Šta je novo?

Jotel

Od juce su povecali
 
Sutra bi trebalo da mi priključe Jotelov internet. Drago mi je da stiže u pravo vreme kad povećavaju brzine. :)
S obzirom da ne daju wi-fi rutere, šta mi predlažete da kupim? Koji ruter da uzmem a da se dobro slaže sa Jotelovim modemima i da ima pristojne performanse što se tiče pouzdanosti i dometa? Naravno, i cena je bitan faktor, poželjno bi bilo da bude oko 2 hiljade, eventualno do 3.
 
I mene bi ovo zanimalo, sve odlazem kupovinu rutera jer imam uvek neke prece stvari za kupiti :)
 
Ja kod sebe imam tplink wr743nd. I ekstra radi posao. Mozes i jeftiniju varijantu 740n.
 
Znaci radi taj tp link posao bez nekih vecih bagovanja? Telefoni, tableti i slicno se bez problema konektuju na isti :) ?
Vidim da tp link ima poprilicno veliku ponudu rutera, a ja sam ti totalni laik za to, pretpostavljam da ovi skuplji modeli imaju vise opcija, funkcija i mogucnosti i verovatno bacaju jaci signal...
 
To je ta razlika u principu, sve radi bez problema. Kod mene su 3 desktopa, 2 laptopa,smart tv,i telefoni i sve funkcionise bez problema.
 
Danas su mi instalirali internet. Nakon jednog sata korišćenja, prvi utisci su odlični. Samo da ne bude jakih padova brzine ili prekida, i ja sam presrećan ovom brzinom za ovu cenu.
 
Poslednja izmena:
Cestitam :D

Jesi narucio (kupio) mozda nesto od ovih rutera koje si pominjao u temama?
 
Hvala. :)

Nisam još, ali najverovatnije uzimam onaj TP-Link TL-WR740N. Izgleda da solidno vrši posao.
 
Cena kablovske u Vranju je 700 din. A cena interneta je u zavisnosti od paketa. Imas cene za svaki paket na njihovom sajtu.
 
Zaječarci, možete li mi reći u kom delu grada ste i koje brzine neta imate ugovorene akao i kako vam radi net u poslednje vreme jer žestoko planiram da ovih dana izvršim prelazak na Jotel platformu što se tiče interneta i TVa. Inače sam 100 godina kod telekoma a poslednju godinu sam i na box4 paketu i to bez ugovorne obaveze. Raskinuo bih sve kod telekoma, uključujući i fikski telefon, ne zbog kvaliteta jer sam generalno zadovoljan sa ova 2 STBa i 10 mbit/s interneta... Ipak, presao bih na Jotel ali nisam siguran da je tu ok situacija obzirom na vaše komentare... Koji su se ruku na srce popravili u poslednje vreme.

Znači, pomozite mi, u kom delu Zaječara ste i sa kojom dogovorenom a kojom realnom brzinom neta?
 
Ja sam u podlivu, imam 10/1, kao sto sam napisao radi bolje nego ranije. Mozda se desi ponekad uvece da varira ping i brzina ali nije tako izrazito kao ranije.
Sve u svemu je ok u zadnje vreme kod mene.


I kablovska je ok u zadnje vreme, nema nekog seckanja, jedino sto u zadnje vreme slabo ubacuju nove kanale, ali ja ionako tv ne gledam nesto posebno.
 
Poslednja izmena:
Hvala, primetio sam pozitivan trend kod tebe i to me ohrabruje.
 
To je kod njih konstatno tako, a loss paketi u online igranju kolko volis ima, infrastuktura im je onog kvaliteta kog je i tvoja zica za veš u dvoristu.
 
Nije ovo uopšte loše. 21h, speedtest ovakav:

55ebbd94d725f9a49fbe7fe8eacfe399.jpg


Danas priključen, za probu 10/1 trebalo bi. Ping jako dopadljiv.

Zaboravih pa dodajem, u Zaječaru sam.
 
Poslednja izmena:
Imam tv Samsung UE32J5000AWXXH i Jotelovu kablovsku kako sada da skeniram i pronadjem digitalne kanale?
 
Корисници који већ поседују ТВ пријемник са DVB-C тјунером моћи ће да екпирериментално прате дигиталне канале на следећим фрекевенцијама:

1. 746.0 МHz
2. 754.0 МHz
3. 762.0 МHz
4. 770.0 МHz
5. 778.0 Мhz
6. 738.0 MHz
Symbol Rate за све фреквенције је 6952 KS/s, модулација: 256QAM.
http://www.jotel.co.rs/
Dodaj tu jos ove frekvencije ako je ista situacija kao u Zajecaru
722.0 MHz
730.0 MHz
738.0 MHz
 
To obaveštenje nisu menjali od kada su ga prvi put postavili. Mada, eksperimentalnost nije daleko od istine. Non stop menjaju programe, frekvencije...
Što se tiče Samsunga, svi koje sam do sada video su mogli automatski da nađu digitalne programe. Treba samo zadati modulaciju i simbol rejt. Eventualno se još treba igrati sa izborom zemlje.
 
Moze verovatno i automatski da skenira, mada znam da kod mog komsije nije mogao Samsung sam da nadje (ili ja nisam znao) tako da sam morao da mu kucam rucno. Rucno skeniranje digitalnih kanala bude dosta brze jer ne mora tv da skenira ceo opseg frekvencija, vec samo one koje ukucas u opcijama. A takodje i mnogi televizori prilikom rucnog skeniranja pamte stare pozicije kanala, pa nema potrebe ponovo sortirati kanale.
 
Hvala svima snasao sam se uz pomoc gugla jer je neko na yt postavio klip kako odraditi skeniranje.
 
Ali u praksi jos uvek nisu,bar ne kod mene...
 
Vidim da su pustili kod mene
 
Sad jesu, a kad sam pisao post, tad sam merio, nije bilo ubrzanja.

5298266444.png
 
Poslednja izmena:
Odakle ste? U Vranju jos uvek nista


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dexter i ja = Zajecar
 
Nazad
Vrh Dno