Šta je novo?

Path of Exile

Pa cekaj , ocigledno da mi malo drugacije poimamo sam pojam H&S igre. Recimo u igri kao sto je D2 ili Titan Quest, a obe sam igrao nebrojeno mnogo sati, meni je izazov bio da predjem na sledecu tezinu, naletim na prvog monstera koji me sa tim trenutnim gearom i buildom koji imam otrese, i onda farmam bolji loot, trgujem , menjam se , cenkam se, povecavam statse bukvalno za 0.01 %, idem ponovo, monster me opet otrese, ponovo farmam gear, vratim se unazad, ukaki me neki dobar weapon, pa onda upadnem u co op, dogovorimo se kako cemo sta cemo, ocistimo areu , idemo dalje, farmamo, ubijamo, pricamo preko skajpa, i tako mogu svaki dan po sat - dva - tri - pet ,zavisi koliko imam vremena... :)

Sad vi svi kazete, pa to isto moze u POE, a ja kazem, meni to jednostavno nije to, Diablo serijal mi je neprevazidjen, i to je to :)

Amen to that!

Ali ipak treba dati šansu i ostalima. :)
 
Dajte neki key da probam poe pa da i ja mogu da komentarisem.
 
Klasični potrošači...
 
pa da losa im je besplatna igra koja je u zatvorenoj beta fazi :d
 
pa da losa im je besplatna igra koja je u zatvorenoj beta fazi :d

Pa da nije besplatna, niko je ne bi pogledao. Doduše ovako ću je i ja odigrati :D


Ali to je onaj mentalitet kada se nešto bespaltno diže u nebesa i zanemaruju sve mane, kao što je bio slučaj i sa prvim Guild Wars-om, koja je dignuta na pijedastal samo zato što nije imala preplatu :)
 
Pa da nije besplatna, niko je ne bi pogledao. Doduše ovako ću je i ja odigrati :D


Ali to je onaj mentalitet kada se nešto bespaltno diže u nebesa i zanemaruju sve mane, kao što je bio slučaj i sa prvim Guild Wars-om, koja je dignuta na pijedastal samo zato što nije imala preplatu :)


Fuuuuu sinovac koje zakopavanje... Ne želim ni da ulazim u dijalog posle ovog. Osim toga GW nije bio F2P...
 
Poslednja izmena:
I sta nije repetativno u D3? Nadam se da cu dobiti odgovor posto vec 2 dan igram [tihujem :d] i svaka ona rupa dole ima identicne terase ali identicne.. to u PoE nisam video. Za pocetak. Dakle?
 
Da li je ovo free 2 play igra ili je free probati dok nisi ravnopravan sa likovima koji kupuju stvari pravim novcem ?
 
Rekli su da ce samo kozmetika moci da se kupuje sa $$$$. A igra je free.
 
Nadam se da ce ostati tako. Probam pa javim.
 
Rekli su da ce samo kozmetika moci da se kupuje sa $$$$. A igra je free.

Evo sa sajta kazu:

6. What does Path of Exile cost to play?
Path of Exile is 100% free to play, for everyone, forever. Our website will allow the purchase of many in-game perks and aesthetic upgrades, but all of these are completely optional, and players can have a complete, fulfilling gaming experience without spending a penny.
7. I still don't understand how it's free to play - what's the catch?
There is no catch at all, once you download the client you are free to play for as long as you like, with no charge. The purchasable perks do not convey any gameplay benefit, but help you create a unique look for your character and its fighting style

Ako ovo stvarno bude ovako, onda svaka im cast. Ali jos jednom ponavljam da mislim da su propustili da ugrabe veci deo trzista izbacivsi igru pre Diabla i Torchlighta... Ovako je veliko pitanje koliko ce paznje dobiti kada izdaju igru.
 
Fuuuuu sinovac koje zakopavanje... Ne želim ni da ulazim u dijalog posle ovog. Osim toga GW nije bio F2P...

Nisam ni rekao da je GW bio FP2, već da nije imao pretplatu (čitaj šta sam napisao), pa se zato zapatila kod dečurlije iz trećeg sveta. A to ne bi bio slučaj da imala pretplatu kao WoW, već bi prošla kao milion drugih mmo-ova...
 
I sta nije repetativno u D3? Nadam se da cu dobiti odgovor posto vec 2 dan igram [tihujem :d] i svaka ona rupa dole ima identicne terase ali identicne.. to u PoE nisam video. Za pocetak. Dakle?

Pa ja sam ti odgovorio sta vecini igraca koji vole ovaj tip igara predstavlja pojam H&S , ne znam sta ocekujes da ti neko odgovori...H&S igre su repetititvne sa ciljem farmanja opreme, levelovanja heroja, igranja co op , meni sasvim dovoljno...
 
Nisam ni rekao da je GW bio FP2, već da nije imao pretplatu (čitaj šta sam napisao), pa se zato zapatila kod dečurlije iz trećeg sveta. A to ne bi bio slučaj da imala pretplatu kao WoW, već bi prošla kao milion drugih mmo-ova...

WoW = fenomen klasicnog potrosackog drustva.
 
Pa ja sam ti odgovorio sta vecini igraca koji vole ovaj tip igara predstavlja pojam H&S , ne znam sta ocekujes da ti neko odgovori...H&S igre su repetititvne sa ciljem farmanja opreme, levelovanja heroja, igranja co op , meni sasvim dovoljno...

pa zato po 5 put mi nije jasno sta je to u PoE repetativno??? to nikako ne moze da posluzi kao "argument".. sve su igre, neka na manje ocigledan a neke na vise ocigledan nacin repetativne.

sad se setih pa i za Skyrim su se mnogi zalili kako su pecine repetativne a kako u Oblivion-u nisu bile.. u ovoj D3 beti je to slucaj sa terasama vise nego ocigledan, u PoE nisam naisao ni na jedan predeo koji se ponavlja.

na kraju krajeva ako je argument za D3 da je to "samo beta" i da je "to samo uvod", pa sto su je koji moj izbacivali ako ja koji nisam neki strastven igrac mogu da provalim to sto sam napisao.. i ne nece mi biti tesko da lupim screenshot-ove.. za PoE nazalost nemam tu mogucnost zato sto prosto nemam kljuc a za D3 imam...

:wave:
 
Poslednja izmena:
Sta sada da radim, treba mi beta kljuc ili ?
 
Da. Bio je free weekend i od petka do nedelje smo igrali i bilo nam je zaista super. Sada se dele nekim retardiranim redom ti beta kljucevi ali se nadamo "uskoro" da ce izaci cela igra..
 
Igleda da me rama blokirao :(

Nisam te blokao, nego mislim da nemam šta da dodam na ono što sam već pisao. jednostavno sam komentarisao da je god mene u PoE posle negde oko 18-20 lvl već nastao onaj "meh" efekat, tj. da me ništa nije teralo da igram dalje, što je malo rano da se desi posle par sati igre ovakvog tipa.... Pa čak i Titan Quest koji je znao da bude dosadan i suvoparan te terao da igraš dalje, evo igram ga sad i ponovo.

Ne znam, možda za one što nisu igrali ovakve igre, kojima je ovo novo može biti super zabava. Igraću je i ja kada izađe, možda i uplatim neku mirkotransakciju da bi igrao betu još, ali nije nikakvo remek delo u pitanju, već solidna igra za ono šta košta.
 
Poslednja izmena:
Pa recimio meni je dovoljna samo cinjenica da je u pitanju Diablo svet i lore pa da igram dalje a na stranu sve ostalo, dok mi je prica u POE ne mnjeh nego vomit...
 
Ok. To je legitiman argument. Mislim na deo o prici koji moze biti realan posto "diablo svet" se vec granici sa fantazijom :d
 
Exactly :)

Mozda lupim jer se nisam previse informisao o POE ali koliko znam tu nema AH ni RMAH, meni je to recimo veoma zanimljiv segment igre, uvek sam voleo da imam sto bolji gear, i voleo sam ekonomiju u igrama , da trgujem i pregovaram :)
 
@Zuloom
Vredi svaki peni, kada dosadi prekines pa nastavis kada izadje nesto novo.
OTT
Probah malo PoE po pozajmljenom kljucu, izgleda vrlo mracno, zanimljivo i igrivo, barem u prvih 40 minuta nakon cega dolazi do blage degradacije kvaliteta u gameplay-u.
Prica je malo mnjeh, ali najvise sto me je odbilo je to sto je free to play iz vise razloga. Tokom ovih 6-7 godina igranja bezbroj MMO-a probao sam i gomilu free to play naslova koji su cak i mnogo vise obecavali od PoE, da bi na kraju bivale unistene od strane korejskih grindera, mikrotransakcija naknadno uvedenih, prodavanja elite opreme i golda od strane izdavaca na "crno" (jer tesko da mogu da odrzavaju servere, izbacuju nov sadrzaj i stalno patchuju od placenih aksesorija za ulepsavanje sto ce shvatiti vrlo brzo)...(u svojoj kolekciji imam 7 razlicitih mmo fransiza koje su bile pay per month, a ftp naslova sam probao barem duplo vise :D)
Da ne pljujem samo, svidja mi se tezina, ali opet mora biti jasno da je ovo mmo koji tera ljude da se upare i zajedno questuju, a ne single player igra.
All in all dacu joj sansu kada izadje, verovatno obrnuti jedan class run i to je to ukoliko ne budu imali odlican dev tim za prosirenje i odrzavanje igre, sto cisto sumnjam.
 
Da malo prekinemo sa offtopicom.

Tokom današnjeg dana (verovatno u narednih par sati) će pustiti shop i mikrotransakcije. Eto lepa vest za one koji žele da igraju betu, a ne žele da čekaju open betu u Junu.


Edit: upravo je krenulo. Spremite 10$ :D
https://www.pathofexile.com/purchase

Samo zapamtite da će brisati kakartere pri prelasku iz closed u open betu.
 
Poslednja izmena:
Tokom ovih 6-7 godina igranja bezbroj MMO-a probao sam i gomilu free to play naslova koji su cak i mnogo vise obecavali od PoE, da bi na kraju bivale unistene od strane korejskih grindera, mikrotransakcija naknadno uvedenih, prodavanja elite opreme i golda od strane izdavaca na "crno" (jer tesko da mogu da odrzavaju servere, izbacuju nov sadrzaj i stalno patchuju od placenih aksesorija za ulepsavanje sto ce shvatiti vrlo brzo)...(u svojoj kolekciji imam 7 razlicitih mmo fransiza koje su bile pay per month, a ftp naslova sam probao barem duplo vise :D)

To da je Mesečna pretplata neophodna "za održavanje servera i ubacivanje novog sadržaja" je MMO zabluda #1, to da azijski grinderi mogu da upropaste igru je veoma tačno ali samo za igre koje sa namerom ubacuju takav sistem ingame ekonomije. Stvari će se vrtoglavo promeniti u narednih godinu - dve na MMO sceni nakon izlaska GW2, B2P će biti standard u MMO žanru, to mogu da garantujem. Očekujem da čak i novi Blizz-ov MMO bude B2P...

Moj najveći problem je sa mesečnom pretplatom je to što si obavezan da mesečno izdvajaš (prilično veliku) svotu novca a za uzvrat dobijaš stvari koje ti se možda i ne sviđaju. Osim toga, ukoliko igra ima mesečne pretplate, u 90% slučajeva je grind based jer je bitno naterati ljude da igraju što duže = plaćaju pretplatu duže.

Sa druge strane, u B2P slučaju izdvajaš određenu sumu novca za samu igru i možeš birati šta da kupiš u cash shop-u. Naravno ima veliki broj F2P igara u kojima si uslovljen cash shop-om ali ovde (PoE, GW, GW2) to nije slučaj. Tako da šta je problem platiti 10$ za betu i šta je problem pokupovati stvari iz cash shop-a u vrednosti 50$ ako već nema mesečne pretplate. Na taj način TI biraš šta kupiti i kako uložiti umesto da budeš uslovljen mesečnom pretplatom za nešto, što možda ne želiš.
 
dobih mail od njih upravo

Hi illidan,

You can now pre-purchase microtransaction credit for our dark action RPG Path of Exile - and get access to the ongoing Closed Beta in return.

Many people have been waiting patiently for random invites to our Closed Beta, and we're sorry we couldn't let everyone in. Last weekend we had a successful public stress test with 46,911 people playing the game. We also received hundreds of requests from people wanting to buy Closed Beta access so that they could continue playing. As of now, you can.

You can pre-purchase microtransaction credit packs, which all come with access to the Closed Beta. The cheapest tier is $10. Higher purchases come with awesome rewards to thank you for supporting the game's development. These include in-game Kiwi bird Pets, t-shirts, signed posters and the option to design a Unique Item. You can also buy extra character slots and stash tabs for your compulsive item hoarding.

To support the game's development and get Closed Beta Access, check out http://www.pathofexile.com/purchase/. As you hopefully know, Path of Exile will only be funded by the sale of services and cosmetic microtransactions (we hate "pay2win") and services. Any purchases made now will continue into the Open Beta - although your Closed Beta characters and non-microtransaction items will be wiped.

Beta keys continue to be given away randomly to patient forum members, and we plan to let everyone into our Open Beta in approximately June.

We're a small game studio in New Zealand composed entirely of Action RPG fans. Any support you do give will help us add more areas, enemies and skills and get the game to Open Beta sooner.

Kind regards,
Chris Wilson
Grinding Gear Games
 
Igram POE vec neko vreme i mogu samo da pohvalim igru (barem trenutno dok je jos 100% free) Kad se pojavi Diablo 3 PoE cu sigurno da batalim :) samo steta sto ovakva igra nije izalsa pre nekoliko godina... Trenutno sam lvl 35+ na cruel tezini i poceo sam da ginem :D

Samo da ubace AH i neke bossove za raid i super :)
 
mozes uplatiti 10$ i dobiti beta kljuc, ja cu da sacekam open beta :)
 
Nazad
Vrh Dno