Šta je novo?

i5-2500k

Cpu+M.B oko 370 EU, memoriju (Gail 1600 4x2 Gb) + cooler (CoolerMaster V8 sa Noctua NF-P12 fanom) sam zadrzao sa starog racunara.


Vcore varira, u Bios-u je podeseno 1.29, ali pod load-om ploca dodaje napon.

Evo wPrime i Winrar rezultata na 4.5 Ghz (uopste ne deluje lose):



Odlično, ustvari fantastično za 200e CPU!!!

Dostavljam rezultate sa mojim i7-970 reference radi (kako mi stoji za svaki dan, na [email protected] i 65C u full loadu, inače može do oko 4.3-4.4GHz na vazduhu). Realno, ipak bez obzira na viši klok i interna ubrzanja ne može i5-2500K sa samo 4 threada da priđe Gulfu čim je nešto zahtevnije u pitanju, videćemo još i7-2600k.


i7970v.jpg
 
Poslednja izmena:
@igor
znam da nema ht nego sam na brzinu okrenuo winrar sa mojim i ukjlucenim ht-om
poredio sam za sad kao neki test(winrar bench) sa tvojim da vidim jacinu i5-2500k na 4.5 u odnosu na i7-920 na 4.2
i slazem se sa M-M da je ipak slabiji zbog ht-a
 
Poslednja izmena:
Evo novih testova (@5Ghz):


 
LinX je najbolji pokazatelj. Ocekujemo screenshot.
 

Dosta se greje na ovoj voltazi (dok odradi wPrime 1024M vec je na 90°C, inace imam V8 + noctua fan), sa nekim dobrim vodenim hladjenjem 99% sam siguran da bi bio stabilan.
 
Poslednja izmena:
Daj screen sa LinX-om. Taman da vidimo i koliko ima GFlopsa :)
 
Tesko da ce taj kuler da ohladi cpu @ 5ghz pod linxom.
 
pa sa linxom bi nabio 120C (znam da ne bi.. al ono,ako u primetu nabije 91) Stavi recimo na 4.2ghz,pa onda daj linx. Tu bi trebalo da su podnosljive temp (valjda). gasi grejanje,i kuciste na terasu.
 
Sa ovim rezultatima stvarno mi nije jasno sto su uopste izbacili I5 2500, posebno sa razlikom u ceni manjoj od 1000din.
 
koliko je inace cena 2500k?
 
Koji užas... nova tura 2500k se očekuje sredinom februara.
 
U jbt, 5Ghz ! Jos mi reci da si ga ladio na vazduhu ? :D
 
Power draw at the wall – 290W idle, 525W running LinX:D
Malo lo li je 500 wati:d
 
Cekaj jel vi koristite bar tih 5Ghz za nesto korisno ili vam to dodje samo zayebancija ?
 
Pazite ovo... Uzeh danas u firmi sa bannerom na vrhu foruma Megahalems, cena je bila vise nego ok, vec sam pripremio noctua coolere, itd...

Izvadio plocu, skinuo V8, krenuo sve da sklapam, kad ono, cooler ne moze da se fiksira, kada se zaviju srafovi dela koji fiksira cooler ima oko 50mm viska, rekoh sta znam, jos jednom kroz uputstvo, isto, izvadim 1156 plocu, probah da stavim na nju, isti problem, juri po forumima, gledaj svuda, niko ne spominje i najmanji problem...

Na kraju prodjem kroz slike na sajtu Prolimatec-a, kad deo sa kojim se fiksira cooler ima naopako postavljen srebrni deo... Da covek ne poveruje, zaista koje su sanse :):

-Ovako treba da izgleda:
201092173624501.JPG


-Ovako izgleda moj:
img20110113212630.jpg
 
Poslednja izmena:
Pazite ovo... Uzeh danas u firmi sa bannerom na vrhu foruma Megahalems, cena je bila vise nego ok, vec sam pripremio noctua coolere, itd...

Izvadio plocu, skinuo V8, krenuo sve da sklapam, kad ono, cooler ne moze da se fiksira, kada se zaviju srafovi dela koji fiksira cooler ima oko 50mm viska, rekoh sta znam, jos jednom kroz uputstvo, isto, izvadim 1156 plocu, probah da stavim na nju, isti problem, juri po forumima, gledaj svuda, niko ne spominje i najmanji problem...

Na kraju prodjem kroz slike na sajtu Prolimatec-a, kad deo sa kojim se fiksira cooler ima naopako postavljen srebrni deo... Da covek ne poveruje, zaista koje su sanse :):

-Ovako treba da izgleda:
201092173624501.JPG


-Ovako izgleda moj:
img20110113212630.jpg

I ja uzeo u istoj firmi, samo kod mene izgleda normalno...izgleda nije do firme, nego do proizvođača ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno