Šta je novo?

i5-2500k

Igor

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
268
Poena
620
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel 12900K & SILENT LOOP 2
Matična ploča
ASUS ROG MAXIMUS Z690 HERO
RAM
KINGSTON DIMM DDR5 64GB 5600MHz Fury Beast
Storage
SAMSUNG MZ-V8P1T0BW 980 PRO 1TB M.2
PSU
Seasonic PRIME TX-1000, 1000W
Kućište
Corsair Carbide 600C
Monitor
Dell U4021QW
Miš & tastatura
REALFORCE R2 & Logitech MX Master 3S
Mobilni telefon
iPhone 15 PRO MAX
Pristup internetu
  1. Optički internet
Uzeo sam danas i5-2500k zajedno sa P67A-GD65 plocom... Prvi utisci su vise nego dobri...

Ulazi u Windows 7 na 4.85 Ghz (mislim da cak i moze vise ovaj primerak, ali nisam imao vremena da dalje testiram).

Za sada radi na 4.5 Ghz (za svaki dan, zelim tihu masinu pa je ovo idealan balans tisine/brzine).

 
Koji kuler je u pitanju? Inače svaka čast, ja bih trebao da uzmem svoj primerak negde sledeće nedelje, ako ih bude bilo... :)
 
Čestitke na kupovini; neka te služi. Koji kuler je u pitanju?!

edit: lebe mili tek sad skontah 45 mnozilac? Koja sad poenta toga, prvo su pumpali fsb sad ga smanjuju i povecavaju mnozilac?!
 
Poslednja izmena:
Sve je ovo lepo, ali neka okaci neki 3d Mark test. Sa kojom grafickom je upario ?
Koliko ga je izasla Cpu+M.B+Mem kombinacija ?
Nesto mii jr napom veliki ?
 
Pa jel otkljucan ili nije : )))

Lepo lepo.. Kao sto rekose drugari, koji je to kuler? Voleo bih da vidim megahalems u akciji... Svaka chast na kupovini..
 
Poslednja izmena:
Sve je ovo lepo, ali neka okaci neki 3d Mark test. Sa kojom grafickom je upario ?
U pitanju je 9600 GT Silent, imam ultra tih PC (za igre Xbox 360) tako da mogu da uradim test, ali graficka je veoma slaba.

Koliko ga je izasla Cpu+M.B+Mem kombinacija ?
Cpu+M.B oko 370 EU, memoriju (Gail 1600 4x2 Gb) + cooler (CoolerMaster V8 sa Noctua NF-P12 fanom) sam zadrzao sa starog racunara.

Nesto mii jr napom veliki ?
Vcore varira, u Bios-u je podeseno 1.29, ali pod load-om ploca dodaje napon.

Evo wPrime i Winrar rezultata na 4.5 Ghz (uopste ne deluje lose):


 
Duplo veca brzina u winrar benchu u odnosu na moj Athlon x4. Stvarno opasno brz proc :)
 
Cene su extra :trust: :S: CPU+MB isto koliko jedan prosecan laptop :S:...sto je mnogo mnogo je ...
 
Sandy Bridge: CPU+MBU+RAM= 410e.

Laptop za te pare dobar je samo za Word i Excel.
 
Ulazi u Windows 7 na 4.85 Ghz (mislim da cak i moze vise ovaj primerak, ali nisam imao vremena da dalje testiram).

Za sada radi na 4.5 Ghz (za svaki dan, zelim tihu masinu pa je ovo idealan balans tisine/brzine).

Ajd probaj max oc, pa posle vrati na clock za svaki dan :)
 
Poslednja izmena:
Pa rece covek gore 370e, odakle tebi tih 300? :trust:.
 
Sandy Bridge: CPU+MBU+RAM= 410e.

Laptop za te pare dobar je samo za Word i Excel.

Ne bih se slozio da C2D neintegrisana ati i 3gb rama moze samo office da podnese ( ne bih da idemo u offtopic)

Da za ovu konbinaciju ima i jeftinijih ploca;) kao na primer MSI P67A-C45 :)

Ima i jeftiniji procesor i jeftinija ploca tzv. entry level koji ti pruza zadovoljstvo jedino sto nosi naziv SB jer za taj novac ima boljih kombinacija, a za mainstreem je po meni i dalje dosta skupo , bar 50 evra bi trebalo da bude jeftinije, naravno da entuzijastima koji jure novotarije ovo nije mnogo.
 
Gde si uzeo ako nije tajna?
Firma sa banner-om na vrhu foruma.

Da za ovu konbinaciju ima i jeftinijih ploca kao na primer MSI P67A-C45
Slazem se 100%, iskreno nisam hteo da rizikujem sa slabijim modelima (mada koliko sada vidim razlike su jako male, ako ih uopste i ima).

Cisto kao info, ovo je upareno sa tri Sandforce 1200 SSD-a u Raid 0 rezumu i sve zaista leti :) (pogotovo Visual Studio 2010 prilikom rebuild-a vecih projekata).
 
To nije bas mala temperatura! Koji kuler imas?
Edit: Video sam :)
 
Poslednja izmena:
okreni LinX pa da vidimo kako se ponasa na 4.5ghz moj na 4.2ghz sa ht on sto se tice winrar benchmark-a dobijam brzinu 4.300 KB/s
 
Mozhe rez i temperature za LinX na tih 4.5GHz.....to me onako bash interesuje,hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno