Šta je novo?

Path of Exile

Dobio je on finu kompenzaciju za to sto radi... Pljuje po D3 cim mu se ukaze prilika.

Nego prsli im serveri, a taman imao boss fight, pih...
 
Sad gledam, ne mogu da nađem ed_hunter-a... Da bi se povezali (da znam kad je online pa da se kontaktiramo za timsku igru) moram da znam ime njegovog karaktera ili kako to ide?
 
Poslednja izmena:
Ovo sa serverima smara, dao sam par... Oh wait :D

Bas mi je leg'o PoE, skroz druacije od TL2 koji sam pikao do sada...
 
hm... misliš da mu daju keš da ih reklamira? pa dobro, ni to nije loše... a da li pljuje po d3 jer su mu grinding gear games platili da pljuje po d3 ili pljuje po d3 jer stvarno ne valja.... hm...
 
Ne znam koliko pratite Krippa ali znam da ga je oduševila PoE i da je igra iz zadovoljstva. Ujedno je i Gold Supporter tj. on je njima dao pare. Sve što je rekao u vezi D3 je tačno. On je prvi i predložio Paragon sistem.
 
Krippa je legenda, i jedini hardcore gamer koji pravi YT kojeg podrzavam.

Napravio je jos par klipova pre pola godine, gde je objašnjavao neke stvari i to developeri mu udelili par itema da proba i pokaze kako sta radi.

Damn moracu i ovo da skidam (opet) mada ne znam kako ću naci vremena jos za ovo.
 
Poslednja izmena:
Nema šanse nikoga odavde da nađem u igri. :(
Ko hoće, tražite nick "Alejandro_Sosa" ili "benchmark.rs" party u igri...
 
Ne moze se preko online profila dodavati za sada. Najbolje da svi napisemo imena karaktera koje najcesce igramo.

Torlak - Marauder
 
Evo moj char je withchersica level 19 - TwinDream se zove, pa ko hoce da igramo zajedno neka me doda :)

Ajd da ne ulazim u poredjenje D3 i PoE kao sto je bilo na TL temi, iskreno svidjaju mi se i igracu obe.

Malo me nervira mapa, totalno mi je nepregledna. Prikaze mi recimo ona mala u cosku kao da ima prepreka, a u stvari mogu da prodjem, a na velikoj se izbuljim sav dok skontam gde sam i gde je sta :D
Razumem ja da oni furaju neki retro fazon, ali sto je mnogo mnogo je :)

Ali sama stuktura i dubina igre mi je priceless, mogucnosti koje pruza su stvarno za respect.

Hajde ako neko naleti na neke fine linkove neka okaci, meni je recimo ovaj dao neki fin uvid u stvari koje bih mozda prevideo, a na dnu ima jos kojesta zanimljivo:

http://blackrabbit2999.blogspot.com/2012/07/path-of-exile-loot-guide.html
 
Koliko je velika? (koliko mesta zauzima na hdd)
 
mapa jeste sr*nje realno... :/ bolja je u d3 mnogo, ali opet u d3 ne možeš da držiš mapu upaljenu i da igraš... i u tl2 je bolja mapa...
 
Ja sam skroz zadovoljan igrom, sviđa mi se što su skillovi u stvari gemovi,
što ne postoji currency u pravom smislu, passive skill tree je vrhunski odrađen itd.

Jedino što su serveri malo prsli kad sam ja igrao,
ali srediće se valjda.
 
Ma to sa serverima je početna boljka svake ovakve igre, Igram PoE od prve bete, prešao oba act-a pa me malo smorio ali sad vidim da su pustili act III. Nice.
 
Igra za sad deluje poprilicno zanimljivo. Atmosfera ja pogodjena poprilicno. Combat i animacije su ok (nazalost jedino tu D3 ima prednost). E sad, jedina stvar koja mi se ne svidja je prevelika customizacija. Bukvalno mozete napraviti Maraudera koji baca magije kao Witch. Ne postoji nikakva razlika u klasama i skilovima. Witch moze da pegla sa 2-handerom i Cleave a Marauder sa wandom i Ice novom. Sve te klase ustvari i nisu klase. Sve je ustvari jedna klasa, samo se razlikuje pocetna pozicija na skill treeju.
 
Igra je i više nego dobra, ali posle prelaska 1. akta jedino što me vuče je da predjem ostale aktove kako bi prešao sve, nemam neki osećaj
kako bi prelazio ovu igru iznova i iznova... možda se to i promeni vremenom.
 
jel act 3 finalni, ili ce dodati i act 4 kasnije ?
I kakva je prica, jel zanimljiva kampanja ?
 
Igra za sad deluje poprilicno zanimljivo. Atmosfera ja pogodjena poprilicno. Combat i animacije su ok (nazalost jedino tu D3 ima prednost). E sad, jedina stvar koja mi se ne svidja je prevelika customizacija. Bukvalno mozete napraviti Maraudera koji baca magije kao Witch. Ne postoji nikakva razlika u klasama i skilovima. Witch moze da pegla sa 2-handerom i Cleave a Marauder sa wandom i Ice novom. Sve te klase ustvari i nisu klase. Sve je ustvari jedna klasa, samo se razlikuje pocetna pozicija na skill treeju.
Ima vise razlika, pocetna statistika karaktera se razlikuje, tako recimo Marauder startuje sa 30 STR, 14 DEX, 14 INT dok Ranger startuje sa 14 STR, 30 DEX, 14 INT itd, takodje se razlikuju nagrade od questova, svaka klasa dobija skill gemove namenjene toj klasi.

jel act 3 finalni, ili ce dodati i act 4 kasnije ?
I kakva je prica, jel zanimljiva kampanja ?
Bice i act 10 budu li developeri dobijali dovoljno love :D
Igra je planirana da se igra godinama, a Chris je izjavio da planiraju po jedan act godisnje da izbacuju...

Igra je i više nego dobra, ali posle prelaska 1. akta jedino što me vuče je da predjem ostale aktove kako bi prešao sve, nemam neki osećaj
kako bi prelazio ovu igru iznova i iznova... možda se to i promeni vremenom.
Nema iznova i iznova igranja, zavrsis sve tri tezine i posle pravis mape i tako napredujes.
 
Pravim Lectora :D



Ime u igri MarcusCuniculus, pa me dodajte.
 
Markoman - shadow :d
 
Igra za sad deluje poprilicno zanimljivo. Atmosfera ja pogodjena poprilicno. Combat i animacije su ok (nazalost jedino tu D3 ima prednost). E sad, jedina stvar koja mi se ne svidja je prevelika customizacija. Bukvalno mozete napraviti Maraudera koji baca magije kao Witch. Ne postoji nikakva razlika u klasama i skilovima. Witch moze da pegla sa 2-handerom i Cleave a Marauder sa wandom i Ice novom. Sve te klase ustvari i nisu klase. Sve je ustvari jedna klasa, samo se razlikuje pocetna pozicija na skill treeju.

Možeš da napraviš šta god hoćeš ali to pije vodu samo na normal težini. Da bi preživeo na većim težinama treba ti dobro isplaniran build.
 
Ima vise razlika, pocetna statistika karaktera se razlikuje, tako recimo Marauder startuje sa 30 STR, 14 DEX, 14 INT dok Ranger startuje sa 14 STR, 30 DEX, 14 INT itd, takodje se razlikuju nagrade od questova, svaka klasa dobija skill gemove namenjene toj klasi.

Hm da, ali to nije nikakva razlika. Skoro svi medjucvorovi u skill treeju daju +10 main stat kao opciju. Tako da je ta razlika samo jedan pasivan skill. Spomenuo si i nagrade. Ti recimo mozes da tradujes svoj gem koji dobijes za neki drugi... Trebali su da uvedu neke restrikcije na osnovu klase, tipa da Marauder ne moze da koristi Int i Dex gemove. Ovako se sve stapa u jednu klasu bez ikakvog reda.
 
Pocev od ovog 0.10.0 patch-a da bi levelovao neki skill trebace ti mnogo vise atributa, tako recimo za dexterity skill, trebace ti jak dexterity da bi ga izlevelovao do maksimuma. Tako da se ne isplati krenuti sa Marauderom da bi budzio inteligence skill-ove. Osim ako je u pitanju dobro smisljen build. Moze svasta da se smisli - recimo video sam jako efikasan build gde Marauder, ima mnogo veliki helt, koristi stit i wand-ove iz kojih puca. Takodje koristi odgovarajuce skill-ove kako bi pravio endurance, frenzy i power charge-ove koje uz Conduit pasivni skill, deli sa party memberima.
Igra naravno postaje mnogo zanimljivija kako se odmice sa levelom. Za end-game content ubacili su tzv. sistem mapa (maps), gde pronalazis item koji ubacujes u neku masinu i otvara ti se novi nivo. Osim sto ovih nivoa ima puno (verovatno su i random), ovi maps itemi podpadaju pod ista pravila kao i ostali itemi, tj. mozes belu mapu da upgrade-ujes u magic ili rare item, da im dodas atribut, quality itd..a kao rezultat mapa se modifikuje i postaje teza na neki nacin ali i dalje odgovarajuci bonus uglavnom u vidu boljeg dropa. Evo kako to izgleda:

 
Ili sam ja nesto tesk oistripovao ili su oni izmenili mapu sa onim mali najnovijim patchom, prvenstveno mislim na Ship Graveyard kao i na Prison Entrance(ili kako se vec tacno zove), ali snasao sam se.
Inace prekjuce kada sam pocinjao, igram ja tako mozda 2 sata i sa strane slucajno spazim obavestenje da je neki lik dostigao 64 lvl o_O kako je to moguce?
 
Ili sam ja nesto tesk oistripovao ili su oni izmenili mapu sa onim mali najnovijim patchom, prvenstveno mislim na Ship Graveyard kao i na Prison Entrance(ili kako se vec tacno zove), ali snasao sam se.
Inace prekjuce kada sam pocinjao, igram ja tako mozda 2 sata i sa strane slucajno spazim obavestenje da je neki lik dostigao 64 lvl o_O kako je to moguce?

Ako igras HC (nisam siguran da li moze na Default), ukucaj /ladder i videces ko su prvih 10 po experience/lvlu. Kripp igra vec dva dana sa grupom ljudi koji su bukvalno svi top 10. Inace, moguce je tako sto preskaces delove mapa koji imaju mali broj monstera i samo zuris u te farming zone. Naravno, buildovi su isto krucijalni :)
 
Inace prekjuce kada sam pocinjao, igram ja tako mozda 2 sata i sa strane slucajno spazim obavestenje da je neki lik dostigao 64 lvl o_O kako je to moguce?

Igrao sam i ja tad sa drugom i njegov komentar je bio "yebote kako!" :)
 
Ili sam ja nesto tesk oistripovao ili su oni izmenili mapu sa onim mali najnovijim patchom, prvenstveno mislim na Ship Graveyard kao i na Prison Entrance(ili kako se vec tacno zove), ali snasao sam se.
Inace prekjuce kada sam pocinjao, igram ja tako mozda 2 sata i sa strane slucajno spazim obavestenje da je neki lik dostigao 64 lvl o_O kako je to moguce?

Ne znam da li si primetio ali sve mape imaju "Instance" koji se menja ako nisi bio u toj mapi 8-15 minuta, sledeci put kada udjes raspored mape je totalno promenjen (ako si na ovo mislio).
Tako funkcionise farmanje odredjene mape, pobijes sve protivnike i udjes na sledeci level, kako bi se vratio na istu mapu sa novim Instance-om i svim neprijateljima drzis ctrl + levi klik na taj prolaz i izaberes New Instance.

Kada je levelovanje u pitanju dosta brze se napreduje u grupi, i pored toga sto se xp deli mape se prelaze znatno brze.
 
Nazad
Vrh Dno