Šta je novo?

Jotel

Ja sam ručno pronašao 100 digitalna kanala. Internet ne koristim Jotelov pa ne bih komentarisao. Pošto sam ručno tražio kanale zanima me da li je ovo tačan broj ili ima više kanala za područje Vranje.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
I ja isto pronalazim 100 kanala (mada automatska pretraga). A u prethodnim postovima pominje se veci broj kanala, ne znam da li to varira od grada do grada ili je za sve isto? Iz Paracina sam inace.
 
Pazi moguće da varira, ako je tako Niš bi trebalo da ima najviše kanala.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
U Zajecaru mislim da ima malo vise, mozda oko 105 kanala. Vidim da su skoro ubacili i 706 i 714 frekvenciju.
 
E hvala za info, za 706 frekvenciju nisam znao. Evo sad imam još 8 novih kanala znači 108 ukupno. Bilo bi lepo barem ovde da imamo info o novim kanalima jer njihov sajt je blago rečeno katastrofa. Hvala još jednom...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Ma nema nista na sajtu koji izgleda kao da je pravljen 2000 godine. Probaj i 698 frekvenciju, malopre sam pustio automatski da skenira i naso je tv jos 2-3 kanala na 698. Imam jos 5-6 "kanala" na kojima samo pise naziv a program ne postoji. Ko zna sta sve ne bodu ovi iz Jotela.
 
Poslednja izmena:
Kod mene još 4 kanala, vidim arena sport 5 puštena

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
A kako ste generalno zadovoljni internetom? Brzine na sajtu su skroz prihvatljive, zanima me kako radi u praksi?

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Internet im je dobar, ali tehnicka podrska haos. Nego sta kazete na njihovu novu ponudu (doduse neozbiljni su kao i uvek, vec su izbacili ponude kao od 01.07. a u praksi kazu za neki dan).DSC_0258 (3).jpg
 

Prilozi

  • DSC_0258.jpg
    DSC_0258.jpg
    930.2 KB · Pregleda: 157
Pristojna im je ova ponuda. Samo da imaju makar malo vece brzine interneta u osnovnom paketu.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Da li imaju Pink Kuvar? Treba kevi da obezbedim zanimaciju! :D
 
Ne. Imaju 24 Kitchen.

Ova ponuda iznad nece sigurno pre septembra da krene, trenutno ne mozes ni da se prijavis za to.
 
Hvala na brzom odgovoru! :)

Podrska iz Jotela jos nije odgovorila na mejl da li imaju kanal ili ne, a poslat im je pre skoro nedelju dana! :smash::p
Steta sto Jotel nema, kod mene su najjeftiniji, pa bi mi znacilo da imaju taj kanal, zbog majke.
 
Мало да освежим тему и ја. Решио да узмем квалитетан двб-ц рисивер и у питању је амико 8140 хд уређај. Има лаке опције претраживања тако да ми канале врло брзо нашао. Уређивање канала иде глатко тако да групу канала можете преместити одједном на месту иза или испред неког одређеног канала. Слика је врх јер иде преко хдми кабла.
Оно што ми се дешава јесте што сигнал побрљави када се испреплетају каблови од телевизора и интернета са хдми каблом али и то сам решио некако.
Нашао ми је 105 канала од којих здф (немачки) неки не раде и једино ми мтв кодиран. Остало је рисивер откључао.
Дешава ми се на некој фреквецији на којој су канали дискавери, тлц, хистори, травел. Да ми на два канала од свих на тим фреквенцијама супер слика а онда крене да штека на милисикунду слика али не и звук и након тога се све врати у нормалу. Можда нешто раде јер знам да ми побрљавили канали на фреквенцији на којој су они страни канали што се тиче вести.

Видео сам да јотел најзад има нови сајт али им је подршка и даље 0. Не одговарају на мејлове.
Такође сам заинтересован за фиксну телефонију па бих молио неког ко је више упознат са тиме да објасни.
Интернет и даље шљака без проблема, аналогну сам куповином овог дигиталног рисивера и избацио.
Лепи су им они пакети и на њима може да се доста уштеди али отом потом :)
 
Za fix samo područje Niša a za podršku poziv ili možda fax pošto u Srbiji je i dalje osamdeset i neka
 
Znaci samo u Nisu nude fiksni... steta.

Sto se tice MTV-a cas ga ima cas ga zakljucaju pojma nemam sta rade s tim, al barem VH1 radi dobro.
 
Razmisljam se da predjem kod Jotela i da uzmem duo paket TV+fiksna pa me cisto interesuje da li neko ima iskustva sa fiksnom? Da li im dobro radi ili je ocajna?
Trenutno sam na Kopernikusu koji mi je inace podigao pretplatu kablovske za 500din tako da je sada 1250din sto je previse imajuci u vidu da Jotel nudi kablovsku + internet 15/1 za 1390din dok je za kablovsku + fiksnu 990din. Tako da Kopernikusu nemam nameru da placam 1250din.
 
Prijatelju raspitaj se dobro, ali dobro, kakvog je kvaliteta njihova kablovska po svim pitanjima. Ja sticajem okolnosti imam i Kopernikus i Jotel i razlika je velika po svim pitanjima u korist Kopernikusa, i izbor kanala i kvalitet kanala i digitalnih i analognih...ako posaljes mail korisnickom servisu Jotela kao da si poslao Deda Mrazu...sto se telefonije tice pise ti na sajtu da imas 100 minuta prema svim fiksnim brojevima u Srbiji i inostranstvu ( Zona 1 )...a dodatni saobracaj i saobracaj prema drugim zonama se naplacuje po cenovniku...na sajtu nema nigde tog cenovnika niti koje su to zemlje u drugim zonama...meni deluju da oni to nude a mole boga da se niko ne prijavi kao da to sve jos nije bas aktivno kako treba i da je vise reklama...razmisli dobro.
 
Verujem da je Kopernikus osetno bolji sto se tice kanala. Kod Jotela ovi kanali koji trenutno imaju i ne vrede vise od 750 dinara (koliko je kod nas u Za), realno pola kanala niko kod mene u kuci nikada i ne gleda jer su shit. Arene su jako loseg kvaliteta kod nas u Za, ne znam da li je to i u drugim gradovima (srecom slabo pratim sport).

Za fiksnu kazu u Zajecaru bice posle nove godine. Verovatno cu da uzmem ako bude bilo posto mi se ne placa kod Telekoma 700-800 dinara za pretplatu kad ionako slabo koristim telefon.

Pise da u Nisu imaju veci izbor kanala ali ali ne znam koliko je to tacno i da li su to kanali vrednji paznje.
 
Verujem da je Kopernikus osetno bolji sto se tice kanala. Kod Jotela ovi kanali koji trenutno imaju i ne vrede vise od 750 dinara (koliko je kod nas u Za), realno pola kanala niko kod mene u kuci nikada i ne gleda jer su shit. Arene su jako loseg kvaliteta kod nas u Za, ne znam da li je to i u drugim gradovima (srecom slabo pratim sport).

Za fiksnu kazu u Zajecaru bice posle nove godine. Verovatno cu da uzmem ako bude bilo posto mi se ne placa kod Telekoma 700-800 dinara za pretplatu kad ionako slabo koristim telefon.

Pise da u Nisu imaju veci izbor kanala ali ali ne znam koliko je to tacno i da li su to kanali vrednji paznje.

Analogni jedva prosecno po kvalitetu, nekoliko njih igraju zmurke sad ih ima sad ih nema...digitalnih imam tacno 150...od toga 3 kao ima a ustvari ih nema ekran crn...13 - 14 je duplih kanala...19 je raznoraznih lokalnih televizija sa kvalitetom slike za televizore sa katodnom cevi a od tih 19 ima 4 televizija iz Nisa za koje sam bio siguran da ne rade vise a i ovo sto rade nisam siguran da imaju dozvole za rad...10 kanala nemackih pa ko zna nemacki moze da gleda...Eurosport kanali nisu HD...Arene Sport jesu u HD ali Arene kod Kopernikusa u digitalnoj ponudi nisu u HD a osetno bolji kvalitet slike...nekoliko arapskih kanala...Pink paket naravno sa kvalitetom slike mnogo losijim nego kod Kopernikusa...VH1 ( koga nema na Kopernikusu i ljudi sa pravom negoduju ) ima i medju digitalnim kanalima a kvalitet slike nista bolji nego u analognom formatu. To je slucaj i sa vecinom kanala...ono sto valja su BOX kanali ( Doku Box, Fun&Fast Box, Fight Box, Film Box Arthouse, Film Box Extra, Film Box + ) od kojih su neki u HD i slika je OK i imaju kakav takav zanimljiv sadrzaj...najbolju sliku imaju Servus TV HD i SuperTennis HD...ponuda digitalnih kanala je do sada menjana nebrojeno puta i niko ne zna sta donosi sutra...iz mog iskustva televizija je ocajna i nasmejem se svaki put kad procitam kako ljudi nezadovoljni nekim drugim kablovskim operaterima spominju prelazak kod Jotela jer ne znam koliko su svesni sta ih ceka...iz jednog velikog niskog naselja, gde je Jotel bio jedini, ljudi na veliko prelaze u ExeNet i Kopernikus koji su se od pre izvesnog vremena pojavili u tom naselju...kad se pogledaju cene koje oni nude to jeste primamljivo ali ispod povrsine stvari su drugacije...imao sam i njihov internet i koliko je televizija katastrofalna toliko je internet bio odlican, da covek ne poveruje...medjutim pojedini prijatelji su u drugim delovima grada imali problema sa internetom...moj savet svima je da se dobro raspitaju i razmisle jos bolje pa da onda donesu odluku u vezi Jotela.
 
Poslednja izmena:
Apsolutno se slažem sa svakim slovom koje je napisao rzanac. Ja koristim Jotel godinu dana, mislim da od 1. novembra počinjem da plaćam (jer sam imao godinu dana free). Pre Jotel sam koristio Kopernikus, koji je u svakom pogledu bio bolji. Prvenstveno po pitanju kvaliteta kanala a potom i po izboru kanala. Nepojmivo mi je da nemaju RTS HD, Al Jazeeru, RTV (njega ima na analognoj), MTV takođe.. Kvalitet je očajan, čak i na jednom starom TV-u sa katodnom cevi koji koristi analognu televiziju, kanali su užasni (igra slika, šušte itd..). Meni je ok jer su najjeftiniji, TV toliko i i ne gledam, a nije loše da imam nešto da se čuje u pozadini :) Za interenet ne znam, komšija koristi njihov net i zadovoljan je (mada on net koristi samo za facebook i yt).

S druge strane, kopernikus jeste skup, u Paraćinu su 1250 din, ali za uzvrat daje SK i Arene, što je jako retko za celu Srbiju i za pohvalu je, kvalitet jeste bolji ali ne toliko i izbor kanala (kao i Jotel imaju brdo pinkovih koje niko ne gleda, a i bezvredni su).
 
Vi koji imati bolji izbor (operatera) svakako da treba da razmislite pre nego sto predjete na Jotel. Narocito ovima kojima je televizija bitna (ja nisam medju njima), ja da mogu samo internet da koristim televiziju bi i odjavio i uzeo dvbt-2 tjuner :d , ali ne moze.

Znaci kanali koji su vredni paznje na Jotelu (pored ovih sa nacionalnom frekv.) su eurosport 1 i 2, animal pl, diskaveri, supertenis, ovi box nisu losi (ko voli alternativne i relativno nepoznate filmove i druge sadrzaje :d ), 24 kichen, mtv, vh1, AMC, FOX, Fox crime i Fox life, Hayat music (pustaju solidnu zabavnu stranu i domacu muziku), Minimax (za decu).

Ostali su uglavnom ovi strani sa satelita i ovi budjavi pinkovi (ima ih jedno 25-30 komada), i arene u sugavom kvalitetu i takodje N. geo wild, travel, national geographic i sl.

Ovo se naravno sve odnosi na digitalne kanale, analogni su nuzno zlo i nisu za komentarisanje posto su loseg kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Supertenis je ok kvalitet ali ne prenose sve mečeve (čini mi se da US open i Vimbldon nisu prenosili) a plus je i italijanski jezik :) Eurosport je npr na Kopernikusu HD a na Jotelu je običan. Box je ok, a MTV ja nemam na digitalnoj, a anlognu iskreno nisam proveravao.
 
Pa ne prenose oni velike turnire samo valjda od atp/wta 500 i nize. Zene uglavnom vise prenose. Na eurosportu imas grend slemove (sem wimbldona). A mtv vidi na 698 frekvenciji, kod nas je na toj u Zajecaru.
 
Uf ja sam nekada bio kod jotela pa sam presao kod kopernikusa ali tada nije bila dtv i slika na analognoj je bila neuporedivo losija nego kod sbb-a. Sada samo gledam digitalne kanale i to uglavnom National Geographic, Discavery i FOX-ov paket na Kopernikusu. Slika na Kopernikusovim digitalnim kanalima je stvaro perfektna i do sada nisam imao zamerke da kanali seckaju ... Jedino sto me je iritiralo je sto nemaju VH1 i MTV vec forsiraju pinkovo smece.
Da li Jotel u digitalnoj ponudi ima sledece kanale i kakva im je slika: National Geographic, Discavery i FOX-ove kanale?
Oticicu do Jotela ovih dana i bas cu videti sa njima da li uopste nude fiksnu telefoniju pa javljam.
 
Pa napisao sam vec slika na NG i NG wild je smece (verovatno analogna prebacena u digitalnu), dok su Diskaveri, animal planet i ova tri fox kanala standardnog digitalnog SD kvaliteta - tj. dobrog kvaliteta.
 
Uf ja sam nekada bio kod jotela pa sam presao kod kopernikusa ali tada nije bila dtv i slika na analognoj je bila neuporedivo losija nego kod sbb-a. Sada samo gledam digitalne kanale i to uglavnom National Geographic, Discavery i FOX-ov paket na Kopernikusu. Slika na Kopernikusovim digitalnim kanalima je stvaro perfektna i do sada nisam imao zamerke da kanali seckaju ... Jedino sto me je iritiralo je sto nemaju VH1 i MTV vec forsiraju pinkovo smece.
Da li Jotel u digitalnoj ponudi ima sledece kanale i kakva im je slika: National Geographic, Discavery i FOX-ove kanale?
Oticicu do Jotela ovih dana i bas cu videti sa njima da li uopste nude fiksnu telefoniju pa javljam.


I National Geographic,i Discovery i FOX-ovi kanali su slabijeg kvaliteta nego kod Kopernikusa...ako volis Discovery kod Kopernikusa imas i Discovery Science i Discovery Showcase oba u HD 1080i formatu...nevervatno je ali istinito da Jotel emituje Arene Sport u digtali u HD formatu i da je kvalitet slike slabiji nego Arene kod Kopernikusa u digitali a nisu u HD formatu. A vidi za telefoniju...na sajtu ne postoji cenovnik za telefoniju, niti koliko kosta prekoracenje minutaze niti koje su to zemlje van Zone 1...sumnjivo vrlo.
 
Nazad
Vrh Dno