Šta je novo?

Jotel

Dexter,da nismo komsije? :) Ja sam u Podlivu ...

Evo mog merenja upravo :




Na kojoj freq su ubaceni ti novi kanali ? Nova? ili sta god? Ja kao skenirao opet dvb-c ali ne nadjoh Novu :(
 
Promenite server, idite na new server i zaobidjite nis.
Vex Munjo, ne znam da li ima digitalna nova.rs ali pustili je u analognoj ponudi. Izmedju TV Istoka i Fire je.
 
Pa da, tamo sam i ja, najbolje naselje :D

E ne znam napamet, ja sam pustio automatski da skenira. Nova i rtl hrvatski koliko vidim ima, travel, hayat ili kako se vec zove sto pusta domacu i stranu zabavnu muziku, i ima jos neki. Sve ukupno ih tv nadje 67-68, od kojih 5-6 neki pinkovi kanali nisu u funkciji, a i nebitni su.

Nema digitalna nova rs. samo ova hrvatska na digitali, na analognoj ima. Danas sam pustio da iskenira komplet digitalne i analogne i vidim da i na analognoj ima neki novi kanali, ali se kod nas u kuci analogni ne gledaju :)

Koji server da biram, nema blizi od Nisa a da valja?





Evo Milane specijalno za tebe pa biraj :)

Non stop varira ping...
 
Poslednja izmena:
Ja sam malopre poredjao sve kanale posto se dosta izmenilo od proslog puta. Na analognoj ponudi ima 64 kanala ili 65, ne znam sad tacno.
Novi kanali su NOVA.rs i jedan muzicki metropolis. Jel vama to stalno sa pingom ili desi se na sat vremena, dva u toku dana?
 
Pa uvece uglavnom bude ovako, preko dana je uglavnom oko 20ms, mada za vikend ume i preko dana da skace.
 
S vremena na vreme se i meni desi da pobrljavi net. Imam tu praksu da rr ruter i onda prodje desetak minuta i kao da nista nije bilo. Ali ovako nemam problema sa netom. Mozda samo ako nesto skidam sa media fire, tu hoce drasticno da mi padne net. Gledao sam na netu i video da imaju i drugi problem sa tim ali sva sreca pa je izbegavam koliko mogu.

Sta igras pa ti ovo mnogo smeta?
 
Ja sam pre kablovskog nekoliko godina imao adsl, a tamo mi je uvek ping bio 18-20ms i ovo me mnogo iritira. Kada ping skoci preko 100ms, a desava se cesto, bude mucno i za surfovanje, stranice se sa zakasnjenjem otvaraju, skajp zeza....

Od igara nista ne igram (sem ponekad nba2k14), probao sam pre par dana da vidim kako izgleda igrati cs1.6 sa ovakvim pingom, i to je neigrivo. A ping ti je glavno merilo kvalitetnog inteneta.
 
Jel si zvao podrsku. Meni tu nista nije jasno. Slazem se za ping. Kad igrac ima visok ping on prosto nestaje na mapi :D Gledas ga sad i onda cik, nema ga. Pomerio se pet metra udesno a da ti to nisi video :) Zovi ti podrsku i objasni im problem. Pomeni to sa telekomom i sa problemima koje si ovde pomenuo.
 
Ma podrska mi tu nista ne moze pomoci. Ovo je jedino do njihove mreze i opterecenja koja ona to ne moze da isprati. krastavac jedino na adsl-u moze biti stabilan ping, a na kablovskom cak i na boljim operaterima od jotela ima manjeg ili veceg problema.
 
Rade tako od uvek, ništa se nisu popravili niti znaju i da oće, pošto očigledno rade na tome da zarde bez ulaganja, između ostalog i zaposleni su toliko stručni da se prosečni penzioner razume isto toliko, žica za veš i ovaj gajtan koji vuku.. razlike nema, a o segmentaciji da ne pričamo.

Što do sad nisu otvorili forum na njihovoj stranici... 2007 2008 . . . .2015 ? Pa neće da ih ljudi i tamo pljuju i da prođu ko kopernikus sa njihovim forumom.
 
Poslednja izmena:
Mnogo kmecis druze. Za 690 dinara imas 6 mb/s. Nadji to kod nekog drugog provajdera. Ako hoces da bacas pare i da placas telekomu 5 x skuplje za istu brzinu ti idi kod njih.
 
To što tebi treba net za noobovske potrebe kao mom dedi da gleda y2b i čita vesti... ne znači da ne treba Jotel popraviti svoju infrastrukturu

I da uzo sam ono što mi treba da i to baš kod telekoma i da plaćam ne više od 2450 din. mesečno, ovo ima kod Jotel ?

Inače bio sam njihov korisnik kad ti nisi ni znao da postoje i tada su bili fuš i sad su, da dozvole da im parica i dve licne budu konkurencija pored DOCSIS 3.1, e onda da mu *ebem mater.
 
Haha, retko gledam yt, vesti citam dok mi skida fajlove. Tebi mozda los bio internet ali ja se eto ne zalim. Za male pare super net. Meni takva brzina ne treba. Ja sam krenuo sa 4mb/s a oni povecali za 2x. Tebi ako treba za jak upload onda naravno da ces podrzati telekom. Ipak telekom ima kintu. Jotel je mala firma. Kada bi je neko pogurao bilo bi ihihi ali eto. Privatnik ko privatnik, svi gledaju na novac. Ja ne znam kako si uzeo neto od 50 mb sa 7 mb uploada za te pare. Cisto me zanima gde je ta cena na njihovom sajtu?
Inace, telekom isto fusari. Imam druga kome puca net stalno. Zvao ih i zvao pa ponovo zvao. Dolazili kod njega kuci par puta i kao rekli resili a ono mrk, drzi vodu dok majstori ne odu. :D
 
U mom naselju Telekom treba da pravi novu centralu, i to priča zadnjih 10 godina, adsl ne moze da radi stabilno brze od 3-4 mbit-a i to naplaćuje 1500 rsd... Telekomov IPTV je ovde misaona imenica shodno kvalitetu parica i neta... A kod Jotela imam za 1600 rsd 15/2.5.... U odnosu na Telekomov adsl, meni Jotel radi 3 svetlosne godine bolje. Net ne nestaje kao sto je bio slučaj sa adsl-om kad padne kiša ili udari veća suša... Sve u svemu, spasio sam se sa Jotelom.
 
Haha, retko gledam yt, vesti citam dok mi skida fajlove. Tebi mozda los bio internet ali ja se eto ne zalim. Za male pare super net. Meni takva brzina ne treba. Ja sam krenuo sa 4mb/s a oni povecali za 2x. Tebi ako treba za jak upload onda naravno da ces podrzati telekom. Ipak telekom ima kintu. Jotel je mala firma. Kada bi je neko pogurao bilo bi ihihi ali eto. Privatnik ko privatnik, svi gledaju na novac. Ja ne znam kako si uzeo neto od 50 mb sa 7 mb uploada za te pare. Cisto me zanima gde je ta cena na njihovom sajtu?
Inace, telekom isto fusari. Imam druga kome puca net stalno. Zvao ih i zvao pa ponovo zvao. Dolazili kod njega kuci par puta i kao rekli resili a ono mrk, drzi vodu dok majstori ne odu. :D

Nije 7 nego 10MB UL, a to što nema u izlog ne znači da nema u radnju :D
I exe net je privatna firma, a da znas samo kako šljaka aoooo moram da priznam bolje i od telekom
 
Nije 7 nego 10MB UL, a to što nema u izlog ne znači da nema u radnju :D
I exe net je privatna firma, a da znas samo kako šljaka aoooo moram da priznam bolje i od telekom

Exe net ima parice :D Nema sta, pogledao sam sad na njihovom sajtu. Bolji od telekoma jedno pet puta sigurno. Ipak, ne verujem da EXE posluje u Zajecaru jer koliko vidim treba opticki kabl do kuce. :D

Edit: Vidim da posluju u Knjazevcu. Mozda je bas exe net firma koja se na mala vrata gura uz pomoc grada u Zajecar. Ako je to tacno onda ce biti super.
Ipak, i ako ne dodju ja sam zadovoljan. Sve u svemu, zavisi od coveka i od njegovih potreba.
 
Poslednja izmena:
U mom naselju Telekom treba da pravi novu centralu, i to priča zadnjih 10 godina, adsl ne moze da radi stabilno brze od 3-4 mbit-a i to naplaćuje 1500 rsd... Telekomov IPTV je ovde misaona imenica shodno kvalitetu parica i neta... A kod Jotela imam za 1600 rsd 15/2.5.... U odnosu na Telekomov adsl, meni Jotel radi 3 svetlosne godine bolje. Net ne nestaje kao sto je bio slučaj sa adsl-om kad padne kiša ili udari veća suša... Sve u svemu, spasio sam se sa Jotelom.

Koliko ti ide max download na torentima?
Edit: Koji ti je to paket? Na sajtu vidim da za 1600 dinara net je 16/1 !

Danas bio neki prekid bar kod mene mozda oko 14 h jedno 20 minuta nije radio net i tv, a isto tako je bilo mislim prekjuce.
 
Poslednja izmena:
Koliko ti ide max download na torentima?
Edit: Koji ti je to paket? Na sajtu vidim da za 1600 dinara net je 16/1 !

Danas bio neki prekid bar kod mene mozda oko 14 h jedno 20 minuta nije radio net i tv, a isto tako je bilo mislim prekjuce.

Flat Pro 3 15/2.5 1.600

Na ovaj je mislio. Flat pro paket. Sa njegovim netom na torentu bi trebalo da fura oko 1700 kb/s, mozda cak i do 1800. Meni sa 8 mb/s ide na 995 maksimum.
 
Ja te pakete nisam ni provalio. Samo sam gledao Flat Browse.

@ VexMunja

Onda me zanima kako ti radi i upload, jel ide do 250 kb/s

Ne znam da li moze kod njih da se proba jedan mesec veca brzina, da vidim kako radi?
 
Poslednja izmena:
Ako oćeš da menjaš paket treba da odeš do njihove poslovnice popuniš tamo neki papir platiš ujedno taj mesec tj. tu brzinu i to je to od 1. ti pustaju, naravno taj mesec ako nisi zadovoljan možeš ponovo da odes 27 28 u mesecu ponovo to isto uradiš i tako možeš u nedogled :D
Što se tiče toga to je bar OKe
 
Ako oćeš da menjaš paket treba da odeš do njihove poslovnice popuniš tamo neki papir platiš ujedno taj mesec tj. tu brzinu i to je to od 1. ti pustaju, naravno taj mesec ako nisi zadovoljan možeš ponovo da odes 27 28 u mesecu ponovo to isto uradiš i tako možeš u nedogled :D
Što se tiče toga to je bar OKe

Super je to kad operater nudi raskid ugovora bez naknade. Onda pokrivaju korisnika vise nego sebe. Telekom je bezobrazan. Po ugovoru ti daju ajde da lupnem 10/2 a onda provalis da ti net zakucava, da ih zoves 20 puta, da non stop pricaju kako je do tebe problem i 1000 razloga. A onda kad zelis da raskines ugovor moras da placas penale. Bezobrazluk. Zato nikad vise sa telekomom ne zelim potpisem ugovor. Voljan sam da probam druge operatere ali kao sto rekoh, u Zajecaru imas dva izbora. :D
 
S obzirom da su moji sugrađani Zaječarci aktivni u ovoj temi, imam nekoliko pitanja za njih, a i za ostale forumaše.
Planiram da uzmem kablovsku televiziju, a kroz moj kraj je prošao samo Jotel, tako da su mi oni jedini izbor. Kao što je već spomenuto, u Zaječaru i inače nema nekog izbora.
Kablovski internet za sada ne bih uzimao jer imam još godinu dana ugovora sa Telekomom za ADSL. Dakle, za sada me interesuje samo televizija. Ako ne uzmem kablovsku, zbog predstojeće digitalizacije morao bih da kupim dva digitalna tjunera za svoja dva televizora, što je trenutno trošak od oko 8000 dinara (a opet bih imao veoma malo kanala). Zato mislim da je došlo vreme da uvedem kablovsku.

E, tu dolaze moja pitanja:
1) Koliko Jotel u Zaječaru ima analognih kanala, a koliko digitalnih? Na Jotelovom sajtu stoji neki zastareli spisak (na kojem je još uvek i TV Avala). Vidim da ste ovde navodili da se neki kanali dodaju, ali i brišu. Da li se to često dešava? Ako slučajno imate negde celi spisak kanala, molim postavite ga ovde.
2) Da li će digitalni kanali i dalje da budu uključeni u osnovnu pretplatu, ili će početi da se naplaćuju posebno?
3) Kakva je lokalizacija, tj. da li idu sa prevodom svi strani kanali koji su prevedeni na drugim kablovskim sistemima? Posebno me interesuju Nat Geo, Discovery, Viasat History i slični kanali. Viđao sam da neki kanal bude preveden na jednoj kablovskoj, a na drugoj nije preveden. Kako stoje stvari kod Jotela?
4) Na koliko televizora imate Jotelovu kablovsku?

Svestan sam toga da imate zamerke na Jotel i siguran sam da su opravdane. Ali mislim da su mi oni trenutno jedino rešenje jer nemam mnogo izbora. Drugu kablovku nemam ovde u kraju. Ni za IPTV nemam uslove jer je loša Telekomova mreža ovde, čak i ADSL ne radi kako treba. Neke varijante poput Total TV mi se sviđaju ali su ipak dosta skuplje od kablovske.
Napišite ako imate i bilo koje druge savete u vezi sa Jotelom. Hvala!
 
Poslednja izmena:
1. Analognih ima negde oko 64-65 (ne znam bas tacno broj), digitalnih trenutno oko 67-68 (minus 5-6 pinkovih koji su zakljucani). Desava se cesto da ubacuju ili izbacuju neke kanale. To brisanje se odnosi uglavnom na neke manje vazne kanale.
2. Za ovo nisam siguran, ali ne bi trebalo da u skorije vreme dodje do naplate posebno digitalnih (ako neko zna za drugu informaciju moze da me ispravi)
3. Za te kanale koje si naveo i slicne ima prevoda, ali u nekim slucajevima bude i hrvatski prevod. Dok postoje neki kanali bez prevoda BBC, razni nemacki kanali koji su uglavnom na digitalnoj i tu su izgleda samo da povecaju broj kanala.
4. 3 televizora, odnosno jedan imam na pc (tv kartica) i koliko mi se cini na 3 je i maksimum.

Ono sto me posebno nervira kod njihove kablovske je redovno seckanje i gubljenje slike na pojedinim kanalima, iako tv slabo gledam.
Druga stvar, kvalitet pojedinih digitalnih kanala je losiji od analognih...
 
Poslednja izmena:
Sve sto je dexter rekao je u pravu sto se tice stavki. Medjutim, sa poslednjim pasusem se ne slazem. Analogna kod mene radi perfektno dok on koristi digitalnu pa dolazi do seckanja. Ja odgovorno tvrdim da samo Nova hrvatska secka, odnosno se ukoci pa krene opet. Svi ostali kanali su okej. Ne znam kako je digitalna ali ako dexter kaze da koci onda je tako.
Sto se tice analognih kanala, ja cu ti ih sad nabrojati. Ovako sam ih ja poredjao kod sebe;

RTS 1
RTS 2
Happy
B92
Pink
Pink2
Pink3
Nova.rs
Prva
RTVojvodina
Studio B
Atlas
Plus-Hayat
OBN
RTRS
Nova.hr
RTL.hr
HRT 1
HRT 2
Pink Premium
Pink Movies
Pink Movies 2
Pink Action 3
Pink Family
Pink Soap
Universal
AMC
Fox
Fox Life
SOS
Arena
Eurosport 1
Eurosport 2
D Sport
DM Sat
BN
Pink Music
Metropolis
Balcanica
MTV
VH-1
Huge hits
Trave
Discovery
TLC
History
Nac. Geo
Nac. Wild
Animal
CBS reality
CBS Drama
Pink Kids
CN
Minimax
Fashion tv
RTG
RTL, nemacki
Ribarski neki tv
BEST
RTZ
FIRA
TV ISTOK
Bela MI
Zuma+
 
Poslednja izmena:
Dobro si uspeo da popamtis sve te kanale :)

Da, za digitalnu kazem da seckaju. Evo par dana nisam primetio da seckaju, ali tu oko nove godine i ovih praznika je bilo mucno uvece za gledanje televizije. To sam najcesce primecivao na prvoj, rts i pink kanalu. Nestane slika na sekund pa se vrati, i tako vise puta u toku jednog sata. Razlog za to ne mogu da provalim...
 
Poslednja izmena:
Dobro si uspeo da popamtis sve te kanale :)

Da za digitalnu kazem da seckaju. Evo par dana nisam primetio da seckaju, ali tu oko nove godine i ovih praznika je bilo mucno uvece za gledanje televizije. To sam najcesce primecivao na prvoj, rts i pink kanalu. Nestane slika na sekund pa se vrati, i tako vise puta u toku jednog sata. Razlog za to ne mogu da provalim...

Mozda zbog vremenskih prilika. Bilo je mnogo ladno tih dana. Znam da i analogna posandrca kad su neke oluje po Srbiji i ovde u Zajecaru.
No, nevezano za to, imam jedan info za vas. :D Pitaо sam podrsku exe neta da li planiraju u buducnosti da pokriju Zajecar i evo odgovora... :D

Postovani,

svakako da hocemo. Cilj nam je da u bliskoj buducnosti, prosirimo nasu mrezu u svim gradovima u kojima trenutno nemamo infrastrukturu. Trebalo bi da Zajecar bude jedan od sledecih gradova koji cemo povezati. Recite nam, da li ima jos ljudi koji su zainteresovani za nase usluge?
 
Poslednja izmena:
Znaci ako udari debeli minus mozemo samo da gledamo kod jotela crn ekran? :d

Znaci tako kazu iz exe neta. Daj mi njihov mejl i ja da ih malo spamujem, a trebalo bi ostali iz Zajecara ako su zainteresovani da dobijemo neku alternativu. Mada mislim da to oni svakom odgovaraju genericki kako bi se dzabe nadali :D

Mene zanima ako jos neko prati ovu temu a upoznat je sa exe netom da mi kaze kako oni vrse pokrivanje podrucja netom i kablovskom.
Jel i oni stavljaju za sebe one bandere kao jotelovci i vucu kablove, ili neka podzemna metoda?
 
Poslednja izmena:
http://www.exe-net.net/kontakt

Dosli su do Knjazevca. Sta je to jos 35 kilometra? :D
Koliko sam ja citao u onoj temi vezano za exe net kao i na njihovom sajtu, isto razvlace kablove ali one najkvalitetnije pa im zato net bije u visoko. Njima bi se najvise isplatilo da kupe ovde Jotel jer koliko sam primetio vise se ne sire od kad je dosla nova gradska vlast. Ili mozda gresim?
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam bas za to sirenje, ja sam prikljucio net i kablovsku negde pre svetskog prvenstva u fudbalu.

Inace poslao sam i ja exe netu molbu da dodju i u nas grad :)
Jos jednom apelujem da se prikljuci jos neko :)
 
Ja sam medju prvima dobio Jotel usluge. Prvo uzeo kablovsku dok mi net bio od telekoma a onda kad sam raskinuo sa telekomom prebacio sam se kod jotela.

Oni ako misle da dolaze trebalo bi da udare na reklamu. Odnosno da se procuje za njih. Znam kad Jotel dolazio da jedno 90 odsto mojih prijatelja nije znalo o cemu se radi xD
 
Nazad
Vrh Dno