Šta je novo?

Kako useru da zabranim promenu sistemskog vremema, a ipak da se vreme sinhronizuje...

Učlanjen(a)
25.03.2005
Poruke
951
Poena
345
Imam racunar koji je u lokalu tj. ne izlazi na Internet i nije na domenu, podeseno je da prilikom paljenja tj. logovanja usera, taj racunar povuce vreme sa drugog racunara koji je u lokalnoj mrezi. Naravno da bi to radilo, ja sam morao da dam prava useru da moze da menja vreme...

Na njemu je aplikacija za registrovanje dolaska i odlaska na posao... pa neki vestiji pomere vreme... upisu se i vrate vreme kako je bilo...


Podeseno je da lokalni skript vuce vreme, i on nece da radi ako skinem prava useru da menja vreme... Da li postoji neki drugi nacin da ja ipak zabranim useru promenu vremena a da ipak taj. racunar tj. user svako jutro prilikom paljenja sinhronizuje vreme sa drugim racunarom iz mreze?


trenutno mi logon script, izgleda ovako:
NET TIME \\TIMESRV /SET /YES
 
Poslednja izmena:
Onda mi trazi da unesem pass, a ja necu da me nista pita nego samo da se izvrsava.
 
Zar ne možeš da suppresuješ user/pass dijalog time što ćeš lozinku ubaciti u skriptu?
 
Koji operativni sistem je u pitanju? Na Win2000 je neophodno raditi sinhronizaciju sa NET TIME, a svi noviji Windowsi (XPa i noviji) imaju servis W32Time i sva podešavanja su u registry-ju.
 
Nazad
Vrh Dno