Šta je novo?

projektor = platno = zid

a
nece dace mu Aluminium malo tame... DLP projektori imaju bolju crnu chini mi se...i mislim da ce biti lepo

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Zapravo je obrnuto, DLP pokazuju bolje boje, a LCD crnu. Nego covece jesi li ti ofarbao to vise, daj neke slike i utiske :)
 
Svaka čast. Navedi konačan recept formule, i tema može odmah u stiki.
 
Dobro ovo izgleda. Jel ima isijavanje bele tj ono drečanje. I da li je ugao gledanja svugde isti?
 
moglo se ici na jos tamniju sivu, ali mislim da se u tom slucaju "gubi" bela... tj. nece bili belo belo
hunder@ ne dreci bela vise toliko i ne osvetljava prostor a crna je sada dostya bolja, nego nisam jos najlone pa oni malo daju refelxiju od gore. u svakom sludaju sve je ok, boje sam imao taman ostalo mi je jos mozda jos 150ml taman za danas sutra ako se nesto isprlja ili ogrebe.... mada ovaj gips mi je pukao na jednom mestu, kad sam imao slepce od majstora koji su mi mamurni radili drugarski...nema od toga posla...

lepi kokan@
Dulux Grey Steel 3 00NN 72/000 (900ml)
Dulux Grey Steel 4 00NN 83/000 (600ml)
Dulux Grey Steel 2 00NN 53/000 (200ml)
sve zajendo cca 1.7L farbe
i u to sam dodao 6% destilovane vode
na sve to 4 Aluminiuma 4101 Fine Base oni su po 120ml ukupno (480ml)
sve to promesao dobro i mazao dva puta valjkom sa sitnom kratkom dlakom... ali nije dobro farbati po ovim vrucinama jako brzo se susi boja sto moze npr. fleke da ostavi....

to je moja receptura!

a ja sam ove neke Dulux boje koristio za stan tako da sam ja to mesao, a najbolje je pomesati Dulux Gray Steel 1,2,3 ili 4 bilo koji ton (sto tamniji bolja crna i bolja vidljovost u osvetljenoj prostoriji), sa Aluminijumom i po internetu to ide 2x Alu (240ml
) na 960ml farbe...
 
Tema postavljena kao sticky :)
 
a moje misljenje je da je najbolje, i sigurno dobra kombinacija: 1L polu-matt beli emajl lak na vodenoj bazi, jedno 300ml ove Dulux Grey Steel 2 00NN 53/000 tamnije sive, i 5 ovih aluminiuma....
i nije lose naositi boju pistoljem na idealno ravnu podlogu, mada i valjak je ok, ali on pravi texturu.... mozda cak i daske neke nategnuti neko platno fino ili tako nesto... pa onda sa kompres. naneti, jer vaj emajl lak ugavnom ima elasticnost... a Dulux Matt vinyl je krut i hrapav... i mislim da bi jako lako pucao na meksim materijalima. i super je Huder postavio pitanje, mislim da sa preteranom reflexijom gubis svuda istu vidljivst, probao sam sa nekom srebrnom daskom... i ako se ide na tamnije sive varijante moze da se izgubi 3D, tj da bude neupotrebljiv.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima vremena da napiše prednosti i mane projektora, ne u odnosu na tv već na osnovu dosadašnjeg iskustva šta je su prednosti a šta smeta prilikom reprodukcije filmova/serija/igrica...?

Na primer prikaz boje, buka i da li postoji način da se buka smanji, korišćenje prilikom dana, kalibracija, raspored surround-a oko platna/zida, sve ono čime ste (pre)zadovoljni i ono šta biste voleli da je moglo biti bolje.
 
Ja i pored sto imam tv 55 inca 4k hdr jos uvek filmove gledam na projektoru. Iako je 1080p na rastojanju od 4m je idealan. Sto se tice buke tu jedino neka mrcina od projektora ili ovi novi led koji se manje greju.
 
koji led projektor hunder? imas neku preporuku?
 
Ja i pored sto imam tv 55 inca 4k hdr jos uvek filmove gledam na projektoru.

Kakva je situacija sa bojama, osvetljenjem itd. pošto ipak ima bolje karakteristike tv? Koliko se oseti odsustvo 4K rezolucije, HDR-a itd. kod projektora?
 
Pazi,imam dobar projektor tako da je prikaz vrhunski. U pitanju je sony hw65es. A posto hdr ima na ukupno desetak filmova i ne palim tv vise sto se tice filmova. Sto se tice rezolucije takodje ne vidim neku preteranu potrebu za 4k. Sve je to jos uvek daleko od neke komercijalne upotrebe.
 
Mislio sam da je HDR zastupljeniji :( da ga ima na svim novim filmovima/serijama koje izlaze...
 
Na novim da. A njih ima jako malo vredno pomena.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
ja na kraju resio da uzmem dlp projektor... ne mogu nista od led projektora da nadjem da valja... ispao mi jedan full hd "povoljno". u pitanju je infocus sp1080.
 
hvala :) ne znam samo kakav mu je input lag, ne mogu da nadjem na netu uopste... videcu kad stigne....
 
Cao ljudi, jedno pitanje...hocu da kupim projektor za sobu...imam beli zid, nemam platno, soba moze skroz da se zamraci...oko 3.5m je dugacka...dao bih oko 100e, je l' se isplati uzeti neki sony, nec, sanyo ili slican projektor za te pare sa novijom lampom?
Za te pare moze da se uzme neki projektor od 2000-2500 lumena, 1024x768 rezolucijom...planiram da gledam filmove, nista specijalno...ne ocekujem vrhunsku sliku, ali bih voleo da bude poprilicno cista... :)
 
Sve zavisi koji kvalitet hoćeš. Ja kad sam bio u Grčkoj svako veče sa komšijom gledao filmove na zidu susedne zgrade. Krenuli da se družimo, terasa do terase. Naveče, kad deca poležu, žene odu u šetnju/šoping a mi sednemo ispred. Rekoh, imam projektor, komšijska zgrada sveže okrečena (neki market, bez prozora, samo zid, udaljen 5 metara od terasa), ajd da gledamo filmove. Philips PicoPix PPX1430. 800x600 30 lumena. Pošto smo bili okrenuti ka dvorištu, bilo je više nego dovoljno mračno. Uperim projektor, rašiirm sliku max da ne izgubi jasnoću i pustim film. Povezao pocket zvučnike preko audio izlaza (slabi, al opet bolji nego ugrađeni). I milina. Ajd što smo mi gledali, nego pola naše zgrade. Najbolje su bile reakcije dece u pojedinim scenama. Znam da su bila oduševljena sa Mad Max Fury Road.

Meni je to iskustvo i dan danas jedno od najboljih u životu.

Inače, sem tog leta, ne znam da li sam gledao ukupno 10-tak filmova na njemu. Kući TV 47". Više nego dovoljno.
 
Poslednja izmena:
E super...pazi, ne ocekujem neki vrh kvalitet...gledao bih u manjoj sobi, ali eto, dolazi zima, pa kad ne izlazim da gledam nesto pametno...u dnevnoj sobi imam tv koji gledaju cale i keva, ja tv ni ne gledam, pa mi nekako bolje nego da gledam filmove na 17" laptopu... :D

Videcu, razmislicu...trebalo bi i neke zvucnike da nabavil, ali dobro... :D
 
Ja pošto imam taj Philips, staje na dlan i ima bateriju, koristim neki prenosivi zvučnik koji takođe ima bateriju u sebi. On mi služi nekad kao handsfree u autu, nekad ponesmo na plažu da pustim muziku (kad odemo na neke zabačene plaže pa smo sami), a po nekad, preko kabla, i kao zvučnik za taj projektor. Doduše, kada sam sa komšom gledao filmove, oba su radila na struju, jer bih izbacio produžni kabal napolje. Ali ako bi gledao u sobi, svakako neki bolji zvučnici. Možda čak i preko AUX da povežeš sa mini linijom ako je imaš.
 
Nemam mini liniju...uzeo bih za pocetak samo projektor, pa bih posle video sta cu...xD
 
ti mini projektori su sprdnja, uzbi bar 720p dlp ako oces filmove da gledas. al za 100 evra se neces mnogo nagledati... ja sam hteo da uzmem neki jeftini projektor kad pravim zurke da baca neku sliku na zid da se zanima narod uz muziku, ali sam odustao jer necu projektor od 1000 evra da mi neko pijan razbije, a sva ta jeftina cuda su mnogo losa, samo cu da se brukam :d
 
A znam da je najbolje uzeti 720p, ali tesko da ima za ove pare...ima neki sa 1024x768 rezolucijom, to je poprilicno blizu, a verujem da ce posluziti svrsi... :D
 
Nazad
Vrh Dno