Šta je novo?

Path of Exile

Danas kupujem betu.. ne toliko zato sto sam nestrpljiv da je igram nego i da podrzim developere.. ovaj projekat (zajedno sa grim dawn, torchlight 2) zasluzuje svaku podrsku.. diablo sam igrao sinoc sat vremena i to sam jedva izdrzao samo zato sto me je zanimalo sta ce da se desi.. nikad ALI NIKAD u ovakvoj vrsti igre me nije prica vukla dalje a ne itemi, creepovi, gradnja heroja itd a evo u diablu je to slucaj, promenio sam mozda 2 itema jer me je zanimalo kakva ce biti animacija udaranja sa sekirom naspram macha.. dok recimo dok sam igrao PoE za vreme free weekenda nisam ni procitao jedan red teksta price a navukao sam se ozbiljno na igru, sve je kako treba da bude.. ipak nadam se da ce bar imati kakvu takvu pricu , a i da je ne bude ne smeta.. pravi H&S RPG sa svim pratecim elementima.. a ovo je tek beta sa cini mi se samo jednim actom..

slazem sa gore napisanim da sve 3 igre (PoE, Grim Dawn, Torchlight 2) nece biti igrane zajedno koliko diablo 3, ali to ne govori o kvalitetu uopste..
 
Danas kupujem betu.. ne toliko zato sto sam nestrpljiv da je igram nego i da podrzim developere.. ovaj projekat (zajedno sa grim dawn, torchlight 2) zasluzuje svaku podrsku.. diablo sam igrao sinoc sat vremena i to sam jedva izdrzao samo zato sto me je zanimalo sta ce da se desi.. nikad ALI NIKAD u ovakvoj vrsti igre me nije prica vukla dalje a ne itemi, creepovi, gradnja heroja itd a evo u diablu je to slucaj, promenio sam mozda 2 itema jer me je zanimalo kakva ce biti animacija udaranja sa sekirom naspram macha.. dok recimo dok sam igrao PoE za vreme free weekenda nisam ni procitao jedan red teksta price a navukao sam se ozbiljno na igru, sve je kako treba da bude.. ipak nadam se da ce bar imati kakvu takvu pricu , a i da je ne bude ne smeta.. pravi H&S RPG sa svim pratecim elementima.. a ovo je tek beta sa cini mi se samo jednim actom..

slazem sa gore napisanim da sve 3 igre (PoE, Grim Dawn, Torchlight 2) nece biti igrane zajedno koliko diablo 3, ali to ne govori o kvalitetu uopste..

Mogao bi da mi peoslediš beta ključ, ako dobiješ jedan viška :D
 
ako budem dobio jos jedan slucajno, prosledicu ti na pm :)
 
Jel ima iko da ovo igra pored Diabla? Ja bih da probam pa ako neko ima beta kljuc neka posalje na PM pls. Pozzzz
 
Ja čekam da krene open beta, sigurno ću da probam. Može i meni beta ključ, ako neko ima, da ne čekam :)
 
Odigrah danas Public Stress Beta event, ne znam kako ranije nisam primetio da je ove nedelje. Iskreno me vise zainteresovalo nego svih stotinak sati potrosenih na Diablo 3. Da li zna neko sajtove sto rade giveaway za PoE?
 
Biće valjda uskoro public beta, ja se uzdam u to. Sasvim fina igra.
 
bice uskoro ali je igra odlicna , barem meni.

nekolicina nas je igra coop i ono je da se igra dok ne popadate (bukvalno) :d

grafika i muzika u igri su fenomenalni , developeri najavljuju voice acting za open betu , mogucnost kombinovanja magija (nesto slicno kao u magicka) isto cini igru zanimljivijom. closed beta ima poneki tehnicki bug tu i tamo , recimo za ovih mesec dana igranja meni je igra samo jednom izletela u windows , ali je generalno igra vrlo stabilna i uradjena za postideti ostale akcione rpg-ove (osim jednog o kome cemo pricati u avgustu/septembru na nekoj drugoj temi za pc) :d
 
Po cemu je ispred D3 ? Mene je d3 smorio jer se stalno ponavlja isto farmanje... Kako je to ovde uradjeno?
 
Takvo poređenje će biti moguće napraviti tek kad se i ovde napravi 200-300 sati gameplay-a :)
 
Mene je d3 smorio jer se stalno ponavlja isto farmanje... Kako je to ovde uradjeno?

Tesko je jos pricati o tome posto mnogo stvari menjaju oko balansa svega u igri iz verzije u verziju.
Dok recimo mozes da ubijanjem protivnika nabudzis sebi fin expiriance , isto tako mozes da ga izgubis pri svakom izginucu.
Da stvar bude jos teza , mnoge lokacije imaju po nekoliko nivoa koji se moraju ocistiti a sistem save/load ne postoji , vec je igra na foru neke vrste chackpointa , koji se moze naci na skoro svakom nivou ali opet u manjem broju, pa se na taj nacin i ohrabruje istrazivanje mapa i generalno prezivljavanje do sledeceg checkpointa.

Ovo moze biti problem u nekim tezim deonicama , za sta imas iteme Teleport a koji otvaraju upravo to > portal izmedju lokacije na kojoj se nalazis do home enchampment-a (lokacije sa koje najcesce kreces u questove i gde ih obicno i zavrsavas) od koje pocinjes kada udjes u igru. Tih itema za sada ima dosta , ali sam citao na forumu da ovo zavisi od tezine igre koju udaberes.

Questovi su dosadni , pokupis zadatak od jednog tipa , probijes se do te deonice kroz hordu protivnika , i pokupis item/ubijes metu i potom se vratis po nagradu , koja je najcesce passive skill Gem (mada se pocelo i sa retkim itemima od prethodnog update-a).
No dosadni questovi ne moraju da znace da je igranje dosadno pa je uzivanje u svetu , nadogradnja i skupljanje itema , i pomaganje drugim igracima ovde veci motiv nego neko grananje price.

Bice jos bolje kada bude bio dodat voice acting , jer su svi NPCovi za sada mutavi , a prema tvrdnjama developera , junacki su se potrudili da taj posao bude uradjen :)
 
Poslednja izmena:
Po cemu je ispred D3 ? Mene je d3 smorio jer se stalno ponavlja isto farmanje... Kako je to ovde uradjeno?

Ne mogu oni tu ništa spektakularno da odrade, svaki ARPG/MMORPG se, na kraju, svodi na farmovanje istih stvari...


Ali, svakako se nadam da će biti dobra igra, kvalitetnih ARPG-ova nikad dosta... :)
 
Poslednja izmena:
Ako bude imao više Legendary/Unique/Epic itema sa mnogo više različitih KORISNIH statsa e onda je već za dobar deo koplja bolji od D3, koji jedino briljira u malo boljem gameplayu.
 
Što se itema tiče tu stvari malo drugačije funkcionišu. Svaki item ima svoj stats ali pored toga na sebi ima gem socket-e (od 1 do 3 socket-a ako se ne varam). U gem sockete možeš da ubaciš gem (gemove) koji ti daju neki ability. Socketi mogu biti crveni, zeleni i plavi i u njih možeš staviti samo gem odgovarajuće boje (dakle crveni, plavi ili zeleni gem). E sad, tu je priča još proširena, pa recimo ako na nekom itemu iskombinuješ određene gemove, dobijaš neki dodatni buff i td. Npr ako ti je u Bow socket-ovan gem koji ti daje rapid fire, a u drugi socket, poison, dobijaš ability da ispucaš rapid fire - otrovnih strela (kombo sam izmislio zbog objašnjenja ali stvari tako funkcionišu u načelu) Gemovi mogu da dropuju kao loot ili se dobijaju kao nagrada za odrađen quest.
Tako da, što se itema tiče, igra pruža dosta mogućnosti.
 
Igrao sam onaj 1. beta vikend pa znam za to, dobro je odrađeno u suštini skillove budžiš preko socketa u opremi. Samo nisam skontao one Linked sockete kako funkcionišu.

Sad sam pogledao imam beta account mada me mrzi da igram i to pored D3.
 
Igrao sam onaj 1. beta vikend pa znam za to, dobro je odrađeno u suštini skillove budžiš preko socketa u opremi. Samo nisam skontao one Linked sockete kako funkcionišu.

Sto se tice linked socketa, postoje support gems koji poboljsavaju ostale gemove, a da bi radili moraju da budu spojeni u itemu. Npr. za green gemove imas Dual Strike i support gem koji dodaje Cold Damage + Increased Chill Time, tako da od sada sa Dual Strike smrzavas mobove i radis malo veci damage.
 
Hmm dobar pokusaj zanimljivog PvP-a, izgleda bas zabavno.

[YOUTUBE]9H3RPmmOaJE[/YOUTUBE]
 
Kad ce ovo vise da izadje? :)
 
Ja imam betu ali necu da se navlacim ... dosta mi je D3, a i ostale igre koje nisam presao.
 
Da li je bilo nekih velikih promena od poslednjeg stress testa?
 
Igrao sam ovo dok nije D3 izasao, i mogu reci da je igra dosta dobra. Ali glavni deo igre je fram tako da dodje na isto. Ogroman izbor skillova po meni je bolji nego u d3. Ne znam jesu ubacili PVP nisam igrao od kako je D3 izasao :D
 
Jedva cekam ovo :)

Kad smo culi za Path of Exile, svi su bili u fazonu - samo da izadje sto pre, tj. pre D3, jer nakon sto D3 izadje, vise nece biti smisla. Kako se datum izlaska D3 priblizavao nade za Path su se smanjivale. D3 je izasao, proslo je par meseci a za Path se jos ne zna release date, a po svemu sudeci nece skoro jer evo sta pise u pozivnici:

Dark and deep action RPG Path of Exile will be open to everyone this weekend, September 14-16, so that we can stress-test our servers in preparation for entering Open Beta in a few months.

Dakle, ne samo da nije izasao pre D3, vec ce izaci dosta kasnije. Za to vreme ce ga fino ispeglati, dobar deo D3 populacije ce se vec smoriti/razocarati (ako vec nisu), tako da mislim da ce ova igra imati velikog uspeha.
 
Dajte bre neki key na PM za betu, nemoj da ste cicije :d
 
Prijavio se neki dana na sajtu i registrovao se i reko ajde sinoc da se ulogujem da vidim jesu mi poslali mozda key kada ono vidim da mi je omogucen download klienta i reko ajde da ga skinem pa cu probam da se ulogujem i kada se skinula igra i updejtovala reko ajde da pokusam da udjem u istu i gle moze.

Koliko sma malo probao nije losa samo krastavac jos uvek mi je pogub jer sve sto sada igram je D3 i nista vise pa mi zato malo izgledao neobicno ali generalno igra je koliko vidim ogromna. Nego do sada sam dobio 3 Point Skills ali kako se isti aktiviraju?

Na koju ce foru ovo biti, da se kupi ili ce biti F2P???
 
Nazad
Vrh Dno