Šta je novo?

Game Boy [moja kolekcija]

bojsa

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
09.12.2005
Poruke
1,884
Poena
395
Moja oprema  
Monitor
LG 27UD68-P
Laptop
Lenovo Legion 5 Pro
Tablet
Xiaomi Pad 5
Mobilni telefon
Realme GT 2 Pro 12/256
Pametni uređaji
Suunto 9 Baro Titanium, Xiaomi AirPurifier 4 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Interesantno da niko jos nije posvetio neki thread ovom bitnom proizvodu koji je pored tetrisa, verovatno najveca stvar za handheld gejming uredjaje u istoriji. Enivej, Game Boy je 2009. godine usao u National Toy Hall of Fame .

Nekoliko interesantnih cinjenica o Game Boy-u:

Sharp 8bit procesor na 4,19MHz
8kbit S-Ram-a i isto toliko zaduzeno za Video memoriju
Displej sa dijagonalom od 2,6" i rezolucije 160x144 (Legendarni Dot Matrix :))
Prodato ih je oko 120 miliona (ukljucujuci GB pocket i color model)
Najprodavanija igra za GB je... ne Mario... nego Tetris i isti je proslavio GB, a prodatih Tetris kertridza ima oko 30 miliona :)
S obzirom da je predstavljen 21. Aprila 1989. ove godine puni 22 god. :party:

Video sam da se tu i tamo pomene, ali ne znam za vas, ali je meni dobar deo detinjstva cinio upravo Game Boy, jos od kada sam ga video kod klinca iz ulice, odlepio sam i smarao moje da mi ga nabave, za sta nazalost nisu imali para. Dobio sam ga dosta kasnije, u medjuvremenu sam dobio Segu, pa mi to nije predstavljalo problem. Mnogo lepih momenata me vezuje za GB i igre kao sto su Mario, Zelda, Metroid, a s obzirom da nikada nisam imao ni jednu drugu Nintendo konzolu, jer sam sa Sege samo presao na komp, Game Boy je moja jedina veza sa Nintendo svetom.

Ipak, moj prvi GB je ko zna gde, ali su u mojoj Retro kolekciji dva veoma lepa primerka, pa rekoh da to podelim sa jos nekim.

Prvi je regularan Game Boy, onaj stari dobri sivi :) Nalazi se u originalnoj kutiji, sa originalnom opremom u onoj deluxe varijanti. Dakle, GB, Tetris, Link kabl i slusalice koje do dana danasnjeg nisu ni otpakovane. Sama konzola je u fantasticnom stanju, a evo i slika. Nju sam nabavio danas, pa odatle i ideja da napravim thread sa ovom temom.

 
Poslednja izmena:
Drugi clan moje GB kolekcije je model iz Play it Loud serije, koja se relativno kratko proizvodila i imala je namenu samo da jos malo pogura prodaju klasicnog Game Boy, pre nego sto je bio predstavljen Game Boy Pocket. Glavna (da ne kazemo i jedina) novina/razlika je u tome sto su predstavljeni modeli bili razlicitih boja.

Od tog trenutka je pocela tradicija da se Game Boy konzole uvek prave u razlicitim bojama. Pored drecavih boja, jedan je specifican po tome sto je potpuno transparentan, posluzio je i za Star Wars specijalnu ediciju koja je izuzetno na ceni. Sto se ostalih karakteristika tice, nista se nije promenilo, osim sto je navodno zvucnik na ovom jaci. To mozda i ima smisla zbog onog play it loud, medjutim ja nisam uspeo da primetim znacajnu razliku.

Moj je zelene boje i nije unikatan u tom smislu, ali je poseban zbog stepena ocuvanosti, jer izgleda kao da je bio u vakuumu 15 godina. Pored toga ima i kompletno pakovanje,prospekte i ostale propratne gluposti.



Njega ne koristim za igranje, za to je namenjen klasik, posto je ovaj netaknut, nameravam tako i da ostane, cisto da uvek mogu da se podsetim lepih dana tokom leta koje sam proveo na klupi igrajuci Maria, Zeldu i slicne klasike. :D

I par slika kompletne kolekcije :p

 
Poslednja izmena:
Lepa kolekcija, nema sta. :)

Ja imam jedan beli klasicni Gameboy i jedan glacier Gameboy Advance. Imao sam jos jedan mint klasicni, ali je otisao u nekoj razmeni (sto zalim od tog trenutka).

Originalni Gameboy mi je kompletan i ovako je prilicno ocuvan, jedino se vide tragovi koriscenja po zastitnoj plastici preko ekrana, mada nije strasno. Takodje, prodao sam jedan mint GBA u fullu sa kutijom.

Gameboy Advance je bez poklopca za bateriju, a inace je u vrlo dobrom stanju.

Od igara imam:
11-in-1 (Street Fighter je na slici, sadrzi: Street Fighter 2, Aladdin, Mortal Kombat 2, Power Rangers 2, Batman Forever 3, Tom And Jerry, Contra Spirits, Ferrari, Super Marioland, Alley Way, Flipull)
45-in-1 (tako nesto, mnogo u 1 sa dosta popularnih igara :D)
Speedball 2
Q-Bert
Pit-Fighter
WWF Superstars 2
Pokemon Blue
Pokemon Yellow - Special Pikachu Edition
Pokemon Gold
Pokemon Silver
Pokemon Ruby GBA
Crazy Taxi - Catch a Ride GBA

Valjda je to sve... :)
 
Najs, odlicno, imas dosta vise igara od mene, doduse ja sam jurio one koje sam igrao kao klinac... :)
 
Ja imam negde jos uvek GBA, mada to kod mene ni cia ne zna gde je zakopano. Ustvari bar mislim da je to GBA (ima kolor ekran).
Igrao sam se ukupno par sati na njemu, kad mi je bilo zanimljivo nisam ga imao, a kad sam ga dobio imao sam vec uveliko pc i nije me preterano zaintresovao... tako da je u savrsenom stanju kad bi bio pronadjen |)
imao sam zanimljivu trku iz star warsa sa force feedback motorom (ugradjen u ketridz) koji mi je zgog toga biio jako zanimljiv (providna plastika pa se lepo vidi kako radi motor |)))
 
Ja imam negde jos uvek GBA, mada to kod mene ni cia ne zna gde je zakopano. Ustvari bar mislim da je to GBA (ima kolor ekran).
Igrao sam se ukupno par sati na njemu, kad mi je bilo zanimljivo nisam ga imao, a kad sam ga dobio imao sam vec uveliko pc i nije me preterano zaintresovao... tako da je u savrsenom stanju kad bi bio pronadjen |)
imao sam zanimljivu trku iz star warsa sa force feedback motorom (ugradjen u ketridz) koji mi je zgog toga biio jako zanimljiv (providna plastika pa se lepo vidi kako radi motor |)))
 
Najs, odlicno, imas dosta vise igara od mene, doduse ja sam jurio one koje sam igrao kao klinac... :)

Ja sam oduvek zeleo Gameboy, ali nisam mogao da ga imam. Preskupi su bili. Kasnije kada sam ga nabavio, morao sam da nabavim Pokemon igre (to je razlog za toliko Pokemon igara :)), a voleo bih da ih imam sve. Fali mi samo jos Red i Crystal.
A ove igre na 45-in-1 su hitovi. Nego se ne secam sta sve ima na njemu. Znam da ima Tetris, Supermario Land... Toliko se secam. :D Kada budem proverio, dopisacu. Problem je sto je plastika kertridza na jednom mestu polomljena, pa ga iz nekog razloga GBA "ne vidi" (na GB normalno radi), a kada stavim omot od nekog drugog kertridza radi bez problema i na GBA. Pa i tu trazim neku celu kako bih ga osposobio u potpunosti.

A ima prilicno ludih igara za GBA. Ima onaj Wario kertridz sto sadrzi ziroskop, pa se igra pomeranjem GBA... :)
 
Ah, ovo je pravi udarac nostalgije.
Moja je prica veoma slicna kao i kod ostalih forumasa.
I ja sam nagovarao moje ali je tada bas bilo najgore vreme pa nazalost nisu imali para.
Ali sam zato dobio Tetris za poneti. :D
 
Moj komsija dobio iz germanije pa kad smo se docepali Double Dragona, maria i ponajvise Hunt for the red october, jako teska (bar za nas klince tada), spravica je zaista bila super, ali istina jako skupa, secam se tadasnjih beosoft cenovnika....
Astronomija....
 
ah da, beosoft, najjeftiniji kertridz je bio oko 50DEM, secam se da nisam kupio ni jedan osim onih koje sam dobio uz GB tada. Doduse sama konzola je bila dosta jeftinija kada sam je ja dobio, ali su igre uvek bile nenormalno skupe...
 
Imam dva ova drevna,jedan sa tragovima vremena i igrannja na ekranu,drugi u odlicnom stanju.Nazalost samo 6 igrica,pa jurim na sve strane da malo upotpunim kolekciju.

Ubedljivo omiljena konzola,danas uglavnom sluzi za ubijanje vremena u klonji i prisecanje da stara dobra vremena.:)
 
Poslednja izmena:
Ubice nas romantika. Secam se da je u Beosoftu paket sa tetrisom kao sa Bojsine slike kostao 100 DEM ili ti nemackih maraka sto je u ono vreme bilo pravo malo bogatstvo za obican svet i naravno da nisam dobio konzolu zbog super jake cene. Tek sam u srednjoj skoli kupio preko halo oglasa game boy sa nekim 12 in 1 kertridzom koji je bio duplo duzi od standardnog kertridza pa je bio malo problem nosati ga u dzepu, ali je zato imao extra igre od kojih sam najvise igrao Super Mario Land 2 i Contra.
 
Moj Game Boy završio kod druga, prepravljen u osciloskop.
 
Meni crko GBA :( Jurim da nađem neki, po mogućstvu onaj klon sa pozadinskim osvetljenjem. Toga ovde, izgleda nema :) Imam nekoliko kertridža, CRASH 2kom, F1, i Neki multi gde ima PacMan.
 
Lepa kolekcija, nema sta. :)
Od igara imam:
11-in-1 (Street Fighter je na slici, sadrzi: Street Fighter 2, Aladdin, Mortal Kombat 2, Power Rangers 2, Batman Forever 3, Tom And Jerry, Contra Spirits, Ferrari, Super Marioland, Alley Way, Flipull)
I ja imam ovaj kertridž :)
Moj GameBoy je kupljen u Beosoftu i sada pod stare dane mu se odlepio ekran. Si prešao Batman Forever 3, to je jedina igra koju nisam uspeo da pređem, jednostavno u jednom delu igre ne znam šta da radim?
 
Secam se koliko sam zeleo GB. Onda sam ubedio kevu (u vreme sankcija) da pozove BeoSoft da pita za cenu :D Posle toga ga vise nisam pominjao :(
 
Meni je crkao GBA pre koju nedelju. Odjednom vise nije hteo da se ukljuci, bledo se nazire pocetni ekran. :(

Sto se tice Batmana, nisam ga mnogo igrao. Tako da ti ne mogu pomoci. :)
 
^ Da ti nije zveknuo samo potenciometar za kontrast?
Čuješ li zvuk kad ga uključiš,svetli li crveni LED?
 
Nema nikakvog zvuka, svetli dioda zeleno. A okretao sam potenciometar i nije bilo nikakvog poboljsanja (gubio sam i dobijao i to malo slike sto je ostalo). Tako da izgleda nije on u pitanju.
Kada se ukljuci, kao da se zamrzne ubrzo. Tek kada ga ugasim, na kratko se pojavi jako bleda slika. Tesko je objasniti.
 
Zaista lepa kolekcija. Ja nikada nisam imao Game Boy ali mi je drugar davao da se igram. Znam da nije imao AC punjac i sve pare sveta sam davao za baterije na trafici.
 
Auh,nisam dobro pročitao.Mislio sam da je stari GB,a ti imaš GBA.Njega nikad nisam otvarao.
Na netu imš dosta repair tutorijala,pa ako ti se može,ti navali.
 
Imam i stari GB. Ali on radi odlicno (kuc kuc! u drvo). Videcu sta cu, ali ne vidim nista sto bi pomoglo jer ni sam ne znam uzrok kvara.
 
Eh, kad se samo setim, ... :)

Bese to ovako, pre 0,2 veka, ...

moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli, moguli,

dobiti SEGA Game Gear, a? :beat:

... i dobih monohromatski Nintendo. Ali nisam ga razlupao svakako, nije on kriv sto nije Game Gear. :D

Nastavak price je predvidljiv, srecno, zajedno provedeno, moje rano tinejdzerstvo.
 
Stari dobri Game Boy...Nismo ni svesni koliko se brzo tehnologija razvija...
 
Jako mi se svidja ova tema, u meni budi nostalgiju. Odrastao sam uz Game Boy. Secam se da ga nisam ispustao iz ruku, obozavao sam ga.
 
Sada pokusavam da nabavim dobro ocuvan Game Boy Color posto sam skoro negde u fioci pronasao neke stare kertridze za GB. Da li postoje kertridzi sa vise igrara za Game Boy Color?
 
Cek da obelezim godisnjicu gejmboja i 30 godina tetrisa
afterfocus_1398470856078.jpg
 
Budi nostalgiju, sećam se kada mi je ćale doneo prvi i jedini Gameboy Color, samo kertridži su bili neverovatno skupi, tako da sam ostao na tom jednom što sam dobio uz gameboy...

Sačuvao sam i kutiju.


20140607121541android.jpg


20140607121649android.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno