Šta je novo?

GTX 470 lapping mod

demios

Čuven
Učlanjen(a)
07.12.2003
Poruke
5,051
Poena
770
malo sam gledao po netu i nisam naishao da je neko slichno probao uglavnom su ljudi menjali paste i to je to. ja sam se odluchio za malo radikalniji zahvat. prvi put u zivotu sam lapovao kuler za grafichku :d

dobitak nije bash kao shto sma ochekivao, videvshi stanje, kolichinu i kvalitet paste koja je bila naneshena, ali sam opet zadovoljan i iznosi ~4c. ovim jednostavnim zahvatom svako moze da spusti temp svom ljubimcu, ne gubeci garanciju, jer se ne rastura cela grafichka, vec samo platichni poklopac.
stavljena pasta je noctua nt-h1.

karta je sad stabilna na 800/1850 sa 1.062v, 72% vent i 84c, 30 min unigine heaven benchmarka

evo kako izgleda pre i posle mod-a.
 

Prilozi

  • IMG_1864_resize.JPG
    IMG_1864_resize.JPG
    371.4 KB · Pregleda: 155
  • IMG_1865_resize.JPG
    IMG_1865_resize.JPG
    361.1 KB · Pregleda: 114
  • IMG_1866_resize.JPG
    IMG_1866_resize.JPG
    504.6 KB · Pregleda: 139
  • IMG_1869_resize.JPG
    IMG_1869_resize.JPG
    365.3 KB · Pregleda: 164
  • IMG_1877_resize.JPG
    IMG_1877_resize.JPG
    561.2 KB · Pregleda: 145
Pa da l' si ti normalan, heatpipe-ove da istanjis :d

Salim se, ako si je polirao, mada nije neka razlika u temp. al ko voli neka se muci malo :wave:
 
Ne znam koliko je to pametno mada cenim da imas mirnu ruku pa nisi nista ostetio.
Ali pitanje je koliko se i da li nesto dobija vredno tih par c?Takodje mislim da nije posao ako se ne odradi i IHS grafickog chipa.
Ne pohvalih da lepo izgleda..Jel i zube tako poliras? :D
 
Poslednja izmena:
I meni je padalo na pamet mada se nisam nikada odlucio za poduhvat.

Pitanje je ima li i koliko u tih 4c da je zasluga smirglanju, a ne samo zameni paste ?
 
nemam pojma. iskreno, ja sam pikirao da skinem barem 6c, pogotovo kd sam video stanje kakvo je, onda sam pomislio, ma skida mabrem 8c :D

nebitno, ~30min mi je trebalo, nema shta da se oshteti, lako se radi, dobio sam koliko sam dobio ;)
mozda neko odradi isto i dobije vishe, neko manje, uglavnom, po meni za ulozeni trud vredi i tih 4c nize, i mirniji sam akd znam da to sve super naleze ispod :D

a shto se tiche shmirglanja ihs-a, nema potrebe, poprilichno je ravan, a to bi zaista bilo cimanje, rizik i chist gubitak garancije, zarad dobitka od mozda 1c

@ocz, nemam pojma, nisam imao zivaca da probam samo sa pastom, ali gledajuci po netu drugi su dobijali ~3-5c za pastom, tako da, mozda lapovanje i ne donosi nishta, a mozda i odnosi :D mada sada naleze savrsheno, ne vidim razloga da moze da odmogne.
 
Poslednja izmena:
Pazi tih 4 stepena moze biti samo prividno, vidis kako ti je bila prljava grafa...ocistio si je, pa sklopio i rasklopio mozda malo vise i zategao kuler na GPU itd itd...

Sve je relativno, ne mora da znaci da je nova pasta i blago poliranje zasluzno za tih 4C pogotovo sto se dejstvo pasta oseti tek kad se "zapeku", ali tebi je lepo dosla zanimacija i ubio si par dosadnih zimskih sati :)
 
@pcbeast
tek sad videh da si dodao ovo sa zubima. :D
shto se tiche preterivanja, malo samo paznje, ne mozesh bash toliko da sastruzesh pa da otvorish pajp.

@ocz
ako ne shkodi onda mozda i koristi ;)

@plejboj
grafa nije bila puno prljava, a shto se tiche natezanja, mogao sam posle samo slabije da je nategnem jer sam sastrugao tanak sloj baze i plus noktua pasta je mnogo fluidnija i stvara tanji sloj od one zvake koja je bila stavljena. imaju shrafovi granichnik i nema dalje, a plus imaju neke zajebane osigurache, hteo sam da podbacim po jednu shajbnu pod opruge pa da to nategnem svinjski ali nisam imao alat pravi, krastavac
 
Vidim nisi trošio vreme, drago mi je što je karta u pravim rukama :)

Inače pasta je već bila promenjena kad sam ja pazario kartu, tačno pre 7 meseci. I to je tada skinulo 2-3C. I taj dobitak se nije gubio.Tako da je ovih tvojih dodatnih 4C zaista odlično.
 
Poslednja izmena:
:D sorry, ja isprozivah pastu, a to si ti menjao. pa nisu ni bile loshe temperature ni pre, nego djavo mi ne dade mira i morao sam da lapnem one silne pajpove :D
koju si pastu stavio bio? jer je bila bash viskozna i malo si je naneo, spoljashnji pojas od oko pola cm ihs-a je bio nepokriven totalno.
 
OCZ Freeze je bio u pitanju :)
 
Ima 7 meseci kako je menjana.
 
verovatno je bila zapekla od "normalnih" fermi temperatura od preko 80c, jer je bila kao osushena zvaka
 
Poslednja izmena:
Ja sam na moju kartu dva puta stavljao Freeze i isto je tako izgledala kada sam je skidao - posle ~ godinu dana. Mada ona slicno (zapeklo) izgleda i kada sam je skidao sa procesora - sto jesam par puta radio na krace vremenske intervale..

Ja mislim da ona jednostavno tako izgleda kada je suva, kada se zagreje cip, a i sama pasta, sigurno je druga prica :)
 
ja sam ranije kad sam kupovao primetio da je bila fluidna, a opet sam i chuo od ljudi da su imali neke "gushce" varijante, tako da, ko zna, mozda ima vishe varijanti i revizija paste :d
nego, kad sam skidao bio ponovo da vidim kako naleze sve, jer mi se uchinilo da nije neshto nategnuto, jedva ali jedva sam odvojio od chipa, znachi, pomislio sam da cu odici i ihc i chip zajedno sa hitsinkom :D
 
Ko bi ga znao, mozda :d

Ja sam imao dve tube i obe kada se osuse se poprilicno "skorene" - mada nije neki veliki problem da se obrisu. Sada sam uzeo jednu tubu one Noctua-e sto si i sam spomenuo na predhodnoj strani, sta znam ...meni je ista ko' i Freeze, a nisam je do sada skidao tako da to ne bih znao :)
 
krastavac, ako grafa ode nekom poznatom, videcemo kako ce se snaci noktua u uslovima visokih temperatura, ali do sada na procesorima kad sam stavljao, ostajala je fluidna, nije se stvrdnjavala. takodjer i friz je ostajao slichno tako, na grafikama ne znam, nisam gledao posle duzeg vremena kakva je situacija, ali u svakom sluchaju iako je izgledalo loshe kad sam skinuo, radilo je lepo posao.
 
Ne znam.Ja nisam dozivljavao da OCZ Freeze ispari,izgubi viskozitet..Po kupovini sbake karte,kao i po svakoj sastavljenoj konfiguraciji svima skidam cooler i menjam pastu.Fabricka zvaka je smrt za GPU!
 
Nazad
Vrh Dno