Šta je novo?

CES 2011 tableti

moj favorit je i najbolji od svih uopšte - blackberry playbook. quake3, 1080p, mp3 i slideshow fotki u isto vreme i tek malo da štucne - ja mislim da je to nešto najbolje što postoji.
 
Blackberry Playbook(sa ekranom od 10")
NI Adam.

A biće ih još, tek je počela "trka", samo treba biti strpljiv...
 
da, ali je isto vazno biti "prvi" :)
 
Zadivljujuce, ali Blackbery Playbook je stvarno fantastican. :D

Bilo sta sa tegrom i honeycombom dolazi na drugo mesto.
 
Moj favorit je onaj tablet koji bude u mom vlasnistvu. :D

P.S. Jel se ovo racuna u tablet?
[YOUTUBE]UiQ0AnlfBu4[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
da, ali je isto vazno biti "prvi" :)[/QUOT

Zavisi s koje tacke gledista posmatras? Oni drugi mogu da se uce na greskama prvih, pa da naprave bolji uredjaj(danas ionako svako svakog kopira), a opet s druge strane "ko prvi devojci, njegova devojka". Sto rece Ajnstajn: "sve je relativno".
 
pre sam mislio na to da je bitno da si prvi u komsiluku ;)
 
S tim se u potpunosti slazem, pod uslovom da supruga to ne sazna, inace ce biti:smash:
 
1. BB Playbook - fantastičan uređaj :) a raduje me što je konkurencija postala još jača i najviše glasam zbog novog igrača (QNX, izgleda da će ovaj OS, BB koristiti i u svojim telefonima sledeće generacije)
2. Motorola Xoom - Zbog toga što obožavam Motorolu i što smatram da su u samom vrhu što se kvaliteta tiče :) i zbog nove verzije Android-a
3. sve ostalo
 
Gledam ove tablete i vidim da ih ima sve vise sa Win7 OS. Sta mislite, da li je to bolje resenje od Android OS. Recimo, primetio sam da Android nema mi jednu normalnu aplikaciju u stilu Ofisa pa mi ovo dodje kao napredak (valjda ima Google Docs ali je to ipak preko neta).
 
Moj favorit je onaj tablet koji bude u mom vlasnistvu. :D

P.S. Jel se ovo racuna u tablet?
[YOUTUBE]UiQ0AnlfBu4[/YOUTUBE]

Uh, ovo mi se bas bas svidja. Pitanje je da li radi kao sto je reklamirano, pa meni wow secka u ogrimaru ponekad na mojoj masini, sta bi tek bilo ovde.
 
S obzirom da je motorola samo prikazala video xoom-a, ali ne i kako tablet zaista radi, ovde ostajem rezervisan. Ipak, da su vrhunska marka, i da ce ove godine mozda pobeci htc-u u inovacijama, verovatno i hoce (atrix je moj kad tad...)

Notion ink tek treba da se pokaze i dokaze, sada u januaru krece prodaja, pa cemo videti koliki je return rate i customer satisfactory rate...

Playbook izgleda sjajno, ali zbog os-a pitanje je koliku ce imati popularnost...verovatno najvise od bb lojalnih musterija, kojih je ipak sve manje...

Sto se acer-a tice, mislim da su najblizi mainstream-u, ali da sacekamo cene...meni je recimo onaj memo eee pad od 7 incha vrlo interesantan...
 
po meni win 7 bez nekog skina za touch je totalna glupost za capacitive ekran. sa rezistivnim i nekom olovčicom kao kod fujitsu tablet-a (onih što su laptop sa rotacionim ekranom) može i da funkcioniše. nešto je presitno za dodir a nešto prekrupno, pogotovo ako staviš large ikonice a dole desno sat, zvuk, datum ostane sitno i onda nabadaš 5 puta da ti prihvati komandu. što se tiče skinova za win 7, exo pc deluje jako upotrebljivo a takođe video sam da je u izradi mosaic skin, koji bi trebao da bude kao neka nadogradnja win7 phone interfejsa - prilagođena širokom ekranu.

možda nije tablet ali motorola atrix sa tri varijante expanzije(Monitor, Laptop i TV) je najoriginalniji koncept na sajmu. Jako mi se sviđa TV verzija pošto se interfejs razlikuje i sličan je media plejerima a takođe može da bude i standardan gde se telefon kao u bControl aplikaciji pretvara u touchpad i tastaturu. http://www.engadget.com/2011/01/09/motorola-atrix-another-look-video/ ovde imate sve tri varijante u klipu
 
Ja imam Lenovo S10-3T i stvarno zna da bude zeznuto pogoditi nesto. Ali opet - prednosti koje daje full OS za računare tipa Win7 su nemerljive. Ipak ja na njemu mogu da koristim i Office (Word, Excel) i da odigram neku igru. Nemam problema sa Flash animacijama i sl. Može sve što može neki notebook plus može biti i tablet. Doduše ni cena mu nije mala i veća je od većine kineskih tableta ali je i znatno manja nego apple ipad od kojeg je, barem po meni, mnogo funkcionalniji.
 
Ja imam Lenovo S10-3T i stvarno zna da bude zeznuto pogoditi nesto. Ali opet - prednosti koje daje full OS za računare tipa Win7 su nemerljive. Ipak ja na njemu mogu da koristim i Office (Word, Excel) i da odigram neku igru. Nemam problema sa Flash animacijama i sl. Može sve što može neki notebook plus može biti i tablet. Doduše ni cena mu nije mala i veća je od većine kineskih tableta ali je i znatno manja nego apple ipad od kojeg je, barem po meni, mnogo funkcionalniji.

Razmišljao sam jedno vreme i o tom modelu koji imaš, ali sam na kraju odustao jer mi prvo firma koja ih prodaje nije mogla da ponudi opciju sa 8-ćelijskom baterijom i više ram memorije, a drugo, ipak sam na kraju odlučio da pazarim android tablet...

Koliko ti izađe ta 4-ćelijska baterija koju verovatno imaš?
 
Do 4 časa. Inače ja sam ubacio dodatni giga memorije i sad komp leti.
 
Ok, ma sve je to lepo, ali laptop sam vec pazario, sada je tablet na redu...
 
Ja se samo plašim da tu motorolicu ne uhvate operateri (mobilni) da valjaju, u tom slučaju od normalne cene nema ni govora.
 
Motorola Xoom ima ugradjen i barometar :)
 
Ja se samo plašim da tu motorolicu ne uhvate operateri (mobilni) da valjaju, u tom slučaju od normalne cene nema ni govora.

Bas ce to i uticati da joj bude normalna cena. Jer ako ti dodje crnim kanalima i na komad, tek ce onda cena da bude nenormalna. Ovako, ako je ponude preko operatera, em ce obezbediti servis i garanciju, em ce cena polako padati...pogledaj galaxy tab, pa vec se moze naci na oglasima za 430 sto je do pre mesec i po bila misaona imenica...
 
ovaj playbook od blackberry-a xD
jao..bas je NICE!
 
Posle jednog Motorolinog telefona, njihovom brendu se ne vracam, ma koliko dobar mobilni/tablet naprave. Uzasan kvalitet.
 
moj favorit je i najbolji od svih uopšte - blackberry playbook. quake3, 1080p, mp3 i slideshow fotki u isto vreme i tek malo da štucne - ja mislim da je to nešto najbolje što postoji.

1080p, a tv tuner?

jos samo tv tuner da ubace i imace potpun nadskup mogucnosti mog portable tv-a
 
Blackberry Playbook je lepo bio demonstriran, ali verujem da svi ostali tableti sa Tegra2 procesorom mogu to da odrade isto tako lako..
U svakom slucaju ima veoma lep OS.

Kao sto su neki rekli, favoriti nam mogu biti jedino oni tableti koje cemo moci da nabavimo/kupimo/drzimu u ruci.
Jedino ViewSonicov ViewPad 10s je za sad najavljen kod nas po najavljenoj ceni od oko 400€.

A ovi ostali ce sigurno imati vece cene (kod nas) ili jedino ako neko bude imao srece da nabavi po americkim cenama i uveze bez problema.
 
Pa tako je najavljivan po raznim sajtovima - da ce biti oko 400$. A od pandurova sam video najavljenu cenu od 400€ MP sa PDV-om... Zvanicno su ga za toliko dolara najavili, ne bi kod nas ni trebao da bude mnogo skuplji (u evropskoj valuti), ali eto... videcemo vec, kad se zapravo pojavi u maloprodaji.

Kao sto kazes, 7"-ni im kosta toliko u maloprodaji.. nema puno logike u tome da veci bude jeftiniji :(

Inaces, sto se tice tableta (lol zvuci kao da pricam o lekovima) sad je sve to novo i sveze.
Poredio bih ovaj trenutak sa touchscreen telefonima, koji su u pocetku kostali i oko 1000€ a sad najjeftiniji kosta oko 150 (mozda ima i za manje).
Isto tako ce biti i sa ovim - pasce cene za godinu dana na pola ili cetvrt pocetne cene. Sad je sve ovo novo pa svi i guraju neke nerealne cene.

Sad je navala, paljevina - pa to naplacuju. :(
 
Nazad
Vrh Dno