% meni povecava produktivnost, vec imam mnogo vece uzivanje u radu, sto mi je i najbitnije).
 
5 Ghz do sad nije bilo moguce postici na vazduh a kamo li stabilno za svaki dan..Cifre kao sto su 4.6-4.8 Ghz su ekstremno visoke a koliko smo videli Sandy na ovim frekvencijama ide za svaki dan..
Sta reci osim fantasticno ;)

Da li si siguran da niko nije terao 5 GHz na vazduhu,pre sandy bridge :eyebrows: ?

Tacnije, 980X @ 4988MHz na vazduhu,voltage 1.599V


GTX 260@ 844/1250 isto na vazduhu,napon 1.29V


[youtube]rdhgm_dUUQc[/youtube]

:-devil-: ;)
 
^^ proc od 1000e napsram 300e :)
primerak jedan u xxxx koji moze to da izvuce naspram svakog SB koji ide do 5ghz ;)
A i mislio sam da je covek rekao 24/7 5ghz, ako taj 1.6v moze da izdrzi 24/7 onda stvarno dobar primerak :p
A inace super rez, gz :)
 
^^ proc od 1000e napsram 300e :)
primerak jedan u xxxx koji moze to da izvuce naspram svakog SB koji ide do 5ghz ;)
A i mislio sam da je covek rekao 24/7 5ghz, ako taj 1.6v moze da izdrzi 24/7 onda stvarno dobar primerak :p
A inace super rez, gz :)

Nisam mislio na cenovnu razliku procesora.
Znam da skoro svaki SB moze i preko 5GHz. Ocekujem da cu ici 5.3-5.4 GHz sa svojim SB. ( mozda i bolje :p )
 
Nisam mislio na cenovnu razliku procesora.
Znam da skoro svaki SB moze i preko 5GHz. Ocekujem da cu ici 5.3-5.4 GHz sa svojim SB. ( mozda i bolje :p )


mozda da a mozda i ne

ASUS shared some information with us on what it has seen pertaining to the 2500K and 2600K successfully scaling to.

The results below are based on the range of the CPU turbo multiplier when overclocking.

Results are representative of 100 D2 CPUs that were binned and tested for stability under load; these results will most likely represent retail CPUs.

1. Approximately 50% of CPUs can go up to 4.4~4.5 GHz

2. Approximately 40% of CPUs can go up to 4.6~4.7 GHz

3. Approximately 10% of CPUs can go up to 4.8~5 GHz (50+ multipliers are about 2% of this group)
 
a kada smo vec kod overclocking-a evo i nekih preporuka..

K series overclocking and voltage range recommendations

Quick Note regarding Voltage Scaling – Internal binning of both D1 and D2 parts we discovered consistent voltage scaling patterns.

1. For K series parts, the stock voltage supplied will allow for consistent overclocking generally up to a multiplier of 43x. There is potential for the multi to be raised to 44x depending on the load induced. This default voltage range be approx 1.240 to 1.260 under load.

2. Increased range between 44 to 47x multipliers will generally require a voltage range between 1.30 to 1.375V with an LLC recommended setting of high to ultra high.

3. Increasing the range between 48 to 50x multiplier will generally require a voltage range between 1.40 to 1.500 with a LLC recommended setting of ultra high.

4. Increased range between 50 to 52 (52 generally considered peak max multiplier except for rare 54x parts) will generally require a CPU voltage range between 1.515 to 1.535V with LLC at Ultra High and potential fine adjustments to the CPU skew range.

Overall a key item to note is the best voltage to oc scaling range potential for the turbo multiplier is 1.400 to 1.425 vcore. Using this voltage range with an LLC recommendation of ultra high will generally provide the best scaling potential with proper load temperatures*. We have generally found exceeding this voltage will not provide additional scaling or will increase load temperatures to a high level with synthetic load applications ( like Prime, Linx, OCCT ). Should you use more realistic loading testing (our recommendation is a combination of AIDA64 stress test, PC Mark Vantage) then temperatures under will be considerably under the max TDP rating.
 
Trebao si da probas da izvrtis mark,mozda je moglo.:D;)
Steta sto necemo saznati,da li je moglo... :wall:

:wave:
Nemoj reci dva puta.. ;) I dan danas mogu da ga probam ako se do sad nije degradirao posto sam ga nasvirao i tako ostavio..
Inace veruj mi da sam siguran da bi mozda i mogao na 5.0 Ghz da prodje neki mark (Aqua,3D Mark) ali nista ne tvrdim..Bio je dobar primerak..
Inace validaciju na hwbot sam ostvario tek kasnije..To sam uradio jos davne 2006/2007-me godine:p Tako nesto..Ne secam se tacno..
 
Poslednja izmena:
Nudio sam ti davno da ga cepimo na LN2..Secas se..Inace u to vreme sam bio treci na svetskoj rang listi za taj CPU.Malo mi je falilo da budem prvi ;)

Pa i onda smo trebali da uparujemo GTX295 pa si ti bio sprecen..
Ali bice hardvera,bice ludila,imacu sad uskoro dosta uslova a i bicu motorizovan pa cemo praviti festu..Cevapi,pivce,LN2 i Mhz-i :)
 
Poslednja izmena:
Tek sam sada video da se za SB preporučuju ram memorije koje rade na 1.5V. Da li to znači da se mogu koristiti memorije na 1.65V ali da smanjuju vek trajanja procesora, i da li je uopšte moguće spustiti napon na 1.5V a da memorija radi stabilno?
 
Pazite ovo... Uzeh danas u firmi sa bannerom na vrhu foruma Megahalems, cena je bila vise nego ok, vec sam pripremio noctua coolere, itd...

Izvadio plocu, skinuo V8, krenuo sve da sklapam, kad ono, cooler ne moze da se fiksira, kada se zaviju srafovi dela koji fiksira cooler ima oko 50mm viska, rekoh sta znam, jos jednom kroz uputstvo, isto, izvadim 1156 plocu, probah da stavim na nju, isti problem, juri po forumima, gledaj svuda, niko ne spominje i najmanji problem...

Na kraju prodjem kroz slike na sajtu Prolimatec-a, kad deo sa kojim se fiksira cooler ima naopako postavljen srebrni deo... Da covek ne poveruje, zaista koje su sanse :):

-Ovako treba da izgleda:
201092173624501.JPG


-Ovako izgleda moj:
img20110113212630.jpg

I meni se mrdao isto retention kit na megahalemsu, to je normalno. Zategne se kad staviš kuler i staviš šrafove. Jesi siguran da su navoji naopako?
 
Dobar prockas ovaj i5-2500k cim ga uporedjujete sa (skupljim) procesorima vise klase :)
 
I meni se mrdao isto retention kit na megahalemsu, to je normalno. Zategne se kad staviš kuler i staviš šrafove. Jesi siguran da su navoji naopako?

Da jesam, danas sam otisao do firme gde sam to uzeo, pogledali smo drugi primerak istog cooler-a, plocica je zaista bila problem, doneo nov cooler kuci, monirao za 10 min, bez i jednog problema.
 
To nije tako prosto opisati..OC nije proizisao iz zajebancije vec iz entuzijazma,sprotskog duha i ljubavi..
Pored toga sastav komponenti trazi i odredjen sklad.U prevodu jedno drugo treba da prati u vremenu.
Stoga nekad je potrebno nasvirati CPU da bi se izvukle maksimalne performanse iz svog setup-a.
A kad vec OC-ujes onda to radis do maximuma a ne polovicno jer nema svrhe baviti se ovim stvarima ako nisi maher i ne odradis posao do kraja!
Sandy ovakav kakav je sam nalaze,izaziva da se izvuku maksimalne vrednosti pored toga sto je Sandy doneo jednu malu revuluciju na polju Mhz-a.
5 Ghz do sad nije bilo moguce postici na vazduh a kamo li stabilno za svaki dan..Cifre kao sto su 4.6-4.8 Ghz su ekstremno visoke a koliko smo videli Sandy na ovim frekvencijama ide za svaki dan..
Sta reci osim fantasticno ;)

Ma idi. Veliki si entuzijasta ako promenis 2 parametra u Bios-u. Lepo je to kada nasviras cpu do daske, ali ne vidim sta se ima time pokazivati i baliti na 100 poena vise u benchmark programima.
Jedini slucaj gde vidim uzbudjenje oko OC-a je kada se koristi hladjenje tecnim azotom i kada se ide na frekvencije od preko 8 GHz. A ovo ostalo moze svaki klinac.
 
Nazad
Vrh Dno