Šta je novo?

Jotel

Fale Nova S, Nova Sport, Nova Max i Series, Sport klub HD izmedju ostalih kanala.
 
A jel isto onako kanali sa watermarkom i lošim HD-om kao što su bili SK1-2 i Cinemania?
Meni samo nije jasno, pošto ovoliko SK kanala ne mogu da emituju na divlje, kako su uopšte uspeli da sklope dil sa SBBom? Račun im je u blokadi, zašto bi neko pristao na takvu vrstu saradnje?
 
A jel isto onako kanali sa watermarkom i lošim HD-om kao što su bili SK1-2 i Cinemania?
Meni samo nije jasno, pošto ovoliko SK kanala ne mogu da emituju na divlje, kako su uopšte uspeli da sklope dil sa SBBom? Račun im je u blokadi, zašto bi neko pristao na takvu vrstu saradnje?
Daj nam sliku tog watermarka da vidimo o čemu se radi?
 
Poslednja izmena:
Pa to je tako i kod sbb-a. Konkretno ovaj dole levo kružić označava da se kanal emituje na eon-u.
Više o tome post #33,660
Isto ima i n1 na orionu na primer, baš ću proveriti položaj kružića.
 
Екстра, што јача конкуренција то боље за кориснике.
 
Ej samo da javim, kod mene sad ima kanali iz SK paketa i jos neki pored (Cinemania, Grand 1 2, Lov&Ribolov), medjutim, koliko sam primetio nema Nova kanala a njih SBB najvise forsira u zadnje vreme...
Ako stvarno postoji mogucnost da ih je SBB kupio, zasto ne puste i te kanale? A i ne verujem da Jotel moze da puste ovoliko kanala a da ovi ne primete.

Inace internet kod mene u Nisu sljaka super.
 
Molim vas da bilo kakav vid špekulacije i politike izostavite iz ove teme.
 
I zvanično obaveštenje o UM paketu kanala:
Нови канали у понуди !

Обавештавамо кориснике Јотела да смо уврстили у понуду преко 20 нових канала:

Lov i Ribolov (826 MHz); Grand1 i Grand2 (530 MHz); IDJ (738 MHz); Brainz i Cinemania HD (722 MHz); N1HD, Pikaboo, Vavoom, IDJ Kids (546 MHz);
Као и нови додатни Спортски пакет (са преко 10 канала): SK1HD, SK2HD, SK3HD (826 MHz); SK1, SK2, SK3, SK4HD, SK5HD (754 MHz); SKGolfHD, SK6HD, SKFight (538 MHz); SK Esport (620 MHz).

Уживајте у новим атрактивним садржајима!

Račun privrednog društva Jotel d.o.o. više nije u blokadi posle nešto više od 40 dana blokade.
 
IMG-20230209-145840.jpg

Praticemo i nikad jaci bugarski fudbal. Ali sto iskljucili komentare.. 😅
 
Posto su se stvari koliko toliko iskristalisale sa Jotelom doslo je vreme posle 15-ak godina da se rastajemo. Meni su od tv kanala najbitniji sportski i filmski. Sto se tice sportskih kanala koliko sam izgubio (Arena) kanala toliko sam i dobio u vidu SK. Jedino u sferi mog interesovanja na kanalu SK je donekle Nemacka i Italijanska liga u fudbalu, i evroliga u kosarci,a na Areni je domaci fudbal, ABA liga, sve lige pod okriljem UEFE u fudbalu, Engleska liga i NBA. Filmski kanali izgubio sam jedno 7-8 pocev od Superstara pa nadalje a dobio jedan-Cinemaniju. Zakljucak se sam namece. Raskid ugovora bez bez obaveza plaćanja troškova u vezi sa raskidom. Sto znaci da niko pa ni ja nije duzan da plati nijedan mesec koji je dobio gratis za potpisivanje dvogodisnjeg ugovora u slucaju raskida istog a na osnovu clana 107 Zakona o elektronskim komunikacijama koji predvidja "

Operator je dužan da pretplatnika, najmanje mesec dana unapred, obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen.Pretplatnik ima pravo da, po prijemu obaveštenja iz stava 1. ovog člana, raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima."
.
 
Solidan je izbor kanala koje su ubacili... za svakog po nesto.
Bitno da su regulisali sport, jer su ljudi tu najvise krizirali.
A ako budu redovno placali, mozda ubace kasnije i Novu i ostale kanale.
 
Posto su se stvari koliko toliko iskristalisale sa Jotelom doslo je vreme posle 15-ak godina da se rastajemo. Meni su od tv kanala najbitniji sportski i filmski. Sto se tice sportskih kanala koliko sam izgubio (Arena) kanala toliko sam i dobio u vidu SK. Jedino u sferi mog interesovanja na kanalu SK je donekle Nemacka i Italijanska liga u fudbalu, i evroliga u kosarci,a na Areni je domaci fudbal, ABA liga, sve lige pod okriljem UEFE u fudbalu, Engleska liga i NBA. Filmski kanali izgubio sam jedno 7-8 pocev od Superstara pa nadalje a dobio jedan-Cinemaniju. Zakljucak se sam namece. Raskid ugovora bez bez obaveza plaćanja troškova u vezi sa raskidom. Sto znaci da niko pa ni ja nije duzan da plati nijedan mesec koji je dobio gratis za potpisivanje dvogodisnjeg ugovora u slucaju raskida istog a na osnovu clana 107 Zakona o elektronskim komunikacijama koji predvidja "

Operator je dužan da pretplatnika, najmanje mesec dana unapred, obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen.Pretplatnik ima pravo da, po prijemu obaveštenja iz stava 1. ovog člana, raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima."
.
Pisao sam pre neki dan. Moj drugar je isto tako naseo na tu sliku sa drustvenih mreza.
Sve to ok, samo je ovde fora sto se to odnosi na potpisan paket kanala.
U Jotelu je paket Arena bio kao dodatni sportski paket koji je bio u promotivnom periodu na 1 din do daljnjeg, tako da to ne vazi. Kao da su znali da bi moglo biti problema sa telekomom...
 
sk1 sk2 i sk3 se pojavljuju na 2 razlicite frekvencije, na jednoj je full hd slika, na drugoj nije. Pretrazite kanale opet :)

U pravu si, skenirao ponovo sve i kao što si rekao. Izvinjavam se.

Ukoliko stvarno SBB kupio Jotel, onda ću morati da otkažem EON i opet potpišem ugovor sa SBB. 😁
Ima sada i N1 u Zaječaru.
 
Pisao sam pre neki dan. Moj drugar je isto tako naseo na tu sliku sa drustvenih mreza.
Sve to ok, samo je ovde fora sto se to odnosi na potpisan paket kanala.
U Jotelu je paket Arena bio kao dodatni sportski paket koji je bio u promotivnom periodu na 1 din do daljnjeg, tako da to ne vazi. Kao da su znali da bi moglo biti problema sa telekomom...
Nema tu nikakvog nasedanja niti nenasedanja. Nisu samo arene u pitanju, vec sigurno jos 30-ak ako ne i 40-ak drugih kanala. U trenutku potpisivanja ugovora svi ti kanali su bili u paketu tj. emitovali se. Naravno kad odete da pitate da vam operater nece reci da mozete da raskinete ugovor vec ce vam reci da morate da platite mesece koje ste imali gratis ne bi li vas nekako zadrzali jos neko vreme. Samo obracanje pismenim putem, sa razlozima zbog kojih trazite raskid ugovora, pozivajuci se na clan 107 Zakona, a ako i onda odgovore da ne moze (a moraju navesti razlog), obavestite ih da se otkacujete od njihove opreme i da necete ni koristiti ni placati njihove usluge, a oni neka vas tuze za nadoknadu stete i te gratis mesece pa da vidimo kako ce proci na sudu. Na kraju mozete pisati RATELU i uloziti zalbu protiv operatera i navesti sve cinjenice.. Niko vam ne moze naplatiti nesto ako ne koristite niti vam naplatiti nesto za sta je u trenutku sklapanja ugovora bilo u ponudi pa su ukinuli. Po njihovom shvatanju oni mogu da nas ostave samo sa RTS-1 i da opet traze penale. Zna se sta ugovor obavezuje i jednu i drugu stranu. Jednu da koristi i placa uslugu a drugu da tu istu uslugu isporucuje. Ne moze se isporucivati usluga za koju se nije dogovorila a izmenjena je na stetu korisnika.Slicne situacije su se vec desavale u pogledu SBB, prve i b92. Uostalom ako meni ne verujte raspitajte se kod bilo kog drugog operatora u gradu i videcete kakav odgovor cete dobiti.
 
Bez problema raskinut ugovor sa paketom tri usluga (telefon, kablovska i internet) i potpisan novi za (telefon i internet).

Zbog Arena sam prinudjen da uzmem kanale od SN.
 
Nema tu nikakvog nasedanja niti nenasedanja. Nisu samo arene u pitanju, vec sigurno jos 30-ak ako ne i 40-ak drugih kanala. U trenutku potpisivanja ugovora svi ti kanali su bili u paketu tj. emitovali se. Naravno kad odete da pitate da vam operater nece reci da mozete da raskinete ugovor vec ce vam reci da morate da platite mesece koje ste imali gratis ne bi li vas nekako zadrzali jos neko vreme. Samo obracanje pismenim putem, sa razlozima zbog kojih trazite raskid ugovora, pozivajuci se na clan 107 Zakona, a ako i onda odgovore da ne moze (a moraju navesti razlog), obavestite ih da se otkacujete od njihove opreme i da necete ni koristiti ni placati njihove usluge, a oni neka vas tuze za nadoknadu stete i te gratis mesece pa da vidimo kako ce proci na sudu. Na kraju mozete pisati RATELU i uloziti zalbu protiv operatera i navesti sve cinjenice.. Niko vam ne moze naplatiti nesto ako ne koristite niti vam naplatiti nesto za sta je u trenutku sklapanja ugovora bilo u ponudi pa su ukinuli. Po njihovom shvatanju oni mogu da nas ostave samo sa RTS-1 i da opet traze penale. Zna se sta ugovor obavezuje i jednu i drugu stranu. Jednu da koristi i placa uslugu a drugu da tu istu uslugu isporucuje. Ne moze se isporucivati usluga za koju se nije dogovorila a izmenjena je na stetu korisnika.Slicne situacije su se vec desavale u pogledu SBB, prve i b92. Uostalom ako meni ne verujte raspitajte se kod bilo kog drugog operatora u gradu i videcete kakav odgovor cete dobiti.
Ma sve to stoji, slazem se, niko ne moze da te primorava na to.
Samo je pitanje dal ce se placati naknada za raskid? Ako trazis raskid na konto necega sto si dobio kao extra i promociju, mislim da pravno nemas pravo. Moj drug je probao i na kraju odustao. Toliko.
 
UM kanali.
 

Prilozi

  • 52761710-69F6-4823-AE74-349E111A6AEE.jpeg
    52761710-69F6-4823-AE74-349E111A6AEE.jpeg
    54.2 KB · Pregleda: 85
Danas sam platio račun za kablovsku i internet i pitao sam blagajnicu da li ih je kupio sbb,
rekla mi je da nije i da su samo ove kanale otkupili od njih. Sada, koliko im je za verovati...
 
Ma sve to stoji, slazem se, niko ne moze da te primorava na to.
Samo je pitanje dal ce se placati naknada za raskid? Ako trazis raskid na konto necega sto si dobio kao extra i promociju, mislim da pravno nemas pravo. Moj drug je probao i na kraju odustao. Toliko.
Druze,Nikakvu naknadu za raskid ugovora ne treba placati u smislu gratis meseci ili nekakve demontaze. Ti ne trazis raskid zbog necega sto je bilo kao promocija-za arene, vec zbog ukidanja barem jos tridesetak kanala tipa OBN, Doma,RTS-ove programe sve osim RTS1 i 2, Sport 1 itd. Ja sam potpisao ugovor kada su u ponudi bili i ugovor vazi za njih a ne za ove druge koji oni sada nude. Tvoj drug je probao kao covek da resi problem sa njima usmeno i naveo im naravno kao razlog samo arene. Oni ga otkacili pod izgovorom promocije a i da je naveo bilo koji drugi razlog opet bi ga otkacili. Ko ce na sudu ili bilo gde drugde dokazati da je on trazio raskid a da mu oni nezakonito nisu izasli u susret. U proslom postu sam napisao kako ide postupak. Pismeno se trazi raskid ugovora, razlog ovi kanali koje sam naveo i dati im rok od pet dana da ti odgovore. U slucaju negativnog odgovora sa trazenjem nekakve doplate ili da ne odgovore, upozoravas ih da ces vec sledeceg dana otkaciti i doneti im njihovu opremu i da jednostrano otkazujes ugovor, pa ako im ito nije dovoljno otkacis se, vratis im njihovu opremu sa kojom te duze, tipa ruter i onda ako nisu zadovoljni mogu da te tuze. Nikakve pretplate vuise ne dolaze u obzir jer ti ne koristis njihove usluge a oni ako su nezadovoljni imaju sud. Pravno je tu sve cisto.
 
Tako je.
Potpuno isti postupak mozete raditi i sa mts-om, koji je ukinuo 3 kanala i o cemu danas pisu portali.
30 dana zakonski rok za raskid ugovora.
 
Nazad
Vrh Dno