Šta je novo?

Razer Imperator - Preporuka: ne kupovati ..

OCz

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
4,362
Poena
289
Imam ovaj mis sada vec 7-8 meseci i moram da vam skrenem paznju koje je to djubre ..

Poznato je da mis poseduje Philips TwinEye senzor koji ima "lift off" problem, i to ce sigurno smetati low-sens igracima koji dizu mis tokom igranja - ja nisam jedan od njih tako da taj problem licno nemam.
Druga poznata stvar je da se ovaj mis s vremena na vreme potpuno zamrzne i jedino sto pomaze je da iscupate USB i ponovo ga vratite. Well guess what ? Od kada sam stavio najnoviji firmware (1.15, to je cini mi se treci koji su izbacili od pojave misa) od tada vise ne pomaze da samo iscupate i vratite USB, vec morate da resetujete celu masinu ! I ne samo to, vec je problem postao mnogo cesci - desi se i po 2-3 puta nedeljno !

Sto se tice samog pakovanja kao i misa, tu zaista nemam zamerki. Pakovanje je zaista elitno, mozda cak i vise nego sto bi se ocekivalo. I sam mis je na dodir poprilicno kvalitetan, evo i posle ~1god. dana koliko je star izgleda ko' nov. Ali dzaba sve to kada je software krs kakav jeste ..

Ovaj mis nov kosta ~7.000din. (ja ga srecom nisam ni priblizno tome platio ..) a ovo je tolika mana da bi bila sramota i za mis koji kosta 500din.

Toliko ..
 
Da li svi imperatori imaju taj problem s zamrzavanjem ?
 
Logitech je ipak Logitech i tu zaista nema nekih većih problema ako tražiš pouzdanu periferiju moja preporuka je Logitech
 
Nemoj da zivis u zabludi da i Logitech nema takvih problema
 
Predjite na a4Tech i za razliku u parama odvedite lepsu polovinu na veceru , mozda posle dobijete bonus kada dodjete kuci :)
 
Ne znam, imam Deathaddera i, iskreno da kazem, nisam imao ama bash nikakvih problema s njim... Do toga sam koristio Logitech MX Revolution, sa njim sam imao problem zato shto su se izlizali kontakti za punjenje pa sam morao da izvodim razne akrobacije pri stavljanju misha na punjenje.
 
Predjite na a4Tech i za razliku u parama odvedite lepsu polovinu na veceru , mozda posle dobijete bonus kada dodjete kuci :)

+1 ,
da ne bude zabune,
logitech je bolja marka,
ali A4Tech ima daleko bolji odnos ulozeno/uzvraceno,
probajte miseve iz serije x7.
 
Imperator ima taj bug sa zamrzavanjem, to je poznato, a sto se tice philips twin eye senzora...ja ne bih nikome preporucio ni jedan mis sa tim senzorom (a ima ih dosta, ne samo Razer-ovih, i nije samo u pitanju lift off problem vec i dobro poznati z-axis bug).
 
DeathAdder im infracrveni senzor tako da nema te simptome. Svi miševi koji koriste nesrećni Philips TwinEye senzor imaju isti problem i dosta zavise od podloge.

Lachesis i Cyborg R.A.T. 7 imaju iste probleme kao Imperator. Prosto je neverovatno da zbog marketinških natpisa 17000 dpi i sličnih sranja guraju taj Philips TwinEye po svaku cenu.
 
Nemoj da zivis u zabludi da i Logitech nema takvih problema

Ne zivim u zabludi ali nisam do sad čuo da je neko imao problem sa Logitechom. Jeste da je Logijeva prefirerija skupa ali je i kvalitetna. Hteo sam da kažem da ćeš sigurno napraviti manju grešku ako uzmeš bilo šta od Logitecha. Do sada sam imao 90% periferije od te firme pa pričam iz nekog svog iskustva. Nisam imao prilike da probam nešto od Razor periferije ali sam koristio i A4Tech i Genius i Trust stvarno ne mogu da kažem ništa loše za sve njih, ali ako bih mogao da biram bilo koji od ponudjenih brendova ipak lični izbor bi pre bio Logitech.
 
Poslednja izmena:
Ne zivim u zabludi ali nisam do sad čuo da je neko imao problem sa Logitechom. Jeste da je Logijeva prefirerija skupa ali je i kvalitetna. Hteo sam da kažem da ćeš sigurno napraviti manju grešku ako uzmeš bilo šta od Logitecha. Do sada sam imao 90% periferije od te firme pa pričam iz nekog svog iskustva. Nisam imao prilike da probam nešto od Razor periferije ali sam koristio i A4Tech i Genius i Trust stvarno ne mogu da kažem ništa loše za sve njih, ali ako bih mogao da biram bilo koji od ponudjenih brendova ipak lični izbor bi pre bio Logitech.

Evo npr:

Ne znam, imam Deathaddera i, iskreno da kazem, nisam imao ama bash nikakvih problema s njim... Do toga sam koristio Logitech MX Revolution, sa njim sam imao problem zato shto su se izlizali kontakti za punjenje pa sam morao da izvodim razne akrobacije pri stavljanju misha na punjenje.

A i mom drugaru crko RX1000.

Nema 100% pouzdane marke. Ono sto sam ja primetio je da je za jeftine miseve (<10e) bolje zaobici Logitech, jer su cesto ocajnog kvaliteta...
 
Na to je do senzora, kao što rekoh. Inače po meni najbolji miš što je Razer napravio je Deathadder. Em leži dobro, em izrada, em senzor radi za medalju. Sad mi je žao što sam ga menjao za R.A.T. 7 :(
 
Na to je do senzora, kao što rekoh. Inače po meni najbolji miš što je Razer napravio je Deathadder. Em leži dobro, em izrada, em senzor radi za medalju. Sad mi je žao što sam ga menjao za R.A.T. 7 :(

Sta fali R.A.T 7 mishu :p
 
OCz, vec sam citao u jednoj temi o problemima koje imas. Stvarno tuzno da mis koji kosta toliko novca ima takve probleme.

I ja sam imao problema sa Razer DeathAdderom, crklo mu jedno od dva dugmeta sa strane, a i kursor je znao da odluta povremeno onako sam po desktopu. Sa NZXT Avatarom je isto bilo problema, skrol je poceo da zeza posle nekih godinu dana. Logitech MX 518 me sluzio najbolje od tih skupljih miseva, radio kod mene nekih godinu i po dana i posle je prodat. Mislim da i dalje radi fino kod lika koji ga je kupio od mene. Microsoft Sidewinder imam vec nekih pola godine i cini mi se jako kvalitetan. Zasad radi dobro, nijedan problem jos nisam imao, i nadam se da ce tako i ostati.
 
MX510 ради код мене већ 6 година, и још нема индиција да ће да рикне. Све као и првог дана. Једина мана што му је сензор (релативно) мале резолуције за квалитетно време у играма на 22" монитору.

Помињем пошто је 518 наследник, а делује као идентичан мом 510.
 
Maverick78, podseti si me ..

I Imperator zna ponekad da tako nasumicno odluta po desktop-u. A desilo mi se dva puta i da se poptuno zamrzne Y osa, i radi samo X, tako da misa mozes da pomeras samo levo/desno :S: ..

BTW moguce je i da ga tu podloga (platnena, SS QCK) malo zeza, posto kada ga podignem i predjem prstom preko senzora onda sve ponovo proradi.
 
Hmmm... ne znam sta da ti kazem za podlogu. Ja sam DA probao na OCz Behemoth, tu je zezao tako ponekad pa sam je prodao i kupio Razer Goliathus, pa je i tu zezao i nju sam zamjenio sa jednim prijateljem za Roccat Sense... na svakoj se isto ponasao, tj. znao je povremeno da odluta onako sam od sebe. Eto tebi se desava i na SS QcK, tako da mislim da nije podloga ta koja nas je zezala. Ajde, jos i neka posebna podloga treba da im se kupuje... ebo ih misevi koji na ovoj hoce na onoj nece da rade :mad:. Onaj od 5e radi na svakoj kako treba.
 
Poslednja izmena:
Hmmm... ne znam sta da ti kazem za podlogu. Ja sam DA probao na OCz Behemoth, tu je zezao tako ponekad pa sam je prodao i kupio Razer Goliathus, pa je i tu zezao i nju sam zamjenio sa jednim prijateljem za Roccat Sense... na svakoj se isto ponasao, tj. znao je povremeno da odluta onako sam od sebe. Eto tebi se desava i na SS QcK, tako da mislim da nije podloga ta koja nas je zezala. Ajde, jos i neka posebna podloga treba da im se kupuje... ebo ih misevi koji na ovoj hoce na onoj nece da rade :mad:. Onaj od 5e radi na svakoj kako treba.

Ja svog DA teram na qck + i nikada nikakav prob. Znaci od igrica (fps,mmo,strategije) pa do AutoCad - prezadovoljan sam :p
Jedina zamerka je sto nije tezi, ali to je subjektivno misljenje jer sam navikao da cesto dizem mis (krastavac nikada nisam igrao na priblizno dobrom kao ovom)
off: razer je daleko bolji i kvalitetniji od logi. pogledajte iole ozbiljnije turnire - naravno ne najbolje ucesnike koji imaju sponzorstva. Po meni to je dovoljno. A daleko da logi ima manje problema od drugih firmi...
 
Ma to kao koriste, moraju tako zbog sponzora, a ustvari mnogo manji broj njih i igra sa Razer misem.

A eto, mozda izgleda da ima i taj neki trip mis i da nije podloga problem - mada to se kod mene ne desava cesto. Mnogo me vise nervira kada mi se tako iz cista mira zamrzne mis ..
 
To sa "lutanjem" miša po desktop-u je zbog vibracija podloge i velike osetljivosti. Imam Razer Destructor podlogu, na kojoj su Lachesis i Deathadder radili odlično, dok R.A.T 7 toliko brljavi da mi je bolje da ga vozim po stolu. Zaključak je da "sedmica" ne voli tamne podloge, tako da opet moram da se bacim u trošak. :(
 
Imam DA već dve godine i prezadovoljan sam, posebno ergonomijom, koja je za moju šaku idealna. Nikada se nije desilo da odluta, mada kada sam ga kupovao čitao sam po netu da neki imaju problema sa qck podlogama, zato sam pazario goliathusa, i tu nema problema.

Ali počeo je da se javlja jedan problem, klik na scroll počinje da zeza. Pa ću morati da vidim šta ću sa time.
 
A4 Tech Oscar 748k, povremeno se zamrzne takodje, pali samo restart. Inace za tu cenu je nevidjeno dobra kupovina.

Za vise od godinu dana niti jednom nije blokirao. Imam zamerke na ergonomiju i izbor materijala, ali funkcionalno radi jako dobro.
 
Od skupiljih varijanti sam probao G500 i Kone i na Destructor podlozi se Kone mnogo bolje ponasa (klizi).
Imperator sam merkao ali ga zbog navedenih problema zaobilazim i kada ovaj Kone pandrkne uzimam Kone+, kod koga je nadam se jedina mana starog modela (tvrd tockic) ispravljena.
 
Sada kada citam ovo za zamrzavanje kako bih bio srecan da mi mish pravi taj problem. Meni se desi ujutru obicno kada upalim komp i kasnije nekada nema pravila. Nekada satima ne nekada krace. Ali bar 4-5 dnevno. Nisam probao da vadim mish ali ne verujem da je do toga jel sam video jedenput usporenu sliku u youtube i izgubi se zvuk ili u igrici covek ide u jednom pravcu nema zvuka i ne reaguje na komande. Samo pomaze restart a onda grafika nece da se pokrene nego daje crni monitor. Najsrecniji bi bio kada bi bio mish ali to nije on.

Bas me je to interesovalo razlika izmedju DeathAddera i Imepratora a evo vidim covek nije zadovoljan bas sa Imperatorom.
 
Uh,ja sam pre par meseci bio u nedoumici koji mis da uzmem.Imao sam ispred sebe DeathAdder 3500 i tog Imperatora.Na preporuka decka koji je tu radio sam uzeo DeathAdder-a i nisam se pokajao,meni odlicno radi posao.Teka sam kasnije ovde procitao probleme sa Imperatorom,tako da je ispalo dobro sto sam poslusao prodavca.
 
+1 za DeathAdder-a.

Pametna odluka. Ja sam imao DeathAdder-a i prodao sam ga. Malo, malo pa zažalim zbog toga.
 
Nazad
Vrh Dno