Šta je novo?

Jotel

Pozdrav.
Meni od juce flesira jotelov net (obicno nemam problema). Neki sajtovi mi se uopste ne otvaraju (github npr), hbomax striming mi ne radi, sajtovi koji su u vlasnistvu meta (facebook, instagram...) se otvaraju ali ne mogu da pristupim nijednoj fotografiji ili videu, domaci portali rade ali usporeno. Postoji jos sajtova koji mi ne rade uopste ali naveo am najpoznatije.
Imam opTIK1 paket gde trenutno na sajtu stoji brzina 100/30, ja imam na merenju 50/28. I ono sto mi je takodje cudno, vise mi ne pise da je provider Jotel nego CETIN. Proguglao sam malo pa sam video da je to neka telekomunikaciona firma iz BG.
Zvao sam ih i juce i danas da prijavim kvar, cekao sam i po 20 minuta na call centru i nisam dobio vezu. Otiso sam licno, navodno zabelezili, ali jos uvek se nista ne desava. Da li jos neko ima slicne probleme sa netom?
 

Prilozi

  • Screenshot 2023-01-18 at 16.50.48.png
    Screenshot 2023-01-18 at 16.50.48.png
    42.5 KB · Pregleda: 33
Sve isto i kod mene ,prijavljeno 9.01. i od tada mi smanjena brzina na 50 mbps.Prijavio i to prekjuče ....i opet ništa .Odgovor je prosledili smo tehničkoj službi.Doduše na toj manjoj brzini manje seca slika na tv i sajtove otvara relativno normalno.Verovatno je ruter u pitanju ili su problemi negde kod njih.
 

Prilozi

  • Snimak ekrana (14).png
    Snimak ekrana (14).png
    1,011.9 KB · Pregleda: 36
Evo sad sam zvao opet tehnicku podrsku (018 4150415) i ladno automat kaze "osoba koju ste pozvali iskljucila je mobilni telefon, ili je nedostupna" :D
 
sajtovi mi se uopste ne otvaraju (github npr), hbomax striming mi ne radi, sajtovi koji su u vlasnistvu meta (facebook, instagram...) se otvaraju ali ne mogu da pristupim nijednoj fotografiji ili videu, domaci portali rade ali usporeno.
U svakom slučaju je problem sa njihove strane. Verovatno je u pitanju podešavanje MTU između njih i nadprovajdera.
vise mi ne pise da je provider Jotel nego CETIN. Proguglao sam malo pa sam video da je to neka telekomunikaciona firma iz BG.
CETIN je firma u vlasništvu istih vlasnika koji drže Yettel. Yettel je outsource-ovao njihov Internet servis toj firmi (iz čisto finansijsko-pravih razloga), a oni nude i povezivanje provajderima kao što je Jotel. Jotel je od njih iznajmio i IP adrese nedavno, pa SpeedTest još nije update-ovao podatke.
 
Snimak od pre dva minuta.Povećana brzina....odnosno sad imam ono što plaćam po ugovoru 100/30....bruka.
Snimak od pre dva minuta.Povećana brzina....odnosno sad imam ono što plaćam po ugovoru 100/30....bruka.
Evo i ove slike ,tu su negde po rezultatu...
 

Prilozi

  • Snimak ekrana (16).jpg
    Snimak ekrana (16).jpg
    440.7 KB · Pregleda: 28
  • Snimak ekrana (17).jpg
    Snimak ekrana (17).jpg
    340.9 KB · Pregleda: 27
Poslednja izmena:
U svakom slučaju je problem sa njihove strane. Verovatno je u pitanju podešavanje MTU između njih i nadprovajdera.

CETIN je firma u vlasništvu istih vlasnika koji drže Yettel. Yettel je outsource-ovao njihov Internet servis toj firmi (iz čisto finansijsko-pravih razloga), a oni nude i povezivanje provajderima kao što je Jotel. Jotel je od njih iznajmio i IP adrese nedavno, pa SpeedTest još nije update-ovao podatke.
Od koga je jotel pre yettela iznajmljivao IP adrese?
 
Imaju i njihove opsege, a od Cetina (Yettel-a) imaju nekih 2000 adresa.
 
Od koga je jotel pre yettela iznajmljivao IP adrese?
IPv4 adrese ne moraju da se iznajmljuju. Ranije (dok ih je bilo) dobijale su se od regionalnih registara (za Evropu RIPE). Sada mogu da se kupe, iznajme ili samo koriste.

Jotel ima ako sam lepo izbrojao:
  • 21504 IPv4 adresa koje su im dodeljene od RIPE, kupili ili iznajmili.
  • 3328 IPv4 adresa koje koriste od CETIN d.o.o. (nisu iznajmili, kupili ili dobili).
 
Odgovorili su mi ovo na mejl:

"Поштовани,
крајем следеће недеље очекујемо решавање проблема, на обострану корист и задовољство.
Поздрав"
 
Odgovorili su mi ovo na mejl:

"Поштовани,
крајем следеће недеље очекујемо решавање проблема, на обострану корист и задовољство.
Поздрав"
Ma to su hokstapleri nevidjeni.Duguju ogromne pare i prave se blesavi.Od dogovora nema nista ako ne uplate pare.
 
Ma to su hokstapleri nevidjeni.Duguju ogromne pare i prave se blesavi.Od dogovora nema nista ako ne uplate pare.
Videćemo, možda im ovo "obostrano zadovoljstvo" podrazumeva nešto drugo...
Nego jel povećali nekome brzine na optici? Meni i dalje ništa, a vidim da je neko kačio da su na HFC povećali...
 
Lepo, vise od pola meseca bez adekvatne usluge a racun isti. 😂
 
Jotel je u velikoj dubiozi.
Trenutno je u blokadi 72 miliona dinara.
Ne možeš da samo isisavaš pare iz firme na sve moguće načine a skoro da ništa ne ulažeš.
 
Pa nek se gase onda lepo, ili neka prekinu sa distribucijom kablovske televizije kad su nesposobni, sa internetom su barem dobri, neka ostanu na tome
 
Meni jos uvek nisu resili problem sa internetom. Da li je to + nedostatak kanala dovoljan razlog da se bez penala raskine ugovor? Da li je neko to radio vec i koji je postupak?
 
Meni jos uvek nisu resili problem sa internetom. Da li je to + nedostatak kanala dovoljan razlog da se bez penala raskine ugovor? Da li je neko to radio vec i koji je postupak?
Moj stric je juce isao do Jotela i radnik tamo mu je rekao da bez problema moze da raskine ugovor. Deluje i logicno jer ne dobijamo ono sto placamo, ali mozes i ti da se raspitas kod njih.
 
Ljudi, jel ima neko iz Vranja da danas i sada trenutno ima problema sa Jotel optikom? Nema je nigde! 😁 Na niti jedan kontakt broj se ne javljaju, dobija se poruka da je osoba nedostupna ili je iskljucila telefon. Lol!
 
Jotel optika u Vranju katastrofa. Idem u ponedeljak da raskinem ugovor jer od Arene izgleda nema ništa.
 
Napisali mi na mejlu da pre isteka ugovorne obaveze nije moguce raskinuti ugovor bez penala... :- )
 
Napisi da ces pisati zalbu ratelu, da vec dosta dugo nemas odredjeni broj kanala za koji uredno placas, pa ako i dalje ne prihvate, pisi zalbu.
 
Ubrzan internet sa 170/60 na 200/80 kod mene, ja očekivao 190/70, ali izgleda malo se isprsili zbog Telekom situacije 😄
 
Poslednja izmena:
Napisali mi na mejlu da pre isteka ugovorne obaveze nije moguce raskinuti ugovor bez penala... :- )
Niti jedan operater ti ne bi poslao u mejlu poruku...da imate pravo, slobodno dođite sutra da raskinete ugovor.....

Navedeš im sve razloge po kojima imaš pravo na raskid ugovora i ako te prave budalom "zapretiš žalbom ratelu" i videćeš posle novi mejl ;)
Od Efektive sam dobio potvrdu da postoji zakonska osnova za raskid ugovora na osnovu kršenja/promene programske šeme prekidom emitovanja kanala bez ikakvog unapred obaveštenja. Ovo je već ušlo u 2 nedelju bez kanala, to je sasvim dovoljno.

Ja idem da raskinem čim dobijem potvrdu od alternative da postoji mogućnost priključka optike kod drugog provajdera, to me jedino koči jer nemam mnogo mogućnosti da biram.
 
Niti jedan operater ti ne bi poslao u mejlu poruku...da imate pravo, slobodno dođite sutra da raskinete ugovor.....

Navedeš im sve razloge po kojima imaš pravo na raskid ugovora i ako te prave budalom "zapretiš žalbom ratelu" i videćeš posle novi mejl ;)
Od Efektive sam dobio potvrdu da postoji zakonska osnova za raskid ugovora na osnovu kršenja/promene programske šeme prekidom emitovanja kanala bez ikakvog unapred obaveštenja. Ovo je već ušlo u 2 nedelju bez kanala, to je sasvim dovoljno.

Ja idem da raskinem čim dobijem potvrdu od alternative da postoji mogućnost priključka optike kod drugog provajdera, to me jedino koči jer nemam mnogo mogućnosti da biram.
Nisam spominjao ratel ali jesam tuzbu i advokata, a oni mi samo napisali da je svakako odluka na meni.
 
Ubrzan internet sa 170/60 na 200/80 kod mene, ja očekivao 190/70, ali izgleda malo se isprsili zbog Telekom situacije 😄
Nikakvu razliku u praksi necemo osetiti ovakvim povecanjem brzine. Bolje da su radili na smanjenju ping-a i kvalitetu stabilnosti veze, nego ova sitna povecanja...
 
ja problema sa pingom nemam, cak mi je i na wifiju uglavnom 1, a i retko kad i ima neki prekid mozda jednom u par meseci... ali zato kablovska veselo :D
 
Napisali mi na mejlu da pre isteka ugovorne obaveze nije moguce raskinuti ugovor bez penala... :- )
Penal se odnosi samo ako si koristio neku benificiju prvih lupam 3 meseca, tipa plaćao uslugu po 1 dinar. Onda prilikom raskida plaćaš ta tri meseca po punoj ceni.
 
Ali povecanje brzine download-a sa 100 na 110 Mbps ...
 
Nazad
Vrh Dno