Šta je novo?

Path of Exile

Ako neko igra novu ligu a zeli da se pridruzi par nas u gildi mozete da me dodate na DaChaS character name
 
Ja sam tek instalirao igru, i deluje mi da cu da se zadrzim u njoj neko vreme. Ako neko ima savet za pocetnika, koji build je dobar za pocetak, koja klasa, i uopste na sta da obratim paznju, kazite. Mislio sam da uzmem witch?
 
^ Ima brdo saveta za build na netu... POE witch build... Ako si tako rešio... Ja lično nikad nisam dogurao dalje od akta V, jer počinje da smara... Mada možda bi u nekom forum gildu bilo zanimljivije...
 
Net je prepun. Izdvoji bih Zizarian-a i jedan svež serijal koji može da pomogne. Mora da se uči i da se mnogo igra da bi se osetile sve čari igre. I obavezno da se prati neki build dok se ne pohvataju konci.



@kure1982

Aktovi su najdosadniji deo igre ali posle kreće ludilo. Dodali su toliko sadržaja da to nije normalno. Ja sam se skoro vratio igri. Napravio pauzu od 7 godina :)
 
Ma kakvi crni aktovi, pa to je vec godinama najveci problem PoE jer nista dosadnije nema od pretrcavanja aktova i cekanja nekog lvl 65-70 da build zapravo proradi.

Ova nova liga jeste odlicna, cak mi pada na pamet da u njoj pocnem SSF i nastavim da igram standard ubuduce. Moze gomila dobrih i build enabling unique itema da se uzme za kratko vreme, mada opet tu je sada i Heist koji je takodje odlican izvor za SSF.
Nema se jednostavno vise vremena da se svakih par meseci otvara Atlas od nule, da se priprema rudnik i sve ostale stvari na koje ode 2-3 nedelje ko nista i tek tada zapravo moze da se pocne sa normalnom igrom i nekim uzivanjem.
Evo bas za vikend sam resio Siriusa 5 ali vec par dana ne stizem ni da upalim igru, a planirao sam kao da uzmem 36 challenges jer mi je hideout nagrada skroz cool.

Za pocetnika i ja da predlozim neku Vesticu Necromansera, ili mozda nekog Tanky Ciklonera da bi se bolje upoznale mehanike igre i boss fighteva.
 
Još jedan odličan video za početnike. Izašao pre 2 dana.

 
Ako vas ima za casual igranje sa foruma ili ako pocinjete imam guild pa mozemo da se okupimo ja i ortak uglavnom igramo kad stignemo napisite ingame nick pa cu da vas dodam .

Sto se tice pocetnih buildova zavisi koji playstyle volis da igras pa na osnovu toga mogu nesto da ti preporucim

generalno igra tek pocinje kad zavrsis aktove posle nekog vremena uvezbas se i sa tim pa se to pretrci za nekoliko sati
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
poe i casual ne ide u istu recenicu
 
Kako vam ide liga sta ste isprobali od buildova? Poceo sam kao slayer ciklon dosao do 84 lvl dosadio mi ciklon iako ga uvek igram,digao Rigteous fire chieftaina na 90 Lvl radi T16 mape ali fali dmg na bossevima bez cluster jewela bice tesko,Uzeo autobomber vesticu da se zezam za mape malo pa cu videti


poe i casual ne ide u istu recenicu

Kako ne ide, to i onaj sto igra 16 sati kaze da je casual :)
 
Liga je vrh, Chieftain BF BB sa jako losom opremom, T16 lagano.
 
Poceo sam ligu kao bleed bow gladiator za farmanje para na belim-zutim mapama, za kasniji content sam respecovao u neki moj "Max block Gladiator minion" build koji prilicno dobro cisti sve zivo ali je malo clunky za play zbog summonovanja paukova.

Koristim Arakaali dagger za mape posto pauci ne sljive zivu silu, cak i phys reflect moze da se radi jer su imuni na damage.
Za boseve je tu 5x Herald of Purity Sentinela od kojih svaki radi preko 1m dps, pri tome i dalje mogu da trckam unaokolo i izbegavam boss mehanike.
 
Samo da budem siguran, nema transfera karaktera iz lige u ligu...
Tipa ako mi je karakter standard, to je to, mora da ostane u okviru standard?

Imam jednu rendžerku 64 level u standard ligi, nisam igrao od 2017, prilično je ok build, osim za one Ascendancy levele gde je truba jer boss ima one ludačke napade gde evasion ne pomaže mnogo, a ubijaju iz jednog udarca...
 
Karakteri iz lige idu u standard kad se liga zavrsi, a HC karakteri iz lige idu u std kad umru - sto neki koriste za zaradu jer postoji trziste league itema za ljude sto samo standard igraju (nije ih velik procenat ali nije ni da je zanemarljiv).
Char iz std je tu gde je, ne moze da se koristi u ligi.

Izaro kao i svaki boss u PoE ima te one shot mehanike, ali nije tako strasan kada se vise puta predje i pogotovo sa nekim itemom za blinding (flesh and stone aura, flaska, ascencancy node itd).
 
Karakteri iz lige idu u standard kad se liga zavrsi, a HC karakteri iz lige idu u std kad umru - sto neki koriste za zaradu jer postoji trziste league itema za ljude sto samo standard igraju (nije ih velik procenat ali nije ni da je zanemarljiv).
Char iz std je tu gde je, ne moze da se koristi u ligi.

Izaro kao i svaki boss u PoE ima te one shot mehanike, ali nije tako strasan kada se vise puta predje i pogotovo sa nekim itemom za blinding (flesh and stone aura, flaska, ascencancy node itd).

Jeste Izaro... Pre ovog sam igrao barbarian build čije odbrambene mehanike su zasnovane na defence umesto na evasion, tu nisam imao problema sa Izarom... Sa redžerkom je problem kod tog njegovog napada (onaj kao neki talas), jer bez obzira što ona ima 95% šanse da izbegne napad, ovaj baca 100 napada u sekundi i dovoljno je da se jedan ne izbegne (što je matematički 100% sigurno da će se desiti) i tu je game over... I onda ajd' Jovo nanovo ceo level ispočetka... Tu sam se smorio jer mi je taj Ascendancy deo klase najzanimljiviji...
 
Poslednja izmena:
Dve nedelje nista onda u sat vremena 2 exalteda padne i gem od 3 exa....
 
Dobra je liga,nema sta!

screenshot-0001.jpg
 
^Lepo, lepo. Sad jos i neka HH karta pa makar i ove sestrice nove. :)

Ja bas kazem drugaru da je ovo liga gde mora nesto da padne ako se igra, i da ne mora toliko na trading da se trosi vreme kao ranije.
 
Definitivno ne mora da se trosi vreme na trade ove lige sto mi bas i odgovora!Evo ja koji se ne razumem bas u krafting i ne znam sta treba da gledam da bi dobio to sto trazim,zaradio sam 15ex u poslednjih par dana!Bukvalno sam lupao modove tako bezveze pa sta ispadne!:DMada dosta i igram pa nije ni cudo sto je RNG na mojoj strani!Taman da iskoristim ovo vreme dok se ne vratim na posao!
 
Poslednja izmena:
Liga je super ali trading i dalje dominira. Nažalost.

Sva oprema na meni je sa tradinga. Ništa mi korisno nije palo od početka :(
 
Kako vam napreduju karakteri ? ja bas zavrsio 24 chalenga i razmisljam da idem na 36 za sad carrion golem kida
 
Svaka čast. Ja se borim sa Blade Blast Chieftain ali nema se mnogo vremena za igranje :(
 
JA zavrsio upravo 36 Chalenga i uzeo Ritual hideout...to je to za ovu ligu mozda uzmem neki build cisto da isprobam Inpulsu sto sam 6 linkao ili nesto zanimljivo
 
Nova liga Ultimatum. Upravo pogledah stream. Neverovatno je šta su sve dodali i naštimovali. GGG radi punom parom a igra je i dalje besplatna. Svaka im čast!
 
Ne znam ni sam kako cu ovu ligu ispratiti zbog posla i silnih obaveza!Na papiru deluje bas dobro!
 
Isti slučaj kao i kod mene. PoE traži vreme koga je sve manje.
 
Ja cu i ovu ligu verovatno kao i par prethodnih... Malo uzivanja prvih par dana, pa kad se slozi pocetni build izgubim interesovanje zbog obaveza. :)
 
Nazad
Vrh Dno