Šta je novo?

Path of Exile

Dobio sam beta key na jednoj FB grupi :) od onda nisu ni jedan key vise dali krastavac.
 
Poslednja izmena:
random te izvukli? kool :)
 
Stigao jutros mail tako da po ovome ispostavlja se da je ovog vikenda ponovo open beta. Voleo bih kada bi dali sansu igri pre nego sto bi na slepo poredili sa Diablo 3 koji ce izaci koji dan kasnije. Jako bih voleo u sustini da D3 fanovi izdvoje vremena i nesto mesta na hdd-u i probaju ovu igru i koliko god mogu da nas kojima se dopada razumeju, zbog cega je ta mracnija atmosfera uticala na odluku.

Hi Petardinjo,

This week, we announced the Shadow, our Dexterity/Intelligence character class. He prefers to use fast-hitting weapons such as daggers or claws to dart in and out of battle, while laying Traps or Remote Mines and controlling the flow of combat with deadly spells. You can read more about the Shadow here: http://www.pathofexile.com/classes/shadow

We're opening up the Path of Exile Beta to everyone this weekend, May 11-13, so that we can stress-test our servers in preparation for entering Open Beta. This Open Weekend is the ideal time to invite your friends to play the game with you. The Shadow class will be playable from this weekend onwards.

The public weekend in March was a huge success and attracted 47,000 players. We're keen to try to push that limit! There's a list of frequently asked questions about the public weekend here: http://www.pathofexile.com/publicweekend/

Today we deployed the 0.9.9 Beta patch, which has been described as the most important patch the game has ever had. In addition to adding ten new skills, four new support gems, a new quest, monster type and many bug fixes, it introduced a completely revamped monster AI and behaviour system. We're pleased to say that these changes have made Path of Exile more fun and challenging than it has ever been before.

Due to the substantial balance changes, we have migrated all existing Beta characters and items to the Legacy League (like we did with 0.9.8) so that there's a fresh economy and ladder in both the Default and Hardcore leagues.

This is a great opportunity for you to show your friends the Path of Exile Beta and play alongside them while exploring the new updates. We're hosting developer-run events at various times over the weekend, so you can show off the skills you acquired playing earlier versions of the Beta too.

I look forward to seeing you in game!


:wave:
 
Takodjer stigao mail, odnosno, svima ce biti free:

We're opening up the Path of Exile Beta to everyone this weekend, May 11-1 ..od jedanaestog do trinaestog maja.
 
Probao sam igru ponovo pre 2 nedelje (prvi put sam je probao prosle godine bas sam rano dobio cb key) i opet sam je obrisao relativno brzo. Jeste da je gameplay najbitniji, ali meni je i sve ostalo bitno. Zato mi PoE ne odgovara, prvo gde je tu prica ? Nema je, sto odma sve cini pointless sto radim, drugo sam svet nema nikakv lore nikakve zanimljive likove... Sledece nema voice acting-a, sve je mrtvo uopste nema atmosfere zbog toga meni. Dizajn likova je boze pomozu ruzan sve je jako gadno ne tehnicki nego dizajnerski. Ajmo dalje, onaj pasivni skill sistem mi se nesvidja, previse izbora nije uvek dobra stvar, jer vecina tih skoro nista ne utice na igru, znaci dobijem lvl uzmem upgrade i nista u igri ne osecam, znaci moram 5-6 lvl istog upgrade-a da uzmem da bi osetio razliku, zasto onda nema samo 1 skill sto odma daje takve statse nego kao vidi mi imamo zilion skilova.... Socketovanje aktivnih skilova je takodje cudno, svaka klasa koristi sve skilove ? Nisam to previse zagledao iskren da budem, al svidja mi se sto se lvluju skilovi sa klanjem mobova. E tu dolazimo do kljucnog problema, a to je OCAJAN, al stvarno los osecaj udaranja i umiranja mobova, znaci ovo ne da se nemoze porediti sa diablom nego nema leba, tamo svaki udarac bukvalno osecas i zvucno i vizuelno, animacije borbe i umiranaj su eonima ispred poe, a to je meni kljucni momenat jer ubijanje mobova i gledanje kako se uvijaju i raspadaju ces raditi 95% vremena i onda ako to nije socno koliko moze ****s sve. Malo sam surov u ovom mom komentaru posto se ipak uporedjuje low budget igra malog tima sa blockbusterom jednog blizz-a. Al vi insistirate da ih poredite iako za to nema bas povoda, vecina ljudi koji mogu sebi da priuste d3 ce njega igrati, ostali ce biti srecni sa poe, naravno ima ljudi kojima se iskreno vise ovo svidja, al to je ipak manji procenat.

I ja takodje za kraj preporucujem svima sto su igrali d3 da probaju ovo za vikend kako bi samo potvrdili da su dobro izabrali :)
 
Jos jednom da ponovim, mislim da su igre poput PoE i Torchlight 2 prokockale svoju sansu. Diablo je napravio strasan hype cak i pre godinu dana. Da je bilo koja od ove dve igre izasla za to vreme, bez razmisljanja bi ih igrao kao i barem 30-40% ljudi koji su cekali diablo. Ovako mislim da su obe igre osudjene na propast. Ne kazem da ce biti lose. Cak mi se i atmosfera u PoE vrlo dopada. Ali jednostavno nece biti mesta za njih kada izadje diablo.
 
jos jednom da ponovimo PoE je besplatna igra nezavisnog developera

visak izbora u kreiranju lika sigurno nije mana, igra je vise okrenuta ka d2 sa kojim treba da se uporedjuje, nego sa ovim uproscenim d3 koji nam stize :)

kome je voice cover bitan u hns igri ?!? i na kraju krajeva igra se i dalje razvija :) kontam da ce objaviti full igru za nekih godinu dana :d
 
+1 ali ne može se protiv hype mašine...
 
Nije nikakva hype masina....

Ja sam i rekao da je za besplatnu indie igru super odradjena, ali me nervira kada neko kaze da je bolja od d3 jer to je daleko od istine.

Broj aktivnih skilova po liku nije velik, samo je veliko to pasivno stablo koje kao sto sam vec napisao moze opusteno da se 5 puta smanji da bi stvarno svaki ulozen poen doneo nesto konkretno, ako kazes da nije tako onda neznam...

A po cemu je d3 uprosten, to sto nemoram vise da uzimam skil koji nikad necu koristiti kako bi poceo da lvlujem neki sledeci po 1 poen svaki lvl za mizeran boost. Rune sistem je mnogo bolje resenje.

Ukidanje stats poenta je jedina stvar gde se slazem da su zeznuli stvar.

A sto se voice acting-a tice, ako cemo tim tvojim stavom sta ce uopste bilo kojoj igri bilo kakva dobra produkcija, nek idu crno bele kockice i tamane se medjusobno.... Pogledaj samo Deckard Cain-a pola sveta ga zna po njegovom glasu, da je bio mute to ne bi bilo to...

Uostalom igrajte PoE i uzivajte sta se ja tu cimam :)
 
@Grunt

hm...

po datumu registracije, i po lokaciji,.. rekao bi da si nekad bio member na starom exxtreme3d forumu?



A sto se tiče Path of Exile, meni je super za jedan F2P... iako sam uvek pobornik onog - kupi igru pa igraj..

D3 sam probao betu, nema nešto puno materijala u beti da bi me održalo duže od 3-4 sata što sam igrao..
 
@2SaiNt4U
O da i to sam zajedno sa cybercomm-om bio top poster tamo, spam masta sam bio tada :) Takodje sam i na starom benchu visio ko lud i onda je dosao novi forum i resetovali mi stats pa sam se smorio ko tucak :)

Btw da ne bude da bacam samo hejt ovde bicu veoma velikodusan i oprosticu se jednog Beta kljuca za PoE ko se prvi ovde javi njegov je :)
 
Kad dodjem kuci saljem, sada sam na poslu a negde u txt-u kuci imam kljuc :)

Ma da likcina je bio lik (i u real life je totalno otkacen :)), samo je on zapalio iz juge odavno pa je zbog toga nestao sa neta. A ja sam presao na emuglx tamo visim vec sto godina.
 
Pa, jos u ono vreme (~2000) je otisao u kanadu.. veliki ATi fan :)

Extra za kljuch :) cekam beta kljuc vec godinu dana, a igru sam probao samo kad je bio beta stress weekend.

Btw, posto zivimo u istom gradu, mogao sam i skoknuti po kljuc :D
 
Ahaha pa to, doneses jedno ladno pivce u zamenu za kljucic :D
 
Zato mi PoE ne odgovara, prvo gde je tu prica ? Nema je, sto odma sve cini pointless sto radim
1. Mene u ovakvim igrama uopste ne zanima prica... Hocu samo da secem cudovista i da jurim iteme :) Kakvi su to questovi bili u D2 i kakva prica? Pa igram Risen ako hocu dobru pricu i igre tog tipa.

Ajmo dalje, onaj pasivni skill sistem mi se nesvidja, previse izbora nije uvek dobra stvar, jer vecina tih skoro nista ne utice na igru, znaci dobijem lvl uzmem upgrade i nista u igri ne osecam, znaci moram 5-6 lvl istog upgrade-a da uzmem da bi osetio razliku, zasto onda nema samo 1 skill sto odma daje takve statse nego kao vidi mi imamo zilion skilova....
Meni se ovo jako svidelo i daje ogroman izbor skillova i pravljenje igraca po zelji, a ne da svi trce okolo ko klonovi... I reci ti meni u kojoj igri levelovanje skilova nije ovako? Znaci igrao sam zilion igrica gde 1 level nekog skila daje neko minimalno poboljsanje u odnosu na predhodni level.

Socketovanje aktivnih skilova je takodje cudno, svaka klasa koristi sve skilove
Mozda na pocetku mozes da koristis sve skillove ali posle kad je skill veceg levela treba i vise inta - dexa a sa str klasom to je problem. I zasto bi neko ko je str klasa koristio int skillove? Pa nema na njih nikakve bonuse...

a to je OCAJAN, al stvarno los osecaj udaranja i umiranja mobova
Nisam nista bolji osecaj imao dok sam igrao D3 (celih 2h)

Igra je f2p i jos je beta i bice sigurno jos neko duze vreme, uz svaki patch igra je sve bolja i bolja krastavac. Igrao sam igru do lvl 70 i zadovoljan sam, nema price. Naravno pazario sam D3 zbog imena uglavnom.

Bice ovo jedna od boljih igara sigurno. Posto sam igrao D3 samo 2h na beti nemam neki dobar utisak za sad ali videcemo. Za sad me grafika razocarala u D3 pa i skillovi po malo.

Nije mi se svidela grafika a i skillovi, ostalo cu videti tek posle :) Ko god pljuje ovu igru nije igrao uopste ili je igrao mozda po sata. Posle 10 godina sam ocekivao vise od
 
Grunte da se razumemo ja sam narucio d3 i spreman sam :) jer zaboga to je diablo odrastao sam uz njega, ali misljenja sam da projekat kao sto je PeE ne sme imati nikakvu osudu niti kritiku u poredjenju sa d3 jer nisu u istoj dimenziji :d, a i nije da je takvih projekata mali milion

vise kritika treba da trpi d3 pa i za banalne sitnice nego li PoE, ali zato je tu hype da sve to potisne... sto u sutine nije nista lose :) bitno je dobro zezanje i pikanje u coop-u uz pivu cigar il sta ko vec voli
 
Hvala i ovde. Vec sam sabio 3h u igri :)
 
Lol :)

Nema PvP-a jos.
 
Nazad
Vrh Dno