Šta je novo?

Path of Exile

Juce mi palo 5 exalted orbova, perfect roll astramentis, corruptovao sacrificial garb u shadowstich... ludji dan nisam imao za 6 godina.

Inace mehanike lige mi nije nesto. Desi se da udjem u memory fragment, a layout takav da nemam kud, za 2s napolje. Kombinovao neke iteme u nexusu, ishodi nikakvi. Previse je sve konfuzno. No dobro, ovo je posle godinu dana prva sezona da je podbacila, a ima toliko stvari da se radi, da moze skroz da se zanemari i opet da ne bude dosadno.

Sent from my M5 Note using Tapatalk
 
^ Ja uvek slusam o POE i njegovom skoro endless contentu medjutim uvek nakon svezih 50ak levela stanem i pitam se cemu to kad je nedostatak competetive sadrzaja razlog istom pitanju. To mi je vise konfuzno nego sama mehanika koja je itekako komplikovana i obesmisljava pocetak nekom ko ne zna nista o igri.
 
Jel to znaci da nisi nikad presao lvl50? Ljudi jure lvl 100, solo self found, hard core, ssf hc. Sto dublje dogurati u delve rudniku, uber lab speed runovi, uber elder i shaper farmovanje, min max crafting opreme, act 10 kitava kill rush... neki jure headhunter belt. Sve zavisi od igraca sta zeli da postigne. Igra uopste nije laka za svariti ako si nov.

Sent from my M5 Note using Tapatalk
 
@Ivan985
Ja da sam na tvom mestu poklonio bi meni jedan exalt i bio bih srecan zbog toga!Veruj mi na rec...bice ti drago:D
Salu na stranu,PoE se stalno uci...kao sto rece @Ivan985 i posle nekoliko godina igranja,uvek nesto novom naucim!Ova liga mi se ne svidja uopste,prosto mi ne lezi,ali zato Delve obozavam!Mada nikad goru ligu nisam imao po pitanju currency-a!Nista mi bas nije dobro palo,cak ni UberLab ne mogu da farmam posto nemam od cega da kupim offering!Slabo se sta i proda!
 
Kao ideja, mehanika lige mi se svidja. Kao da pravis vlastiti atlas, sa tezinom i nagradama koje zelis. Medjutim, previse su ga zakomplikovali, te mozes li proci, jel imas pravi fragment, jel mozes se vratiti ili ne, plus nagrade su dobre tek kad povezes sve kako treba, a za to treba bas dosta vremena. Ja sam novu mehaniku skroz ignorisao. Jos sam malo stao sa igrom, nesto sam smoren, plus sam teska sirotinja,a ni build mi nije neki. Nista mi nije ispalo, jedva sam se skupio za zute mape, a i tu bezim od syndicate cim ih vidim. Dodatno me nervira sto igra sa vremena na vreme ima neke mikro lagove, par puta sam poginuo zbog tih gluposti.
 
Nešto su zajebali kad su ubacili betrayal sad u glavnu igru, kad god se pojavi intervention desi se lag od bukvalno 3 sekunde. Kako god, nova liga je u rangu sa bestiary (tj đubre), previše konfuzno, komplikovano i bez nagrada koliko vidim.
 
^
Kod mene to traje vise od 3 sekunde...zamrzne sve dok ne zaginem,tek se onda vrati u normalu!Nova liga je gora cak i od Bestiary po mom misljenu!Kad dobijem onu memoriju sa cetiri strane,molim boga da je mapa nekog otvoren tipa da na samom pocetku mogu stici sa jedne strane mape na drugu(levo ili desno) i tek onda pravo od pocetnog ulaza!Posto uvek dobijem mapu kao sto je Dungeon sa milion vrata,kamenja,prepreka i sl.Posle 10 mapa nekako uspem da sastavim auto put i dodjem do memory modula!Udjem ja u tu mapu i kada krenem vidim da mogu da idem na dve strane tj. imam dva ulaza ili dvoje vrata zavisi od mape.Krenem npr. desno i vidim ta strana se vec desinhronizovala,krenem levo kada tamo neki zid i jedino mogu da idem okolo,ali dzabe kada i je ta strana vec pocrnela!Sve se to desava u roku od 2-3 sekunde!To je toliko frustrirajuce da to nije normalno!
Koristio sam sve moguce movement gemove,flame dash,leap slam,shield charge,charged dash itd..Mogu da zamislim nove igrace koje hoce da probaju igru i ne znaju nista,momentalni deinstal!
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da mi objasni zasto mi igrica ima konstantno oko 0.2 sec delay? Takozvani click delay prilikom pomeranja heroja. Pritom imam oko 50 fps i isto toliko mi je ping oko 50 ms, vsync iskljucen. Dok recimo kada stavim predictive networking mode tog delay-a nema, ali zato pri ovom modu crash-uje igrica. Bukvalno imam osecaj kao da mi je ping 200. Nesto me internet zeza ali ne mogu da provalim u cemu je problem. Isti slucaj mi se desava i sa drugim online igricama. Dok sam pre cak sa losijom konfiguracijom igrao bez problema. Imam telekomov box paket 20 Mb brzina.
 
igrao sam je dosta dugo, pa sam batalio pola godine, juce opet instalirao, nikad slicnih problema nisam imao, jedini problem igrice je los engine pa kad je veliko *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* na ekranu, fps pada mnogo cak i na overkill konfiguracijama. jesi na frankfurt serveru? da nisi negde otisao greskom van eu xD

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Ako neko slucajno nije znao pojavila se odlicna alternativa za kupovinu mapa tj. menjaza "glava" za "glavu".Nema vise cekanja i gubljenja vremena hoce li neko odgovoriti na trade!

https://poemap.live/
 
Cuo sam pre nekoliko dana, ali hvala u svakom slucaju :)
 
Solidno izgleda "dvojka" steta sto igra nikada nece imati socnu borbu posto nikada nece ubaciti fiziku za leseve zbog nekih skill mehanika.
 
screenshot-0000.jpg
Jel to namerno ili je bilo i ranije itema sa takvim nazivom?Mada ko je obracao ranije paznju na to!
 
Poslednja izmena:
Pozdrav, da li imate problema sa fps-om, masina iz opisa mi gura dobro sve dok ne udjem na mapu, onda krece opasan frame drop, sa 130 na ispod 50 u vecini situacija, postalo je neigrivo... pokusao sam i sound fix ali nije pomoglo.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Pozdrav, moze li mi neko pomoci i uputiti me na pravo mesto u vezi sa sledecim pitanjem a to je: Gde se moze i kako je najbolje razmeniti neki vredni ingame item za real money?

Konkretno ispao mi je HH pre par dana i voleo bih da ga unovcim i obezbedim neki supporter pack za ovu ili sledecu ligu, posto mi sam item ne treba.

Hvala unapred.
 
Pa ako ti je ispao u ligi, nemas jos mnogo vremena, a pretpostavljam da je to trziste najjace na pocetku lige.

Na zalost, ne znam nikoga ko se time bavi, a i pazi da te ne uhvate, posto, iako se desava cesto, nije bas dozvoljeno. Ove lige bolje da si farmao 3/1 ili 1/1 Voices :D
 
Poslednja izmena:
AOC 24G2U/BK
^ Da li neko od vas koji igrate Path of Exile ima ovaj AOC monitor, i kako generalno igra izgleda na njemu? Da li ima nekih zamerki?

Pitanje je offtopic, pa se izvinjavam na tome. Crk'o mi je moj 26" Samsung 2693HM (16:10) pa sada evo razbijam glavu sta da uzmem da valja za nekih 24-25K, a posto od igara obicno igram Path of Exile, uglavnom me zanima kako se ponasa u toj igri (i naravno na desktop-u)

Hvala, i jos jednom se izvinjavam na offtopic-u.
 
Poslednja izmena:
za path of exile ti je najbolje neki super ultra wide. ja bi izbegao te 144hz panele, bolje uzmi nesto sa 75hz ali da podrzava freesync.
 
Poslednja izmena:
za path of exile ti je najbolje neki super ultra wide. ja bi izbegao te 144hz panele, bolje uzmi nesto sa 75hz ali da podrzava freesync.
Zasto bi izbegao 144hz panele? Doduse ovaj monitor moze biti i 75hz samo je oznaka 24G2U5/BK.
Tacno je da moj trenutni hardware a posebno graficka (Asus 650Ti Boost 2GB Direct Cu) ne mogu iskoristiti mogucnost ovog AOC 144hz monitora, ali posto ja ne kupujem cesto hardware, ideja je da kada sam vec sada primoran da uzmem monitor, on bude 'spreman' za eventualno novu vraficku koju bih uzeo kasnije.
Sto se tice 'super ultra wide' predloga, njega cu ignorisati :) jer sam ja bio sasvim zadovoljan mojim 16:10 26" monitorom u radu na desktopu a i u Path of Exile. Frka mi je sto je ovaj AOC manji tj 24" i sto je 16:9. Naravno frka je i kakva ce slika biti generalno kada u PoE sve pocne da prsti (npr dok je aktivan Delirium mode). Da li ce biti ghostinga, pixela, prezasicenih boja i sl. Kako uglavnom igram Path of Exile, eto dosao sam na ideju da pitam ovde da li neko slucajno igra PoE na AOC 24G2U/BK monitoru i da li je zadovoljan prikazom ili ima neke zamerke.

Sent from my SM-T113 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ja sam video screenshotove kako izgleda poe u super ultra wide i smorio sam se. zato ti predlazem to. ako neces to onda zasto ne uzmes onaj best buy aoc u toj cenovnoj kategoriji, od 32" i 1440p rezolucijom? to ti je onako prilicno dobar all arounder, imam ga ja i zadovoljan sam, osim sto za igre je bolji ultra wide sigurno. i sto bi mogao biti veci, smara me mala dijagonala na njemu, ali dobro...
 
Koji je to tacno AOC u 'toj cenovnoj kategoriji' od 24-25k din, od 32" i 1440p koji ti imas i sa kojim si zadovoljan? Koji tacno model i kada si ga kupio i gde (moze samo pocetno slovo firme da ih ne reklamiramo).

Sent from my SM-T113 using Tapatalk
 
Bas odgledah review na YT pre nego sto videh tvoj post. Znaci sa PoE si zadovoljan kako izgleda na ovom monitoru? Koliko daleko sedis od monitora? Koju graficku koristis? Kakav je osecaj u radu na desktopu? (da li su ikonice po defaultu velike ili si ih podesavao?

Na ovom linku ka itsvet-u mi zapada u oci raspon cene izmedju najjeftinijeg i najskupljeg prodavca. Razlika citavih 10-11k dinara. A posebno me iznenadjuje ime najskupljeg prodavca. JoKa je generalno vazio za 'ok' cene (ni naskuplje a ni najjeftinije a cesto blize najjeftinijima). Nesto se ocigledno promenilo. Ne znam zasto je razlika u ceni tolika.
Druga stvar koja me 'muci' jeste sto sam pre par dana dobio kablovsku uz koju dolazi STB uredjaj. Mogu ga povezati na taj monitor koji imas preko hdmi prikljucka ali nevolja je sto taj monitor nema zvucnike pa ne znam kako bih dobio zvuk sa kablovskog STB uredjaja a da ne bude koriscenjem slusalica prikljucenih u 3.5mm jack.

Ako te ne mrzi okaci par fotki tog monitora dok ti je pokrenut Path of Exile, cisto da vidim kako izgleda.

EDIT 1:
Monitor se ne moze podesavati po visini sto je po meni mana, ali ipak bi se preko toga preslo da bar ima opciju za VESA kacenje, koju on naravno nema. Jesi li ga stavio na neku 'dasku' tj postolje na stolu da mu tako podignes visinu ili ti je prilikom koriscenja ovog monitora vrat opterecen gledajuci 'na dole'?

EDIT 2:
I da, znas li ima li igde u Beogradu radnja gde se moze uzivo videti ukljucen ovaj monitor a ne da mi ga samo daju spakovanog u kutiji?
 
Poslednja izmena:
e jesi car svega mi. pa nisam ja prodavac.

nisam zadovoljan kako izgleda poe na ovom monitoru, rekao sam ti vec da poe izgleda mnogo bolje na super ultra wide monitorima. sedim na jedno metar od monitora, malo manje mozda, 80cm, i da, mali je za tu distancu, voleo bih da imam 50" sto bi mi bilo idealno za tu daljinu ali nemam. ovo je jednostavno budzet monitor koji nudi koliko toliko pristojnu sliku i relativno prihvatljivu dijagonalu za male pare. ne mozes da ocekujes cudo, ne kupujes oled od 80". graficka mi je rx570 i ne, nije dovoljna za ovu rezoluciju. treba da je zamenim, medjutim koliko se nema kesa necu je zameniti nikad :d ikonice su po defalutu ok, i sam rad na kompjuteru je ok-ish, ali podvlacim dijagonala je mala i nedovoljna za ugodan rad.

za cene u srbiji ne znam. joka nikad nije vazio za ok cene, i ja nikad nista nisam kupio tamo jer je uvek bio skuplji za sve. par puta sam hteo da kupim tamo nesto, jer ga svi hvale, medjutim odustao sam, ni meni pare ne padaju sa grane ne moram nekom da poklanjam ni ja, kupovao sam gde je najjeftinije.

monitor nema zvucnike, ali ni sam ne znam zasto bi iko ikad koristio zvucnike na monitoru, zar vec nemas povezane neke zvucnike na komp? meni su na komp povezani ovaj monitor i projektor i u oba slucaja zvuk ide preko "normalnih" zvucnika, zasto bi iko sebe mucio zvucnicima u televizoru ili monitoru?? barem ljudi na tehnickom forumu su toliko pismeni da povezu tv i komp na krstene zvucnike a ne da slusaju one pistalice. u taj 3.5mm jack mozes da povezes zvucnike, ne moras samo slusalice, i tako mozes da dobijes zvuk iz stb-a.

nemam path of exile sad vise instaliran, morao sam da ga obrisem da instaliram wow, pa ne mogu da ti slikam kako izgleda na njemu.

monitor se ne moze podesavati po visini, ali ne znam sta ocekujes za ovu cenu. stavi neku knjigu ispod njega ako ti je prenizak. meni se fotelja zabacuje, kad se zavalim idealna mi je visina nista mi nije trebalo da podesavam. vesa kacenje isto nema, opet ti kazem, ne znam sta ocekujes od socijalnog monitora.

ne znam za radnje u beogradu, ali i da znam ne bih te preporucio jer ces mas da im istopis, 300 puta ces da uzmes monitor i vratis i trazis drugi :D ja sam kupio na slepo, nisu mi dali da proveravam nista.

jednostavno ovaj monitor treba gledati kao to sto jeste - najjeftiniji jedva prihvatljiv monitor na trzistu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno