Šta je novo?

Jotel

Da je kvar ovolikog broja kanala, to bi okacili na sajtu.
Sto neko rece, verovatno su "ucenjeni" novim cenama, pa sad Jotel kalkulise da li im se isplati da ih i dalje drze (videcemo ako ih vrate ubrzo)

Zanimljivo koji kanali fale:
Arena (1,2,3,4,5,6,7,8, Fight, 1x2, Esports, Prime 1,2,3), NBA, Liverpool
RTS (Muzika, Kolo, Zivot, Trezor, Drama, Poletarac)
Bosanski kanali (Hayat, Hayat+, Folk, Music, Hayatovci, K3, BN, BN2, Kuvo, RTRS)
mts (Superstar, Superstar2, Agro, Euronews, Bloomberg Adria, Film Klub, BT, Toxic, Toxic Rap, Toxic Folk)
 
Sve je to svakako MTS-ovo, i RTS i Hayat i Arene idu preko distribucije MTS-a, ali da, slažem se, da je tehnički problem izbacili bi na sajtu, nešto je tu sa Telekomom, jedino ako uspeš da ih pozoveš i da se jave i na mejl odgovaraju kako je kvar u prijemu signala čisto da ne bude da ostanu bez odgovora
 
Da je kvar ovolikog broja kanala, to bi okacili na sajtu.
Sto neko rece, verovatno su "ucenjeni" novim cenama, pa sad Jotel kalkulise da li im se isplati da ih i dalje drze (videcemo ako ih vrate ubrzo)

Zanimljivo koji kanali fale:
Arena (1,2,3,4,5,6,7,8, Fight, 1x2, Esports, Prime 1,2,3), NBA, Liverpool
RTS (Muzika, Kolo, Zivot, Trezor, Drama, Poletarac)
Bosanski kanali (Hayat, Hayat+, Folk, Music, Hayatovci, K3, BN, BN2, Kuvo, RTRS)
mts (Superstar, Superstar2, Agro, Euronews, Bloomberg Adria, Film Klub, BT, Toxic, Toxic Rap, Toxic Folk)
Pa nema od toga nista Jotel bi hteo kanale za dzabe ali to vise nece moci morace da plate trzisnu cenu a s obzirom da svi znamo da je to poludivlja firma znaci velika je verovatnoca da tih kanala vise nece biti u ponudi.
 
Obrisali pola komentara na fejsbuku, a i obrisali su celu onu objavu gde su nagovestili da će isključiti veće dužnike... Dakle neko je napisao istinu pa je njih zabolelo 😁
 
Kakav god da je jotel, ne volim ih to stoji, ali su manje zlo od mts-a/sn. I treba da budu "nezavisni" pa makar i divlji, jer sto veca konkurencija (ma kakva god da je) bolje za nas... Da su pametni, trebalo bi da se okrenu UM.
 
Zvao Jotel, kaze mi nemaju konkretnu informaciju kada ce problem biti resen...
 
Em divlji em licemerni em nesposobni.
 
Sacekacu jos 10ak dana, ako se do tada ne pojave Arene, prelazim na SuperNovu.
Jotel bez Arena nema smisla, posebno ne za cenu koju naplacaju.
 
Ma usrecices se i sa sn-om... oni su tako... "zlatni". Jotel nemam (bio i ostalo los), imao ranije dok nisam presao na Exe, ali naravno kad je Exe kupljen od strane telekoma i formirana sn, sve su unistili. Zna se ko radi u drzavnim firmama i kako se radi... Ako vec hoces da predjse sa Jotela a imas Arene, mnogo bolja solucija ti je NetNet.

A osim toga ko da su arene jedina bitna stavka... Zabole me za arene/sk. Mogu da zivim bez "sportskih kanala". SK meni licno vise odgovara zbog tenisa, NBA jeste na areni ali nikad ne prenose utakmicu koju zelim da gledam, tako da... a fudbal, ma ni jedan sport odavno nije ono sto je nekad bilo, kvalitet maksimalno opao, sve se vrti oko novca, sporta tu najmanje ima, milijarde se daju ni za sta, a i vecina vas iskljucivo gleda zbog "kladjenja"... jedino kladionice prosperiraju od tih kanala. Rado bih menjao arene ili makar smanjio na maksimalno 5 arena kanala, a uveo kvalitetne filmske i serijske kanale.
 
Ma nisam ja zavisnik od Arene, recimo u letnjim mesecima TV uopste i ne gledam, a tokom jeseni i zime odgledam poneku utakmicu. Engleze, NBA i sve ostalo ne pratim odavno vec, tj pratim ali samo informativno, nisam zavisnik od njih. Ali red je da u 21.veku da bar imas mogucnost da nesto vidis od sporta, a ne da trazis stremove po internetu.
I naravno cena, ako vec placam 2600 din Jotelu ili koliko vec, onda je red da imaju sve u ponudi, uslovno receno "sve".

Ako nemaju Arene, ok, ali smanji onda mesecnu pretplatu, ovako, sa 2600 din, izvinite, ali to je puno para za nepotpun sadrzaj, o tome se radi. Cak vise i gledam filmove nego sport, Jotelov internet me je hiljadu puta iznervirao, zato sto je nepouzdan i malo malo pa se ugasi. Nekad nadije period kad je dosta dobar, a onda nepouzdan i tako redom. Na Jotelu sam jos od 2004, ali ocito da ako zelis da budes konkurentan, moras da radis na sebi, nije ovo 2004, tako da, kao i svaki biznis.
 
Poslednja izmena:
Ja ću da iz čekam još malo. Imamo čistu situaciju jer nismo obavešteni da je došlo do prekida pojedinih kanala i na kontu toga možemo tražiti raskid ugovora.
 
Ja ću da iz čekam još malo. Imamo čistu situaciju jer nismo obavešteni da je došlo do prekida pojedinih kanala i na kontu toga možemo tražiti raskid ugovora.
Nisu oni od juče, mogu da dodaju obaveštenje na sajt sa drugim datumom, tako su uradili skoro i za neki prekid kanala B92, Happy i Prva tako da lepo ko ume neka napravi snapshot na webarchive.org
 
Kakav ugovor sa njima? Pa ja i nemam nikakav ugovor tj nema vek trajanja tog ugovora. Isto kao sa mobilnim operaterom, istekao ugovor , ali je nastavio da traje na neodredjeno vreme koje mogu da raskinem kad hocu.
Od 2004 sam njihov korisnik, ali od tada nikakve ugovore sa njima nisam potpisivao.
Bio sam danas do MTS poslovnice, s obzirom da u kuci imam 4 TV aparata, izbor je pao na mts BOX 3 paket, 3200 din mesecno, prvih 12 meseci 1 din tj besplatno. Max brzina neta je 20mb/s u toj opciji, sto mi je dovoljno.

Sacekacu jos 10ak dana, jer ima placen Jotelov internet za ceo januar, pa ako i krajem januara nema Arene, znaci da ih nece ni biti. 2600 din mesecno da placam Jotelu bez Arena je no value, neadekatvno onom sto nude.
 
Poslednja izmena:
Znaj da ce ti Iris TV usluga sa 4 prijemnika na VDSL-u biti verovatno u SD kvalitetu.
 
Nista mi nisu rekli za SD kvalitet ( a i zasto bi ), ali u svakom slucaju pitacu pre nego sto i defitivno odlucim da predjem tamo. Pa nisam ja jedini koji ima u kuci 4 TVa.
 
Pa zato ti i kazem da ti je mnogo bolja solucija NetNet. Negoranicen broj tv-a, arene, manje vise HD kanali i brate opticki net. U 2023 godini da se vracas na VDSL zbog arena je ravno da ne kazem sta... a opet ce te kostati sigurno manje nego mts/sn
 
Zato što IRIS ide kroz Internet protokol. Zato što svaki STB ima odvojen protok za sebe. Zato što to nije kablovska.

Ako na VDSL liniji imaš recimo ukupno 50Mbps i imaš 4 IRIS uređaja, svaki za SD uslugu ima svojih 4Mbps, onda se računa ovako: 50 - 4*4 = 50 - 16 = 32Mbps teoretski dostupno za internet, a oni ti daju 20/4.

Ako na VDSL liniji imaš opet 50Mbps ukupno, ali imaš 4 HD IRIS-a, onda za svaki IRIS odvajaju 8Mbps pa mu dođe 50 - 8*4 = 50 - 32 = 18Mbps za internet...

Da bi imao 4 HD IRIS-a i 20Mbps treba ti na liniji bar 52Mbps (a to može do odprilike 500m od centrale).

U svskom slučaju ih pitaj obavezno da li ti nude 4 HD IRIS usluge ili ipak samo 4 SD usluge.
 
Informacija koju sam dobio je da je Jotelu istekao ugovor sa mts-om i da se ne zna hoce li i kad potpisati novi.

Ocigledno postoje neki peoblemi cim ovoliko traje prekid. Sad deluje realna prica da je Jotel pokusao da kupi prava na Sport klub, ali izgleda da su i tu izvisili.

Izgleda da stvarno mts ima planove da pripoji i Jotel.
 
Hvala na predlogu, uvek dobro dodje, jer se oko ovih operatera i zavrzlama nisam bavio odavno, tako da nisam upucen sta i kako. Oticicu i do NetNet, ako je tako kao sto ti kazes, onda su bolji oni.
 
Informacija koju sam dobio je da je Jotelu istekao ugovor sa mts-om i da se ne zna hoce li i kad potpisati novi.

Ocigledno postoje neki peoblemi cim ovoliko traje prekid. Sad deluje realna prica da je Jotel pokusao da kupi prava na Sport klub, ali izgleda da su i tu izvisili.

Izgleda da stvarno mts ima planove da pripoji i Jotel.
A jel informacija od nekog zaposlenog ili? Videh i ja na fejsbuku da su pisali isto, ali budimo realni, nije Jotel toliko lud da ostane bez ikakvih sportskih kanala, nesto ce se desiti u narednim danima, a sad sta, videcemo...
 
A jel informacija od nekog zaposlenog ili? Videh i ja na fejsbuku da su pisali isto, ali budimo realni, nije Jotel toliko lud da ostane bez ikakvih sportskih kanala, nesto ce se desiti u narednim danima, a sad sta, videcemo...
Radi u mts-u. Kaze znaju to i radnici u Jotelu ali ne zele da kazu.
 
pa sta kaze jel ce da bude nesto od utapanja u supernovu?
Nista u vezi toga, ovoliko znam.. izgleda da je cena problem, da Jotel ne zeli da plati kolko ovi traze. Videcemo dal ce se dogovoriti, da ne postoje problemi ne bi ovo ovoliko trajalo
 
Nista u vezi toga, ovoliko znam.. izgleda da je cena problem, da Jotel ne zeli da plati kolko ovi traze. Videcemo dal ce se dogovoriti, da ne postoje problemi ne bi ovo ovoliko trajalo
Jotel nema para da plati trzisnu cenu koju trazi MTS i tu se prica zavrsava.Sanse za dogovor ne postoje.
 
Ako nista, bar krecu da nam podizu brzinu D/L-a...

14225999513.png
 
Nazad
Vrh Dno