Šta je novo?

Path of Exile

Igrao jedno 30 min., svidja mi se class selection screen, skill screen i.... ali ne drzi paznju i ne tera te da napredujes...

Kolega, pa posle 30 minuta, ne mozes nista da vidis. Mora malo duze da se igra kako bi se osetio skill sistem itd...Pa meni je D3 poceo da se igra tek kad sam ubio skeleton kinga :)

Ja sam igrao sa dva drugara do nekog ~17 levela i mogu reci da igra obecava.
Jel se govorka nesto oko datuma izlaska ?
 
Sto ciganisanje? Igra vredi bar koliko i Diablo...

Teško da vredi toliko, gameplay i vkalitet produkcije nije ni prineti D3.

Za F2P će ovo biti odličan naslov, ali ipak se nikako ne može porediti sa D3.
 
Tako je. Ne treba se porediti, ali kako su "slicne" ipak je kvalitet same igre u ovih par dana u mom slucaju nadigrao "preveliki D3". Da imam 15godina i da sam se "plasio" da pokrenem "djavola" sa 10, siguran sam da bih odlepio na nov D3, ali zao mi je.. PoE me dobio atmosferom pre svega i tezinom na "normal" da me posteno iscimao da dodjem do lvl20.. Taman kada sam izasao iz onih mocvara i peska i uleteo u predivnu dzunglu, zabava je dosla kraju..
 
Ne govorim o vrednosti finalne igre, nego o kupovini beta kljuca...

Pa gledaj to ovako, igra je F2P, dakle ako sad dam 10$ za nesto sto cu koristiti i ingame a samu igru necu platiti, svakako se ispalti :), e sad sto se tice D3, pitam se koliko bi ljudi bili odusevljeni igrom da se ne zove tako? ;)
 
Poslednja izmena:
Jedva cekam da izadje i D3 i PoE pa da vidim sta ce svi da igraju !

Kad kazem svi mislim na ove koji toliko hvale PoE i odusevljeni su igrom...
 
Poslednja izmena:
Pa gledaj to ovako, igra je F2P, dakle ako sad dam 10$ za nesto sto cu koristiti i ingame a samu igru necu platiti, svakako se ispalti :), e sad sto se tice D3, pitam se koliko bi ljudi bili odusevljeni igrom da se ne zove tako? ;)

Pa ne znam, meni bi recimo ipak vise legao D3 da mi je neko ponudio obe igre na tacni da probam i da nisam znao kako se zovu, jednostavno vise volim igriviju i fluidniju mehaniku pa cak i da zazmurim na neke aspekte grafike koje generalno ne volim :)

A koliko bi ljudi bili odusevljeni POE da kosta 50$ ? :D
 
Pa ne znam, meni bi recimo ipak vise legao D3 da mi je neko ponudio obe igre na tacni da probam i da nisam znao kako se zovu, jednostavno vise volim igriviju i fluidniju mehaniku pa cak i da zazmurim na neke aspekte grafike koje generalno ne volim :)

A koliko bi ljudi bili odusevljeni POE da kosta 50$ ? :D

probajuci obe, da su obe 50evra, ja bi izabrao PoE
 
ali zao mi je.. PoE me dobio atmosferom pre svega i tezinom na "normal" da me posteno iscimao da dodjem do lvl20..

Bravo, atmosfera je odlicna kao i tezina igre. Nekoliko puta sam ginuo do 11lvl, dok sam u D3 kod Skeleton king-a dva puta zaginuo sa Demon hunter-om kojeg nisam bas dobro "nabudzio"...
 
Jedva cekam da izadje i D3 i PoE pa da vidim sta ce svi da igraju !

Kad kazem svi mislim na ove koji toliko hvale PoE i odusevljeni su igrom...

Nema tu svi mi vi oni ovi.. svako ce igrati ono sto mu odgovara i to je to.. na kraju krajeva zbog cega je bitno ukoliko vise ljudi igra jednu ili drugu igru? sta se postize time!?!
Meni je zaista zao zbog cega dosta ljudi upravo nije probalo i jednu i drugu u isto vreme pa da ima svoje misljenje, vec ga bazira na osnovu stvari koje se vide na netu.. a to nije prosto "isto"...

Meni nije problem da dam 35e za D3.. ali zasto bih pa cak i po cenu da "svi igraju"?
 
Aman ljudi cemu vise to poredjenje tezine sa D3, imam utisak da svi koji su napisali kako je d3 (beta) prelak nisu igrali D2 i ne shvataju da diablo postaje igra tek na 3. ili 4. nivou tezine, u ovom slucaju hell i inferno....ja normal run u d3 posmatram kao neki tutorijal i uvod u pravu igru...

barem sam ja neko ko prati svaki dan izjave d3 staffa povodom svega i svacega, i poslednjih dana se bas dosta govori o tome kako ce funkcionisati inferno tezina, kakvi ce biti death penalties, kako ce skalirati tezina monstera itd...pa zato mogu i sa pravom da kazem da se manete komentarisanja diablo 3 bete jer ona ima potpuno drugaciji cilj od POE bete a to je pre svega testiranje mehanike igre, ispravljanje bagova i na kraju krajeva nakon 15 patcheva se lako zakljucuje da im beta sluzi da stalno implementiraju nesto novo i da vide kako ljudi reaguju na to...dok je POE beta ocigledno posluzila da bi navukli ljude i odmah uzeli koji $...
 
Poslednja izmena:
Slažem se, nikako se ne može komentarisati igra samo na "normal" težini. Doduše ja i jesam PoE probao samo na normal, pošto nije bilo vremena za više i realno ginuo sam samo ako bih se previše opustio, tj. kada bi prestao da spamujem bočice jer nisam očekivao da ću umreti, tako da ni normal ovde nije baš nešto suepr zahtevan za igranje. Ne znam, ovo što sam uspeo odigrati u PoE, meni je bilo zanimljivo prvih 15-18 lvl, posle toga sve polako postaje repetativno i na isti kalup, a ono što mi je najviše zamsetalo su itemi. Premali varijacija, a većina je totalno beskoristna. Doduše možda to mogu i doraditi do izlaska igre.

KAo što rekoh, za fp2 je sasvim solidna igra, ali da se naplaćuje, ne bi je puno ljudi igralo duže vreme. A ipak ovakve igre služe da se igraju mesecima i mesecima.
 
Nije svima isti smisao igrati neku igru na isti nacin, meni je recimo dovoljno da predjem igru sa dva ili tri karaktera na normal ili hard nebitno, ali stvarno ne bih da se patim na tom Inferno nivou, jer znam da je to pretesko. Ostale igre narocito ove danas, su prelake na normal nivou, zato sve igram na hard. Vjerovatno je taj Inferno za neki coop multiplayer?! Nisam igrao online Diabla nikad tako da ne znam kako to funkcionise, i nikada nisam Diabla posmatrao kao neku multiplayer igru, izgleda da su se stvari drasticno promijenile.
 
Diablo je imao coop multiplayer u jos 1. igri, tako da to nije nista strano za ovu igru, jedino mogu da se setim Torchlight od novjih koji nema multiplayer ali sad kao dvojka ce da ima.
 
Vjerovatno je taj Inferno za neki coop multiplayer?!

Možeš i coop a možeš i sam. Naravno ako si u društvu protivnici su jači. Skoro sam čitao intervju da ako neko od ekipe zaluta tj. nađe se sam on nema nikakve šanse na Inferno težini :-devil-:
 
Nema tu svi mi vi oni ovi.. svako ce igrati ono sto mu odgovara i to je to.. na kraju krajeva zbog cega je bitno ukoliko vise ljudi igra jednu ili drugu igru? sta se postize time!?!
Meni je zaista zao zbog cega dosta ljudi upravo nije probalo i jednu i drugu u isto vreme pa da ima svoje misljenje, vec ga bazira na osnovu stvari koje se vide na netu.. a to nije prosto "isto"...

Meni nije problem da dam 35e za D3.. ali zasto bih pa cak i po cenu da "svi igraju"?

Mislim da je glupo porediti igru koja ce se igrati godinu dana i igri koja ce se igrati 10 godina... Ne kazem da je PoE losa igra, svi je hvale i pricaju hvalospeve ali svi ti ce igrati D3 i zaboraviti na PoE cim 15. maj dodje.
Ja cekam D3 jer znam da cu je igrati dugo dugo.
 
Kolega, pa posle 30 minuta, ne mozes nista da vidis. Mora malo duze da se igra kako bi se osetio skill sistem itd...Pa meni je D3 poceo da se igra tek kad sam ubio skeleton kinga :)

Ja sam igrao sa dva drugara do nekog ~17 levela i mogu reci da igra obecava.
Jel se govorka nesto oko datuma izlaska ?

Sto se D3 tice mislim da ce prava igra poceti tek posle normal tezine.
PoE je dobra igra ali jednostavno ne drzi za kompom... mada BLIZZ bi mogao da pokupi neke stvari od PoE koje je PoE uzela od D2 :). Voleo bih da vidim dodavanje poena u skill-ove i class selection screen !!!
 
A sta to u D3 nije i nece biti repetativno? Obozavam da procitam tu rec kada je gaming u pitanju? Da nece rAMA mozda da na nedeljnom nivou izlaze potpuno novi karakteri i mape nesto sto nece biti "vec vidjeno"?
Sta znaci pojam repetativno vama uopste?

@shobot - brate zelim ti da igras ne 10 nego i 20 godina ako zelis i da se PoE ne igra ni pola godine, uzivacu u svih pola godine. igrali smo pobogu u co-op-u nas cetvorica i rasturili onog smesnog boss-a i sta? ne kapiram?? oce li svaki sledeci biti totalno drugaciji ili sta? oce li ozbaciti neki epic loot koji ce se posle prodavati za prave pare? jel to tera da se igra 10 godina i vise??? ok mozda tinejdzere [bez uvrede] ali mene to ne interesuje pre svega a sa druge strane kazes da je PoE uzela stvari iz D2. Pa sto onda sundjer bobovi iz blizzarda nisu nastavili mracnim putem a ne COINS COINS WOOHOO vidi kako je sve LEPO nacinom "navlacenja igraca"...

ps: za nekog ko radi ocigledno na F2P igri koja i te kako parira "slicnim naslovima" , i da se "otme neka kinta odmah" - podrzavam. Bolje njima koji se cimaju for free 7 godina nego ovi koji nas loze skoro 10 i na kraju izbace PRELJEPU.. baca mi se pegla.
 
Poslednja izmena:
A sta to u D3 nije i nece biti repetativno? Obozavam da procitam tu rec kada je gaming u pitanju? Da nece rAMA mozda da na nedeljnom nivou izlaze potpuno novi karakteri i mape nesto sto nece biti "vec vidjeno"?
Sta znaci pojam repetativno vama uopste?

@shobot - brate zelim ti da igras ne 10 nego i 20 godina ako zelis i da se PoE ne igra ni pola godine, uzivacu u svih pola godine. igrali smo pobogu u co-op-u nas cetvorica i rasturili onog smesnog boss-a i sta? ne kapiram?? oce li svaki sledeci biti totalno drugaciji ili sta? oce li ozbaciti neki epic loot koji ce se posle prodavati za prave pare? jel to tera da se igra 10 godina i vise??? ok mozda tinejdzere [bez uvrede] ali mene to ne interesuje pre svega a sa druge strane kazes da je PoE uzela stvari iz D2. Pa sto onda sundjer bobovi iz blizzarda nisu nastavili mracnim putem a ne COINS COINS WOOHOO vidi kako je sve LEPO nacinom "navlacenja igraca"...

Jedno pitanje, da li si igrao D2 ?
 
Poslednja izmena:
Da ali ocigledno ne dovoljno da bih iz tog hype-a oko D3 prihvatio ono sto mi se serviralo.
Nisam hard core igrac ovakvih igara sto sam vec i napomenuo, i jednostavno sada pokreni D2 i pokreni D3 i reci mi sta vidis? Atmosfera sigurno nije "ista" i nije "bolja"..
 
Da ali ocigledno ne dovoljno da bih iz tog hype-a oko D3 prihvatio ono sto mi se serviralo.
Nisam hard core igrac ovakvih igara sto sam vec i napomenuo, i jednostavno sada pokreni D2 i pokreni D3 i reci mi sta vidis? Atmosfera sigurno nije "ista" i nije "bolja"..

Atmosfera je odlicna a za to dal je mracna ili WoW-ovska bas me briga, meni je bitno da igra ima gameplay koji ce da me privuce a ne da se divim grafici, dal je mracno ili ne (imate kontrast na monitoru).
Ima stvari koje mi se ne svidjaju ali osecaj je potpuno isti kao D2 i to je meni bitno. Mozemo da pricamo koliko je Diablo interesantniji i koliko te vuce da igras na vecim tezinama ali to mozete da shvatite jedino ako ste igrali D2 posle normal-a.

Ostavljam Vas da ne trolujem vise u o D3 u temi za PoE, probao sam nije me privukla i to je to.
 
Atmosfera je odlicna a za to dal je mracna ili WoW-ovska bas me briga, meni je bitno da igra ima gameplay koji ce da me privuce a ne da se divim grafici, dal je mracno ili ne (imate kontrast na monitoru).
Ima stvari koje mi se ne svidjaju ali osecaj je potpuno isti kao D2 i to je meni bitno. Mozemo da pricamo koliko je Diablo interesantniji i koliko te vuce da igras na vecim tezinama ali to mozete da shvatite jedino ako ste igrali D2 posle normal-a.

Ostavljam Vas da ne trolujem vise u o D3 u temi za PoE, probao sam nije me privukla i to je to.

Kad se kaže "mračna" ne misli se stvarno na mrak?! Džiz's...
 
Pa ne, poenta je da osećaj nije isti u D2 i D3 (D1 da ne spominjemo), dovoljno je da uporedo pustiš neki gameplay ove dve igre i da vidiš ogromnu razliku, bez da se ulazi u detalje.
Nije poenta u detaljnosti grafike već u dizajnu i okruženju, zato sam i postavio prethodni post. Ali kako god, svako će da igra ono što mu se sviđa (ili što mu drugi kažu da mu se se sviđa :p)...
 
Poslednja izmena:
Dizajn i okruženje zaboraviš posle par sati igrana, posle se sve svodi na gameplay. Mada meni dizajn u D3 uopšte ne smeta. Niti mi je recimo smetao cartoonish dizajn u Torchlight-u da bi uživao u igri, mada ta igra se nije ni trudila da bude "ozbiljna" :)
 
Poslednja izmena:
Dizajn i okruženje zaboraviš posle par sati igrana, posle se sve svodi na gameplay. Mada meni dizajn u D3 uopšte ne smeta. Niti mi je recimo smetao cartoonish dizajn u Torchlight-u da bi uživao u igri, mada ta igra se nije ni trudila da bude "ozbiljna" :)

krastavac, ja ne grindam niti planiram da "obrćem" H&S dvadeset puta sa svakom klasom... Tako da je meni atmosfera sve.
 
Pa ja u Diablo 2 ni sa jednom klasom nisam uspeo doći do maksimum lvl-a, niti da skupim svu opremu koju sam hteo skupiti, a igran je dugo, dugo,dugo :)
 
Pa cekaj , ocigledno da mi malo drugacije poimamo sam pojam H&S igre. Recimo u igri kao sto je D2 ili Titan Quest, a obe sam igrao nebrojeno mnogo sati, meni je izazov bio da predjem na sledecu tezinu, naletim na prvog monstera koji me sa tim trenutnim gearom i buildom koji imam otrese, i onda farmam bolji loot, trgujem , menjam se , cenkam se, povecavam statse bukvalno za 0.01 %, idem ponovo, monster me opet otrese, ponovo farmam gear, vratim se unazad, ukaki me neki dobar weapon, pa onda upadnem u co op, dogovorimo se kako cemo sta cemo, ocistimo areu , idemo dalje, farmamo, ubijamo, pricamo preko skajpa, i tako mogu svaki dan po sat - dva - tri - pet ,zavisi koliko imam vremena... :)

Sad vi svi kazete, pa to isto moze u POE, a ja kazem, meni to jednostavno nije to, Diablo serijal mi je neprevazidjen, i to je to :)
 
POE me nije nesto odusevio, ostajem pri diablu.
 
Nazad
Vrh Dno