Šta je novo?

projektor = platno = zid

@core.graphics svaka čast, izgleda profi urađeno. Da imam prostor i ja bih tako nešto pravio.
Ako možeš napravi par fotografija istog frejma sa iste pozicije pre i posle farbanja, da vidimo razliku.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
hvala Kimnis, evo jedna slika... radio sam i podove i parket, i sve zivo...
LZ7HYIA.jpg


Hunder@
jako zanimljvo pitanje, sto svetlija "silver boja" to se vise vidi reflexija i njen odsjaj prilikom pomeranja glave, pricam npr za srebrni auto lak, ili one srebrne/sive lesonit ploce...bele ima na pretek, crna je dublja, moze da gledas u slabo zamracenoj prostoriji.... a kad napravim ovo sa manje aluminijuma a vise sive boje trebalo bi da bude ok.....
ako naneses na platno ja mislim da ce da se ljusti....
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja sam se davno zezao sa tim bojama. Jel imas negde tacan odnos koliko cega ide? Ako ti pretekne boje mogao bi malo da mi pozajmis da probam kod mene kako bi islo.
 
Да ли ћеш поред пројектора да користиш Микролаб соло 7 звучнике? :)

Иначе, Бојке ми рече за твоје радове. Све око пројектора изгледа фантастично.
 
Poslednja izmena:
ovom prilikom da zahvalim clanu bojke1 koji me je na neki nacin uveo u svet projektora, dosta mi pomogao a sada sam nastavio dalje da kopam i da trazim koje-kakva resenja za zid. Takodje video sam sta znaci pravo JBL ozvucenje i to mi cak ostavilo veci utisak nego projektor... ali za sada sam na microlabu...nisu toliko losi samo fali bass-a.
a posto ja ne gledam tv (tv kanale) gotovo nikada!!!! za mene je projektor pun pogodak.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da ne trolujem, fensi zid, odlican projektor a da ne sakrijes pod gips te kablove koji vode do njega, i jos ta plasticna stolica :D
 
Bez dobrog ozvucenja nema ni dobrog uzivanja. Pogotovo bez dobrog subwoofera. Ja dok nisam uzeo sub koji je u stanju da reprodukuje 20hz nisam ni znao koliko znaci za potpun uzitak.
 
hrabra izjava hunderu...

šta je u pitanju? martin logan ?
 
Peerless xxls drajver sa 400w aktivnim sub modulom. Sve uradjeno po fabrickom projektu. Konacno mi se sve trese u kuci bez halabuke i brundanja. Tako fino svira niske tonove da konacno uzivam na pravi nacin.
 
Pazi taj projektor koliko mi se cini ima 2000 lumena. Idealan kucni projektor je do max 1300. Ovo govorim ako gledas u potpuno mracnoj prostoriji. Ja sam na mom nasao da mi odgovara nogde oko 1000 lumena. Takodje treba napomenuti da losiji projektori mere samo lumene kod cisto bele slike dok pod lumene treba svrstati seo spektar boja. Pokusaj da ides na eco mod pa tu vidi da malo dobijes na kontrastu
 
Да ли си тестирао, макар видео какву слику даје лг 1500 или си одмах купио бенк 1070?
 
onda bi Benq i mnoge druge firme trebalo da propadnu sto imaju 3000-6000 sati vek lampe... mislim da i u bioskopima imaji DLP projektore koji malo traju i greju se.... mada moguce da je i taj LG dobar. sada sam kupio frizider njihov i grozan je kajem se... takodje i telefone sam imao i kvarljivi su svi kazu, mada sam sa G4 imao srece bas...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
jel može neka on-topic poruka ? zaista me zanima ova tematika, a podforum o projektorima takođe postoji.
 
onda bi Benq i mnoge druge firme trebalo da propadnu sto imaju 3000-6000 sati vek lampe... mislim da i u bioskopima imaji DLP projektore koji malo traju i greju se.... mada moguce da je i taj LG dobar. sada sam kupio frizider njihov i grozan je kajem se... takodje i telefone sam imao i kvarljivi su svi kazu, mada sam sa G4 imao srece bas...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Шалу на страну, почињем да се интересујем за набавку пројектора па сам зато и питао да ли си поредио. Претпоставка нечега без провере је грешка. То у биоскопима шта користе је неупоредиво са овим, што по цени, квалитету или исплатиљивости. Иначе најновији модели пројектори јесу са лед осветљењем, мада је ту опет чип битан. Поменути лг такође је длп али уместо класичне лампе има други тип осветљења.
 
Na papiru taj lg je idealan za kucni bioskop. Koliko vidim i cena mu je ispod 1000e. E sad kakav je u realnom radu i kakav mu je kontrast i boje to bi ljaljalo pogledati pre kupovine.

Edit
Evo sad pogledah review od fabrickih 1400 lumena ima realnih 740-900. I input lag od preko 100ms tako da imajte to na umu
 
Poslednja izmena:
evo stigao je i Marinium... imam ostale boje i formule.,... samo ne znam dal valjak ili kompesor...
i komad lesonita srebrnkasto sivog, kako deluje na kontrast i boje, takodje i naocare 3d koje su se vrhunski pokazale za malu lovu, Benq W1070/+ radi besprekorno.... 19 eur je par cvika sa shippingom...

QO5eKMH.jpg

Jq2hpFf.jpg

VoTTvsf.jpg

3vPMTe3.jpg
 
Ajde ostavi mi te boje malo. Moram da vidim kako ce to kod mene da se pokaze
 
ta bocica je 120ml, kazem ti i onako ce mi faliti.... moram da dokupim jos i da mesam sa sivom Dulux ili Crown bojom....

10 dolara je bocica, meni treba 3 a narucio sam 2.... to je da bi mogao da ofarbam 5 kvadrata 2x da se ne vidi sarenilo, ako budem radio pistoljem ostavicu ti malo, mislim da ce u tom slucjau ostati....
 
Poslednja izmena:
@core.graphic

Zašto igranje sa zidom a ne kupovina platna? Cena ili nešto drugo je u pitanju?
 
plato ima tendenciju da se savije.... a kad se odradi black widow za male pare, ima efekat kao platno od 2000-3000 usd... mada to je samo moje misljenje i NIJE OBAVEZNO da se prihvati! dakle, nemoje ljudi nikako na zid, nego kupite platno!!!!
 
Poslednja izmena:
sad mi ništa nije jasno
 
Ko ne želi da ima jedan siv zid u dnevnoj sobi i može sebi da priušti dobro platno (obavezno tab tension) ide na platno. Ko gleda fiksna platna onda definitivno bolje da farba zid. To je moje mišljenje, a realno dobro sve izgleda i na belom zidu s tim da ako se gleda u osvetljenom prostoru siva podloga je mnogo bolja. Samo birajte projektor prema uslovima u kojima će da radi.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno